Power Plants (Adam E. Daulton)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
PanFantomas
Posty: 594
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Power Plants (Adam E. Daulton)

Post autor: PanFantomas »

„Power Plants” to bardzo sprytny i ciekawy abstrakt, który dorzuca kilka świeżych pomysłów do tego co już znane.

Po pierwsze to nie jest wieloosobowa gra solo. Główną mechaniką jest tu area control. Mamy małych pomocników, którzy zajmują różne rośliny i obszary, a punkty zdobędziemy tylko za to co sami kontrolujemy. Wszyscy gracze układają jedną wspólną planszę.

Po drugie dokładając nowy kafelek rośliny do planszy, możemy albo aktywować jego pełną moc, albo aktywować wszystkie inne sąsiednie kafelki, ale ze słabszym efektem. Bardzo fajny patent.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 21:19 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Power Plants (Adam E. Daulton)

Post autor: Coen »

Żadnych przecieków o wydaniu tej gry w Polsce?
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Atopos
Posty: 99
Rejestracja: 20 mar 2016, 15:18
Has thanked: 22 times
Been thanked: 12 times

Re: Power Plants (Adam E. Daulton)

Post autor: Atopos »

PanFantomas pisze: 23 maja 2023, 13:49
Mój film o grze: https://youtu.be/txMWZtM4Qns
Możesz zaktualizować sobie link, bo odnosi do innego filmu :P
JoannaAlicja
Posty: 4
Rejestracja: 04 lut 2023, 17:23

Re: Power Plants (Adam E. Daulton)

Post autor: JoannaAlicja »

Podbijam pytanie o polską edycję - czy ktoś coś słyszał? Gra wygląda ciekawie a fajnie byłoby ją mieć po polsku jednak
minimati
Posty: 125
Rejestracja: 07 cze 2021, 04:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 80 times
Been thanked: 51 times

Re: Power Plants (Adam E. Daulton)

Post autor: minimati »

Nikt nie słyszał - żadne polskie wydawnictwo nic nie mówiło.
Lehto1
Posty: 57
Rejestracja: 06 sty 2020, 17:44
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Power Plants (Adam E. Daulton)

Post autor: Lehto1 »

Ależ ta gra świetna. Jest to bardzo taktyczna rozgrywka z olbrzymią regrywalnością. Zasady proste jak budowa cepa a rozkminy cała masa (w skali taktycznej ofcorz).

Trzeba zaznaczyć, że ta gra chodzi świetnie imo wyłącznie na 2 osoby i solo. Przy trzech jest już chaos, nie da się kontrolować poczynań ani swoich ani kontrować poczynań przeciwnika.

Proszę nie sugerować się widocznym na pudełku wiekiem 8+. To nie jest gra dla dzieci, zwyczajnie prostota zasad jest bardzo myląca.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10801
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3325 times
Been thanked: 3188 times

Re: Power Plants (Adam E. Daulton)

Post autor: japanczyk »

Tez tak myślałem, ale po grze w 3 i 4 osoby zupełnie się nie zgadzam - gra jest po prostu większym wyzwaniem na wiecej osób
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 74 times

Re: Power Plants (Adam E. Daulton)

Post autor: Dziami »

japanczyk pisze: 24 wrz 2023, 23:38 Tez tak myślałem, ale po grze w 3 i 4 osoby zupełnie się nie zgadzam - gra jest po prostu większym wyzwaniem na wiecej osób
Same here. Zagraliśmy z kumplem dwie partyjki na dwie osoby i stwierdziliśmy, że strach grać w to w więcej osób bo można kogoś zniszczyć. Pewnie można, ale przynajmniej po jednej czteroosobowej partii okazało się, że gra również dobrze chodzi w tym składzie. Za mało grane, ale wydaje mi się, ze rzucanie się na jednego gracza nie jest tutaj optymalne. Także czekam na kolejne rozgrywki w dowolnym składzie bo gra jest bardzo fajna.
Lehto1
Posty: 57
Rejestracja: 06 sty 2020, 17:44
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Power Plants (Adam E. Daulton)

Post autor: Lehto1 »

Być może moje wrażenia co do gry w 3 i 4 os. wynikają z niewielkiego jeszcze ogrania... ale skoro piszecie, że można, to spróbuję rozegrać jeszcze kilka gier wiecej w większym składzie 😃
pionkelukasz
Posty: 13
Rejestracja: 11 lis 2020, 08:30
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Power Plants (Adam E. Daulton)

Post autor: pionkelukasz »

Czy ktoś ograł już tytuł na tyle, że mógłby podzielić się szerzej swoimi spostrzeżeniami?
flissak
Posty: 265
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 78 times
Been thanked: 46 times

Re: Power Plants (Adam E. Daulton)

Post autor: flissak »

pionkelukasz pisze: 05 sty 2024, 07:53 Czy ktoś ograł już tytuł na tyle, że mógłby podzielić się szerzej swoimi spostrzeżeniami?
Polecam posłuchać TrybSolo.
Awatar użytkownika
maciejos91
Posty: 50
Rejestracja: 29 mar 2021, 22:21
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times

Re: Power Plants (Adam E. Daulton)

Post autor: maciejos91 »

Rewelacyjny tytuł. Grałem do tej pory w 2-3 osoby i interakcja jest non stop. Cały czas walczymi o teren, przewagi punkty. Edycja Deluxe jest wspaniale wykonana. Cena gry nie jest zabójcza. Ogrom regrywalności, aż dziwie się, że nikt nie wydał tego w PL - szczególnie Lucrum..
flissak
Posty: 265
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 78 times
Been thanked: 46 times

Re: Power Plants (Adam E. Daulton)

Post autor: flissak »

Ja wypatruję nowiny o polskiej edycji, kiedy tylko zobaczyłem tę grę.Genialne jest też to, że można ją wziąć w woreczku i te kilka kart bez dźwigania nieporęcznego pudła.
ODPOWIEDZ