GambitTV - Wirtualna Rewolucja

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1114
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 855 times
Been thanked: 631 times

Re: GambitTV - Vinhos

Post autor: bajbaj »

Nieco z innej beczki - Tomku Gambit, serdecznie gratuluję całej Lacerdowej serii i udanej realizacji karkołomnego przedsięwzięcia w każdej z recenzji, czyli prezentacji trzonu zasad w 15-20 minut! Sam mam problem jak określić poziom skomplikowania zasad w Vinhos. No niby nie są trudne, ale ... jest ich naprawdę sporo. Przedstawienie ich trzonu, to sztuka selekcji. Przy czym tutaj nie wystarczy powiedzieć sobie "omówię trzon głównych akcji i będzie ok", bo wtedy pominie się zazwyczaj te miejsca wywołujące najsmaczniejszą interakcję. Zauważyłem, że chciałeś jakoś to pogodzić i uważam, że wyszło naprawdę nieźle (choć oczywiście w bardzo uproszczonym ujęciu - zgodnie z założeniem czasowym).

BTW - dopiero w tym materiale zauważyłem efekty świetlne, tj. między innymi zielone oświetlenie do pozytywów i czerwone do negatywów! Mały research pokazał, że to już trochę trwa :roll:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Vinhos

Post autor: Gambit »

detrytusek pisze: 13 mar 2023, 09:52
Gambit pisze: 12 mar 2023, 11:31
A umiałbyś napisać co Ci jednak przeszkodziło by dać wyższą ocenę?
Nic szczególnego. Nie zawsze jest tak, że gra musi mieć "wady", żeby dostać niższą ocenę, albo nie mieć wad, żeby dostać wyższą. Może to, że wśród gier Lacerdy są takie, w które zagram chętniej niż w Vinhos.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: GambitTV - Vinhos

Post autor: detrytusek »

Gambit pisze: 13 mar 2023, 12:28 Nic szczególnego. Nie zawsze jest tak, że gra musi mieć "wady", żeby dostać niższą ocenę, albo nie mieć wad, żeby dostać wyższą. Może to, że wśród gier Lacerdy są takie, w które zagram chętniej niż w Vinhos.
I o to mi chodziło :). Wygląda na to, że bardziej Cię kręci pobyt na marsie niż pędzenie wina. Szanuję.
Spoiler:
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: GambitTV - Vinhos

Post autor: staniach21 »

rastula pisze: 12 mar 2023, 22:55
Gambit pisze: 12 mar 2023, 11:31 Czas położyć na recenzenckim stole kolejne spore pudło z nazwiskiem Lacerda na wierzchu. Tym razem zobaczę jak wygląda sytuacja na rynku najstarszego eliksiru prawdy. Oto Vinhos.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
dzięki...po raz kolejny przekonałem się, że zupełnie nie rozumiem fenomenu tego autora, jego gier i cen jakie się za to płaci...
Masz 850 + gier, gdzie zapewne w kolekcji spokojnie 30-40 to małe, proste gierki do 50zł, w które zagrałeś 1-2 razy i leżą, bo były na promocji no i to tylko 30zł. Gdybyś tego nie kupował miałbyś jakieś 2 tysiące, żeby spróbować złotej 4 Lacerdy: On Mars, Lisboa, The Gallerist, Kanban EV, a potem sprzedać jeśli coś nie podejdzie ze stratą 100-200zł, a znając realia kupowania 3-4 lata temu to byś zyskał jeszcze 100zł+ na sztuce :D Także wszystko to kwestia wyboru, ja wole pograć w coś, co jest z lepszego materiału / ma fajne grafiki i głębszą rozgrywkę, gdzie wiem, że dużo na odsprzedaży nie stracę niż kupić 50 gier pokroju Munchkina ;) Także jakieś argumenty o bezsensownym wydawaniu zawyżonych kwot na gry Vitala są mało racjonalne przy takiej kolekcji
Ostatnio zmieniony 13 mar 2023, 17:55 przez staniach21, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: GambitTV - Vinhos

Post autor: rastula »

to napiszę inaczej skoro ktoś mi kasuje posta ...

nie robię nikomu osobistych wycieczek
nie zaglądam nikomu do portfela
nie piszę, że gry L są "głupie"

czyli nie robię niczego, z rzeczy, które ty zrobiłeś w swoim poście

napisałem , że nie są dla mnie i nie rozumiem ich fenomenu do czego mam prawo

to są gry - rozrywka i jeśli gracz w Vhinos czuje się lepszym graczem niż gracz w Munchkina to ja nie mam ochoty na kontakty z takim graczami ... niech sobie żyją w swoim lepszym świecie z poczuciem wyższości ...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Vinhos

Post autor: Gambit »

Moi drodzy, nie róbmy wojny o to, że komuś podobają się albo nie, jakieś gry. Każdy ma swój gust i nie ma co kruszyć kopii o to, że jest on inny niż nasz własny :)
Peace!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Materiał dodatkowy - Czerwona Katedra, The Thing, Star Trek Ascendancy i Tsukuyumi: Full Moon Down

Post autor: Gambit »

Po ponad roku na kanał wjeżdża kolejny odcinek serii Materiał Dodatkowy. Serii, w której omawiam dodatki do gier. W dzisiejszym odcinku pięć dodatków do czterech gier. Zobaczycie Red Cathedral: Contractors, Star Trek Ascendancy Breen Confederacy i The Dominion War, The Thing: Norweska Baza i Tskukuyumi Full Moon Down: Sunrise Kingdom.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Matcase
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2019, 21:23
Has thanked: 32 times
Been thanked: 22 times

Re: GambitTV - Materiał dodatkowy - Czerwona Katedra, The Thing, Star Trek Ascendancy i Tsukuyumi: Full Moon Down

Post autor: Matcase »

Hej ja jeszcze w kwestii Vinhos'a: "zrewidowałem" wersję Vintage 2016. Vinhos mamy od ponad 2-óch lat, po otrzymaniu swojego egzemplarza, raz czy dwa ( chyba jednak raz) zagraliśmy w Vintage. Jednak naszą uwagę skierowaliśmy tylko na Reserva 2010. Ta wersja od razu wydawała się bardziej geekowa, bardziej "pro" , poświęciliśmy jej więcej uwagi i to ona skradła nasze serca. A Vintage zaliczyliśmy do gier dla osób mniej ogranych, przystępniejsza, prostsza. Reasumując, potraktowaliśmy ją po macoszemu i nie zagłębialiśmy się w ten temat.
Zaskoczyło i dało mi do myślenia, że zająłeś się akurat tą wersją. więc nie pozostało nic innego jak obrócić planszę na drugą stronę i znowu zagrać w Vintage. Zupełnie inny odbiór tej gry mam dziś. Jest dobra. Gramy, mamy frajdę, ocena poszła w górę i to wszystko dzięki Twojej recenzji Gambit.
A jak Gambit podchodzi do rewizji, w cyklu "Gdzie się podziały tamte gry" grasz w dany tytuł, czy tylko o nim sobie przypominasz?.
Innymi słowy czy przed rewizją było grane.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Materiał dodatkowy - Czerwona Katedra, The Thing, Star Trek Ascendancy i Tsukuyumi: Full Moon Down

Post autor: Gambit »

Matcase pisze: 19 mar 2023, 17:14 A jak Gambit podchodzi do rewizji, w cyklu "Gdzie się podziały tamte gry" grasz w dany tytuł, czy tylko o nim sobie przypominasz?.
Innymi słowy czy przed rewizją było grane.
Jeśli pytasz, czy gram tuż przed rewizją, na potrzeby materiału, to nie.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Kanban EV

Post autor: Gambit »

Już coraz bliżej zakończenia sagi. Siódma z ośmiu gier Lacerdy trafia na mój recenzencki stół. Tym razem będziemy produkować samochody, pod czujnym okiem pani kierownik Sandry. Oto Kanban EV.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Brzdęk! Katakumby

Post autor: Gambit »

Kolejny Brzdęk wjeżdża na nasze stoły. Jeszcze nie po polsku, ale za jakiś czas na pewno się pojawi. Tym razem wracamy do zabawy w klimatach fantasy, ale z jedną sporą zmianą. Plansza jest modularna i budowana w trakcie gry przez graczy. Oto Brzdęk! Katakumby.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1995 times

Re: GambitTV - Kanban EV

Post autor: Ardel12 »

Gambit pisze: 26 mar 2023, 12:17 Już coraz bliżej zakończenia sagi. Siódma z ośmiu gier Lacerdy trafia na mój recenzencki stół.
Jak pisałem wątku z recenzentami, ale mogłem zginąć w ogniu krytyki to dodam tutaj:
Gambit super robota z Lacerda. Obejrzałem każdy odcinek(bez zasad) i te co ograłem(nie miałem okazji w EP) to popieram opinię. Oceny już mniej, bo ja akurat wolę wino od Marsa :)

Ja z kolei stanę w opozycji do zwolenników wersji 2010 Vinhosa. Dla mnie bank przez opcje pożyczki w dowolnym momencie za bardzo ułatwia wyjście z ciężkiej sytuacji. W wersji 2016 łatwiej wpaść w spirale braku funduszy i upupic się na kilka tur. A tutaj każda tura jest na wagę złota. Obecnie grywam na zmianę, ale preferuje jednak 2016. Tak o te 0.5.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Kanban EV

Post autor: Gambit »

Ardel12 pisze: 09 kwie 2023, 15:46
Spoiler:
Dziękuję :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Bestia

Post autor: Gambit »

Kiedy coś grasuje w lasach i na mokradłach wokół wiosek i miast, na ludność pada blady strach. Tylko najodważniejsi ruszą w teren stawić czoła istocie z legend. Oto Bestia.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1374
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: GambitTV - Bestia

Post autor: Emil_1 »

Planujesz powtórkę recenzji herosów 3 po zmianach?:)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Bestia

Post autor: Gambit »

Emil_1 pisze: 16 kwie 2023, 13:52 Planujesz powtórkę recenzji herosów 3 po zmianach?:)
Chyba nie. Nie mam zbytniej ochoty chyba wracać teraz do tej gry.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Wilki

Post autor: Gambit »

Każdy z nas ma sobie dwa wilki, jak mówi powiedzenie. W zależności od powiedzenia, tym wilkom chce się robić różne rzeczy. Ale jeśli dwa to dla kogoś za mało, to może sobie sprawić pudełko pełne wilków. A potem się nimi bawić. Oto The Wolves, lub jak kto woli Wilki.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Beyond the Sun

Post autor: Gambit »

Kiedy w grze dostępne jest rozwijanie technologii, zwykle skupiam się na tym aspekcie. W wielu przypadkach sprawia to, że zapominam o innych sprawach i przegrywam. A co się stanie, jeśli niemal cała gra będzie o rozwijaniu drzewka technologicznego? Oto Beyond the Sun.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Arius
Posty: 1409
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 294 times
Been thanked: 159 times

Re: GambitTV - Beyond the Sun

Post autor: Arius »

Gambit pisze: 30 kwie 2023, 14:28 Kiedy w grze dostępne jest rozwijanie technologii, zwykle skupiam się na tym aspekcie. W wielu przypadkach sprawia to, że zapominam o innych sprawach i przegrywam. A co się stanie, jeśli niemal cała gra będzie o rozwijaniu drzewka technologicznego? Oto Beyond the Sun.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Właściwie w sumie to Twoja recka praktycznie pokrywa się z moją opinią.
W sumie najlepsze jest to, że ocena mniej więcej również.
No dobra. Jedynie do tego, że zajmuje cały stół się nie zgodzę, ponieważ gralem tylko w wersję online. Więc kosteczki przy setupie też nie bolą.
Czekam na dodatek, mam nadzieję, że naprawi mankamenty.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Astro Knights

Post autor: Gambit »

Bardzo lubię Aeon’s End. To była niemal planszowa miłość od pierwszego zagrania. Ale czasem zastanawiałem się jak wyglądałaby ta gra, gdyby zmienić co nieco. Na przykład jak wyglądałaby ta gra w klimacie SF. Teraz już nie muszę się zastanawiać. Oto Astro Knights.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Great Western Trail: Argentyna

Post autor: Gambit »

Jak niektórzy pamiętają, pędzenie krów po prerii przypadło mi do gustu. Czy przeniesienie "akcji" gry do Argentyny i wysyłka krów na rynki zagraniczne, zamiast lokalne wystarczy aby Great Western Trail: Argentyna była wystarczająco inna od poprzedniczki?
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Stationfall

Post autor: Gambit »

Co można zrobić, jeśli jest się na spadającej stacji kosmicznej i tylko minuty dzielą wszystkich od płomiennego końca? Okazuje się, że wiele rzeczy. I co ciekawe próba ucieczki ze spadającej kupy  złomu nie zawsze jest na pierwszym miejscu. Niektórzy w takich sytuacjach mają zupełnie inne priorytety. Jakie? O tym opowiada gra Stationfall.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gdzie się podziały tamte gry? #10

Post autor: Gambit »

Powoli zbliżamy się do końca czegoś, co mógłbym nazwać „pierwszym sezonem” serii GsPTG. Zostały nam tylko dwa odcinki (dzisiejszego nie liczę), aby dobić do finału. Ale zanim to nastąpi zapraszam na „okrągły” odcinek. Oto „Gdzie się podziały tamte gry? #10
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - La Famiglia: The Great Mafia War

Post autor: Gambit »

Na pierwszy rzut oka na okładce tej gry, panuje sielanka. Ot jakaś para na skuterze jedzie wśród pól, a z tyłu widać jakiś budynek. Bliższe zapoznanie się z nią pokazuje, że budynek płonie, a jedna z osób na skuterze, ma w ręku pałkę. Oto La Famiglia: The Great  Mafia War.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Weather Machine

Post autor: Gambit »

Nadszedł moment zakończenia mojej Sagi Lacerdy. Dziś przedstawię Wam ostatnią z ośmiu dużych gier Vitala Lacerdy. Tę, w której mamy mały problem z pogodą i musimy go jakoś rozwiązać. Oto Weather Machine.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
ODPOWIEDZ