Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3453
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 441 times
Been thanked: 1049 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

@Leser, pisz w temacie, nie o mnie.

Zadnego wywyzszania nie stosuje, ale wierz sobie w co chcesz, tylko moze nie pisz tego na forum?

Stawiam teze: gdyby kopie recenzenckie byly do zwrotu do wydawcy, albo aby krazyly wsrod recenzentow, albo aby byly zlicytowane na jakikolwiek cel, to liczba pokazywaczy gier by zmalala, a srodowisko by ozdrowialo/zyskalo na jakosci.

Mi tez moze byc slabo jak widze rakowe tresci pseudo-recenzenckie w necie.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5224
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

psia.kostka pisze: 22 maja 2023, 13:41 Stawiam teze: gdyby kopie recenzenckie byly do zwrotu do wydawcy, albo aby krazyly wsrod recenzentow, albo aby byly zlicytowane na jakikolwiek cel, to liczba pokazywaczy gier by zmalala, a srodowisko by ozdrowialo/zyskalo na jakosci.
Hmmm....nie chciałbym dostawać gier po Wookie-m :wink:


No i byliby równi i równiejsi co dla wydawcy niekoniecznie byłoby to z korzyścią.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3453
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 441 times
Been thanked: 1049 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

BOLLO pisze: 22 maja 2023, 14:01 dla wydawcy niekoniecznie byłoby to z korzyścią.
Nalezy zadac pytanie czy recenzje sa tworzone dla:
- wydawcow
- recenzentow
- odbiorcow

Kto finansuje recenzje:
- wydawca, wysylajac darmowe gry?
- recenzent, inwestujac swoj wolny czas?
- odbiorca, bo jego kliki napedzaja machine wyswietlen, reklam, sprzedazy?
gregorry pisze: 22 maja 2023, 13:39 Nie rozumiem czemu mieszamy dyskusję nad etyką pracy i kulturą komunikacji Quacka z odgrzewaniem tematu egzemplarzy recenzenckich wysyłanych przed wydawcę.
Masz racje, ze to sa dwa tematy, ale zrobil sie rwetes, ze koles chce tyle pieniedzy za material i ze w PL to tak nie ma. No moze nie ma, ale za darmo tez tego sie nie robi. I wlasnie jako pseudo dowod takie cwiczenie myslowe. Czy jesli byloby to za darmo robione, bo gra do zwrotu, to czy byloby tylu recenzentow? Nie twierdze, ze brak true-hobbystow, ktorym naleza sie ulatwienia/profity aby dzialali.
Ale rosnie tez rak insta-infuencerow. A kto ich karmi? My klikami, wydawcy darmoszkami? Moze da sie to wyplenic. Jak?

System jakos funkcjonuje, niby wszyscy sa zadowoleni. A gdyby tak do kazdej kopii recenzenckiej trzeba bylo dokladac czek na Xpln? Kto by protestowal, kto by przyklasnal? To ze cos dziala nie znaczy, ze jest dobre lub nie zawiera szwindla :D Moze niektorzy nie chca aby wkladac patyk w dobrze naoliwiona maszynke marketingowa, ktora kosztuje tylko pudelko recenzenckie w PL 8)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 972
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 670 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Bart Henry »

BOLLO pisze: 22 maja 2023, 11:28 U nas nagrywa się dla hobby i obrywa się po głowie a w na zachodzi nagrywa się dla hobby za grubą kasę i odbiorcy mają to głęboko w d....co recenzent za to dostał.
Tu aż się prosi odpowiedzieć zmodyfikowanym cytatem z Lesera.
Leser pisze: 22 maja 2023, 13:33 Słabo mi od wrzucania do jednego wora wszystkich (recenzentów) i naklejania nań etykietki (...)
Stop generalizacji. Nie ma czegoś takiego tak Zachód, podejścia są różne. Takimi tekstami plujesz w twarz swoim widzom i widzom innych kanałów, którzy nie wnikają w rozliczenia twórców treści, a być może uważają, że tamci dostają za mało i wspierają ich swoimi pieniędzmi.

BOLLO, ja Ciebie proszę żebyś nabrał ogłady i przestał skrajnie generalizować. Sam potrafiłeś niewybrednie pisać o rzetelności niektórych kolegów po fachu, chyba najczęściej jeszcze zanim wszedłeś w recenzowanie, a potem (serio, tak chcesz dyskutować? wycięte - Curiosity) w wątkach wydawców, że chętnie byś to i to ograł i zrecenzował, ale to takie drogie.

EDIT: serio, nie użyłem wulgaryzmu, a przynajmniej słownik nie oznacza ocenzurowanego słowa jako wulgaryzm. Według słownika ocenzurowane słowo oznacza:
pot. «żałośnie, natrętnie prosić o coś»
Ostatnio zmieniony 22 maja 2023, 19:05 przez Bart Henry, łącznie zmieniany 2 razy.
gregorry
Posty: 117
Rejestracja: 18 sie 2019, 11:27
Has thanked: 29 times
Been thanked: 26 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: gregorry »

Wydaje mi się, że jest miejsce na wszystko. Boardgameco całkiem zgrabnie balansuje na granicy ale jednak jest transparentny i rozdziela treści w przejrzysty sposób.

Jest miejsce na rozrywkę, na reklamę, atrakcyjne pokazanie zawartości w celach czysto rozrywkowych.
Jest też miejsce na rzetelną recenzję.
Jest miejsce na wszystko pomiędzy.

Wydaje się, że problemem jest trudność w łatwym oddzieleniu jednego od drugiego, a to rodzi miejsce na podejrzliwość i nadużycia. Osobiście nie mam absolutnie żadnego problemu gdy ktoś mi mówi "to jest płatny materiał" i pokazuje rozgrywkę, robi serię, unboxing, ogląda komponenty. Co w tym złego? Nic. Nawet gdy ktoś buduje materiały w pozytywnym tonie i pokazuje "to są powody dla których może Cię to zaciekawić" i poszerza je o "powody dla których to może nie być gra dla Ciebie" to nadal można to sensownie zrobić.

Nie widzę też ścieżki, w której którykolwiek recenzent jest w stanie samodzielnie sfinansować dostęp do wszystkich interesujących pozycji (nie wpadając automatycznie w ścieżkę "firmy marketingowej"/influencera typu Quack).
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5224
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Bart Henry pisze: 22 maja 2023, 14:32
BOLLO pisze: 22 maja 2023, 11:28 Uvnas nagrywa się dla hobby i obrywa się po głowie a w na zachodzi nagrywa się dla hobby za grubą kasę i odbiorcy mają to głęboko w d....co recenzent za to dostał.
Tu aż się prosi odpowiedzieć cytatem z Lesera.
Leser pisze: 22 maja 2023, 13:33 Słabo mi od wrzucania do jednego wora wszystkich recenzentów i naklejania nań etykietki "sprzedajne szuje" (...)
Stop generalizacji. Nie ma czegoś takiego tak Zachód, podejścia są różne. Takimi tekstami plujesz w twarz swoim widzom i widzom innych kanałów, którzy nie wnikają w rozliczenia twórców treści, a być może uważają, że tamci dostają za mało i wspierają ich swoimi pieniędzmi.

BOLLO, ja Ciebie proszę żebyś nabrał ogłady i przestał skrajnie generalizować. Sam potrafiłeś niewybrednie pisać o rzetelności niektórych kolegów po fachu, chyba najczęściej jeszcze zanim wszedłeś w recenzowanie, a potem skomlałeś w wątkach wydawców, że chętnie byś to i to ograł i zrecenzował, ale to takie drogie.
Twój wpis jest bardzo nacechowany niefajnymi zwrotami. Widać że już jesienne wybory wcześniej się dają we znaki. Albo nie czytasz gryp na FB i nie wiesz co komentujący tam wypisują. Gdybyś czytał ze zrozumieniem co piszę to byś rozumiał. Skamlałem? Co to w ogóle ma być za tekst? Nadal twierdzę że ceny są chore i nieuczciwe względem tego co można przeczytać odnośnie cen transportu szeroko-pojętego. Więc tak jestem niezadowolony z tego obrotu sytuacji.
gregorry
Posty: 117
Rejestracja: 18 sie 2019, 11:27
Has thanked: 29 times
Been thanked: 26 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: gregorry »

Widzę, że już odjechaliśmy od dyskusji na temat problemu, a zaczęliśmy dyskutować na temat siebie nawzajem. Szkoda
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1191
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 259 times
Been thanked: 292 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: siepu »

Wszyscy jesteśmy influencerami!
Super
Posty: 407
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 219 times
Been thanked: 120 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Super »

siepu pisze: 22 maja 2023, 14:49 Wszyscy jesteśmy influencerami!
Ale BOLLO najbardziej! :mrgreen:
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2090
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

Wydaje mi się, że słowo szantaż w tej sytuacji jest hiperbolizowane. Sprawdziłem na szybko artykuły z kodeksu karnego.
W tej formie jakiej podano tą sytuację, nie widać znamion przestępstwa. Cieżko wpisać subiektywną opinię jako przestępstwo.
Od strony moralności, sprawa wydaje się klarowna - już parę osób wypowiedziało się i nie chce się powtarzać.
Spoiler:
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 565
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 245 times
Been thanked: 293 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: andrzejstrzelba »

Mi się wydaje że tak jest teraz w Polsce jest OK. W filmie na YouTube jest napisane płatna promocja i dla mnie to w porządku rozwiązanie, bo oglądający jest o tym uczciwe poinformowany. A czy twórca dostaje grę czy kasę to już niespecjalnie mnie obchodzi.
Teraz chyba ani wydawcy specjalnie nie zależy żeby się ukrywać z tym że daje gry twórcom, ani prowadzącym kanały na Youtube że biorą gry i bardzo dobrze. Dla mnie taka transparentność jest wystarczająca.
Gdyby komuś bardzo zależało na ukryciu tego to przecież wydawcy mogliby przekazywać gry sklepom, a sklepy YouTuberom. Wtedy pewnie krzykacze byliby zadowoleni że YouTuber dostaje grę od sklepu, a nie od wydawcy, bo czego oczy nie widzą tego sercu nie żal.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 972
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 670 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Bart Henry »

BOLLO pisze: 22 maja 2023, 14:45 Twój wpis jest bardzo nacechowany niefajnymi zwrotami. Widać że już jesienne wybory wcześniej się dają we znaki.
Nice try, ale politykę zostawmy na boku może.
BOLLO pisze: 22 maja 2023, 14:45 Albo nie czytasz gryp na FB i nie wiesz co komentujący tam wypisują. Gdybyś czytał ze zrozumieniem co piszę to byś rozumiał.
Czytam. Wypisują rzeczy niefajne i fajne. Jak zawsze. Nieco lepiej kojarzę za to rzeczy, które wypisują ludzie na forum, wrzuciłem kilka w spoiler.
Spoiler:
A to tylko efekt paru minut szukania w tym wątku po odpowiednich filtrach. Masz lekką rękę do oceny wszystkich wokół. Zacytowane przeze mnie posty to nie wszystko, bo bardziej pikantne masz pousuwane przez moderatorów. Gdy wstąpiłeś w szeregi recenzentów nagle zacząłeś wytykać palcami "hejterów", a sam leciałeś po recenzentach wytykając im braki warsztatowe, sztuczność, manipulacje i sprzedajność. Pewnie teraz ja jestem hejterem, trudno.

Co do czytania ze zrozumieniem, to może przypomnę, że ja proszę tylko o brak generalizacji, jaką tu uskuteczniasz, oraz o niedzielenie odbiorców treści na roszczeniowych polskich i wyrozumiałych zagranicznych. Przypomnę co mnie striggerowało:
BOLLO pisze: 22 maja 2023, 11:28 Ne mniej jednak widać że faktycznie polskie realia to lata świetlne w porównaniu do skomercjalizowanego zachodu. U nas nagrywa się dla hobby i obrywa się po głowie a w na zachodzi nagrywa się dla hobby za grubą kasę i odbiorcy mają to głęboko w d....co recenzent za to dostał.
Widać u nas potęguje jeszcze modlitwa prawdziwego polaka*
BOLLO pisze: 22 maja 2023, 14:45 Skamlałem? Co to w ogóle ma być za tekst? Nadal twierdzę że ceny są chore i nieuczciwe względem tego co można przeczytać odnośnie cen transportu szeroko-pojętego. Więc tak jestem niezadowolony z tego obrotu sytuacji.
Zbyt ofensywne, poniosło mnie, wybacz. Nie o ceny chodzi, tylko o podlizywanie się wydawcom, na które inni też zwracali Ci uwagę w tych wątkach. Czy "podlizywanie" to akceptowalne słowo?
O cenach już dyskutowaliśmy - jeżeli koszt transportu jest dla Ciebie lepszym wyznacznikiem końcowej ceny niż ceny licencji, pracownika, prądu i ogrzewania, to trudno prowadzić jakąkolwiek dyskusję. Zresztą to nie wątek na to.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1523
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

Spoiler:
Jest takie jedno słowo na podobne wpisy - #zaorane :twisted:

Jak dobrze widzę, dyskusja z wątku o panu Q. zmieniła się w dyskusję o panu B. Ja tymczasem pragnąłbym, abyśmy jednak wrócili trochę na tory dyskutowania o recenzentach, których oglądamy. Przez przypadek trafiłem ostatnio na recenzję gry Frosthaven na Shut Down & Sit Down. Tak jak nie mam gry zupełnie na radarze (nie skończyłem Szczęk Lwa, Gloomhaven gram tylko na kompie), tak recenzja mnie totalnie wkręciła i obejrzałem calutką, włącznie z recenzją insertu na koniec. Dawno nie zerkałem na ten kanał, ale ten materiał naprawdę mogę polecić - jest i żart, i masa konkretów. Obejrzałem z przyjemnością.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 957
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: yrq »

EsperanzaDMV pisze: 22 maja 2023, 23:34 Jak dobrze widzę, dyskusja z wątku o panu Q. zmieniła się w dyskusję o panu B. Ja tymczasem pragnąłbym, abyśmy jednak wrócili trochę na tory dyskutowania o recenzentach, których oglądamy. Przez przypadek trafiłem ostatnio na recenzję gry Frosthaven na Shut Down & Sit Down. Tak jak nie mam gry zupełnie na radarze (nie skończyłem Szczęk Lwa, Gloomhaven gram tylko na kompie), tak recenzja mnie totalnie wkręciła i obejrzałem calutką, włącznie z recenzją insertu na koniec. Dawno nie zerkałem na ten kanał, ale ten materiał naprawdę mogę polecić - jest i żart, i masa konkretów. Obejrzałem z przyjemnością.
Tam wg mnie dobrze powiedzieli, że jak lubisz GH i chcesz więcej GH to kup FH, ale jak nie to odpuść, ewentualnie zagraj w Szczęki, nie musisz mieć FH.
Za to nie zagłębili się za bardzo w metę - we FH klasy są bardziej równe i ich rozwój jest hmm bardziej stabilny. W GH były postaci, którymi nie dało się grać poniżej 4. poziomu, a na 7 stawały się bogami. Albo w drugą stronę - na początku coś robiły, a potem nie dostawały wsparcia w kartach i zostawały z tyłu żeby oglądać pogorzelisko po przejściu silniejszych bohaterów. Mam odczucie, że postaci, przedmioty, budynki i scenariusze są dobrze zbalansowane i przez to gra się przyjemnie, ale brakuje ekscytujących momentów i zgiętych kombosów, które potem najlepiej się wspomina.

Co do SUSD szerzej - wielokrotnie przejechałem się na ich opiniach. Kupowałem gry, które potem niezbyt mi się podobały, więc ich kontent oglądam czysto rozrywkowo. Podcast też im dobrze wychodzi. Choć niedawno rozmawiali o brydżu i nie zadali sobie trudu dowiedzieć się więcej niż dwa akapity z wikipedii ;)
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 457
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 226 times
Been thanked: 208 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: wrojka »

Kiedyś na początku oglądałem Quackalope jak mocno siedzieli w Root'cie.
Recenzowali też sporo rzeczy z KS'a, dzięki czemu można było szybko podpatrzeć co i jak.
Z czasem dostrzegłem, iż complexity powyżej Azula sprawia im problemy, a instrukcje traktują jako zbiór luźnych sugestii.

Wiem, że playthrough to nie how-to-play, wiem że zdarzają się jakieś małe potknięcia, ale jak ktoś łamie elementarne zasady gry, to właściwie czym jest późniejsza recenzja? Doszedłem do wniosku, że oczekuję trochę wyższego poziomu i pożegnałem się z nimi.

Kto pozostaje?
SUSD chyba w każdym swoim filmie rzucają tekstem 'podczas pisania scenariusza' i to czuć. Pamiętam jak 4 lata temu wieszano na nich psy za Blood on the Clocktower, ale teraz na chłodno uważam, że przecież w końcu musieli trafić na grę która ich tak mocno oczaruje.
Shea z RTFM i Rodney z Watch It Played znaleźli swoją niszę w robieniu genialnych how-to-play; do tego stopnia że wydawcy opłacają takie materiały.
No i nieodzownie Dice Tower, które sponsorowane preview chyba w całości pozostawia Markowi Streedowi.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Probe9 »

Jeżeli ktoś szuka materiałów nt. cięższych gier, to nie znalazłem niczego lepszego niż Heavy Cardboard. Czasem nawet jakąś wojenną grę wrzucą na ruszt ;)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
feniks_ciapek
Posty: 2294
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 932 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: feniks_ciapek »

Polecam So Very Wrong About Games, ale to niestety podcast, a nie video.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Probe9 »

Pojawiła się odpowiedź Jessiego ;) Przesłuchałem ją, żeby inni nie musieli :) bo spoiler - nie warto. Pierwsze 5 minut poszło na zmiękczanie widza - głos smutny, postawa przygnębiona i mówienie o tym jak przykro było patrzeć jak odwrócili się od niego Ci, których bardzo lubił (szkoda, że nigdy nie wspomniał jak on ładnie się potrafił odwrócić - tu z pomocą przychodzi Sarah Shah:)
Spoiler:
Nie mogło też zabraknąć nawiązania do boga i nadchodzącego ślubu ;) Jak już widz przestanie ocierać łzy wzruszenia to można przejść do przedstawienia wydarzeń. Większość to w sumie powtórzenie tego co wszyscy wiedzą, więc skupię się na najważniejszych punktach:
1. To, że zdecydował się na hajs w zamian za usunięcie negatywnego materiału i nagranie od nowa, nie wynikało z chęci zarobku. Podyktowane to było jedynie troską o community, bo community jest najważniejsza (Vin Diesel byłby dumny ;). Szkoda, że nie uznał, że community więcej by zyskało na jego obiektywnej ocenie i byciu uprzedzonym, że gra jest niegrywalna, skoro taki weteran po 50h prób jej nie rozgryzł.
2. Wytłumaczył fakt wypuszczenia materiału akurat w okresie kampanii tym, że wyjechał, więc puszczali to co mieli "w zapasie". To jedna z rzeczy, która najbardziej mnie trafiła z tego video, bo chyba większość rozsądnych ludzi nie miałaby za złe tego, że wypuszcza materiały w trakcie kampanii bo wtedy będzie najwięcej odsłon. To chyba dość logiczne, ale jednak idzie w zaparte w kierunku wizerunku nieskazitelnego ;) A no i na koniec dodał, że w sumie nie wiedział, że akurat wtedy ruszą z kampanią - to chyba trudno zweryfikować.
3. Generalnie wina leży po stronie nieporozumień, bariery językowej i niefortunnego timmingu (to ostatnie wziął na siebie ;p).
4. Na samym końcu przeprosił, głównie za ten timing, kwesti samej oferty i sposobu jest przedstawienia, przeprosił, jeżeli ktoś to źle odebrał :) No i oczywiście przeprosił swoich ziomków z kanału, bo na to nie zasłużyli (sprytne).

Cały czas mu się głos łamał, robił pauzy na zadumę. No ja nie lubie jak mnie ktoś próbuje wziąć na litość i podejść emocjonalnie, zwłaszcza kiedy robi to drapieżnik a nie ofiara :) No i cały film był tak naprawdę o niczym, jego jedynym celem był damage control (tak jak i usunięcie tego negatywnego filmu). Nie odniósł się do dwóch najważniejszych i absolutnie kluczowych rzeczy:
a) czemu uznał, że społeczności przysłuży się usunięcie w zamian za przytulone $ filmu, który mógł wskazać na bardzo istotne wady gry,wspomniał coś tam o trosce o community, ale w kontekście wrzucenia materiału bez błędów w zasadach, a nie o tym, że w nowym materiale (zgodnie z polityką ITU w zakresie płatnych materiałów) nie mogła by się znaleźć żadna krytyka tego aspektu gry,
b) przeprosił za niefortunny (chociaż oczywiście niezamierzony ;)) timing wrzucenia filmu, ale nic nie wspomniał o chyba o wiele bardziej niefortunnym timingu i powiązaniu przyczynowo-skutkowym pomiędzy usunięciem negatywnego materiału za $ lub wypuszczeniem tego materiału w przypadku braku otrzymania $...
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
gregorry
Posty: 117
Rejestracja: 18 sie 2019, 11:27
Has thanked: 29 times
Been thanked: 26 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: gregorry »

Tak żeby być dokładnym, filmu nie usunął, nadal jest dostępny i to wprost podany w opisie filmu z "przeprosinami".
To, że nie ma go na liście? Wszyscy już mają link, a jak nie mają... to spieszy podrzucić go w opisie obecnego filmu ;-)

ps. Wygodnie zrzucić na barierę językową ludzi, którzy potrafili napisać AOT, podczas gdy sam ma problem ze skleceniem jednego maila bez błędów i literówek ;)
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Probe9 »

gregorry pisze: 24 maja 2023, 01:11 Tak żeby być dokładnym, filmu nie usunął, nadal jest dostępny i to wprost podany w opisie filmu z "przeprosinami".
To, że nie ma go na liście? Wszyscy już mają link, a jak nie mają... to spieszy podrzucić go w opisie obecnego filmu ;-)

ps. Wygodnie zrzucić na barierę językową ludzi, którzy potrafili napisać AOT, podczas gdy sam ma problem ze skleceniem jednego maila bez błędów i literówek ;)
Sens ukrycia ten sam - damage control :)

To akurat bardzo dobre zagranie, bo wtedy to jest niczyja wina. Ludzie źle by zareagowali gdyby zaczął zwalać winę wprost na ITU. Chłopak wie co robi :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2090
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

@Probe9
dla mnie interesujące jest zawartość komentarzy. Zescrollowałem kilkanaście razy i nigdzie nie zauważyłem komentarzy negatywnych lub pełnych nienawiści. Liczyłem, że będzie "reakcja" lub odniesienia się ze strony osób, które takie treści wypisywały.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Probe9 »

Może kasuje na bieżąco :) W wątku na BGG raczej odbiór negatywny. Zresztą jaki miałby być skoro ten film żywcem z podręcznika psychologii wyjęty ;)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Miszon
Posty: 2516
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1016 times
Been thanked: 492 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Miszon »

Ja dałem łapę w dół, teraz niestety YT tego nie pokazuje (co jest bez sensu swoją drogą), nie wrzucam komentarza bo wiadomo że skasuje.
Ogólnie lepiej chyba aby w ogóle tego filmiku nie było, niż był taki żenujący.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 881
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 274 times
Been thanked: 256 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Dako »

Miszon pisze: 24 maja 2023, 08:57 Ja dałem łapę w dół, teraz niestety YT tego nie pokazuje (co jest bez sensu swoją drogą), nie wrzucam komentarza bo wiadomo że skasuje.
Ogólnie lepiej chyba aby w ogóle tego filmiku nie było, niż był taki żenujący.
Odbiór jest jasny bo negatywnej oceny filmiku czyli "kciuków w dół" jest teraz 1,4 tys. czyli 2 razy tyle co "w górę".
gregorry
Posty: 117
Rejestracja: 18 sie 2019, 11:27
Has thanked: 29 times
Been thanked: 26 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: gregorry »

Wątki na bgg i reddit są pełne negatywnych komentarzy. Kolejny dzień spadającej liczby subskrypcji raczej pokazuje realny odbiór społeczności jako całości.
ODPOWIEDZ