Żyjące bitewniaki

Forum przeznaczone do dyskutowania o grach bitewnych
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Żyjące bitewniaki

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
Mam lekkie wrażenie, że to trochę brzmi jak "planszowkowicze się nie znają". A tymczasem mam kilka Kill Tteamów, Space Marines na jakieś dwa tys. punktów, Eldarów na drugie tyle... razy dwa i jakieś rzeczy z innych armii tak dla samego malowania. Czyli jakieś parę tysięcy zł w modelach.

A i tak wciąż uważam, że nowy SW jest za drogi i u nas się nie przyjmie. :wink:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Żyjące bitewniaki

Post autor: BOLLO »

PEST pisze: 02 lut 2023, 19:04
BOLLO pisze: 02 lut 2023, 13:49 Kupiłem właśnie podstawkę i…
Źle! Lada chwila wjeżdża nowy starwarsowy bitewniaczek (skirmish) Shatterpoint :mrgreen:

zapowiada sie kolejna zmiana skali hihihi
Dlatego jak tylko dowiedziałem się o cenie SP oraz dodatków do niego to zakupiłem Legion. A zaoszczędzone pieniądze przeznaczę na kurs angielskiego :mrgreen:
ScorpZero pisze: 02 lut 2023, 21:19 Cena go zabiła zanim zdążył ruszyć...
Indeed....
raj pisze: 02 lut 2023, 22:11
ScorpZero pisze: 02 lut 2023, 21:19 Cena go zabiła zanim zdążył ruszyć...
Tak wam się tylko wydaje. jeszcze się mocno zdziwicie.
Nie sądze. Mam kuzyna który siedzi bardzo mocno w bitewniakach i tam kręcą nosem. Wolą jednak dopicować Legion, X-winga. A nawet Imperium atakuje jeżeli chodzi o klimaty SW. Bardzo dobrze się ma W40k oraz AoS. Bold Action też zaczyna się mocno wybijać.
Sklepowe Shatterpointy to jakies 550-600pln i sama podstawka daje mało zabawy w mojej ocenie. Chociaż te 16 figurek i teren to i tak godziny grania. Jeżeli ktoś w grupie bedize miał podstawkę to pozostali mogą jedynie kupować dodatki z postaciami co wyniesie ich 300pln.
Gry nie przekreślam bo sam latałem kiedyś trzema TIE czy 2x X-wing i bawiłem się przednie. Więc i tu może być ok. Ja zdecydowałem się na Legion ze względu na zawartość i cene. Core udało mi się kupić za 260pln (clone wars) co uważam za dobra cenę w stosunku co daję potencjalnie gra.

Mam też Bitwy Westerlos i wciąż czeka na mnie nierozpakowana kobyła w postaci WH40k Indomitus. A no i WH Underworlds które też nie odpaliłem jeszcze....Bitewniaki są fajne ale ja zanim zagram to musze wszystko złożyć i pomalować dlatego tak szybko i ochoczo wszedłem w X-wingi..Ideał dla mnie.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5172
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Żyjące bitewniaki

Post autor: raj »

BOLLO pisze: 03 lut 2023, 11:13 Core udało mi się kupić za 260pln (clone wars)
Za nówkę? Gdzie?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Żyjące bitewniaki

Post autor: BOLLO »

raj pisze: 03 lut 2023, 11:21
BOLLO pisze: 03 lut 2023, 11:13 Core udało mi się kupić za 260pln (clone wars)
Za nówkę? Gdzie?
https://www.olx.pl/d/oferta/gra-star-wa ... SGgEM.html

Dogadałem się z właścicielem na obniżkę. Gra otwarta ale wszystko w folii. Na kilku podstawkach jakas masa wiec to mi nie przeszkadza. Jezeli wszystko bedize zgodne z opisem to myślę że warto było. Nawet jak nie podejdzie to się odsprzeda raczej bez straty. Jak uważasz?
NetCop
Posty: 57
Rejestracja: 05 paź 2014, 19:15
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Żyjące bitewniaki

Post autor: NetCop »

SW: Shatterpoint to będzie typowy skirmish na 1-1,5h gry, coś w stylu Marvel Crysis Protocol (pewnie sporo zasad będzie z tego wzięte) gdzie skład składający się z 8 figurek (dowódcy, zastępca, minionki) będzie walczyć z drugą ekipą o takim samym składzie. Już potwierdzili, że 1 drużyna to jest 4 modele, a będzie się montować skład złożony z 2 drużyn. Nie jest jeszcze jasne czy można będzie dowolnie mieszać figurki między drużynami czy trzeba będzie wystawiać się gotową drużyną np. Obi Wan + Cody + 2 klony.

SW: Legion to jest inny format i nijak się ma do Shatterpointa, poza osadzeniem w tym samym świecie. To jest typowy bitewniak na 2,5-3h gdzie walczy przeważnie od 8 do 12 oddziałów, każdy składający się z kilku model. Są pojazdy mniejsze i większe, bohaterowi Jedi/Sith ale nie tylko, jednostki szeregowe jak i elitarne i bardzo duża swoboda montowania swojej armii. Na planszy na raz potrafi być ~30-60 modeli na gracza. Inna skala rozgrywki, zupełnie inne granie.

Moim zdaniem Shatterpoint w niczym nie zagrozi Legionowi, bo jest kierowany do innej grupy docelowej. Część obecnie grających w Legion pewnie będzie też grać Shatterpointa.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1403
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 186 times

Re: Żyjące bitewniaki

Post autor: Błysk »

Wydaje mi się, że w większych miastach Anno Domini 1666 jeszcze jakoś dycha, chociaż w Krakowie community bardzo małe i ligi chyba nie udało się sensownej rozrkęcić.

Szkoda, bo sam system bardzo fajny i przydałoby mu się faktyczne życie.

Sam zainwestowałem w Kill Teama i sklejam. Książka raz na dwa lata to nie będzie wielki wydatek o ile tylko "stare" bandy nadal będą grywalne i będą miały uaktualnienia, zobaczymy jak system się rozwinie.


Kilka lat temu jeszcze Mailfaux i Infinity miały się dobrze, ale nie wiem jak teraz.
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 197
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 88 times

Re: Żyjące bitewniaki

Post autor: Padre »

Błysk pisze: 04 lut 2023, 22:42 Kilka lat temu jeszcze Mailfaux i Infinity miały się dobrze, ale nie wiem jak teraz.
To jeszcze zależy od definicji. Jeśli "dobrze" = "łatwo dostać modele, łatwo znaleźć graczy", to Malifaux ma się w miarę ok (w większych miastach pograsz, lekki problem z dostępnością nowości) a Infinity faktycznie dobrze (a ostatnio nawet lepiej niż dobrze).
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Żyjące bitewniaki

Post autor: Golfang »

Ostatnio zakupiłem 2 bandy do Dead Man's Hand - dziki zachód. Pomalowałem na razie 1 z nich - jeszcze nie grałem ale bardzo ciekawie wygląda - chociaż zaznaczam że to niszowy raczej system w PL.
tutaj link do grupy na FB z moimi pomalowanymi figurkami
Spoiler:
No i drugi system który zaczął mnie kręcić to Blood Bowl - mam już 3 drużyny pomalowane, 4ta w drodze. Całkiem sporo ludzi w to grywa w PL.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Żyjące bitewniaki

Post autor: BOLLO »

A ja ostatecznie sprzedałem podstawkę do SW Legion. Uznałem że zabawa przednia ale nie będę miał jednak na to czasu a chęć zdobycia kolejnych modeli plus malowanie pochłonęłoby masę pieniędzy i czasu. Oddałem w dobre ręce kto wykorzysta. Szkoda ale nie można mieć wszystkiego. :?
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Żyjące bitewniaki

Post autor: Irka »

Golfang pisze: 02 lis 2022, 08:24 Kolejny system który rozpoczynam - pomalowałem kilka statków do Black Seas (także od Warlod Games) - ale jeszcze nie grałem więc nie potrafię nic powiedzieć na jego temat
Jeśli już zagrałeś, to jak wrażenia?

edit: Pytanie właściwie do wszystkich :)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5172
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Żyjące bitewniaki

Post autor: raj »

Ja mam Armadę, mechanika w zasadzie identyczna, choć chyba zasady dla wiatru są znacznie uproszczone, tyle, ze to fantasy.
Gra się całkiem przyjemnie sporo kombinowania z manewrowaniem i wybieraniem prędkości.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1341
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 124 times
Been thanked: 84 times

Re: Żyjące bitewniaki

Post autor: nahar »

Irka pisze: 12 gru 2023, 12:42
Golfang pisze: 02 lis 2022, 08:24 Kolejny system który rozpoczynam - pomalowałem kilka statków do Black Seas (także od Warlod Games) - ale jeszcze nie grałem więc nie potrafię nic powiedzieć na jego temat
Jeśli już zagrałeś, to jak wrażenia?

edit: Pytanie właściwie do wszystkich :)
Prosty w miare system, ja mam bo jestem fanboyem age of sail. Wymagajacy modelarsko bo klejenie tych okretow w 1:700 to masakra jak chcemy zeby dobrze wygladaly. Nie nadaje sie do gry na punkty, jest totalnie przechylony na strone angielska. Tylko scenariusze.
Cyel
Posty: 2574
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1220 times
Been thanked: 1429 times

Re: Żyjące bitewniaki

Post autor: Cyel »

- dla ciekawych filmik omawiający kilka podobnych gier o morskich bitwach. Jest z czego wybierać.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Żyjące bitewniaki

Post autor: Golfang »

Irka pisze: 12 gru 2023, 12:42
Golfang pisze: 02 lis 2022, 08:24 Kolejny system który rozpoczynam - pomalowałem kilka statków do Black Seas (także od Warlod Games) - ale jeszcze nie grałem więc nie potrafię nic powiedzieć na jego temat
Jeśli już zagrałeś, to jak wrażenia?

edit: Pytanie właściwie do wszystkich :)
niestety nie zagrałem jeszcze :( i nie wiem kiedy zagram - za duzo systemów za mało czasu, a pólka wstydu zmieniła się w szafę :)
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Żyjące bitewniaki

Post autor: Emil_1 »

Ja z całego sercami polecam One Page Rules
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Żyjące bitewniaki

Post autor: Irka »

Cyel pisze: 12 gru 2023, 18:30 dla ciekawych filmik omawiający kilka podobnych gier o morskich bitwach. Jest z czego wybierać.
Dzięki! Przypadkiem Black Seas, które już mam kupione, znalazło się tu na 3. miejscu :)
A właściwie na 1. miejscu, gdyby przyjąć moje założenie, że to mają być historyczne modele do sklejania :)

Nic innego dla siebie zresztą nie widziałam na konwencie WawaGra, a ten system mnie wręcz zachwycił.
Modele są piękne i realistyczne, nie ma bijących się ludzi, tylko te spokojne okręty, które trzeba odpowiednio ustawić względem siebie. Grało się spokojnie i ciekawie, i to nowe dla mnie uczucie, że akcja rozgrywa się jakby w systemie stopklatek. Pojawia się fajna imersja, a spore emocje tylko po rzucie kośćmi, jednym słowem: wciągające :)

Zagrałam tam godzinną partię, którą wygrałam - może dlatego, że dostałam fory, a może dlatego, że wyrzuciłam dublet jedynek na K10 przy strzale z małego okrętu do dużego :D (jeśli dobrze pamiętam).

Ja też nie wiem, kiedy zdążę je skleić i pomalować (teoretycznie można te modele czymś zastąpić, ale poczekam). Zacznę w święta. Rodzinę już mi się udało zaciekawić tą nietypową dla nas (eurograczy) koncepcją gier bitewnych, więc będzie fajne przeżycie, nawet jeśli tylko na jakiś czas.

Zapowiada się, że będzie przy tym też sporo pomyślunku, który ma szansę zniwelować losowość, nie spodziewałam się tego.

Dodaję tu zdjecia z tej mojej rozgrywki.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Blackart
Posty: 37
Rejestracja: 24 mar 2021, 03:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Żyjące bitewniaki

Post autor: Blackart »

Ooo! Też zagrałem na WawaGra w Black Seas i kupiłem sobie starter. Chętnie zagram jak już mi się uda coś pomalować. :P
ODPOWIEDZ