Wsiąść do Pociągu Legacy: Legendy Zachodu / Ticket to Ride Legacy: Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Wsiąść do Pociągu Legacy: Legendy Zachodu / Ticket to Ride Legacy: Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: trance-atlantic »

Czy musiało do tego dojść?
Widocznie musiało skoro doszło.

BGG - https://boardgamegeek.com/boardgame/390 ... gends-west

A tu więcej szczegółów
https://www.daysofwonder.com/tickettoride/en/legacy/
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4444
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: Hardkor »

Byłem zainteresowany, aż poznałem SCD czyli 500 zł i infor, że 12 rozgrywek. Chyba poczekam, aż spadnie z ceną jak wersja na 15 lecie :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: Miszon »

Przyznam, że gdybym to przeczytał rok temu 1 kwietnia, to uznałbym że to prima aprilis (notabene: tak było z Potworami w Tokio Mroczną Edycją - przeczytałem 1 kwietnia i uznałem za żart :mrgreen: ) .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
shuji
Posty: 1276
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: shuji »

Hardkor pisze: 30 maja 2023, 17:06 Byłem zainteresowany, aż poznałem SCD czyli 500 zł i infor, że 12 rozgrywek. Chyba poczekam, aż spadnie z ceną jak wersja na 15 lecie :)
A jak wyglądało z 15-leciem ? Nie śledzę jakoś szczególnie tytułu a mnie zaciekawiłes :D
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: kozz84 »

Auto buy. Idealny prezent dla rodziny.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: eveni »

shuji pisze: 30 maja 2023, 19:01 A jak wyglądało z 15-leciem ? Nie śledzę jakoś szczególnie tytułu a mnie zaciekawiłes :D
Gra po premierze była sprzedawana w sklepach za jakieś 330-350 zł (dokładnie nie pamiętam). Kilka miesięcy temu w Empiku rozpoczęła się promocja i można ją kupić za 217 zł.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: garg »

Zobaczyłem autorów i na pewno kupię :) . Tylko także na pewno nie za 500 złotych :?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: ozon »

I pewnie będzie z tego jeszcze trylogia.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 808
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 286 times
Been thanked: 190 times

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: Seraphic_Seal »

Po rozgrywce młotkiem rozwala się wagoniki? Jak nie to nie kupuję
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 950
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 358 times

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: yrq »

Seraphic_Seal pisze: 31 maja 2023, 08:28 Po rozgrywce młotkiem rozwala się wagoniki? Jak nie to nie kupuję
Nikt Ci nie zabroni wprowadzić takiego house rule'a ;)

SCD 500 zł to może gdzieś będzie do kupienia za 400 - nadal mnóstwo, ale podejrzewam, że warto. TTR samo w sobie mnie nie przekonuje (mam ale niechętnie gram w Europę) ale kolejne Pandemiki w formie legacy były dla mnie coraz lepsze i liczę, że tu autorzy pójdą na całość.

Fajnie jakby w połowie gry okazało się, że rozwój linii kolejowych sprzyja szybkiemu rozprzestrzenianiu się jakiegoś dziwnego wirusa... :>
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 789
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 375 times

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: kurdzio »

Brzdęk Legacy miał podobne SCD i zdecydowanie nie było mocnego przyjęcia na rynku, gdzieniegdzie pojawiają się wyprzedaże a cena rynkowa już mocno spadła. Tutaj wróżę podobny scenariusz a przecież Brzdęk i Pociągi to evergreeny w świecie planszówkowym. Mocno się zdziwię jeśli będzie inaczej.
Poza tym gry Rebela lubią być przeceniane w Empiku czy Amazonie, jeśli ktoś jest zainteresowany to warto poczekać ;)

Co do samej gry - przeglądając zdjęcia na BGG nawet i miałbym ochotę w to zagrać, gdyby tak zrzucić się powiedzmy na 4 osoby w dobrej cenie to można się pobawić :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 442
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 220 times
Been thanked: 205 times

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: wrojka »

Co dalej?
Azul Legacy, gdzie zjada się płytki, ale wracają do gry po jakimś czasie?
Brass: Legnica?
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: mementomoris »

wrojka pisze: 31 maja 2023, 09:53 Co dalej?
Azul Legacy, gdzie zjada się płytki, ale wracają do gry po jakimś czasie?
Skoro ma być Sagrada w wersji legacy, to czemu nie Azul? ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: japanczyk »

wrojka pisze: 31 maja 2023, 09:53 Co dalej?
Azul Legacy, gdzie zjada się płytki, ale wracają do gry po jakimś czasie?
Brass: Legnica?
Gry Legacy sa bardzo fajne mechanicznie - akurat w przypadku TTR rozwoj kolei pasuje do mechaniki gry i moze byc nosny :)
Pandemic zadzialal, Brzdek zadziala - dlaczego TTR nie?
Duzo wiecej watpliwosci mam co do Sagrady (a na pewno jej ceny w wersji Legacy)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 865
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 271 times
Been thanked: 254 times

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: Dako »

Seraphic_Seal pisze: 31 maja 2023, 08:28 Po rozgrywce młotkiem rozwala się wagoniki? Jak nie to nie kupuję
japanczyk pisze: 31 maja 2023, 10:29 Gry Legacy sa bardzo fajne mechanicznie - akurat w przypadku TTR rozwoj kolei pasuje do mechaniki gry i moze byc nosny :)
Pandemic zadzialal, Brzdek zadziala - dlaczego TTR nie?
Duzo wiecej watpliwosci mam co do Sagrady (a na pewno jej ceny w wersji Legacy)
Trochę żartobliwie pisząc to kto zdecyduje się na ryzyko kontuzji kolana i zniszczenie "przysłowiowego młotka który zniszczy te wagoniki" ;) Gdzie jest granica? :D
Historycznie rzecz biorąc to w grach PC wydania cyfrowe też miałby powodować przyjazne ceny dla klientów (bo ograniczenie kosztów produkcji nośników i łatwość dystrybucji...) a dziś nowe pudełkowe gry w marketach na konsole są tańsze niż te dla cyfrowe PC-towców (pomijam tych smutnych którzy chcieliby mieć swoje pudełko)
Tak w ramach wracając do meritum i smutna refleksja :
Wydawcy aktualnie zaczynają testować na klientach gier planszowych opcję zakupu wersji "legacy" ze wszystkimi ich konsekwencjami aka sezony, dlc, sprzedanie tego samego kilka razy oraz jakaś fabuła/gra/odcinanie kuponów a w konsekwencji klient "marketingowy idiota" ma podobno mieć coś "ekskluzywnego/indywidualnego" ...
Ostatnio zmieniony 31 maja 2023, 11:09 przez Dako, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: garg »

Dako pisze: 31 maja 2023, 10:38
Seraphic_Seal pisze: 31 maja 2023, 08:28 Po rozgrywce młotkiem rozwala się wagoniki? Jak nie to nie kupuję
japanczyk pisze: 31 maja 2023, 10:29 Gry Legacy sa bardzo fajne mechanicznie - akurat w przypadku TTR rozwoj kolei pasuje do mechaniki gry i moze byc nosny :)
Pandemic zadzialal, Brzdek zadziala - dlaczego TTR nie?
Duzo wiecej watpliwosci mam co do Sagrady (a na pewno jej ceny w wersji Legacy)
Trochę żartobliwie pisząc to kto zdecyduje się na ryzyko kontuzji kolana i zniszczenie "przysłowiowego młotka który zniszczy te wagoniki" ;) Gdzie jest granica? :D
Historycznie rzecz biorąc to w grach PC wydania cyfrowe też miałby powodować przyjazne ceny dla klientów (bo ograniczenie kosztów produkcji nośników i łatwość dystrybucji...) a dziś nowe pudełkowe gry w marketach na konsole są tańsze niż te dla PC-towców (pomijam tych smutnych którzy chcieliby mieć swoje pudełko)
Tak w ramach wracając do meritum i smutna refleksja :
Wydawcy aktualnie zaczynają testować na klientach "legacy" ze wszystkimi ich konsekwencjami aka sezony, dlc, sprzedanie tego samego kilka razy oraz jakaś fabuła/gra/odcinanie kuponów a w konsekwencji klient "marketingowy idiota" ma podobno mieć coś "ekskluzywnego/indywidualnego" ...
Nie byłbym aż tak ostry w krytykowaniu wydawców. Masz rację, że rachunek ekonomiczny i kalkulacja stoją im gdzieś z tyłu głowy. Tylko że wydawcy rozumieją także prostą zależność: wyższa cena ---> niższa sprzedaż.

A z mojej perspektywy gry legacy są fajną odmianą od zwyczajnych wersji. Na pewno nie zagrywam się w takie tytuły nie wiadomo jak dużo, ale lubię, kiedy kolejne partie wprowadzają jakieś urozmaicenia i gra daje mi poczucie indywidualizacji doświadczenia. Czyli grane z umiarem są fajne :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 950
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 358 times

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: yrq »

To już któryś raz, przy okazji premiery gry legacy pojawia się wątek: "gry legacy żerują na graczach, wypierają zwykłe planszówki, wydawcy testują rozwiązanie i kiedyś przerzucą się na gry jednorazowe aby zwiększyć zyski" itd. w podobnym tonie.

Aspekty legacy pojawia się coraz częściej w okrojonej formie, np. śledzenia kampanii i rozwoju postaci w dużych grach scenariuszowych. Ale gier w pełni legacy wychodzi rocznie ile, 1-3? Na tysiąc innych.

Jest to fajna ciekawostka, case study projektowania gry. Co i jak zrobić, żeby opowiedzieć unikalną historię i spiąć to mechaniką.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 865
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 271 times
Been thanked: 254 times

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: Dako »

garg pisze: 31 maja 2023, 11:08 Nie byłbym aż tak ostry w krytykowaniu wydawców. Masz rację, że rachunek ekonomiczny i kalkulacja stoją im gdzieś z tyłu głowy. Tylko że wydawcy rozumieją także prostą zależność: wyższa cena ---> niższa sprzedaż.

A z mojej perspektywy gry legacy są fajną odmianą od zwyczajnych wersji. Na pewno nie zagrywam się w takie tytuły nie wiadomo jak dużo, ale lubię, kiedy kolejne partie wprowadzają jakieś urozmaicenia i gra daje mi poczucie indywidualizacji doświadczenia. Czyli grane z umiarem są fajne :)
Humorystycznie rzecz biorąc to ramach PC-towego DLC też była to na początku tylko przysłowiowa zbroja dla konia...
Ale czy też koncern Asmodee nie stać na to aby prowadząc swoje analizy, zlecając badanie rynku w konsekwencji przygotować odpowiednią kampanię która ma docelowo zapewnić zmaksymalizowanie zysków/pokrycie dochodów z ich inwestycji?
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: garg »

Dako pisze: 31 maja 2023, 11:20
garg pisze: 31 maja 2023, 11:08 Nie byłbym aż tak ostry w krytykowaniu wydawców. Masz rację, że rachunek ekonomiczny i kalkulacja stoją im gdzieś z tyłu głowy. Tylko że wydawcy rozumieją także prostą zależność: wyższa cena ---> niższa sprzedaż.

A z mojej perspektywy gry legacy są fajną odmianą od zwyczajnych wersji. Na pewno nie zagrywam się w takie tytuły nie wiadomo jak dużo, ale lubię, kiedy kolejne partie wprowadzają jakieś urozmaicenia i gra daje mi poczucie indywidualizacji doświadczenia. Czyli grane z umiarem są fajne :)
Humorystycznie rzecz biorąc to ramach PC-towego DLC też była to na początku tylko przysłowiowa zbroja dla konia...
Ale czy też koncern Asmodee nie stać na to aby prowadząc swoje analizy, zlecając badanie rynku w konsekwencji przygotować odpowiednią kampanię która ma docelowo zapewnić zmaksymalizowanie zysków/pokrycie dochodów z ich inwestycji?
Zdecydowanie masz rację. Dlatego wierzę, że gier legacy nie będzie zbyt dużo na rynku. Ich zaprojektowanie jest droższe, kosztują więcej w produkcji i mają mniejszą sprzedaż.

A jeśli firma dobrze oszacuje, jaka cena da im maksymalny zysk, to tylko pogratulować dobrego wyczucia rynku :D
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 865
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 271 times
Been thanked: 254 times

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: Dako »

garg pisze: 31 maja 2023, 11:24
Dako pisze: 31 maja 2023, 11:20
garg pisze: 31 maja 2023, 11:08 Nie byłbym aż tak ostry w krytykowaniu wydawców. Masz rację, że rachunek ekonomiczny i kalkulacja stoją im gdzieś z tyłu głowy. Tylko że wydawcy rozumieją także prostą zależność: wyższa cena ---> niższa sprzedaż.

A z mojej perspektywy gry legacy są fajną odmianą od zwyczajnych wersji. Na pewno nie zagrywam się w takie tytuły nie wiadomo jak dużo, ale lubię, kiedy kolejne partie wprowadzają jakieś urozmaicenia i gra daje mi poczucie indywidualizacji doświadczenia. Czyli grane z umiarem są fajne :)
Humorystycznie rzecz biorąc to ramach PC-towego DLC też była to na początku tylko przysłowiowa zbroja dla konia...
Ale czy też koncern Asmodee nie stać na to aby prowadząc swoje analizy, zlecając badanie rynku w konsekwencji przygotować odpowiednią kampanię która ma docelowo zapewnić zmaksymalizowanie zysków/pokrycie dochodów z ich inwestycji?
Zdecydowanie masz rację. Dlatego wierzę, że gier legacy nie będzie zbyt dużo na rynku. Ich zaprojektowanie jest droższe, kosztują więcej w produkcji i mają mniejszą sprzedaż.

A jeśli firma dobrze oszacuje, jaka cena da im maksymalny zysk, to tylko pogratulować dobrego wyczucia rynku :D
Na PC też taki pisali o "ciekawostce" o zbroi dla konia (a okazało się jaki to ma potencjał) :D
Wydawcy kochają w stylu "gotowania żaby" (a żadna wg badań nie jest aż tak głupia) takich klientów...
PS
Przepraszam ale odnoszę się i piszę tutaj tylko o potencjalnej polityce wydawnictwa.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: garg »

Akurat zbroja dla konie (pamiętam, jak ją wydali - taki jestem stary :) ) jest tylko częściowo trafną analogią, bo dystrybucja cyfrowa jest dużo tańsza od tradycyjnej i dlatego podobny model w planszówkach ma ograniczone zastosowanie.

Inną historią są apki w grach, ale te z kolei aktywnie omijam, bo nie po to siedzę przy stole z rodziną czy znajomymi, żeby wgapiać się w ekran tabletu.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: tomg »

Gry Legacy to nisza w niszy ale swoją grupę fanów mają (sam do niej należę).
Ich zaprojektowanie, rozwój i przetestowanie trwa cholernie długo, wręcz lata a efekt komercyjny nie jest taki pewien patrz np. przypadek Seafall albo Terraformacji Legacy (nigdy nie doszło do jej wydania). Wg mnie trudno mieć pretensje o cenę ( tym bardziej że rzeczywista będzie niższa) szczególnie że brand TTR ma teoretycznie ogromny potencjał marketingowy trudno żeby wydawca nie próbował tego wykorzystać.

Do gry zabrali się najlepsi ludzie w branży ale mimo to mam obawy czy to będzie dobra gra Legacy, przynajmniej wg kryteriów ważnych dla mnie (np. ewolucji zasad gry, elementu zaskoczenia, fabuły etc.). Obawiam się zbytniej przewidywalnosci. Być może jestem uprzedzony bo pomimo sentymentu do TTR nie cenię tej gry zbyt wysoko.

Takie My Island kupię w ciemno tutaj będę się wahał i czekał na recenzje.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: Gizmoo »

Seraphic_Seal pisze: 31 maja 2023, 08:28 Po rozgrywce młotkiem rozwala się wagoniki? Jak nie to nie kupuję
Akurat TTR to jest gra, którą rozwaliłbym nie po, a przed rozgrywką. :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: rastula »

Gizmoo pisze: 31 maja 2023, 12:21
Seraphic_Seal pisze: 31 maja 2023, 08:28 Po rozgrywce młotkiem rozwala się wagoniki? Jak nie to nie kupuję
Akurat TTR to jest gra, którą rozwaliłbym nie po, a przed rozgrywką. :lol: :lol: :lol:
uff - to mogę sobie kupić Tiny Epic Quest, bo gusta mamy rożne ;)...
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 442
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 220 times
Been thanked: 205 times

Re: Ticket to Ride Legacy - Legends of the West (M. Leacock, A. Moon, R. Daviau)

Post autor: wrojka »

japanczyk pisze: 31 maja 2023, 10:29 Gry Legacy sa bardzo fajne mechanicznie - akurat w przypadku TTR rozwoj kolei pasuje do mechaniki gry i moze byc nosny :)
Pandemic zadzialal, Brzdek zadziala - dlaczego TTR nie?
Duzo wiecej watpliwosci mam co do Sagrady (a na pewno jej ceny w wersji Legacy)
Podpisuję się obiema dłońmi pod tym, że legacy to świetna mechanika, ale wymaga odpowiedniej podstawki (jak właśnie Pandemic i Brzdęk), czy gier które są tworzone z myślą o legacy (Gloomhaveny, Dylemat Króla). Pandemic potrzebował 7 lat (+ paru dodatków po drodze) by wypuścić Pandemic Legacy S1 i tym wielkim sukcesem utorował drogę. Brzdęk podjął wyzwanie Legacy w 3 lata od wyjścia podstawki. Nagle wpada TTR z 2004, które przez prawie 20 lat wypuszczało jedynie nieinnowacyjne wariacje i ono teraz też będzie legacy. Wygląda to jak skok na kasę zbliżony do Twilight Inscryption :D
ODPOWIEDZ