Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 560
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: goldsun »

Darkstorm pisze: 30 maja 2023, 22:47 Ogrywacie już? Jak tam pierwsze wrażenia? Moje wciąż pozytywne aczkolwiek bez jakichś fajerwerków. Wydaje się być porządnym kawałkiem przygodówki. Raczej nie wyprzedzi mi Mage Knight ale gra mi się bardzo przyjemnie. Zobaczymy jak będzie dalej.
Widać, że ktoś się starał.
Raczej nie będę chciał do tego siadać w więcej niż 2 osoby no ale zobaczymy. Może przy większym ograniu będzie większa płynność. Aczkolwiek downtime na 4 osoby wydaje się być masakryczny.
Pierwsza partyjka, taka rozgrzewkowa + "na przypomnienie", za mną.
2 graczy, podstawka bez kompletnie niczego więcej (nawet bez dodatkowych kart przygód), nawet wiedźmini podstawowi - wilk i żmija, z potworów też nie wylosował się eredin, troll ani kościej. Mimo grania na macie, Skellige też nie użyłem. Za to fajnie dużo miejsca jak się nie rozkłąda kart magów ani Skellige.
- na pewno początek ostrożny, ale po pierwszych walkach już zaczęło się "on ma trop na las, więc muszę mu spróbować podebrać tego potwora, zanim on do niego dojdzie". Co jednocześnie powodowało, że pierwsze walki były na luzie, ale późniejsze już na ryzyku i na styk ;-)
- zwłaszcza patrzenie ile przeciwnikowi zostało kart "do ruchu" się przydaje, żeby spróbować podebrać mu potwora do którego by mógł dojść w kolejnej rundzie
- umiejki szkół przydatne, w ostatniej walce z Bruxą na końcu kombo przywrócenie 4 tarcz, zadające 8 obrażeń + z umiejki wilka 2 obrażenia się przydało, bo Bruxy została 1 karta i akurat trafiło 5 obrażeń + 2 za jej umiejkę, a zostało mi 5 kart na ręce i nic więcej, więc gdyby jej zostały 3 karty to byłoby słabo, najwyżej przepędzenie ;-)
- umiejki z potworów - jak na razie nie były aż tak istotne, na moje oko umiejki potworów wyższych poziomów przydają się bardziej niż 1 poziomowych. O tym wcześniej już rozmawialiśmy, że to jest trochę niedograne, bo na 3poziomowego potwora pójdziesz najczęściej dopiero na końcu, więc z jego umiejki w ogóle nie skorzystasz bo po wygranej zazwyczaj kończy się cała gra. Tu jakiś homerule trzeba by wymyślić.
- karty eksploracji jakoś tak się trafiały, że co i rusz jakaś numerowana przygoda
- jak się ma szczęście to się trafi - jedyna karta eksploracji jaką pamiętałem, ta o 120 urodzinach przyjaciela - oczywiście od razu trafiłem ;-)
- jak się ma inne szczęście to dwie przygody, z każdej po 4 złota i można się nim powoli ciepać
- przygody na kartach wprowadzają sporo klimatu, w sumie wiedziałem to wcześniej, ale tak grając już na spokojnie, tylko się w tym utwierdzam
- downtime? - no jest, ale mam podejrzenie, że po iluś partiach może się sporo zmniejszyć, bo będzie wiadomo co robić, jaką taktykę np. podnoszenia statystyk sobie ustalić i tylko to realizować. Na razie to mocne zastanawianie się nad każdym ruchem i nad każdą kartą do kupienia.

W następnej partyjce trzeba by jakiś dodatek dołożyć ...
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 788
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 375 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: kurdzio »

czarzyn pisze: 31 maja 2023, 00:11
To ja dla równowagi napiszę że karty są jedne z grubszych jakie spotkałem w grach, nie sprawiają wrażenia delikatnych. Zakoszulkuję tylko te które się tasuje (robię tak dla każdej gry), dla reszty nie widzę sensu.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2641 times
Been thanked: 2330 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Curiosity »

Mr_Fisq pisze: 30 maja 2023, 06:53 Przypominam, że od pytań o koszulki jest dedykowany temat.
Nie dalej jak wczoraj moderator zwracał uwagę, że jest OSOBNY DEDYKOWANY wątek na rozmowę o koszulkach, a dziś od rana znów temat wraca. Posty koszulkowo-offtopowe poleciały do kosza.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1221
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Shodan »

Wczoraj przyszło, zrobiłem unboxing i złożyłem BigBoxa. Generalnie jestem zadowolony. Jednak poukładanie wszystkiego w pudle (głównie kart, ale także żetonów), żeby to miało ręce i nogi: sensowne rozmieszczenie talii, żeby poszczególne dodatki się nie mieszały, to co najbardziej potrzebne było pod ręką, to jest wyzwanie, z którym dopiero będę się zmagać.
I jeszcze te chyba 6 różnych instrukcji, a każda z własnym wykazem komponentów.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4434
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1343 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Hardkor »

Shodan pisze: 31 maja 2023, 12:00 Wczoraj przyszło, zrobiłem unboxing i złożyłem BigBoxa. Generalnie jestem zadowolony. Jednak poukładanie wszystkiego w pudle (głównie kart, ale także żetonów), żeby to miało ręce i nogi: sensowne rozmieszczenie talii, żeby poszczególne dodatki się nie mieszały, to co najbardziej potrzebne było pod ręką, to jest wyzwanie, z którym dopiero będę się zmagać.
I jeszcze te chyba 6 różnych instrukcji, a każda z własnym wykazem komponentów.
Dlatego:
Osobne pudełka > chatki z gówna > BigBox
Spoiler:
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
keysper93
Posty: 8
Rejestracja: 30 sie 2020, 07:59
Has thanked: 1 time

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: keysper93 »

Część, chciałem tylko dorzucić 2grosze co do tematu że 600zl za wspieranie warta wcześniej niecałe 300 to za gruba oferta.
Osobiście przespałem moment wspierania bo poszedłbym all in, jednak na niemal dwa lata nie zaglądałem na rynek planszowej bo zrobiło się tego za dużo jak na moje czasowe możliwości.
Kupuje za 600zl adventure pack, monster trail, Wild hunt, Citi i plotka, no i podstawka. Za niedostępne nigdzie dodatki. Jak zobaczyłem ofertę to wziąłem w ciemno, gdyż all in kosztuje 2000zl.
W sklepie dokupiłem podstawkę deluxe, skellige, legendarne łowy. 800zl. Całość 1400zl jedna podstawkę będę mógł choćby za 150zl sprzedać i to nowa,
Nie mam exclusivow na których mi nie zależy, i nie myślę kupować magów bo nie będę chciał nimi grać.
Jak dla mnie opcja bardzo w porządku z racji że przespałem zbiórkę ale 2tys nie wydaje
Puppet_Master
Posty: 273
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Puppet_Master »

Raczej nie masz co żartować Hardkor, może i coś jest w tym na rzeczy. Dostałem swojego Big Box'a w poniedziałek rano (all-in, jedynie nie dokupiłem koszulek). Wczoraj w nocy miałem kilka godzin, aby go rozpakować i się pobawić komponentami i pierwsze wrażenia mam następujące:

1) Gra oczywiście wygląda przepięknie, grafiki na kartach, różne detale na pudełkach/w środku, wypraski przyjemnie zrobione, figurki może i o różnym poziomie szczegółowości, ale zazwyczaj nie można się specjalnie przyczepić przy takiej ich ilości. Z pierdół warto wspomnieć też, że jeszcze monety miło leżą w dłoni, a mata wygląda atrakcyjnie, jest wyraźna i miła w dotyku. Od czasów mat do Legendary Encounters ten typ/gramatura mat, to mój ulubiony typ.

2) Kompletnie jednak nie rozumiem zachwytów "pudełkiem". Testowo rozkładałem i składałem je wczoraj wielokrotnie. Obchodziłem się z nim przy tym "jak z jajkiem", delikatnie odkładając lub stawiając jedno na drugie po złożeniu i rozłożeniu do formy dwóch pudeł i muszę to powiedzieć..... te ilustrowane, pięknie "wieczka", obu pudeł wersji bigboxowej- są bardzo delikatne, mocno mi się powgniatały. To jakaś łatwo odkształcająca się tektura. Mało tego, to główne wieko od zestawu- rozkleiło mi już lekko się na rancie. Podniosłem je i wsadziłem na miejsce nie wiem ile, 5 razy?

3) Plik instrukcji mi nie przeszkadza, posegregowanie komponentów, jest dość trudne na początek czułem się kompletnie zagubiony.

4) Gdybym wiedział, że ten big box będzie taki delikatny + gdybym wiedział, że po dłuższym niegraniu, które kiedyś nastąpi przecież, będę musiał tracić czas na segregowanie i domyślanie się "co było do podstawki, a co do dodatku"- chyba drugim razem wybrałbym wersję nie tworzącą big box'a, tj. tą w oddzielnych, posegregowanych pudełkach.

Kiedy już trochę pogram, może swój pogląd zrewiduję co do box'a. Kart jest na serio "ogrom" w tej wersji, szacunek za to. Tytuł powinien być też całkiem regrywalny, przy tak wielu opcjach wrzuconych nam na raz. Instrukcja nie wydaje się najgorsza. Jeszcze ze 2 razy ją muszę przeczytać.
Krzychu26PL
Posty: 84
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:41
Has thanked: 49 times
Been thanked: 8 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Krzychu26PL »

Czy ktoś jeszcze oprócz mnie nie jest w stanie pomieścić w kartonie bieda wersji standard + kartonie SG wszystkich kart zakoszulkowanych w sloyce premium? :/
Liczyłem, że tyle o tym insercie mówili, że będzie picuś glancuś a tu babol albo ja nie ogarniam :/
Puppet_Master
Posty: 273
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Puppet_Master »

Krzychu26PL pisze: 31 maja 2023, 14:52 Czy ktoś jeszcze oprócz mnie nie jest w stanie pomieścić w kartonie bieda wersji standard + kartonie SG wszystkich kart zakoszulkowanych w sloyce premium? :/
Liczyłem, że tyle o tym insercie mówili, że będzie picuś glancuś a tu babol albo ja nie ogarniam :/
Przy all-inach, niektórzy youtuberzy także wyrazili przypuszczenia, że kart nie da się zakoszulkować w grube koszulki (np. Argo). Te koszulki, które można było zamówić od wydawcy, to były koszulki o gramaturze "standard", a nie "premium". Pewnie nie bez powodu 8)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3291
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 427 times
Been thanked: 1038 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: psia.kostka »

Tez jestem ciekaw jak wyglada ergonomia insertow standard i delux vs bigbox.
Bo chyba glownie mowi(lo) sie o tym BB. I aby miescil wszystko zakoszulkowane. Wydaje mi sie, ze po drodze zgubiono ten koncept modularnosci i noszenia gry w "polowkowych pudelkach". Skoro wszystkie karty i tak sa razem na spodzie (poza chyba magami) to gdzie tu modularnosc i "przenoszalnosc"? :P

Krzychu26PL pisze: 31 maja 2023, 14:52 Czy ktoś jeszcze oprócz mnie nie jest w stanie pomieścić w kartonie bieda wersji standard + kartonie SG wszystkich kart zakoszulkowanych w sloyce premium? :/
Sloyca premium to troche inna inszosc z uwagi na grubosc wieksza niz kazde inne premium na rynku.
Puppet_Master pisze: 31 maja 2023, 15:01 Te koszulki, które można było zamówić od wydawcy, to były koszulki o gramaturze "standard", a nie "premium". Pewnie nie bez powodu
Podobnie z gruboscia samych kart, nie moga byc premium sztywne gdy jest ich ponad tysiac.

Ten bigbox chyba okazal sie gorzką pigułą dla GoB. A moze i dla graczy takim sie stanie? :?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Krzychu26PL
Posty: 84
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:41
Has thanked: 49 times
Been thanked: 8 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Krzychu26PL »

Dobra, popraweczka.
Ta Sloyca to jednak ... zwykle Magnum Copper 70mikronow a I tak nie wchodzi :/

Rękę dałbym sobie uciąć że kupowałem premium :D

Chyba trzeba czekać na Redrewno, bo wydaje się, że miejsca w pudelkach jest wystarczająco tylko insert skopany...
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3291
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 427 times
Been thanked: 1038 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: psia.kostka »

Krzychu26PL pisze: 31 maja 2023, 15:11 Ta Sloyca to jednak ... zwykle Magnum Copper 70mikronow a I tak nie wchodzi :/
Rada w przypadku BB byla "wez pan to scisnij mocno i na popych wchodzi". Moze w bieda wersji musi byc podobnie. Ale obawiam sie, ze nie bylo jakichs wielkich zapewnien o ergonomii innych insertow niz BB (nie szukalem)

Chyba trzeba czekać na Redrewno, bo wydaje się, że miejsca w pudelkach jest wystarczająco tylko insert skopany...
Tylko to kolejne pinionszki, a do tego jesli rewelacje o jakosci kartonu BB sie potwierdza, to wlozenie tam byczego drewnianego insertu moze dac oplakane efekty.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 78 times
Been thanked: 46 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: flissak »

Krzychu26PL pisze: 31 maja 2023, 14:52 Czy ktoś jeszcze oprócz mnie nie jest w stanie pomieścić w kartonie bieda wersji standard + kartonie SG wszystkich kart zakoszulkowanych w sloyce premium? :/
Liczyłem, że tyle o tym insercie mówili, że będzie picuś glancuś a tu babol albo ja nie ogarniam :/
Weź sobie porównaj zakoszulkowane karty podobnej jakości/grubości z innej gry, którą masz z 2 lata. Żeby przyspieszyć ten proces, to obciąż karty w koszulkach książkami(5-10kg) na 2 noce i objętość zmniejszy się znacząco.
Krzychu26PL
Posty: 84
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:41
Has thanked: 49 times
Been thanked: 8 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Krzychu26PL »

psia.kostka pisze: 31 maja 2023, 15:22 Rada w przypadku BB byla "wez pan to scisnij mocno i na popych wchodzi". Moze w bieda wersji musi byc podobnie. Ale obawiam sie, ze nie bylo jakichs wielkich zapewnien o ergonomii innych insertow niz BB (nie szukalem)
Na razie Dziki Gon zostaje bez koszulek, może jak się ugniotą to coś więcej wejdzie.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4434
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1343 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Hardkor »

psia.kostka pisze: 31 maja 2023, 15:04 Tez jestem ciekaw jak wyglada ergonomia insertow standard i delux vs bigbox.
Bo chyba glownie mowi(lo) sie o tym BB. I aby miescil wszystko zakoszulkowane. Wydaje mi sie, ze po drodze zgubiono ten koncept modularnosci i noszenia gry w "polowkowych pudelkach". Skoro wszystkie karty i tak sa razem na spodzie (poza chyba magami) to gdzie tu modularnosc i "przenoszalnosc"? :P
Podobnie z gruboscia samych kart, nie moga byc premium sztywne gdy jest ich ponad tysiac.

Ten bigbox chyba okazal sie gorzką pigułą dla GoB. A moze i dla graczy takim sie stanie? :?
Że co proszę? Big Box prezentuje się świetnie. Jest piękny, mieści dobrze wszystko i co najważniejsze JEST DARMOWY. Nie znam drugiej takiej kampanii, zawsze liczą sobie koło 100 zł za boxa, który zmieści wszystko (storage boxy do Euthia, Ice Box do Frostpunk np).
Druga sprawa to co wy chcecie? BB ma swoje plusy jak i minusy. Na plus na pewno mniejsza liczba pudełek, mniejsza ogólna wielkość zajmowana przez planszówkę, brak przejmowania się, że coś zapomnisz, bo masz wszystko w jednym. Minusem to, że chcesz czy nie musisz brać all in jak chcesz samą podstawkę brać (gdzie i tak GoB genialnie z tego wybrnęło i Big Box dzieli się na dwoje).

Co wy byście chcieli? żeby to było małe, mieściło wszystko w tym koszulki premium, a do tego lekkie? I co jeszcze? Może torba gratis do noszenia na ramię albo w ogóle niech się ten BigBox teleportuje na stół i rozpakowuje i pakuje niczym z Harrego Pottera. Narzekanie dla samego narzekania. Nie brałem go, ale nie odmówię genialności rozwiązania i z tego co słyszę ludzie są zadowoleni.
Krzychu26PL pisze: 31 maja 2023, 14:52 Czy ktoś jeszcze oprócz mnie nie jest w stanie pomieścić w kartonie bieda wersji standard + kartonie SG wszystkich kart zakoszulkowanych w sloyce premium? :/
Liczyłem, że tyle o tym insercie mówili, że będzie picuś glancuś a tu babol albo ja nie ogarniam :/
Ale w sensie, że podstawka + SG w koszulkach nie mieści się w koszulkach w dwóch pudłach czy w jednym? Bo jak w jednym to nigdy nie mówili, że się zmieści. Jak w dwóch to owszem słabo. Z tego co kojarzę koszulki GoB to 100 mikronów i na takowych testowali.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Krzychu26PL
Posty: 84
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:41
Has thanked: 49 times
Been thanked: 8 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Krzychu26PL »

Hardkor pisze: 31 maja 2023, 15:48
Krzychu26PL pisze: 31 maja 2023, 14:52 Czy ktoś jeszcze oprócz mnie nie jest w stanie pomieścić w kartonie bieda wersji standard + kartonie SG wszystkich kart zakoszulkowanych w sloyce premium? :/
Liczyłem, że tyle o tym insercie mówili, że będzie picuś glancuś a tu babol albo ja nie ogarniam :/
Ale w sensie, że podstawka + SG w koszulkach nie mieści się w koszulkach w dwóch pudłach czy w jednym? Bo jak w jednym to nigdy nie mówili, że się zmieści. Jak w dwóch to owszem słabo. Z tego co kojarzę koszulki GoB to 100 mikronów i na takowych testowali.
W oba
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3291
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 427 times
Been thanked: 1038 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: psia.kostka »

Hardkor pisze: 31 maja 2023, 15:48 Że co proszę?
Juz wyjasniam 8)
Big Box prezentuje się świetnie. Jest piękny,
Nie mowie, ze nie. Na zywo nie widzialem.
mieści dobrze wszystko
No wlasnie tu problem, bo nie. Miesci ledwo karty i slabo zorganizowane.
i co najważniejsze JEST DARMOWY.
Darmowy to byl dla wspierajacych. Dla GoB nie byl darmowy, mase pracy i kompromisow, dlatego gorzka pigula.
Minusem to, że chcesz czy nie musisz brać all in jak chcesz samą podstawkę brać (gdzie i tak GoB genialnie z tego wybrnęło i Big Box dzieli się na dwoje).
No ale jak chcesz brac jedna polowke (np sam core box) to co, polowe kart zostawiasz w domu na polce? Luzem?
Co wy byście chcieli? żeby to było małe, mieściło wszystko w tym koszulki premium, a do tego lekkie? I co jeszcze?
Chcielibysmy aby pudelko bylo z trwalej tektury, a pewnie poszedl kompromis z cena i waga i jest ponoc slabo z tym wg kolegi:
Puppet_Master pisze: 31 maja 2023, 12:53 Kompletnie jednak nie rozumiem zachwytów "pudełkiem". Testowo rozkładałem i składałem je wczoraj wielokrotnie. Obchodziłem się z nim przy tym "jak z jajkiem", delikatnie odkładając lub stawiając jedno na drugie po złożeniu i rozłożeniu do formy dwóch pudeł i muszę to powiedzieć..... te ilustrowane, pięknie "wieczka", obu pudeł wersji bigboxowej- są bardzo delikatne, mocno mi się powgniatały. To jakaś łatwo odkształcająca się tektura. Mało tego, to główne wieko od zestawu- rozkleiło mi już lekko się na rancie. Podniosłem je i wsadziłem na miejsce nie wiem ile, 5 razy?

Do tego kolejny zgnily kompromis to karty nie sa grubosci premium, bo i tak ledwo sie mieszcza w przestrzeni BB. Pewnie na konkretnym płótnowaniu tez musieli poskąpić z tego powodu. Just saying, moze to i ladne, ale czy warto bylo isc tym tropem i ponosic powyzsze kompromisy to nie wiem. Temat do dyskusji/rozwazenia przez myslicieli ;)

PS dojdzie jakis chocby maly dodatek i koncepcja BB sie wykopyrtnie :mrgreen:

PS2
zawsze liczą sobie koło 100 zł za boxa, który zmieści wszystko (storage boxy do Euthia, Ice Box do Frostpunk np).
No to akurat mnie nie dziwi, ze mozna poprosic o wiecej pinionszkow na KS za cokolwiek, plocienne woreczki tez pewnie bylbyby +100zl ;)
Zauwaz, ze dostajac BB rezygnujesz z tacek i pojedynczych pudelek, wiec finansowo raczej bez roznicy, poza kasa przepalona przez GoB na R&D na opracowanie BB
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3201 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: japanczyk »

Hardkor pisze: 31 maja 2023, 15:48 Co wy byście chcieli? żeby to było małe, mieściło wszystko w tym koszulki premium, a do tego lekkie? I co jeszcze? Może torba gratis do noszenia na ramię albo w ogóle niech się ten BigBox teleportuje na stół i rozpakowuje i pakuje niczym z Harrego Pottera. Narzekanie dla samego narzekania. Nie brałem go, ale nie odmówię genialności rozwiązania i z tego co słyszę ludzie są zadowoleni.
Fanboj z ciebie wychodzi ;)
Big Box skoro juz ejst Big Boxem powinien byc uzyteczny - ergo jak nie masz posortowanych akrt, to po co mi taka wypraska, skoro i tak bede potrzebowal customowych rozwiazan zeby to wielkie pudlo bylo uzyteczne? :)

Rozwiazanie jest dalekie od genialnego, udawanie, ze branie pol pudelka jest funkcjonalne jest dla mnie troche zabawne, bo wymaga zawsze przed gra przepakowania czesci zawartosci ;) pomysl moze i fajny, ale dla wiekszosci kompletnie nieuzyteczny
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 469
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: sopel82 »

japanczyk pisze: 31 maja 2023, 16:15 Big Box skoro juz ejst Big Boxem powinien byc uzyteczny - ergo jak nie masz posortowanych akrt, to po co mi taka wypraska, skoro i tak bede potrzebowal customowych rozwiazan zeby to wielkie pudlo bylo uzyteczne? :)
Chociazby dlatego ze to customowe rozwiązanie bardzo łatwo ogarnąć (paradoksalnie właśnie dlatego upchanie kart w jednym miejscu jest na plus), na discordzie już sypią pomysłami i linkami z thingverse, na allegro już pojawił się insert tylko na karty do wrzucenia na dół big boxa (za 65zł), który mocno ułatwia przechowywanie i setup. Fajnie jakby to było od razu ogarnięte przez GoB, ale to nie pierwszy przypadek nie do końca udanego insertu (właściwie dobrych insertów jest tyle, co kampanii skończonych w zakładanym terminie).
keysper93 pisze: 31 maja 2023, 12:44 Kupuje za 600zl adventure pack, monster trail, Wild hunt, Citi i plotka, no i podstawka. Za niedostępne nigdzie dodatki. Jak zobaczyłem ofertę to wziąłem w ciemno, gdyż all in kosztuje 2000zl.
W tej opcji tylko widzę jeden minus. W standard nie masz figurek.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
Darth
Posty: 23
Rejestracja: 09 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 11 times
Been thanked: 7 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Darth »

Hello,

Czy Ci co już może grali daliby jakieś feedback jaka ta gra jest? Zastanawiam się na zakupem i przydałoby się trochę recenzji...

dzięki :)
vanbear
Posty: 38
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:15
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: vanbear »

Rozumiem, że jeśli nie brałem bix boxa i nie chcę pozbywać się wyprasek z gry to tego Pana Eredina na Koniu mam sobie trzymać w tym małym osobnym pudełeczku? Straszna beznadzieja. Chyba go po prostu skitram gdzieś w szafie i wyciągnę za ileś lat sprzedać za miliony monet
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: RUNner »

sopel82 pisze: 31 maja 2023, 17:11
keysper93 pisze: 31 maja 2023, 12:44 Kupuje za 600zl adventure pack, monster trail, Wild hunt, Citi i plotka, no i podstawka. Za niedostępne nigdzie dodatki. Jak zobaczyłem ofertę to wziąłem w ciemno, gdyż all in kosztuje 2000zl.
W tej opcji tylko widzę jeden minus. W standard nie masz figurek.
To jest minus dla Ciebie i dla mnie. Ale nie dla każdego figurki są obowiązkowe, zresztą tutaj są dosyć statyczne, więc umówmy się, że to raczej bajer.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3291
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 427 times
Been thanked: 1038 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: psia.kostka »

vanbear pisze: 31 maja 2023, 17:59 Rozumiem, że jeśli nie brałem bix boxa i nie chcę pozbywać się wyprasek z gry to tego Pana Eredina na Koniu mam sobie trzymać w tym małym osobnym pudełeczku? Straszna beznadzieja. Chyba go po prostu skitram gdzieś w szafie i wyciągnę za ileś lat sprzedać za miliony monet
Nie znam sie, to sie wypowiem :D
(a nie znam sie, bo moj "full retard pledge" wciaz nie dotarl)

Mr "Erdogan" na Koniu to gadzet/prezent/FOMO, ktore mialo nagonic sprzedaz gry w kampanii. Nie ma na niego miejsca, bo nie wszyscy go maja, a jak poczytasz wątek uwaznie, to zobaczysz, ze w pudelkach ledwo co gra sie miesci. Wiec nie udalo sie dolozyc pustej rynienki na niego. (Jest w BB pseudo miejsce w tacce na zetony)

Dodatkowo nie widze przeszkod, aby funkcje E na koniu, nie mogl pelnic E pieszo tzn jego figs z dodatku. Kart do E na koniu bedzie multum w obcych jezykach. Bierzesz od sąsiada węgierskie wydanie karty, wlepiasz polski tekst i grasz jak krol posiadajacy exclusive (rangi Medyka ;)). Zakladam ze nigdy nie pojawiaja sie obie figurki razem, pieszo i na koniu :P

Wiec tak, mozna go skitrac do szafy, na polke czy gdzie kto lubi. Raczej jest zbyt kruchy, aby wetknac go gdzies silowo np pod wypraski czy cos.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 560
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: goldsun »

RUNner pisze: 31 maja 2023, 18:03
sopel82 pisze: 31 maja 2023, 17:11
keysper93 pisze: 31 maja 2023, 12:44 Kupuje za 600zl adventure pack, monster trail, Wild hunt, Citi i plotka, no i podstawka. Za niedostępne nigdzie dodatki. Jak zobaczyłem ofertę to wziąłem w ciemno, gdyż all in kosztuje 2000zl.
W tej opcji tylko widzę jeden minus. W standard nie masz figurek.
To jest minus dla Ciebie i dla mnie. Ale nie dla każdego figurki są obowiązkowe, zresztą tutaj są dosyć statyczne, więc umówmy się, że to raczej bajer.
W Legendarnych łowach i Dzikim Gonie figurki potworów (legendarnego i jeźdźca Dzikiego Gonu) się poruszają po mapie.

A w temacie Bigboxa.
- też mam trochę wrażenie, że nie do końca przemyślany. Na pewno te wszystkie karty w jednej wyprasce są sprzeczne z "jak chcesz samą podstawkę, to weźmiesz pół pudełka". Potwory też raczej porozkładane na zasadzie "tu mam miejsce to wcisnę" a niekoniecznie zgodnie z przynależnością do dodatków. Rzuca się w oczy chociażby że skoro są inne wypraski do bigboxa, to mogli od razu umieścić wiedźmina mantykory i ciri razem z resztą wiedźminów. Ogary Dzikiego Gonu są w innej wyprasce niż jeźdźcy Dzikiego Gonu. Jednocześnie ta wypraska z kartami magów i miejscem (nie wyprofilowanym) na eredina, wydaje się kompletnie nie wiadomo czemu akurat taka. To co mi bardzo podpadło - pierwsze co chciałem zrobić, to karty zamiast postawić w przegródkach, to położyć, skoro nie mam koszulek - nie da się, te przegródki są ciut za małe/wąskie, więc karty muszą stać, nawet jak nie ma koszulek i jest sporo luzu wokół nich, więc trochę sobie "latają" w tych przegródkach.
- ale narzekania na wytrzymałość pudełka, to trochę nie rozumiem. Pudełko dolne ma nawet dodatkowe wzmocnienie (drugi karton) od środka, żeby wytrzymało więcej. Grubość kartonu jest IMHO porównywalna do pudełek z innych gier i to tych mocniejszych.
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3291
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 427 times
Been thanked: 1038 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: psia.kostka »

goldsun pisze: 31 maja 2023, 18:26 Potwory też raczej porozkładane na zasadzie "tu mam miejsce to wcisnę" a niekoniecznie zgodnie z przynależnością do dodatków. Rzuca się w oczy chociażby że skoro są inne wypraski do bigboxa, to mogli od razu umieścić wiedźmina mantykory i ciri razem z resztą wiedźminów. Ogary Dzikiego Gonu są w innej wyprasce niż jeźdźcy Dzikiego Gonu. Jednocześnie ta wypraska z kartami magów i miejscem (nie wyprofilowanym) na eredina, wydaje się kompletnie nie wiadomo czemu akurat taka.
O to to!
Ten BB jest tez ofiara wymiarow kalaxa. Gdyby zrobili z tego jakas Big Trumienke, to tacki moglyby byc eleganckie, a figurki rozsadnie sparowane. Tylko trumienka traci (pseudo) mobilnosc polowek.
To co mi bardzo podpadło - pierwsze co chciałem zrobić, to karty zamiast postawić w przegródkach, to położyć, skoro nie mam koszulek - nie da się, te przegródki są ciut za małe/wąskie, więc karty muszą stać, nawet jak nie ma koszulek i jest sporo luzu wokół nich, więc trochę sobie "latają" w tych przegródkach.
Chyba jakbys polozyl karty plasko to juz bys ich nie wyjal bez wytrzepania pudelka "do gory nogami" ;)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
ODPOWIEDZ