Planszówki na IOS ipad

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Kurzynsky
Posty: 137
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 50 times
Been thanked: 26 times

Planszówki na IOS ipad

Post autor: Kurzynsky »

Hej
Szukam ciekawych tytułów w wersji elektronicznej na iPada.
Kilka tytułów kartonowych kurzy się na półce (brak czasu z przy dzieciach żeby ogarnąć instrukcje) takich jak bloodborne, nemesie, odmęty grozy czy robinsson crusoe ;/ pomyślałem ze może są wersje elektroniczne które pomogą mi przejść przez zasady.. w międzyczasie przypadkiem znalazłem kilka fajnych tytułów ; catan, smallworld czy terraformacja Marsa.. polecacie coś fajnego ? Może jakieś hybrydy ? Czy destinies albo posiadłość szaleństwa są bardzo wymagające jeśli chodzi o instrukcje ?

Pozdrawiam
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 115 times
Been thanked: 174 times

Re: Planszówki na IOS ipad

Post autor: Asurmar »

Ja polecam na ipada planszówki bez informacji ukrytej - bo wtedy można w nie zagrać w kilka osób przy jednym urządzeniu. W moim przypadku sprawdza się tutaj Smallworld, Kingdom Builder, Potion Explosion, Neuroshima Hex, Agricola, Dragon Castle i Mr Jack Pocket. Ale prawdę mówiąc to ja najczęściej gram w RFtG, Star Realms i One Deck Dungeon - ale tych gier nie polecam, bo potwornie wciągają i uzależniają, pomimo że partyjka trwa kilka minut.
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Planszówki na IOS ipad

Post autor: ponika »

Na granie solo polecam
- Star Realms - zasysa jak bagno, nie dość, że fajna kampania z różnymi celami i zasadami dla każdej rozgrywki, to multiplayer online pozwala na granie zarówno realtime jak i turowo.
- Railroad ink - jedyna sensowna wersja tej planszówki - wygodna, automatycznie liczy punkty, szybka, zawiera też wyzwania na różnych planszach i - ostatio dodane - dodatki, wersje "zieloną" i "żółtą"
- Onirim - pasjanas, który w wersji fizycznej jest niesamowicie upierdliwy (przez wyszukiwanie i tasowanie kart w kółko i kółko), a w wersji iphonowej jest jednym z najfajniejszych pykadełek na 5-10 minut. W dodatku darmowy.
- Kartografowie - jedna z najlepszych roll&writeów w bardzo wygodnym wydaniu - gra się bardzo przyjemnie, interfejs pomaga jak może.
-Twice as Clever (i pochodne) - bardzo uzależniające, zwłaszcza, że znów punkty i bonusy się liczą same błyskawicznie
-Tsuro - bardzo fajna gra, w dodatku czytelnie i "czysto" zrobiona - na planszy widać wszystko bez najmniejszego problemu
- Patchwork - świetny do grania dwuosobowo na jednym ekranie - na podróże sprawdza się doskonale, mimo małego ekranu wszystko widać, interfejs intuicyjny i bardzo łatwy do okiełznania

Grałam również w Splendor, Carcassone, 7 cudów Pojedynek, Lost Cities - wszystkie są bardzo grywalne i dobrze wykonane.

Nie mogę polecić Pandemica - nie byłam w stanie wygrać ani jednej gry, zupełnie nie widziałam co się dzieje na planszy, mimo, że interfejs wydawał się być ok. I to pomimo, że grałam w wersję planszową i znam zasady, a nawet umiem w to wygrywać :)
MowMiStefan
Posty: 616
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 66 times
Been thanked: 157 times

Re: Planszówki na IOS ipad

Post autor: MowMiStefan »

To ja na iPada dodam Maracaibo i TTA. Szczegolnie to drugie zzera mnostwo czasu. No i wlasciwie to zawsze masz BGA rowniez na iPad - choc nie mozna zrobic mouse-over zeby karty podejrzec (wlasnie w TTA na przyklad… chociaz… i tak je znam na pamiec…. jak kiedys Magie i Miecz hehehe)
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Planszówki na IOS ipad

Post autor: 77rpm »

Jaipur jest świetny, często gramy na dwóch telefonach partyjkę online. Polecam.

Sprawdzałem tez Scotland Yard i Neuroshime Hex. Są bdb.


Świetne karcianki, choć one chyba tylko w wersji mobilnej: Monster Train i Sly the Spire. Wciąga!
Kal-El83
Posty: 1136
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 238 times
Been thanked: 120 times

Re: Planszówki na IOS ipad

Post autor: Kal-El83 »

Ja dziś zanabyłem Unmatched. Świetnie przeniesiona gra na e-platformę. AI na najwyższym poziomie i tak robi głupotki, ale ma fajne lobby (coś czego brakuje NHex) i tryby gry 1v1 i 2v2 :)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
ODPOWIEDZ