Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: warlock »

pwoloszun pisze: 20 kwie 2022, 19:54 18zl - mniej niz paczka fajek.

Wersja Steam, tylko na Windows i Maca.
Nie ma to ja przestrzelić się z zakupem o parę dni ;). Implementacja jest naprawdę zacna, polecam.
pwoloszun
Posty: 451
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1700 times
Been thanked: 537 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: pwoloszun »

warlock pisze: 20 kwie 2022, 21:39
pwoloszun pisze: 20 kwie 2022, 19:54 18zl - mniej niz paczka fajek.

Wersja Steam, tylko na Windows i Maca.
Nie ma to ja przestrzelić się z zakupem o parę dni ;). Implementacja jest naprawdę zacna, polecam.
To byla moja pierwsza mysl ;)

Na zbozny cel pojdzie. Caly czas zyje nadzieja, ze jeszcze za mojego zycia wydadza dodatki: Awakening i Forever War.
Podcast dżentelmeni przy stole:
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: Forcemaster »

Dzięki ludziska za Info. Zawsze chciałem spróbować giery, teraz będę mógł. 8)
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 573
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: miras23 »

Posiadam polską wersję (jeszcze nieodfoliowaną) Labiryntu. Mam zamiar w końcu w niedługim czasie zagrać.
Czy ktoś wie, gdzie mogę znaleźć wychwycone i opisane wszystkie błędy? Jakaś errata? Nie chce mi się teraz przekopywać tylu stron w tym temacie.
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: warlock »

miras23 pisze: 14 lip 2022, 16:02 Posiadam polską wersję (jeszcze nieodfoliowaną) Labiryntu. Mam zamiar w końcu w niedługim czasie zagrać.
Czy ktoś wie, gdzie mogę znaleźć wychwycone i opisane wszystkie błędy? Jakaś errata? Nie chce mi się teraz przekopywać tylu stron w tym temacie.
Z góry dziękuję za pomoc.
Jakiś czas temu porównałem wszystkie karty w zasadzie linijka po linijce (mam polską wersję i najnowszy druk angielskiej):

karta #11 powinna mieć wartość operacji 2 (w polskiej wersji ma 1)
karta #108 powinna mieć w treści: "Zmień jego relację na niestabilny sojusznik"

Oczywiście mogłem coś pominąć, ale jeśli chodzi o karty to by było na tyle ;).

Obrazek
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 573
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: miras23 »

Czyli żadnych błędów w instrukcji ani na planszy (nawet o tym słyszałem, że coś źle wydrukowane zostało)?
A errata co była kiedyś na stronie Barda a już nie ma? Ktoś ma ściągniętą?
Dzięki Warlock za porównanie kart.

Jeszcze pytanie o dodatki.
Widzę, że pierwszy jest już nie do kupienia. Czy w drugi można grać bez posiadania pierwszego? Poza tym dobre te dodatki? Warto się zaopatrzyć?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: warlock »

Nie wiem jak z zasadami do gry solo czy z arkuszem obsługi bota, bo nigdy się tym nie interesowałem - nawet nie czytałem tych części instrukcji ;).

Na planszy nie ma żadnych błędów.

Errata barda jest tutaj - https://boardgamegeek.com/filepage/1297 ... d-bard-v10
miras23 pisze: 14 lip 2022, 16:22 Jeszcze pytanie o dodatki.
Widzę, że pierwszy jest już nie do kupienia. Czy w drugi można grać bez posiadania pierwszego? Poza tym dobre te dodatki? Warto się zaopatrzyć?
W drugi nie zagra się bez pierwszego. Mam kupione oba, ale czekają na rozegranie ;). pwoloszun powie coś więcej ;)
pwoloszun
Posty: 451
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1700 times
Been thanked: 537 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: pwoloszun »

miras23 pisze: 14 lip 2022, 16:22 Jeszcze pytanie o dodatki.
Widzę, że pierwszy jest już nie do kupienia. Czy w drugi można grać bez posiadania pierwszego? Poza tym dobre te dodatki? Warto się zaopatrzyć?
Hej,

WAZNE: Pisze to z perspektywy absolutnego fanboya Labyrinth, wiec warto wszystko co ponizej podzielic przez 10.

Obydwa dodatki moim zdaniem sa FANTASTYCZNE i sprawiaja, ze genialna podstawka jest jeszcze lepsza.
Natomiast absolutnie odradzam kupowanie dodatkow przed pierwszymi partiami: to jest tak bardzo specyficzna, losowa, wredna i szalona gra, ze obstawiam, ze ok. 80% ludzi nawet nie tyle bolesnie sie od niej odbije, co wrecz stwierdzi: "nigdy wiecej!!".

Dalej, dodatki zaczalbym wrzucac najwczesniej po jakis 20 partiach w podstawke (a bardziej po ok 30-40). Dlaczego? Poniewaz zasady z podstawki sa BARDZO skomplikowane (wyjatek, od wyjatku, od wyjatku), a The Awakening (bo Forever War juz nie) jednak dodaje kilka nowych mechanik i jeszcze bardziej komplikuje juz i tak bardzo zlozone reguly gry.

===
Natomiast JESLI War on Terror sie spodoba ORAZ masz stalego wspolgracza, to wg. mnie dodatki sa MUST HAVE.
To sa de facto trzy rozne gry, kolejne czesci serii: Labyrinth 1, Labyrinth 2, Labyrinth 3.
Odczucia z partii sa SKRAJNIE rozne:
1) War on Terror - to przede wszystkim hard power, mnostwo przemocy, zamachow samobojczych, wielkich Jihadow i zmian rezimu. Podstawka jest rowniez BARDZO mocno niezbalansowana na korzysc Jihadystow, wiec jesli chcesz zachecic kolege/kolezanke do gry, to zdecydowanie daj wspolgraczowi te mocniejsza strone. Os konfliktu najczesciej toczy sie wokol Panstw Zatoki Perskiej, mniej wokol Kaukazu i panstw Afrykanskich (ale oczywiscie mozna dzialac wszedzie). No i w US & allies :D
2) The Awakening - najbardziej inny sposrod 3 czesci: nastawiony glownie na polityke, soft power i reakcje ludnosci tubylczej (m.in. Militia). Zdecydowanie bardziej zbalansowany, tutaj Jihadysci maja bez porownania bardziej pod gorke. Czuc, ze ciezar rozgrywki mocno przeniosl sie m.in. do Afryki.
3) Forever War - z jednej strony najbardziej "dziki" (Trump Tweets, Kalifat, ISIL, Panstwo Islamskie), ale dzieki temu stawiajacy jeszcze ciekawsze decyzje przed graczami, wprowadzajacy BARDZO zroznicowane scenariusze, a przez to dajacy graczom mnostwo skrajnie roznych strategii do wyboru.

Pozdrawiam!
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 573
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: miras23 »

O siebie się nie boję, bo...
Pierwszy raz zagrałem ponad 10 lat temu, było fajnie. Drugi raz zagrałem przedwczoraj. ;)
Kilka lat temu kupiłem polską wersję na wyprzedaży. Całkiem niedawno kupiłem na steamie. I właśnie nadchodzi jej czas.
Jeszcze tylko troszkę poćwiczę z AI i może niedługo się spotkamy online.
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: AndreV »

Coś wiadomo o dodruku?
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 351
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 32 times
Been thanked: 98 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: Grellenort »

Swego czasu kupiłem swój sklepowy egzemplarz za mniej niż sześć dyszek; jeśli nakład gry zalicza taką obniżkę względem SCD, to raczej żadne wydawnictwo nie myśli o dodrukach :wink:
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: Probe9 »

Zależy o czym mowa. Wersja angielska ma w miarę regularne dodruki (obecnie 4) i jest spokojnie do dostania. Polska wersja była i nie wróci raczej. Dla mnie to jest jedna z największych planszówkowych zagadek, bo to jest genialna gra (lepsza od Zimnej Wojny) ale u nas chyba jakoś się nie przyjeła i była sprzedażową wpadką. Stąd znaczne obniżki ceny itp.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 851 times
Been thanked: 625 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: bajbaj »

Probe9 pisze: 12 sie 2022, 23:06 Zależy o czym mowa. Wersja angielska ma w miarę regularne dodruki (obecnie 4) i jest spokojnie do dostania. Polska wersja była i nie wróci raczej. Dla mnie to jest jedna z największych planszówkowych zagadek, bo to jest genialna gra (lepsza od Zimnej Wojny) ale u nas chyba jakoś się nie przyjeła i była sprzedażową wpadką. Stąd znaczne obniżki ceny itp.
Znakomita gra, ale z ogromnym progiem wejścia. Nie chodzi tu tylko o totalną asymetrię sposobu grania stronami oraz o ogólną złożoność rozgrywki, ale przede wszystkim o to, że to gra, w której od początku trzeba mieć jakiś plan na grę, a ta menda nie podpowiada nic a nic, jak to zrobić. W Zimnej Wojnie wiemy chociaż, jakie regiony i kiedy punktować, a tu po prostu gramy o finalne zwycięstwo, do którego drogę przy całej losowości musimy sobie jakoś wykoncypować. Na razie mój poziom, to co najwyżej "zuch", ale z wielką przyjemnością oglądałem jak objeżdżał mnie harcmistrz pwoloszun. To jedna z tych gier, którą najpierw warto sprawdzić na Steamie, by potem ... już na nim pozostać.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: warlock »

Obrazek

Kolejna partia z dodatkiem The Awakening utwierdziła mnie w przekonaniu, że Labirynt to w tej chwili moja ulubiona polityczna CDG. Ależ to jest ZNAKOMITE rozszerzenie. Wprowadza elementy wojen domowych, bojówek, kalifatu i wreszcie żetony nastrojów społecznych, które sprawiają, że państwa żyją własnym życiem i coraz mocniej skręcają w polityczne skrajności niezależnie od aktywnego zaangażowania Amerykanów/dżihadystów. Zupełnie nowa talia kart pozwala graczowi USA podejmować równorzędną walkę - podstawowa talia mimo wszystko bardziej faworyzowała islamistów, a w tej chwili obie strony muszą napocić się tak samo, żeby osiągnąć swoje cele (a przynajmniej tak się to odczuwa). Bonusy do wojny idei z żetonów przebudzenia i możliwość zakończenia funkcjonowania państwa islamskiego w inny sposób, niż tylko brutalna zmiana reżimu (teraz państwo może wpaść w wyniszczającą wojnę domową) sprawiają, że grający Stanami nie czuje się już tak skrępowany, może podejmować szereg działań na wielu frontach, grać kreatywniej i samemu wywierać nacisk (jako dżihadysta musiałem gasić pożary o wiele częściej, niż w podstawce).

Mechaniki polaryzacji, rozprzestrzeniania się żetonów przebudzenia/reakcji na inne państwa i aktywnych walki podczas wojen domowych wprowadzają do gry swoisty "timer" - jak czemuś szybko nie zaradzimy, to nastąpi efekt domina i niekorzystna dla nas ideologia zacznie rozlewać się na inne państwa. Ten dodatek ma symulować wydarzenia protestów społecznych i arabskiej wiosny i robi to po prostu doskonale ;).

Jestem ZACHWYCONY tym rozszerzeniem, dodaje grze mnóstwo klimatu i charakteru, częściowo redukuje losowość (dodając nowe modyfikatory rzutów dla obu stron) i wprowadza zupełnie nowe płaszczyzny rywalizacji.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: vinnichi »

Z dodatkiem ta mapa żyje. Czasem przystawiam lupę żeby sprawdzić czy bojówki do mnie machają. Bardzo chciałbym zobaczyć w większej ilości gier takie rozwiązanie. Prosty mechanizm a daje bardzo ciekawy efekt żyjącego organizmu który reaguje na działania graczy.
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2023
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: walkingdead »

Mam być może absurdalne pytanie. W Labirynt gram głównie solo.Czy dodatki działają dla 1 gracza czy najwięcej wnoszą przy potyczce na 2 graczy?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: mat_eyo »

walkingdead pisze: 09 mar 2023, 08:10 Mam być może absurdalne pytanie. W Labirynt gram głównie solo.Czy dodatki działają dla 1 gracza czy najwięcej wnoszą przy potyczce na 2 graczy?
Sam nie gram w Labirynt solo, ale warto zwrócić uwagę na kilka faktów i różnych opini, które słyszałem:
- pierwszy dodatek wprowadza bota dla USA, więc można grać solo jihadystami
- bot jihadystów z dodatku jest zmieniony i obiera inne strategie od bota z podstawki. Bot z dodatku może być grany z podstawowymi kartami, w drugą stronę to niemożliwe
- podobno oba nowe boty są lepsze od tego z podstawki, aczkolwiek nie wiem, co oznacza lepsze - trudniejsze, bardziej przypominające ludzkiego przeciwnika, łatwiejsze do prowadzenia? Musisz kupić dodatki i sama się przekonać ;)

Rzuć okiem tutaj:
https://boardgamegeek.com/thread/282996 ... lo-bot-use
pwoloszun
Posty: 451
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1700 times
Been thanked: 537 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: pwoloszun »

Nie lubie robic za naganiacza, ale Labyrinth dostepny na steam za 16zl:

Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
BigBadSheep
Posty: 122
Rejestracja: 05 cze 2019, 13:46
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 20 times
Been thanked: 10 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: BigBadSheep »

Siema, czy polska gra podstawowa jest kontatybilna z dodatkami w języku angilskim (bo z czego rozumiem żaden nie wyszedł po polsku)
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: Probe9 »

BigBadSheep pisze: 24 maja 2023, 23:22 Siema, czy polska gra podstawowa jest kontatybilna z dodatkami w języku angilskim (bo z czego rozumiem żaden nie wyszedł po polsku)
Jeżeli nie przeszkadza Ci łączenie wersji językowych to tak. W polskiej wersji były jakieś błędy, a w związku z tym, że była tylko 1 edycja to ich nie poprawiono, ale nie przeszkadza to w grze z dodatkami.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 197
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 200 times
Been thanked: 89 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: Elo »

@pwoloszun
Kupiłem teraz na promce i z przykrością informuję, że tłumaczenie tej gry jest z translatora :/
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: warlock »

Hitem jest guzik "back" w menu przetłumaczony jako... plecy ;).
Awatar użytkownika
vder
Posty: 716
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 281 times
Been thanked: 119 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: vder »

steam mi mówi, że mam 60+ godzin przegranych i właśnie się dowiedziałem, ze można grać w polskie wersje :D
pwoloszun
Posty: 451
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1700 times
Been thanked: 537 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: pwoloszun »

Elo pisze: 26 maja 2023, 00:37 @pwoloszun
Kupiłem teraz na promce i z przykrością informuję, że tłumaczenie tej gry jest z translatora :/
Przepraszam :(
Gdybym o tym wiedzial to bym ostrzegl.

Moze mozna domagac sie zwrotu $$$ na steam?
Podcast dżentelmeni przy stole:
azazelmo
Posty: 882
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 148 times
Been thanked: 273 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: azazelmo »

pwoloszun pisze: 26 maja 2023, 08:46
Elo pisze: 26 maja 2023, 00:37 @pwoloszun
Kupiłem teraz na promce i z przykrością informuję, że tłumaczenie tej gry jest z translatora :/
Przepraszam :(
Gdybym o tym wiedzial to bym ostrzegl.

Moze mozna domagac sie zwrotu $$$ na steam?
Wydaje mi się, że jeśli nie grałeś dłużej niż godzinę, to nie powinno być problemu. Też kupiłem w pakiecie z Zimną Wojną, ale jeszcze nie odpaliłem. Czy ktoś wie, czy tłumaczenie TS jest ok?
ODPOWIEDZ