Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami RPG, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami RPG, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: Piaskoryb »

ponika pisze: 12 paź 2022, 22:01
Piaskoryb pisze: 10 paź 2022, 22:02 Czekam na RPG, gdzie nie ma kości i statystyk, gdzie wystarczy kartka papieru, ołówek i wyobraźnia. Gdzie świat i rozrgrywka płynie nie zakłócona zbędnymi mechanikami, liczeniem i nie potrzebnym obciążeniem. Gdzie gra to czysta opowieść, gdzie przygody dzieją się w naszych głowach, a wydarzenia opierają o słowa :)
Są takie systemy, ale nie podam Ci szczegółów, bo nigdy mnie nie ciągnęły. Ale są oparte no wyłącznie o rzut monetą, albo i to nie.
Ogólnie podałeś systemy które rzeczywiście mają sporo statystyk i liczenia, chociaż np nowy alien ma jak na lekarstwo (weź zwykle kości - tyle, na ile mocny jesteś w danej cesze - po czym szukać szóstek. Wypadły - zdane).
Btw jeśli mechanika ci przeszkadza, to ja zmień, zostaw setting i lore a kostki zamień na coś prostego :)
No ale właśnie tak gramy w te gry ;p 90% systemów wycięte, tylko setting zostaje, pare rzutów kostką i tyle :)
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 304
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 499 times
Been thanked: 163 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: nimsarn »

Piaskoryb pisze: 10 paź 2022, 22:02 Czekam na RPG, gdzie nie ma kości i statystyk, gdzie wystarczy kartka papieru, ołówek i wyobraźnia. Gdzie świat i rozgrywka płynie nie zakłócona zbędnymi mechanikami, liczeniem i nie potrzebnym obciążeniem. Gdzie gra to czysta opowieść, gdzie przygody dzieją się w naszych głowach, a wydarzenia opierają o słowa :)
Pewnie nie do końca będziesz zachwycony ale Nibiru pewnie po części spełni twoje marzenie...

Moim marzeniem jest znalezienie czasu i chęci na napisanie i puszczenie w świat drugich edycji moich autorek... :roll: :oops:
Cyel
Posty: 2553
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1408 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: Cyel »

Piaskoryb pisze: 10 paź 2022, 22:02 Czekam na RPG, gdzie nie ma kości i statystyk, gdzie wystarczy kartka papieru, ołówek i wyobraźnia. Gdzie świat i rozrgrywka płynie nie zakłócona zbędnymi mechanikami, liczeniem i nie potrzebnym obciążeniem. Gdzie gra to czysta opowieść, gdzie przygody dzieją się w naszych głowach, a wydarzenia opierają o słowa :)
Przecież w każdy system a właściwie każdy setting da się tak grać bez najmniejszego problemu. Wszelkie zasady w RPG są opcjonalne - to nie kompetytywna gra.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: Mr_Fisq »

Coraz więcej "podobnych" systemów/settingów Cthulhowych...
Był Zew Cthulhu, pojawiło się Na tropie Cthulhu...
Było Pulp Cthulhu, pojawiły się: Achtung! Cthulhu, Zew Cthulhu: Mity Wojny...

A kiedy ktoś w końcu zabierze się za Delta Green??? :?
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 304
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 499 times
Been thanked: 163 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: nimsarn »

Mr_Fisq pisze: 01 kwie 2023, 19:34 A kiedy ktoś w końcu zabierze się za Delta Green??? :?
Może wówczas gdy nowa odsłona ArchiwumX zarobi odpowiednią kasę - ale nie zapowiada się :cry:
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: Miszon »

Ja nie czekałem, ale może są tacy, którzy pragnęli zagrać w RPG-a w klimatach latynoskich telenowel?
No to ich marzenie się spełnia! :mrgreen: Nadchodzi Pasion de las Pasiones!
https://www.planszomania.pl/gry-rpg/264 ... cover.html

Przyznam, że opis i okładka mnie wprost rozwaliły :lol: . Czekam teraz na "365 dni Greya" ;-) .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: ponika »

Miszon pisze: 26 maja 2023, 13:24 Ja nie czekałem, ale może są tacy, którzy pragnęli zagrać w RPG-a w klimatach latynoskich telenowel?
No to ich marzenie się spełnia! :mrgreen: Nadchodzi Pasion de las Pasiones!
Kupić, nie kupię, ale zagrałabym taka bekową minikampanię. Co prawda to pbta, więc z mojej strony olbrzymi minus, bo ale kto wie, może zagranie Esmeraldą jest tego warte?

A tak z marzeń, to chciałabym Fiasco po polsku. Zrobiłam podejście do tego systemu i zdecydowanie lokalizacja by pomogła - przy czym język to jedno, a przydałby się też setting osadzony w naszych realiach. Kto nie chciałby zagrać w klimatach Polski lat 90tych, na przykład.
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: ponika »

Wszystkie znaki wskazują na to, że pojawi się Blade Runner po polsku!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: Mr_Fisq »

ponika pisze: 06 cze 2023, 21:35 Wszystkie znaki wskazują na to, że pojawi się Blade Runner po polsku!
A wydaniem zajmie się BlackMonk:
https://www.facebook.com/blackmonkgames ... 9eA5Y8bYMl
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: ponika »

Bardzo dobra wiadomość, bo brak mi trochę takiego systemu noir bez potworów, wszędzie tylko Cthulhu i macki... A w dodatku ten system zbiera bardzo dobre opinie.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: 13thcaesar »

Ja chciałbym żeby Galakta/Black Monk Games czy jakikolwiek inny polski wydawca, wydał The Walking Dead RPG od Free League Publishing.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: 13thcaesar »

No proszę, i jednak moje "marzenie" się spełni, Black Monk Games właśnie zapowiedziało polską edycję The Walking Dead Universe i to jeszcze w tym roku 😃

https://blackmonk.pl/zapowiedzi/2074-th ... larna.html
ODPOWIEDZ