Mythic Games

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Mythic Games

Post autor: feniks_ciapek »

O R6 też wszyscy piszą, że to dobra gra. Tylko Hel niestety wygląda na przeciętniaka.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1365
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Mythic Games

Post autor: Emil_1 »

citmod pisze: 04 maja 2023, 23:46
Emil_1 pisze: 04 maja 2023, 23:09 ...Niestety teraz musimy drugi raz zapłacić za gry jeśli chcemy je dostać i nic tego nie zmieni...
Dobrze rozumiem, że ty im planujesz dalej wysyłać pieniądze i myślisz, że dzięki temu jeszcze zobaczysz zamówioną grę?
Ja mam tylko Hel. Jeśli do tego czasu się nie rozpadną to będę się zastanawiał.Jestem bardzo sceptyczny do tej firmy i pana Leo , ale nie chcę nic zapeszać. Każdy musi sam zdecydować.
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Mythic Games

Post autor: dawciu »

Ja ponad rok temu zainwestowałem w Rise of the Necromancers, myślałem że to bezpieczna wspieraczka bo i wydawca znany, i gra miała już dwa wydania więc tym razem to poprostu dodruk + nowe dodatki, wiadomo. Nie wiem jakie są szanse że otrzymam grę, raczej nastawiam się na to że utopiłem kasę i zaufanie do wspieraczek
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Mythic Games

Post autor: japanczyk »

Ja sie zastanawiam skad u ludzie nagle brak zaufania do wspieraczek - takie wypadki w branzy juz byly i to jeszcze zanim sam zaczalem grac w gry planszowe (przed 2018)
Wsparlem bez mala 150 KSow i na razie Mythic to jedyna firma, ktora moze ich nie dowiezc

Pandemia niestety nadszarpnela portfele kazdego wydawcy, Mythic jeszcze probuje sie utrzymac na wodzie - zatonely od poczatku roku Holy Grail Games i wczoraj Grimlord Games

Ja tam trzymam kciuki, gorzej, ze np. Anastyr zdjal pledge managera
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Mythic Games

Post autor: karp »

dawciu pisze: 12 maja 2023, 13:18 Ja ponad rok temu zainwestowałem w Rise of the Necromancers, myślałem że to bezpieczna wspieraczka bo i wydawca znany, i gra miała już dwa wydania więc tym razem to poprostu dodruk + nowe dodatki, wiadomo. Nie wiem jakie są szanse że otrzymam grę, raczej nastawiam się na to że utopiłem kasę i zaufanie do wspieraczek
Na czym polegała Twoja inwestycja?
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Mythic Games

Post autor: dawciu »

karp pisze: 12 maja 2023, 14:34
dawciu pisze: 12 maja 2023, 13:18 Ja ponad rok temu zainwestowałem w Rise of the Necromancers, myślałem że to bezpieczna wspieraczka bo i wydawca znany, i gra miała już dwa wydania więc tym razem to poprostu dodruk + nowe dodatki, wiadomo. Nie wiem jakie są szanse że otrzymam grę, raczej nastawiam się na to że utopiłem kasę i zaufanie do wspieraczek
Na czym polegała Twoja inwestycja?
No pledge na gamefound podstawka + SG+ dodatek
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 763
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 147 times
Been thanked: 511 times
Kontakt:

Re: Mythic Games

Post autor: VivoBrezo »

japanczyk pisze: 12 maja 2023, 13:42 Ja sie zastanawiam skad u ludzie nagle brak zaufania do wspieraczek - takie wypadki w branzy juz byly i to jeszcze zanim sam zaczalem grac w gry planszowe (przed 2018)
Wsparlem bez mala 150 KSow i na razie Mythic to jedyna firma, ktora moze ich nie dowiezc

Pandemia niestety nadszarpnela portfele kazdego wydawcy, Mythic jeszcze probuje sie utrzymac na wodzie - zatonely od poczatku roku Holy Grail Games i wczoraj Grimlord Games



Ja tam trzymam kciuki, gorzej, ze np. Anastyr zdjal pledge managera
Sam odpowiedziałeś sobie na pytanie. Skąd brak zaufania? Bo pandemia nadszarpnęła portfele wydawców. Ergo większa szansa że wydawca nie dowiezie.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Lopek43
Posty: 158
Rejestracja: 14 lut 2019, 13:01
Has thanked: 66 times
Been thanked: 40 times

Re: Mythic Games

Post autor: Lopek43 »

japanczyk pisze: 12 maja 2023, 13:42 Ja sie zastanawiam skad u ludzie nagle brak zaufania do wspieraczek - takie wypadki w branzy juz byly i to jeszcze zanim sam zaczalem grac w gry planszowe (przed 2018)
Wsparlem bez mala 150 KSow i na razie Mythic to jedyna firma, ktora moze ich nie dowiezc

Pandemia niestety nadszarpnela portfele kazdego wydawcy, Mythic jeszcze probuje sie utrzymac na wodzie - zatonely od poczatku roku Holy Grail Games i wczoraj Grimlord Games

Ja tam trzymam kciuki, gorzej, ze np. Anastyr zdjal pledge managera
Dla mnie może nie tyle brak zaufania co sygnał żeby może trochę wychamować z wpsieraczkami wszystkiego.. Zauważyłem że w moim przypadku wspieraczki stały się głównym źródłem pozyskiwania gier i jakoś z takiego fajnego wydarzenia jakim jest (było?) wsparcie pomysłów i ciekawych mechanik twórców u których brakuje środków na realizacje projektu - przeszedłem gładko w stan jak bym kupował w sobie sklepie totalnie olewając/zapominając o tym że to absolutnie tak TO nie działa..
HEL wspierałem jeszcze "w czasach" kiedy KS jakoś kusił mnie fajnymi cenam .. Anastyra (pledge) w porozumieniu z Ananda zamieniłem na punkty w sklepie Mythic, wziąłem DD na wyprzedaży i sprzedałem.. Wolałem mieć jakiś pieniądz w ręku bo refund wisiał z 7 miesięcy chyba..
Teraz jak patrze na VAT i wysyłkę (koszt) to jest niestety masakra i zamrazanie takiej kasy (a potem czekanie na "pacze" , reprint kart, dopłacanie bo mao?? itd) To oczywiście moja opinia ale chyba trochę wspieranie straciło już taki "fun" i chyba wydawcy trochę lecą w kulki (no bo np. taka Firma jak CMON organizuje zbiórki? Dlaczego kolejne Zombicide np. Nie trafia na półki tak poprostu, jako produkt retail ? Może ktoś mi to wytłumaczyć? Chodzi o kasę zapewne.. ? Przeżucenie kosztów na endusera?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Mythic Games

Post autor: japanczyk »

Lopek43 pisze: 22 maja 2023, 09:24 To oczywiście moja opinia ale chyba trochę wspieranie straciło już taki "fun" i chyba wydawcy trochę lecą w kulki (no bo np. taka Firma jak CMON organizuje zbiórki? Dlaczego kolejne Zombicide np. Nie trafia na półki tak poprostu, jako produkt retail ? Może ktoś mi to wytłumaczyć? Chodzi o kasę zapewne.. ? Przeżucenie kosztów na endusera?
1. wiekszy wolumen zmniejsza koszty
2. wciaz estymacja zainteresowania danym tytulem jest nieprzewidywalna - patrz zainteresowanie Zombicide Fantasy vs Invader vs Undead or Alive vs 2nd Edition, albo w ogole Trudvang Legends
Dodatkowo podczas wspieraczki mozna wypuscic duzy wolumen dodatkow, w wypadku retaila trzeba by bylo czekac na rezultaty sprzedazy retailowej i dopiero puszczac dodatki (bo tak dziala retail), a wczesniej trzeba by bylo te dodatki developowac i trzymac w ryzach czy zazre czy nie - na wspieraczce masz wszytsko jasne - kampania zre to puszczaja 5 dodatkow, ludzie lykaja all-ina, a na dodatkach sie zarabia, tam sa prawdziwe pieniadze
3. Oczywiscie ze wspieraczkach chodzi o przerzucanie kosztow, przeciez gdyby nie to to firmy same by wykladaly swoje pieniadze na development i produkcje tych gier ;-)
Marek Ch.
Posty: 70
Rejestracja: 18 lut 2021, 17:49
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 41 times

Re: Mythic Games

Post autor: Marek Ch. »

japanczyk pisze: 22 maja 2023, 09:30
Spoiler:

Dodałbym do tego:
1. Zdecydowanie większa marżowość wydawcy (nie ma pośredników w sprzedaży). To nie jest przerzucanie kosztów na gracza. Gdyby takie gry wychodziły tylko w retailu, to zapewne kosztowałyby jeszcze drożej.
2. Brak kosztów magazynowania gier, które jeszcze nie wyszły do sklepów.

Oczywiście, że wszystko rozbija się o kasę. Ale w mojej ocenie, taki Kickstarter CMON to więcej kasy dla wydawcy i mniejszy wydatek dla gracza, dość mocno upraszczając.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Mythic Games

Post autor: Kwestor »

Plus to, że KS jest aktualnie największą platformą marketingową, CMON wrzuca nową grę na KSa i wszędzie wszyscy o tym piszą przez kilka miesięcy.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 924
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 319 times
Been thanked: 379 times

Re: Mythic Games

Post autor: sliff »

Czy ktoś rozumie co tu się odjaniepawliło w ostatnich dniach ?

Sprzedali IP do CMON, z zastrzeżeniem że w sumie CMON może zrobić z tymi grami co chce i właściwie może nas czekać Massive Darkness 3: HEL Saga. CMON coś tam niby obiecał zrekompensować (podstawka jako gift) po opłaceniu przesyłki + vatu, ale to w sumie pewnie wyjdzie tyle ile podstawka w sklepie.

I uznali że ten problem ich już niedotyczy ? Wydadzą zarobioną kasę na dostarczenie 6 sixege za którą ludzie i tak już po 2x powpłacali i co?

Naprawdę myślą że będą sobie kontynuować i wydawać kolejne gry ? Czy tylko taka zasłona dymna aby wyprowadzić kasy ile się da i zniknąć ?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Mythic Games

Post autor: japanczyk »

Chyba troche zle interpretujesz

Przepalili caly hajs juz dawno temu, wyprodukowali gry, ktore sa zwiazane z istniejacymi IP, bo pewnie udalo im sie dostac jaks dotacje od licencjobiorcy, lub umowy byly obarczone odpowiedzialnoscia cywilna czy czyms w ten desen

HEL i Anastyr jako oryginalne IP znalazly nabywce w postaci CMON (ktory kupi tez m.in. SFB)
CMON uwaza, ze w obecnym ksztalcie gry sa nie do wydania na rynek i bedzie je mocno przerabial po czym udostepni mozliwosc oplacenia VAT/shippingu zeby dostac podstawke produkcji za friko

W zwiazku z tym przygoda studia Mythic raczej zmieza ku koncowi
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1290
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Mythic Games

Post autor: Nidhogg »

A czy wiadomo co dalej z ich grą Joan of Arc ?
Na ich stronie niema nic na ten temat, a co gorsza ich ostatni KS z tym (versja 1.5) jeszcze nie został w pełni dostarczony.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
mluckner
Posty: 336
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 94 times
Been thanked: 93 times

Re: Mythic Games

Post autor: mluckner »

With this Battle Mode 1.5 finally available, we are now very close to completely closing the Joan of Arc chapter for Mythic Games.
W ostatnim update do wersji 1.5 pożegnali się z tytułem. Tak, jakiś rzeczy nie podosyłali (podstawki?) ale bym już na to nie liczył.
gogovsky
Posty: 2186
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 462 times
Been thanked: 507 times

Re: Mythic Games

Post autor: gogovsky »

Nidhogg pisze: 05 mar 2024, 14:24 A czy wiadomo co dalej z ich grą Joan of Arc ?
Na ich stronie niema nic na ten temat, a co gorsza ich ostatni KS z tym (versja 1.5) jeszcze nie został w pełni dostarczony.
Joannę 1.5 dostarczyli 2 lata temu?:p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1290
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Mythic Games

Post autor: Nidhogg »

gogovsky pisze: 07 mar 2024, 14:39
Nidhogg pisze: 05 mar 2024, 14:24 A czy wiadomo co dalej z ich grą Joan of Arc ?
Na ich stronie niema nic na ten temat, a co gorsza ich ostatni KS z tym (versja 1.5) jeszcze nie został w pełni dostarczony.
Joannę 1.5 dostarczyli 2 lata temu?:p
Nie wszytko, w all-in był RPG i tego nie dostarczyli
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
manicminer
Posty: 817
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Mythic Games

Post autor: manicminer »

Nidhogg pisze: 05 mar 2024, 14:24 A czy wiadomo co dalej z ich grą Joan of Arc ?
Na ich stronie niema nic na ten temat, a co gorsza ich ostatni KS z tym (versja 1.5) jeszcze nie został w pełni dostarczony.
To co z resztą ich gier. Koniec. Chyba nie liczysz, że wydadzą coś do starych projektów w ich obecnym stanie? A jeśli już to na pewno nie bez dopłat...
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Mythic Games

Post autor: feniks_ciapek »

Nidhogg pisze: 07 mar 2024, 18:48
Nie wszytko, w all-in był RPG i tego nie dostarczyli
Mi dostarczyli :)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1365
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Mythic Games

Post autor: Emil_1 »

Niemknący już czegokolwiek się po nich spodziewać. Mimo wszystko dziękujemy za kilka fajnych gier
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Mythic Games

Post autor: Yuri »

Emil_1 pisze: 09 mar 2024, 16:53 Niemknący już czegokolwiek się po nich spodziewać. Mimo wszystko dziękujemy za kilka fajnych gier
Grałeś w "Solomona..."? Właśnie jestem w połowie malowania "alinki" i wydaje mi się, że po implementacji erraty w formie kart (sporej, dodam ;) ) to to będzie całkiem niezly storyteller na stole.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
bobiaczek
Posty: 409
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 127 times
Been thanked: 110 times

Re: Mythic Games

Post autor: bobiaczek »

Emil_1 pisze: 09 mar 2024, 16:53 ...Mimo wszystko dziękujemy za kilka fajnych gier
Dziękować? Chyba nie jesteś uważnym obserwatorem poczynań tej firmy. Ta firma powinna wreszcie zniknąć z rynku w niesławie a ten przypadek po wsze czasy powinien służyć jako przykład jak potencjalnie dobra inicjatywa (CF) może przerodzić się w wyciąganie kasy na postawie prospektów reklamowych. Jak robisz piramidę finansową to idziesz to pierdla a ich model wydawniczy spełniał znamiona piramidy.
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Mythic Games

Post autor: feniks_ciapek »

Tyle, że w ich wypadku to raczej była próba ucieczki do przodu i złego oszacowania kosztów i czasu produkcji, niż rzeczywista chęć nabicia klientów w butelkę. Firmy upadają z podobnych powodów cały czas, tyle że tym razem to my byliśmy inwestorami.
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 225
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 91 times

Re: Mythic Games

Post autor: Ezekiel »

Ja podzielam krytyczną opinię, co prawda sparzyłem się tylko na jednej grze, ale Joan of Arc 1.5 to prawdopodobnie największy gniot w jaki grałem, a na pewno top3. Dałem się nabrać na reklamę, z jakiegoś powodu wkręciłem się, że to gra idealna dla mnie, zaćmienie mózgu a potem niesamowity zawód. Po pierwsze, jak można było developować ulepszoną wersję gry tak długo, jak można wydać grę, która jest tak fatalna w obsłudze i zawiera nadal błędy w scenariuszach. Po drugie gra okłamuje na każdym kroku, że jest czymś innym niż jest (a jest dla mnie prostackim turlaczem kostek na scenariuszach na szynach, gdzie w zasadzie mało zależy od gracza). Po kilku partiach, gdzie z każdą minutą byłem w większym szoku, jak bardzo to jest wydmuszka, sprzedałem to i wyszedłem z Hel the last saga - żeby było ciekawie, wtedy jeszcze oddawali pieniądze i udało mi się je odzyskać. Potem jak zaczęły się cyrki z firmą, cieszyłem się, że mi udało się uratować i to "dzięki" ich grze, na której tak się sparzyłem. Mimo wszystko nie wydaje mi się, że to od początku był zamiar piramidy, ale niestety finalnie tak wyszło. Moje obserwacje prowadzą do wniosku, że to była firma (a chyba głównie jeden człowiek), gdzie były jakieś fajne pomysły i pasję, ale na tym kończyły się pozytywy. Brak ogarnięcia biznesu, mnóstwo niedoszacowań, brak uczenia się na błędach, brak dobrego developmentu (i potem pakiety naprawcze), ogromne opóźnienia na kampaniach KS. To wszystko kosztuje i to musiało w końcu walnąć. Czy szkoda? Szkoda tylko ludzi, którzy utopili w tym kasę, bo uważam, że tego typu niezdrowo prowadzone firmy powinny padać jak najszybciej, żeby jak najmniej ludzi było potem poszkodowanych. Bo w żadne restrukturyzacje nie wierzę, dopóki prowadzą je ci sami ludzie, którzy stworzyli daną patologię.
ODPOWIEDZ