Hero Realms - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Shaw
Posty: 20
Rejestracja: 12 kwie 2020, 20:55
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Shaw »

Witam,
mam pytanie techniczne o dodatki do Hero Realms. Mam podstawkę i 5 dodatków talii bohaterów. Zastanawiam się nad rozszerzeniem swojej gry i tutaj pojawia się pytanie czy jeszcze jakieś dodatki dadzą mi taką możliwość przy założeniu że interesuje mnie tylko gra PvP. Więc takie pytania:

1. Z tego co się orientuję to duże dodatki Ruiny Thandaru oraz Zaginiona osada są nastawione na tryb kooperacyjny, ale czy w jakimś stopniu mogą te dodatki posłużyć do PvP? Np część kart można dodać do talii?
2. Czy Hero Realms Geneza chyba nadaje się do PvP?
3. Czy małe dodatki z serii "Podróże" działają z samą podstawka tzn do PvP czy są przeznaczone do trybu kooperacyjnego?
4. Jeśli są jeszcze jakieś inne dodatki które można użyć do PvP to również jestem zainteresowany.
Eldaril
Posty: 58
Rejestracja: 13 sty 2020, 08:22
Has thanked: 18 times
Been thanked: 50 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Eldaril »

Tutaj sytuacja jest nieco dziwna... Ale najpierw odpowiedzi:
1. Mogą posłuży do PvP. W tych dodatkach są karty rozwinięć umiejętności, talii... Można się pobawić w budowanie postaci. Trochę kart do talii rynku zdaje się też można wcisnąć
2. Geneza to zdaje się było to z rasami. Jeśli tak, to można też do PvP. Wybieramy klasę i rasę.
3. Zdaje mi się, że można używać tych dodatków PvP. Dodają nowy warunek zwycięstwa (na spełnienie questów), jeśli dobrze pamiętam.
4. Wydaje mi się, że w każdym z dodatków jest opcja użycia jako PvP.

Podsumowując wszystko niby dobrze, ale... Nie polecam tych wszystkich dodatków jeśli chce się grać PvP. Niby fajnie, możemy sobie zbudować postać prawie jak w RPG. Tylko najpierw pół godziny budujemy żeby potem 10 minut zagrać... Przez to wszystko zauważyłem, że rzadziej sięgam po HR i ostatnio nie gramy w ogóle w to PvP. Trochę cała ta rozbudowa rozmyła główny atut tej gry - szybką, dynamiczną, niezobowiązującą rozgrywkę.
Chyba, że ktoś tak lubi. Fajnie sobie pobudować postać, ale zdarzyło mi się skończyć grę na tym budowaniu... Tylko mogę nie być miarodajnym przykładem, bo grająć w komputerowe RPGi potrafiłem godzinami tworzyć postać/drużynę, żeby po tym zagrać parenaście minut ;)
Gracz200
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2023, 15:15

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Gracz200 »

Co w przypadku braku kart rynku?
Powiedzmy, że zeszły wszystkie kart ze stosu rynku, nie można dołożyć.
Wtedy radujemy cmentarzysko?
A jak nie ma.juz cmentarzyska?
Gramy bez dobierania?

Ekstremalny przypadek, ale nie widziałem tego w instrukcji 😁
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: WieszKto »

Grając PvP na samej podstawce nie zdarzyło mi się by skończyły się karty z rynku. Gdyby to jednak nastąpiło - tasowalbym cmentarzysko.
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: dareiosh »

Witam
Mam pytanie o poświęcenie karty , dajmy na to przy zagraniu karty dotyk śmierci.
Możesz poświęcić kartę z ręki lub ze stosu kart odrzuconych, druga opcja-wiadomo pozbywam się karty, jak to działa jednak z pierwszą- dajmy na to chce poświęcić rubin (2golda) czy poświęcając ja tracę możliwość zagrania jej (czyli tracę tak jakby 2 złota) czy jednak korzystam z bonusu i wtedy ja wysyłam na cmentarzysko? (Tylko wtedy została ona zagrana i nie jest na mojej ręce)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 946
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Losiek »

Odrzucasz kartę na cmentarzysko. A skoro odrzucasz to nie zagrywasz i nie możesz skorzystać z jej bonusów.
Patrict12
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2024, 22:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Patrict12 »

Hej, planuje zakup Hero Realms, czy ktoś może mi powiedzieć czy znaczniki życia/liczniki życia (to to samo?) są potrzebne do gry? Czytałem gdzieś że pomagają, widzę że niektóre ogłoszenia na OLX mają w zestawie znaczniki życia, ale w sklepach tego nie ma. Co to daje? Czy warto kupić? Nie znalazłem info na forum.
Torquemada666
Posty: 781
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Torquemada666 »

W standardzie masz odpowiednie karty do zaznaczenia stanu życia. Liczniki były często dodawane do przedsprzedaży, akcji promocyjnych. Nie są niezbędne, ale na pewno lepiej się prezentują i są bardziej funkcjonalne niż karty.
ODPOWIEDZ