(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Jeszcze nie wiem czy będę. Może być różnie. Będę informował.

PS. Jak każdy z ogłoszeniami, to ja także se pozwolę:
"Dwóch bezpruderyjnych szuka ogarniętej ekipy do Załogi."
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

W czym się przejawia Wasza bezpruderyjność? :)
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Bez wsty
agt pisze: 23 maja 2023, 09:50 W czym się przejawia Wasza bezpruderyjność? :)
Bez wstydu i krępacji przyznajemy, że choć osiemnastki są pociągające, wolimy małe sprytne.
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

W takim razie ja będę taka sprytna, że się zgłoszę jako ogarnięta :)
Ale dopiero od 18.
Jak to mówią: "spóźnione, ale szczere" :D
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Wychodzi na to, że powinienem się pojawić.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Podróżniku, określiłbyś się, z łaski swej ogromnej, czy będziesz, czy nie będziesz?
FanRPG
Posty: 12
Rejestracja: 04 paź 2022, 12:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: FanRPG »

Dziś będę 8)
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

@agt: czy przy okazji Twej rzadkiej obecności chcesz mocno spróbować czegoś konkretnego? Coś bierzesz ze sobą? Jaki plan?
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

j_g pisze: 24 maja 2023, 10:40 @agt: czy przy okazji Twej rzadkiej obecności chcesz mocno spróbować czegoś konkretnego? Coś bierzesz ze sobą? Jaki plan?
Miło, że pytasz :)
Nie, nie mam parcia na coś konkretnego. Chętnie spróbuję tę Załogę, podobno jacyś bezpruderyjni szukali ekipy.
Poza tym jestem wciąż chętna na wypróbowanie Thing Str8 oraz Deep Sea Adventure, ale się nie upieram. :)
Nie planowałam brać niczego swojego, ale nie znaczy to, że nie mogę zabrać. A coś chcecie?
Teresa
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 21 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Andriej napisał mi, że będzie dziś ok 17:00, jak będę ok 17:15, tak jak pisałam wcześniej.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

agt pisze: 24 maja 2023, 12:21 Chętnie spróbuję tę Załogę
Mam nadzieję, że Paweł nie będzie miał nic przeciwko i jest w miarę karciano-wziątkowy. Wydaje mi się, że kiedyś debatował z Andrzejem2020 o kierkach, itp.
agt pisze: 24 maja 2023, 12:21 Poza tym jestem wciąż chętna na wypróbowanie Thing Str8 oraz Deep Sea Adventure, ale się nie upieram. :)
Jak dla mnie ok.
agt pisze: 24 maja 2023, 12:21 Nie planowałam brać niczego swojego, ale nie znaczy to, że nie mogę zabrać. A coś chcecie?
Jakby Załoga Wam obojgu nie pykła to same ThS8 i DSA by nie wystarczyły, bo ThS8 jest na 1-1.5 godziny z tłumaczeniem i 2xDeepSA to ok. 50 min. W innym przypadku będzie git, bo w Załogę można grać w zasadzie bez końca.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

ja powinienem być o 17 i będę rozkładał grę 1846: The Race for the Midwest https://boardgamegeek.com/boardgame/174 ... ce-midwest. Thomas Lehmanm (twórca Race for the Galaxy https://boardgamegeek.com/boardgame/28143/race-galaxy) nie może się mylić :P
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

j_g pisze: 24 maja 2023, 14:10 Jakby Załoga Wam obojgu nie pykła to same ThS8 i DSA by nie wystarczyły, bo ThS8 jest na 1-1.5 godziny z tłumaczeniem i 2xDeepSA to ok. 50 min. W innym przypadku będzie git, bo w Załogę można grać w zasadzie bez końca.
To na wszelki wypadek zabiorę Little Town i Sherlocka od Granny.
Choć jeśli będę o 18, to czasu mamy chyba nie tak dużo jak myślisz :)

A jak już o Grannie mowa, to ciekawa jestem czy w myśl zasady, że raz zagrasz w każdą grę, dałbyś się namówić i na Santy Anno :D
Chyba, że pierwszy raz już był :wink:
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

Staszku, a czy na polibudzie jest może jakiś Internet powietrzny?
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

agt pisze: 24 maja 2023, 14:50 Choć jeśli będę o 18, to czasu mamy chyba nie tak dużo jak myślisz :)
Też prawda.
agt pisze: 24 maja 2023, 14:50 A jak już o Grannie mowa, to ciekawa jestem czy w myśl zasady, że raz zagrasz w każdą grę, dałbyś się namówić i na Santy Anno :D
O proszę, widzę, że moje zasady są już znane w całym mikroregionie. Chyba czas się z nich pomału wycofywać, bo okazuje się, że niektórzy próbują je z premedytacją i złośliwością wykorzystywać, ku mojej niechybnej zgubie.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

agt pisze: 24 maja 2023, 14:52 Staszku, a czy na polibudzie jest może jakiś Internet powietrzny?
Jest dla pracowników i studentów.
Jest też "guest".
Jak nie odpali ci ten guest to udostępnię ci z telefonu.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

W ramach odpoczynku od odpoczynku, nadrabiam zaległości w skrobaniu z dwóch tygodni.

Dwa tygodnie temu na jednym stoliku stary dobry Brass, a na drugim w trójkę studiowanie Encyclopedii i trochę pozałogowane. Po pierwszej partyjce, encyclopedię widzę jako bardziej urozmaiconą i chyba fajniejszą (nie wiem, jak z regrywalnością) alternatywę dla ZamkówBurgundzkich, coś z manipulowaniem kośćmi i odpalaniem w tym odpowiednim czasie setów kolekcji. Graliśmy ze złą zasadą, że płaciło się kasą za cały set, a nie za każdą kartę z setu i pewnie to zaburzyło nieco podejście do zagadki, ale i tak było nieźle. Dzięki, Wojtku, za przytarganie nowości i wytłumaczenie.

W zeszłą środę natomiast na trudnym stoliku wylądowało 1846, a tymczasem na drugim:

Na poczekanie wpadło w trójkę TuiTam, familijne do lekkiego popykania z ciocią. Podróżnik pozamiatał. W końcu to gra z motywem podróżniczym.

Potem, już w czwórkę, weszło ThinkStr8, z małym fejlem na etapie setapu, ale naprawionym kosztem utraty kilku minut czasu, i sama partyjka już zgodnie z zasadami. Grałem wcześniej dwa razy, na dwie osoby, i na mniej osób wypadła zdecydowanie bardziej mózgożernie, czyt. dla mnie korzystniej. Była mniejsza rotacja kart i trzeba było zdecydowanie mocniej kombinować z liczeniem np. minimum i maksimum z kości. Teraz większy chaosik był. Nawet, jak się okazało, nie nadążałem z wykreślaniem ujawnianych kart (czy tam jednej). Jednemu delikwentowi nadzwyczaj dobrze szło i kart za dużo nie musiał ujawniać, ale to po części dlatego, że, jak się po partii przyznał, zerkał mi w moją tajną planszetkę. Fuj, tak oszukiwać i zmuszać mnie to wykonania jakichś ekranów oszustochronnych. Na plus, że się przyznał. Wielki szacun. Etyka+ w nowomodnym wydaniu.

W środku i na koniec spotkania, pierwszorazowe dla dwóch osób, partyjki w Załogę. Misje z okolic pierwszej 10, a i tak było trochę pocenia. Mam nadzieję na dalsze partyjki. W miarę jak człowiek ogarnie jak tan triktejking działa to pojawia się miodek, choć mózg wcale nie ma lżej, bo przecież w zanadrzu misje coraz trudniejsze.

Dziękuję za wspólną zabawę. Specjalne thenksy dla agt za przybycie mimo rodzinnych obowiązków i wyrzeczeń.

Pracowitego przyszłego tygodnia.
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

j_g pisze: 28 maja 2023, 13:19 Dziękuję za wspólną zabawę. Specjalne thenksy dla agt za przybycie mimo rodzinnych obowiązków i wyrzeczeń.
Mi też było bardzo miło i dziękuję :)
Ale nie rób ze mnie takiego bohatera narodowego. Zasłużyłam się tylko tym, że bywam rzadziej niż inni :wink:
I bardzo jestem wdzięczna, że mogłam zagrać aż w 3 gry z mojej wishtochecklisty :)
Trzy, bo nie wspomniałeś, że był jeszcze jeden adwenczer, kiedy to pozostawiłeś nas wszystkich w Deep Sea :D
j_g pisze: 28 maja 2023, 13:19 Potem, już w czwórkę, weszło ThinkStr8 (...) Grałem wcześniej dwa razy, na dwie osoby, i na mniej osób wypadła zdecydowanie bardziej mózgożernie, czyt. dla mnie korzystniej.
Skoro gafik mówi, że internety da się jakoś ogarnąć, proponuję jakąś inną razą sprawdzić jak Ci podejdzie mózgóżerność Planety X.
Grałam raz na 3 osoby, raz czy dwa solo i kilka razy w dwójkę. Sama jestem ciekawa jak będzie na 4.
Więc palec pod budkę :)

Co do ThingStr8 to ciekawym doświadczeniem było to, jak wiele jest okazji by spalić grę. Takimi normalnymi tekstami jak np. "Żółtą 3 masz do góry nogami" :) Trzeba być czujnym na każdym kroku :D
Fajna gierka. Ale jednak nie kupię. Wolę Planetę. Właśnie dlatego, że mniej zmian sytuacji w trakcie, a więcej kminienia. W sumie ciekawe jakie jest T8 na 2 graczy w takim razie.

Do następnego!
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 264
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 44 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Barbarzyciel »

Jak daleko bezpruderyjni astronauci posunęli się w penetracji kosmosu? :lol:
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

Barbarzyciel pisze: 28 maja 2023, 17:59 Jak daleko bezpruderyjni astronauci posunęli się w penetracji kosmosu? :lol:
A, właśnie. Przypomniałeś mi. Okazało się przy Załodze, że jednak nie jestem tak ogarnięta, jak by to wynikało z moich sprytnych zgłoszeń..
Pozostaje mieć nadzieję, że to etap przejściowy :wink:

Co do twojego pytania, to nie znam odpowiedzi. Gdy przyszłam, cofnęli się dla mnie w rozwoju..
Ostatnio zmieniony 28 maja 2023, 19:40 przez agt, łącznie zmieniany 1 raz.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

agt pisze: 28 maja 2023, 15:09 Trzy, bo nie wspomniałeś, że był jeszcze jeden adwenczer, kiedy to pozostawiłeś nas wszystkich w Deep Sea :D
A, tak. Jak w coś nie przegram, to mi się nie ryje w pamięć. Wypieram swoje powodzenia, bo, pochwalę się, jestem prawdziwie superskromny.... Ale znowu, jednak fajnie jak niektórzy starają się wygrać partyjkę, a nie brną bez sensu i opamiętania ku swojej zagładzie, bo tak, tak jak to identycznie robili w przypadku Prezencika, i czegoś tam jeszcze.
agt pisze: 28 maja 2023, 15:09 Skoro gafik mówi, że internety da się jakoś ogarnąć, proponuję jakąś inną razą sprawdzić jak Ci podejdzie mózgóżerność Planety X.
Wtykam palec w budkę. Podejrzewam, że pierwsze partie byłyby u mnie na straty, bo nie będę wiedział, w jaki sposób se zapisywać wskazówki. Po pierwszej partii mam nadzieję wiedzieć w którym mniej więcej kierunku prosić o pomoc w zapisywaniu.
agt pisze: 28 maja 2023, 15:09 Wolę Planetę. Właśnie dlatego, że mniej zmian sytuacji w trakcie, a więcej kminienia. W sumie ciekawe jakie jest T8 na 2 graczy w takim razie.
Właśnie na 2 osoby było mniej zmian i więcej kminienia. Teraz, w tej naszej partii, chyba tylko raz, może dwa, zdarzyło mi się coś wstecznie wykreślić na podstawie jakiejś zaistniałej obecnie sytuacji z kośćmi. Na 2 osoby występowało to znacznie częściej, zastanawiania było na długie minuty w każdej turze, a i mocno trzeba było kombinować jak położyć beleczkę po obwodzie, aby jak najwięcej podpowiedziała. W naszej partii nie uświadczyłem tego u siebie prawie wcale. Nie wiem, może te partie były specyficzne, a może to prawidłowość. Ciężko ocenić po trzech partiach.
agt pisze: 28 maja 2023, 15:09 Co do ThingStr8 to ciekawym doświadczeniem było to, jak wiele jest okazji by spalić grę. Takimi normalnymi tekstami jak np. "Żółtą 3 masz do góry nogami" :) Trzeba być czujnym na każdym kroku :D
Raz dałem ciała i musieliśmy zamienić kartę (nie do końca spoko, ale cóż). Raz Podróżnik dał ciała i odruchowo podejrzał. A raz, jak Podróżnik nas spytał czy ma ułożone dobrze góra-dół to widziałem, że się zawahałaś, bo miał zero, ale powiedziałaś co trzeba - mi już się prawie wypsło "-Nie ma znaczenia". Zabawne. Wiem, że wtykałem karty w koszulki wg jednego schematu i w stosunku do wlotu koszulki ułożenie karty jest jednoznaczne.
Barbarzyciel pisze: 28 maja 2023, 17:59 Jak daleko bezpruderyjni astronauci posunęli się w penetracji kosmosu? :lol:
Nie posuwali penetracji, bo mistrz triktejkingu zaskakująco odwołał swoją obecność na 5 minut przed lanczem wahadłowca. Graliśmy z dwójką space rookies, więc celowaliśmy w jakieś misje poniżej 10-tej. Niektóre musieliśmy powtarzać, bo Podróżnik złośliwie tasował, ale było git.
agt pisze: 28 maja 2023, 18:12 Pozostaje mieć nadzieję, że to etap przejściowy :wink:
Spoko. Nikt nie urodził się od razu w skafandrze, ani z pępowiną przypiętą do włazu śluzy.
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

j_g pisze: 28 maja 2023, 19:02 Ale znowu, jednak fajnie jak niektórzy starają się wygrać partyjkę,
Ja się starałam :lol:
Serio, serio.
j_g pisze: 28 maja 2023, 19:02 Podejrzewam, że pierwsze partie byłyby u mnie na straty, bo nie będę wiedział, w jaki sposób se zapisywać wskazówki.
Wiadomka. Na szczęście to nie jednorazowa gra :)
j_g pisze: 28 maja 2023, 19:02 Właśnie na 2 osoby było mniej zmian i więcej kminienia. Teraz, w tej naszej partii, chyba tylko raz, może dwa, zdarzyło mi się coś wstecznie wykreślić na podstawie jakiejś zaistniałej obecnie sytuacji z kośćmi.

Na 4 osoby większe prawdopodobieństwo, że ktoś inny niż Ty będzie rzucał i przekładał kość, więc mniejsze szanse, że wynik bardzo Ci się przyda, a co za tym idzie większe szanse, że coś odrzucisz, więc sytuacja się u Ciebie zmieni. Podobnie statystycznie mniejsze szanse, że będziesz mógł sobie wybrać wymarzoną beleczkę. Podkreślam tak mocno rolę probabilistyki, bo w praktyce u nas akurat to niezbyt zadziałało w Twoim przypadku :) najczęściej to właśnie Ty przekładałeś kostkę i pierwszy wybierałeś belkę :)
Na 4 osoby też, jeśli dobrze (?) pójdzie, to w jednej rundzie możesz definitywnie wykreślić aż 3 cyfry, jeśli wszyscy pozostali popełnią błąd. W grze na 2 osoby w rundzie wykreślisz w ten sposób max. 1 cyfrę. To mocno inne warunki.
j_g pisze: 28 maja 2023, 19:02 A raz, jak Podróżnik nas spytał czy ma ułożone dobrze góra-dół to widziałem, że się zawahałaś, bo miał zero, ale powiedziałaś co trzeba - mi już się prawie wypsło "-Nie ma znaczenia".
Ja właśnie chciałam powiedzieć Podróżnikowi to samo :wink:
Jednak to właśnie ta specyfika gry - to co bez znaczenia dla widzów, byłoby czasem cenną informacją dla aktora.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Gramy w pociągi jutro?
18xx?
Teresa
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 21 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Ja tak :D , będziemy ok 17:15-20,
cały czas przekonuję Marcina, żeby spróbował jeszcze raz :) tym razem z nami
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Raczej powinienem być. Jeśli byłaby choćby jedna osoba do fajnego luźniejszego pogrania to ja bym optował. Jeśli nie będzie, to mogę dać się 18zniszczyć.
ODPOWIEDZ