Karty Wielkie Bitwy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
19chk92
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2023, 12:38
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Karty Wielkie Bitwy

Post autor: 19chk92 »

Mam ogromną prośbę. Z wielkim uporem zbieram karty, które 20 lat temu można było trafić w chipsach. Dokładnie chodzi o serię kart Star Foods - Wielkie Bitwy.

Seria tych kart to solidna lekcja historii, która przywołuje dobre wspomnienia. Dzięki nim niejedna osoba zaczęła interesować się historią, wiele osób uczyło się historii nie tylko na lekcjach, ale i przerwach. Na odwrocie kart są ciekawostki historyczne, dotyczące postaci i różnych formacji biorących udział w największych bitwach w dziejach historii. Szukam osób, które pomogły by mi zdobyć braki i uzupełnić całość.

Im bliżej końca tym ciężej. Może ktoś się wymieni, odsprzeda? Do kart dołączane były karty z opisami bitew - tych właśnie nie mogę zdobyć. Może u kogoś leżą i się kurzą? Chętnie dam im nowe życie, no i oczywiście zapłacę :)
Obrazek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Karty Wielkie Bitwy

Post autor: BOLLO »

Ciekawe. Większość rzeczy z SF była w moim posiadaniu a o tej kolekcji pierwsze słyszę. Spróbuj bardziej na forach z antykwariatem może.
Na allegro coś tam znalazłem może się przyda:
https://allegro.pl/listing?string=wielk ... ar%2Bfoods
zupa ogórkowa
Posty: 16
Rejestracja: 03 lut 2023, 20:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Karty Wielkie Bitwy

Post autor: zupa ogórkowa »

I jeszcze coś takiego: https://allegrolokalnie.pl/oferta/karty ... s-kolekcja Można się skontaktować z sprzedającym w sprawie dostępności konkretnych kart.
Życzę powodzenia w zebraniu kolekcji i pozdrawiam. :)
19chk92
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2023, 12:38
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Karty Wielkie Bitwy

Post autor: 19chk92 »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Karty w większości mam. Nie ma szans żeby ktoś rozbił całą kolekcję dla 10 kart. Szukam też opisów takich jak w załączniku. Opisów bitew nie ma na allegro ani na olx, stąd też kieruję tutaj swoją prośbę. Jestem w stanie zaoferować niegłupie pieniądze, chciałbym uzbierać całą kolekcję :)
Obrazek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Karty Wielkie Bitwy

Post autor: BOLLO »

Raczej będzie ciężko. Obawiam się że taka "kolekcja" najczęściej lądowała w śmieciach bo mama posprzątała pokój synowi. Chociaż ja nadal mam swoje aua z gum turbo. Sam nie wiem po co ...dałem je swojemu synowi i teraz on ogląda Golfa I GTI co ma 170KM :mrgreen:
19chk92
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2023, 12:38
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Karty Wielkie Bitwy

Post autor: 19chk92 »

Dokładnie, większość osób mi tak pisze :D zresztą sam straciłem w podobny sposób swoje karty i dlatego staram się odrobić starty skarbów z dzieciństwa :D może jednak trafi się jakaś osoba :)
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 254
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 48 times

Re: Karty Wielkie Bitwy

Post autor: Col. Frost »

A wiesz, których kart i opisów Ci brakuje? Na bank mam tego trochę (ale dosłownie trochę, żadna większa ilość) w szufladzie u rodziców. Jak ich odwiedzę za trzy tygodnie, mogę zerknąć co tam jest dokładnie. Z opisów na pewno miałem Pearl Harbor i chyba Maraton oraz Gettysburg. Zapewne jeszcze coś, ale w sumie to pewność mam tylko co do Pearl Harbor.
19chk92
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2023, 12:38
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Karty Wielkie Bitwy

Post autor: 19chk92 »

Dzięki Wielkie za odpowiedź :) z kart podrzucę wieczorem rozpiskę, opisy bitew mam tylko 4: Kanny, Little Big Horn, Normandię i Orlean. Słuchaj, będę wdzięczny za cokolwiek. Jeśli zgodziłbyś się odsprzedać to na pewno się dogadamy :)
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 254
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 48 times

Re: Karty Wielkie Bitwy

Post autor: Col. Frost »

19chk92 pisze: 24 maja 2023, 15:32 Dzięki Wielkie za odpowiedź :) z kart podrzucę wieczorem rozpiskę, opisy bitew mam tylko 4: Kanny, Little Big Horn, Normandię i Orlean. Słuchaj, będę wdzięczny za cokolwiek. Jeśli zgodziłbyś się odsprzedać to na pewno się dogadamy :)
Na pewno miałem jakieś opisy bitew oprócz Pearl Harbor i z tych, które wymieniłeś mogłem mieć co najwyżej Little Big Horn, więc z pewnością coś dobierzesz. Ale jakiekolwiek szczegóły będę mógł dać w weekend 9-11 czerwca. Dobrze by było, gdybyś się w owym czasie przypomniał, żeby mi z głowy nie wyleciało :)
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Karty Wielkie Bitwy

Post autor: xilk »

BOLLO pisze: 23 maja 2023, 09:44 Chociaż ja nadal mam swoje aua z gum turbo. Sam nie wiem po co ...dałem je swojemu synowi i teraz on ogląda Golfa I GTI co ma 170KM :mrgreen:
No cóż, ja podobnie wciąż mam kilka rzeczy np. kapsle lub żetony z Pokemonami, a nawet powinienem mieć małe karty z chipsów z Władcy Pierścieni.

Jednak wymienionej serii w ogóle nie mam, więc nie pomogę. Jednak podziwiam zapał w szukaniu kolekcji.
ODPOWIEDZ