Gra dla mamy tryb solo ,który nie nudzi

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Gra dla mamy tryb solo ,który nie nudzi

Post autor: szymuss »

Hej ziomy i ziomale:) Chciałbym mamie kupić jakąś grę na fajny tryb solo ,ale żeby mogła pograć ze mną czasami w 2 osoby ,czy jak ktoś wpadnie do nas w 3-4 osoby.

Co do kryteriów. Mam gra w Everdalla solo i na skrzydłach i obie gry jej sie podobają ,ale chciała by coś bardziej ze scenariuszem / kampanią? Ewentualnie bardziej regrywalnym trybem solo ( niby Everdell jest taki no ,ale wiecie o co kaman)

Zastanawiam się nad TM - Ares albo Osadnicy- Królestwa Północy:) ,czy macie inne pomysły?:) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Koslaz
Posty: 100
Rejestracja: 03 paź 2022, 19:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 50 times

Re: Gra dla mamy tryb solo ,który nie nudzi

Post autor: Koslaz »

Kaskadia jest świetna.
Nie jest to kampania, ale ma rozwinięty system osiągnięć i wyzwań. Są tam też scenariusze z określonym zestawem zwierząt i ograniczeń.
Do tego świetnie działa na każdą liczbę graczy (1-4).
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Gra dla mamy tryb solo ,który nie nudzi

Post autor: arian »

Zaginiona wyspa Arnak ma fajny tryb solo. Do tego jest dostępny w internecie oficjalny tryb kampanii solo do tej gry (można wydrukować albo grać z aplikacją), a w tym roku będzie wydany dodatek z 1-2 osobową kampanią solo. Przy czym gra bardzo fajnie działa nawet bez kampanii. Jest szybka,
przystępna, bardzo ładnie wydana i stosunkowo niedroga.

Coś w rodzaju kampanii, która działa też solo, ma Blackout: Hongkong. Ale szczerze mówiąc trudno mi polecić tę grę, bo jest dość specyficzna, a sama kampania to w sumie głównie zmienny setup i cele z krótkim tekstem wprowadzającym do każdego scenariusza. Mnie się podoba, ale gra jest trochę brzydka i klimatu w niej niewiele.

Z typowo kampanijnych/legacy jest Charterstone, ale dla mnie ta gra była dość nudna.

Z niekampanijnych, nieco bardziej skomplikowanych, ale z bardzo przyjemnym trybem solo (gdzie gra się przeciwko wirtualnemu graczowi) możesz zerknąć na Bonfire.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Gra dla mamy tryb solo ,który nie nudzi

Post autor: agt »

Robinson Crusoe?
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Gra dla mamy tryb solo ,który nie nudzi

Post autor: Alextasha »

Jak mama lubi combosy everdellowe to sądzę że Ares jej bardzo siądzie. A jak jej się spodoba i będzie chciała nowe wyzwania to wtedy można dokupić jej Kryzys. Dodatkowo rozgrywka solo bardzo mało różni się od wieloosobowego (wyjątek co-op 2 os) więc nie będzie musiała ogarniać dodatkowych zasad czy zmiennych. Co dla mojej mamy było dość istotne XD
SPRZEDAM >> *click*
Cyel
Posty: 2572
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1425 times

Re: Gra dla mamy tryb solo ,który nie nudzi

Post autor: Cyel »

Jeśli Mama lubi everdellowe comba z kart i Heroesów 3 (kto nie lubi?!) to może Mage Knight? Tylko w 3-4 osoby raczej niegrywalna.

W przeciwnym razie na bank Pandemic Legacy. Jest solo, jest kampania, można grać do 4 osób.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Gra dla mamy tryb solo ,który nie nudzi

Post autor: Yuri »

A może po prostu "Posiadłość Szaleństwa" ? Spełnia wszystkie warunki, a Mama by w wolnej chwili troszkę potępiła jakieś plugastwa.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Gra dla mamy tryb solo ,który nie nudzi

Post autor: Beskid »

Blackout: Hongkong
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra dla mamy tryb solo ,który nie nudzi

Post autor: szymuss »

arian pisze: 12 maja 2023, 01:36 Zaginiona wyspa Arnak ma fajny tryb solo. Do tego jest dostępny w internecie oficjalny tryb kampanii solo do tej gry (można wydrukować albo grać z aplikacją), a w tym roku będzie wydany dodatek z 1-2 osobową kampanią solo. Przy czym gra bardzo fajnie działa nawet bez kampanii. Jest szybka,
przystępna, bardzo ładnie wydana i stosunkowo niedroga.

Coś w rodzaju kampanii, która działa też solo, ma Blackout: Hongkong. Ale szczerze mówiąc trudno mi polecić tę grę, bo jest dość specyficzna, a sama kampania to w sumie głównie zmienny setup i cele z krótkim tekstem wprowadzającym do każdego scenariusza. Mnie się podoba, ale gra jest trochę brzydka i klimatu w niej niewiele.

Z typowo kampanijnych/legacy jest Charterstone, ale dla mnie ta gra była dość nudna.

Z niekampanijnych, nieco bardziej skomplikowanych, ale z bardzo przyjemnym trybem solo (gdzie gra się przeciwko wirtualnemu graczowi) możesz zerknąć na Bonfire.
Charterstone jest super:P sam gralem i wlasnie mnie mega sie podoba. Co do wyspy nie za trudna jednak? Robinsona gralem to dla mnie kosmos( wiec moja mama na bank by nie chciala w to grac) ,a pytanie jak z Wyspa? Jednak na skrzydlach/ Everdell ma mega latwe zasady. Pytanie czy np Zamki Burdundii lub 7 cudow swiata nie bylo by ok?: )pzdr
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Gra dla mamy tryb solo ,który nie nudzi

Post autor: agt »

Trudno mi (nam) ocenić czy jakaś gra byłaby za trudna dla Twojej Mamy czy nie.
Zaginiona Wyspa Arnak ma więcej akcji niż Na skrzydłach i nie są one rozpisane na planszy, więc może początkowo wymagać częstszego zerkania do instrukcji.
Ale jeśli ktoś Mamę nauczy i będzie z nią na początku grał, a gra będzie wyciągana często i nie zapomni się zasad, to może będzie ok.
Czy będzie - musisz oszacować sam :)
Może obejrzyj gameplay?

Jeśli Robinson za trudny, to może Wyspa przygód?
Z tym, że ona jest chyba jednorazowa.

A może jakieś wykreślanki? Kartografowie/Herosi, Welcome to.. miasteczko marzeń, Rzuć na tacę.

Może jakiś coop? Pandemic, Zakazana pustynia. Można też samemu obsługiwać 2 graczy.

Może Solenia?
Może Ogródek lub Park niedźwiedzi?

Nie grałam ani w Osadników ani w TM, więc tu nie pomogę. Ani w Zamki Burgundii.

Natomiast 7CŚ nie ma trybu solo z tego co wiem..
(Tak samo jak Little town, więc nie polecałam)

A czemu nie wspomniana Kaskadia?
Albo TM Ares który sam proponowałeś, a ktoś już napisał, że spoko?

Trudno mi coś Ci doradzać, bo wymagania nie do końca są dla mnie jasne.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2023, 16:37 przez agt, łącznie zmieniany 2 razy.
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra dla mamy tryb solo ,który nie nudzi

Post autor: szymuss »

agt pisze: 13 maja 2023, 02:57 Trudno mi (nam) ocenić czy jakaś gra byłaby za trudna dla Twojej Mamy czy nie.
Zaginiona Wyspa Arnak ma więcej akcji niż Na skrzydłach i nie są one rozpisane na planszy, więc może początkowo wymagać częstszego zerkania do instrukcji.
Ale jeśli ktoś Mamę nauczy i będzie z nią na początku grał, a gra będzie wyciągana często i nie zapomni się zasad, to może będzie ok.
Czy będzie - musisz oszacować sam :)
Może obejrzyj gameplay?

Jeśli Robinson za trudny, to może Wyspa przygód?
Z tym, że ona jest chyba jednorazowa.

A może jakieś wykreślanki? Kartografowie/Herosi, Welcome to.. miasteczko marzeń, Rzuć na tacę.

Może jakiś coop? Pandemic, Zakazana pustynia. Można też samemu obsługiwać 2 graczy.

Może Solenia?
Może Ogródek lub Park niedźwiedzi?

Nie grałam ani w Osadnikós ani w TM, więc tu nie pomogę. Ani w Zamki Burgundii.

Natomiast 7CŚ nie na trybu solo z tego co wiem..
(Tak samo jak Little town, więc p0hynie

A czemu nie wspomniana Kaskadia?
Albo TM Ares który sam proponowałeś, a ktoś już napisał, że spoko?

Trudno mi coś Ci doradzać, bo wymagania nie do końca są dla mnie jasne.
Wasnie Kaskadia mega ciekawa sie wydaje poczytam o niej:) Co do wymagań
- fajna fabula dla 1 gracza
- nie jakies mroczne nie wiadomo co;P ( dlatego klimaty Everdell, na Skrzydlach TM) spoko
- fajnie jakby byl jakis dodatek do niej jakby chcialo sie rozbudowac gre;)
- no i fajnie jakby sie dalo grac na 2 osoby:) ( 3/4 to mniejsze wymaganie)
:) pzdr i dzieki wam!
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Gra dla mamy tryb solo ,który nie nudzi

Post autor: agt »

Co rozumiesz przez fabułę?
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra dla mamy tryb solo ,który nie nudzi

Post autor: szymuss »

agt pisze: 13 maja 2023, 15:44 Co rozumiesz przez fabułę?
w sensie nie jak Time Stories czy Charteststone ,ale albo jakies scenariusze. Albo mini ,,fabulke'' jak everdell ,ze sie gra przeciwko Kronostawcowi:P o;p
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Gra dla mamy tryb solo ,który nie nudzi

Post autor: agt »

A Upadek rzymu? To ponoć bardzo klimatyczna wersja Pandemica.
Nie wiem jak z ciężkością.
Darkstorm
Posty: 849
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 130 times
Been thanked: 204 times

Re: Gra dla mamy tryb solo ,który nie nudzi

Post autor: Darkstorm »

W mojej ocenie całkiem niedaleko od Na Skrzydłach leży Łąka. Aczkolwiek nie grywam solo więc nie wiem jak ten tryb wypada. No i nie ma tam kampanii/scenariuszy.
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra dla mamy tryb solo ,który nie nudzi

Post autor: szymuss »

Póki co Kaskadia i TM Ares wychodzi na prowadzenie) Krolestwa Polnocy widze ,ze nikt nie poleca. Sam mam wersje 1 i gra ok ,ale nie powala :P
Ter
Posty: 35
Rejestracja: 02 sty 2022, 23:12
Has thanked: 33 times
Been thanked: 9 times

Re: Gra dla mamy tryb solo ,który nie nudzi

Post autor: Ter »

Zajrzałam do tego wątku, żeby się zainspirować, bo sama czuje się taką "mamą co gra solo" :wink:
Ale w sumie utwierdziłam się tylko w swoim dotychczasowym wyborze - do solo grania najchętniej wyciągam sobie TM koniecznie z dodatkiem Preludium (w Ares nie grałam)
Pandemia też ok, ale TM wybieram chętniej.
Kaskadia, Calico itp. - granie solo w te gry dla mnie zdecydowanie na nie (próbowałam i więcej nie zamierzam).
Zamki Burgundii - solo zagrałam dwa razy i więcej nie będę.
Oczywiście to są moje subiektywne odczucia :wink:
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Gra dla mamy tryb solo ,który nie nudzi

Post autor: agt »

Ter pisze: 18 maja 2023, 13:26 Zajrzałam do tego wątku, żeby się zainspirować, bo sama czuje się taką "mamą co gra solo" :wink:
Ter pisze: 18 maja 2023, 13:26 do solo grania najchętniej wyciągam sobie TM koniecznie z dodatkiem Preludium
Jeśli jesteś taką Mamą, która gra solo w TM, to możesz spróbować Pod wrogim niebem, Piętaszka, Aeon's End lub Robinsona. Chyba, że już próbowane :wink:
Zaletą tych dwóch pierwszych jest szybka rozgrywka.
Dla Mam to czasem na wagę złota :)
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra dla mamy tryb solo ,który nie nudzi

Post autor: szymuss »

Hmm Kaskadia solo jednak nie do końca chyba..:) Jakieś pomysły jeszcze?:) Bo niebawem dzień mamy.. ogólnie jeszcze dodam tryb solo> kampania dla 1 gracza :) Więc może coś wam dojdzie: )A jak Ziemia tryb solo oceniacie? :) Jak nic ciekawego nie będzie to jednak decyduje się na TM - Ares;P
sirtepek
Posty: 43
Rejestracja: 21 lis 2017, 23:35
Has thanked: 24 times

Re: Gra dla mamy tryb solo ,który nie nudzi

Post autor: sirtepek »

szymuss pisze: 20 maja 2023, 01:18 Hmm Kaskadia solo jednak nie do końca chyba..:) Jakieś pomysły jeszcze?:) Bo niebawem dzień mamy.. ogólnie jeszcze dodam tryb solo> kampania dla 1 gracza :) Więc może coś wam dojdzie: )A jak Ziemia tryb solo oceniacie? :) Jak nic ciekawego nie będzie to jednak decyduje się na TM - Ares;P
na jaką grę zdecydowałeś się?
ODPOWIEDZ