Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
prib4
Posty: 226
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 103 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: prib4 »

manicminer pisze: 26 kwie 2023, 09:20 Woźniak to dobry marketingowiec i kiepski twórca planszówek.
Ja w planszówkach siedzę trochę ponad 2 lata i kiedy wiedźmin miał kampanię to dowiedziałem się o nim przypadkiem jakoś (całe szczęście) bo nie korzystałem wtedy ani z forum ani z grup planszówkowych. Chyba drugą rzeczą na jaką się natknąłem zaraz po znalezieniu wieśka były właśnie komentarze w stylu 'skok na hajs, to będzie średniak z licencją CDPR', 'Wookie nie wydał nigdy żadnej dobrej gry' itp. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć, skąd to się w ogóle wzięło? Tak jak Gizmo napisał, dla mnie Tytani to zaskoczenie ostatnich miesięcy, z każdą partią podoba mi się coraz bardziej a samo wydanie jest fantastyczne. Już kilka dosyć mocno zakorzenionych w tym hobby osób pisało tutaj naprawdę dobre rzeczy o Starym Świecie, śmiem twierdzić, że to kolejna dobra gra na koncie Wookiego i sprzedażowy hit (łacząc markę, trochę lżejszy ciężar i samą grę raczej nie ma innego scenariusza). Myślicie, że to głupie gadanie się skończy teraz?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4505
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Hardkor »

prib4 pisze: 14 maja 2023, 20:55 Myślicie, że to głupie gadanie się skończy teraz?
Mam nadzieję, że tak. A co do Wookiego to valhalla była chyba reklamowana inaczej niż to czym naprawdę była przez co masa osób się od niej odbiła. Tytani - tutaj już lepiej. Wciąż jednak obie gry nie zdobyły szturmem bgg, ani serc graczy.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 408 times
Been thanked: 505 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: rav126 »

Z Valhallą to był trochę inny przypadek. Gra jest dokładnie tym co pokazywane było w filmikach, na gameplajach itd. Zawartości w tej grzej jest od groma, a już w ogóle wersja ze wspieraczki była śmiesznia tania biorąc pod uwagę stosunek ceny do zawartości.
To co grze zaszkodziło, to paradoksalnie zbyt duży sukces. Wiele osób pisało wprost - wspieram bo szanuję Wookiego za całokształt, za wkład w propagowanie gier planszowych na swoim kanale etc. Do tego doszedł ogromy sukces finanasowy. Po dotarciu gier okazało się, że ludzie jednak czego innego się spodziewali (a gdzie mieli oczy kiedy wspierali?), wydanie ma kilka problemów - średniej jakości kości (chociaż u mnie problemów z tym nie było), karty o niższej gramaturze niż zapowiadano, co jednak poprawiono później za darmo dla wspierających w PL wydając wersję KS. Dodajmy do tego zwykłą ludzką zawiść, zadrość, antypatie itd.
No i utarło się, że "Wookie to żadnej dobrej gry nie wydał", często powtarzane przez hejterów, którzy albo w Valhallę nie zagrali, albo nie byli targetem tej gry, a wsparli na fali hajpu. Ja w Tytanów nie grałem, ale kiedy gra przychodziła to przez jakiś czas widać było zachwyt tą grą - zarówno wykonaniem jak i samą rozgrywką. Tylko taki jest problem gier "jednostrzałowców" ze wspieraczek - one często są hajpowane tylko na początku, a potem słuch o nich ginie.
Mam w domu Valhallę, nie wchodzi często na stół, ale jako lekka gra, gdzie jest tona losowości, rewelacyjnie sprawdza się w każdym gronie - czy to doświadczonych graczy, czy też zupełnie początkujących.
Ja po Wiedźminie spodziewam się fajnej lekkiej przygodówki, z ciekawymi przygodami na kartach, a całość ociekająca klimatem. Mam Western Legends, i myślę, że Wiedźmin mi tę grę wyprze z kolekcji (chociaż mechanika walki na kartach pokerowych jest nadal bardzo fajna ;) ).
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Kisun »

Apropos Valhalli, warto przypomnieć, że cały czas działa aplikacja (witryna) do gry solo/coop https://valhallacardgame.com chyba nie ma zaktualizowanych certyfikatów, bo wyskakują ostrzeżenia ale wszystko z nią w porządku i można sobie popykać solo lub w duecie. Za samo utrzymywanie tej strony bardzo duży ukłon w stronę Goonboard.
Awatar użytkownika
Velsu
Posty: 157
Rejestracja: 19 kwie 2023, 18:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 39 times
Been thanked: 3 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Velsu »

Bardzo lubie świat wiedźmina i ogólnie książki wiec jak zobaczylem planszówke to zrobilem pre-order i teraz tak siedze, czytam i mysle ze pewnie troche bez sensu bo 99% czasu bede pewnie grał solo, a ta gra do tego raczej słabo? Niby Wild Hunt ma miec tryb solo i pewnie ktoś mądry wymysli jakis fajny variant...no ale w tej cenie pewnie możnaby kupić cos lepszego do takiego zastosowania (granie solo)?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3503
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: psia.kostka »

Velsu pisze: 19 maja 2023, 18:39 ale w tej cenie pewnie możnaby kupić cos lepszego do takiego zastosowania (granie solo)?
Ale nie kupiles, bo szukales jakiejs gry do solo, tylko chciales gre z wiedzminem :D
Najwyzej sprzedasz jak opcja solo sie wyeksploatuje.

Cena to rzecz wzgledna. A 100 za Pietaszka lub 150 za Coffee Roaster lub 250 za Wojny Nemo to dobrze wydane pieniadze?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 983
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 239 times
Been thanked: 238 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

Velsu pisze: 19 maja 2023, 18:39 Bardzo lubie świat wiedźmina i ogólnie książki wiec jak zobaczylem planszówke to zrobilem pre-order i teraz tak siedze, czytam i mysle ze pewnie troche bez sensu bo 99% czasu bede pewnie grał solo, a ta gra do tego raczej słabo? Niby Wild Hunt ma miec tryb solo i pewnie ktoś mądry wymysli jakis fajny variant...no ale w tej cenie pewnie możnaby kupić cos lepszego do takiego zastosowania (granie solo)?
Zarówno Valhalla jak i Tytani mają dobrze działające tryby solo, więc ja bym tak od razu nie skreślał Wiedźmina. Z tego co kojarzę to Wiedźmin ma mieć też tryb kooperacji? Generalnie, gry kooperacyjne niewiele tracą na przyjemności z rozgrywki w wariancie solo (czasem nawet zyskują).
flissak
Posty: 268
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 47 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: flissak »

Nie sądzę, żeby ktokolwiek teraz kupił grę za 280zł z podobną zawartością co w kampanii wiedźmina. Nie chodzi tylko o ilość ale o jakość choćby kart i planszetek. Cieszę się, że wsparłem. O samą rozgrywkę, po kilku wrażeniach, boje się mniej niż o H3 nad którym się nadal zastanawiam.
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Freshus »

Szczerze powiedziawszy kupiłem wiedźmina do gry rywalizacyjnej nie myśląc za bardzo o graniu solo/co-op.

Po obejrzeniu na yt gameplayu z Wild Hunt (solo/co-op) stwierdzam, że ten tryb bardzo dobrze działa (przynajmniej na pierwszy rzut oka - oczywiście trzeba potestować). Widać, że nie był robiony na siłę tylko ma jakiś pomysł na siebie.

Dlatego też w tym momencie najbardziej chcę przetestować ten tryb. Eksplorację dla wszystkich graczy, gdzie każdy może coś wybrać dla siebie, wspólne zadania do zrobienia - strasznie fajnie mi się to klei na ten moment. Aż by się chciało jakiś inny setting, bo dziki gon najmniej mi się podoba z Wieśka :D. Coś podobnego tylko np. Z potworami z legendarnych łowów :P.

Aczkolwiek czytając bgg widać pozytywne głosy też na temat solo gameplayu właśnie z legendarnymi łowami i wyścigiem z big bossem :D.

Więc teoretycznie może się okazać, że Wiesiek wcale nie będzie chybioną grą pod kątem solo :)

Edit: mam nadzieję, że w przyszłości GoB pójdzie też właśnie w stronę "przygód" - bo to, że jeszcze coś z Wieśka zobaczymy to chyba nawet sami wspominali?
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:30 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Velsu
Posty: 157
Rejestracja: 19 kwie 2023, 18:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 39 times
Been thanked: 3 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Velsu »

Bardzo ciekawe opinie, w takim razie zostaje przy tym co zamówiłem, dziekuje bardzo :)
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 538
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 120 times
Been thanked: 392 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Gribbler »

Velsu pisze: 19 maja 2023, 18:39 Bardzo lubie świat wiedźmina i ogólnie książki wiec jak zobaczylem planszówke to zrobilem pre-order i teraz tak siedze, czytam i mysle ze pewnie troche bez sensu bo 99% czasu bede pewnie grał solo, a ta gra do tego raczej słabo? Niby Wild Hunt ma miec tryb solo i pewnie ktoś mądry wymysli jakis fajny variant...no ale w tej cenie pewnie możnaby kupić cos lepszego do takiego zastosowania (granie solo)?
Nieoficjalny fanowski solo mode już się tworzy: https://boardgamegeek.com/thread/307861 ... be-created
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: RUNner »

Kupując Wiedźmina jakoś nie brałem pod uwagę gry solowej, ale jako gracz lubiący solówki, będę musiał trochę zrewidować spojrzenie na tę grę. Bardzo ciężko mnie na tym polu zadowolić, więc mam obawy czy Wiedźmin tutaj podoła, ale na pewno sprawdzić nie zawadzi.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 983
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 239 times
Been thanked: 238 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

Gra rozpakowana, B-B all-in. Po wstępnych oględzinach stwierdzam:
1. Opakowanie 10/10
Wszystko zapakowane pancerne, w sumie w 4 grube kartony. Jeżeli ktoś dostał grę uszkodzoną to musiał mieć ogromnego pecha. W środku figurki ani drgną. Niektóre są dodatkowo zabezpieczone pianką.
2. Big-Box 9/10
Wygląda super i jest świetnie przemyślany. Wypraska bardzo dobra. Nie daję 10/10 tylko dlatego, że w środku jest ciasno i raczej trudno będzie jakoś sensownie posegregować karty.
3. Karty 9/10
Na plus: Rozmiar, płótnowane, gramatura, grafiki, layout, ikonografia.
Na minus: niektóre grafiki na kartach są za ciemne.
Plus/minus: niskie nasycenie. Może to być zaletą o ile ktoś woli bardziej mroczny klimat.
4. Żetony 8/10
Grafiki są bardzo ładne, jakość kartonu standardowa.
5. Plansza 9/10
Jest piękna. Jedyna wada to fakt, że nie można mapy świata oddzielić od części funkcjonalnej, ale to już jak kto lubi. Nasycenie też jest niskie i wydaje się być dość mroczna, co może być zaletą albo wadą (jak kto woli).
6. Figurki 8/10
Mam wersję sundrop. Nie podoba mi się, że są czarne, ale to daje bardziej mroczny klimat, więc jak kto woli. Wszystko w jednym kolorze, więc może się zlewać. Sundrop jest nierówny, na niektórych widać bruzdy od szlifowania. Detale: duże figurki potworów są świetne, średnie są bardzo dobre, małe są ok. Figurki wiedźminów i magów są super. Plastik jest gruby. Tak, wziąłbym ponownie wersję sundrop :)
7. Planszetki graczy 10/10
Grube i twarde, naklejone idealnie równo.
8. Kości Standardowe 9/10
Wyglądają bardzo ładnie. Farba nie odpada ;) Szkoda, że nie mają wygładzonych boków.
9. Kości dodatkowe 7/10
Mniej mi się podobają ale są czytelniejsze. Będę grał podstawowymi. Dodatkowe przydadzą się na większą ilość graczy.
10. Plastikowe żetony reputacji 1/10
Beznadziejne. Słaby plastik, a grawerunek to żart. Będę używał kartonowych.
11. Metalowe monety 10/10
Grube i ciężkie, grawerunek cudowny. Klasa. "Mieszek" jest ok, choć chyba kupię sobie skórzany w średniowiecznym stylu.
12. Mata 6/10
Na plus: Grafiki są ostre, jest ogromna.
Na minus: Jest jaśniejsza niż plansza (trochę wyblakła). Czuć gumą. Nie jest obszyta. Mata z Tytanów była dużo lepsza. Raczej bym nie kupił samej maty, gdyby nie była częścią zestawu. Wątpię, że będzie używana. Najbardziej przeszkadza zapach.
kuba32
Posty: 328
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: kuba32 »

Moonday pisze: 26 maja 2023, 18:02 3. Karty 9/10
Na plus: Rozmiar, płótnowane, gramatura, grafiki, layout, ikonografia.
Na minus: niektóre grafiki na kartach są za ciemne.
Plus/minus: niskie nasycenie. Może to być zaletą o ile ktoś woli bardziej mroczny klimat.
A ja jestem zawiedziony jakością kart, rzadko kiedy mam potrzebę koszulkowania, a tutaj będzie to chyba konieczne.

Dodatkowo karty nie są numerowane oraz brak na nich informacji z jakiego dodatku pochodzą.
flissak
Posty: 268
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 47 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: flissak »

To jak to jest, bo ja słyszałem o wyjątkowej jakości kart. Co Ci się w nich nie podoba?
Rafmix
Posty: 68
Rejestracja: 16 lis 2021, 16:55
Has thanked: 36 times
Been thanked: 21 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Rafmix »

Spoiler:
Zgadzam się ze wszystkimi punktami (poza matą jak za 90 zł to jestem zaskoczony jakością).
Boli pkt. 10. plastikowe żetony, już darmowe kapsle do wózków z marketów są przyjemniejsze w dotyku.
Jedyna szansa maznąć je farbą, aby nabrały wyrazu (już są zdjęcia na bgg).
kuba32
Posty: 328
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: kuba32 »

flissak pisze: 26 maja 2023, 19:47 To jak to jest, bo ja słyszałem o wyjątkowej jakości kart. Co Ci się w nich nie podoba?
Co mi się nie podoba najbardziej to, że nie są w żaden sposób numerowane i oznaczone z jakiego są dodatku.

A to, że boję się je trzymać w ręce i tasować to już inna sprawa i nie mam pojęcia jak ktoś może ich jakość uznawać za wysoką.

Kolejna sprawa to big box, a szczególnie insert, nie wiadomo gdzie co włożyć, rozkładanie tej gry w konkretnej konfiguracji to będzie katorga.

W insercie brak dedykowanych miejsc na żetony (a trochę ich jest), a więc albo wrzucisz je wszystkie w jedno miejsce i przed każdą rozgrywką będziesz dzielił albo zostało powrzucać do woreczków strunowych, gdzie tu sens, gdzie logika insertu, pozostało czekać aż ktoś odrobi za wydawcę pracę domową i zrobi to porządnie...
Kal-El83
Posty: 1146
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 241 times
Been thanked: 131 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Kal-El83 »

Ciekawe jaki czas od otrzymania paczki zajmie ogarnięcie zawartości do pierwszej rozgrywki :)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 983
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 239 times
Been thanked: 238 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

kuba32 pisze: 26 maja 2023, 20:20 Co mi się nie podoba najbardziej to, że nie są w żaden sposób numerowane i oznaczone z jakiego są dodatku.

A to, że boję się je trzymać w ręce i tasować to już inna sprawa i nie mam pojęcia jak ktoś może ich jakość uznawać za wysoką.

Kolejna sprawa to big box, a szczególnie insert, nie wiadomo gdzie co włożyć, rozkładanie tej gry w konkretnej konfiguracji to będzie katorga.

W insercie brak dedykowanych miejsc na żetony (a trochę ich jest), a więc albo wrzucisz je wszystkie w jedno miejsce i przed każdą rozgrywką będziesz dzielił albo zostało powrzucać do woreczków strunowych, gdzie tu sens, gdzie logika insertu, pozostało czekać aż ktoś odrobi za wydawcę pracę domową i zrobi to porządnie...
Ja zawsze trzymam karty w koszulkach, bo z czasem papier zawsze się niszczy od ciągłego tasowania. Nie wiem, czy tu będzie się niszczył szybciej, bo nie mam porównania.
Karty da się rozróżnić po rewersach. Dodatkowe karty eksploracji i zdarzeń są oznaczone gwiazdką. Jedynie problem może być z kartami startowymi dla Wiedźmina ze szkoły Mantikory i Ciri oraz z kartami zaawansowanych akcji.
Co do insertu to należy pamiętać, że dostajemy go w cenie gry. Jakby trzeba było za niego zapłacić dodatkowo 200-300 zł to wtedy bym się z tobą zgodził. Natomiast, jak na dedykowany insert, to jest on bardzo dobry.
Ps. Miejsca na żetony są, ale faktycznie trzeba je trzymać w woreczkach żeby się nie pomieszały.
kiniol1
Posty: 135
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 226 times
Been thanked: 28 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: kiniol1 »

Moonday pisze: 26 maja 2023, 18:02 12. Mata 6/10
Na plus: Grafiki są ostre, jest ogromna.
Na minus: Jest jaśniejsza niż plansza (trochę wyblakła). Czuć gumą. Nie jest obszyta. Mata z Tytanów była dużo lepsza. Raczej bym nie kupił samej maty, gdyby nie była częścią zestawu. Wątpię, że będzie używana. Najbardziej przeszkadza zapach.
A to ciekawe co piszesz o macie bo ja mam odwrotne odczucia. Wydaje mi się, że mata od Tytanów ma mniej ostre szczegóły i ma jeszcze bardziej wyblakłe kolory.
Rafmix
Posty: 68
Rejestracja: 16 lis 2021, 16:55
Has thanked: 36 times
Been thanked: 21 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Rafmix »

Moonday pisze: 27 maja 2023, 08:57
kuba32 pisze: 26 maja 2023, 20:20 Co mi się nie podoba najbardziej to, że nie są w żaden sposób numerowane i oznaczone z jakiego są dodatku.

A to, że boję się je trzymać w ręce i tasować to już inna sprawa i nie mam pojęcia jak ktoś może ich jakość uznawać za wysoką.

Kolejna sprawa to big box, a szczególnie insert, nie wiadomo gdzie co włożyć, rozkładanie tej gry w konkretnej konfiguracji to będzie katorga.

W insercie brak dedykowanych miejsc na żetony (a trochę ich jest), a więc albo wrzucisz je wszystkie w jedno miejsce i przed każdą rozgrywką będziesz dzielił albo zostało powrzucać do woreczków strunowych, gdzie tu sens, gdzie logika insertu, pozostało czekać aż ktoś odrobi za wydawcę pracę domową i zrobi to porządnie...
Ja zawsze trzymam karty w koszulkach, bo z czasem papier zawsze się niszczy od ciągłego tasowania. Nie wiem, czy tu będzie się niszczył szybciej, bo nie mam porównania.
Karty da się rozróżnić po rewersach. Dodatkowe karty eksploracji i zdarzeń są oznaczone gwiazdką. Jedynie problem może być z kartami startowymi dla Wiedźmina ze szkoły Mantikory i Ciri oraz z kartami zaawansowanych akcji.
Co do insertu to należy pamiętać, że dostajemy go w cenie gry. Jakby trzeba było za niego zapłacić dodatkowo 200-300 zł to wtedy bym się z tobą zgodził. Natomiast, jak na dedykowany insert, to jest on bardzo dobry.
Ps. Miejsca na żetony są, ale faktycznie trzeba je trzymać w woreczkach żeby się nie pomieszały.
Ale karty startowe Mantikory i Ciri są oznaczone w prawym górnym rogu tak jak wiedźminów z podstawki. Nie widziałem tylko oznaczeń na tych kartach zaawansowanych akcji niestety (na razie nie mieszam).

Jak dla mnie na duży minus wypraska do legendarnych łowów, nie rozumiem dlaczego nie zrobili z pół cm (na głębokość) więcej miejsca na karty (jest dużo miejsca). Teraz karty latają jak chcą, duże i małe, a koszulki mam sloyca 70um a nie ich 100um.
Reszta wyprasek jest ok lub bardzo dobrze (nie koszulkowałem kart przygód jakby co)
Ostatnio zmieniony 27 maja 2023, 09:39 przez Rafmix, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1615
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 733 times
Been thanked: 1100 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: ave.crux »

Zaawansowane karty mają tekst na kartach. Dodatkowe karty do startowego decku mają podobiznę postaci na sobie.

Czy ktoś już zagrał i może coś opisać czy mu się gra podobała/nie podobała?
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: tomwro »

Kwota wie czemu w retailu jest 28 potworów, a we wspieraczce 29(tych bazowych)?
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1615
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 733 times
Been thanked: 1100 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: ave.crux »

tomwro pisze: 28 maja 2023, 10:10 Kwota wie czemu w retailu jest 28 potworów, a we wspieraczce 29(tych bazowych)?
Strecz gol zapewnił 29potwora
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
ODPOWIEDZ