Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Warrtain
Posty: 139
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:50
Has thanked: 174 times
Been thanked: 23 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Warrtain »

The Elder Scrolls: Betrayal of the Second Era Gameplay Bundle + Blacksmith pack bo od jakiegoś czas zastanawiałem się nad TMB ale grafiki mnie odrzucały i może poziom trudności. Szukałem od dłuższego czasu jakiegoś sztandarowego DC do mojej kolekcji z pasującym mi klimatem i żeby dobrze chodził na 2 osoby, mam nadzieję że podejdzie ;)

Canvas: Lustrzane Odbicia bo udało się dostać na OLX w miłej cenie a według wielu gra dużo traci bez niego, do tego ładnie będzie wyglądać na ścianie koło podstawki :D Mam nadzieję że drugi dodatek też wyjdzie w Polsce.

Insert do Arnaka od reDrewno bo trochę chaos jest w pudełku bez insertu przez co gra rzadko trafia na stół i nie wiem czy mam ostatecznie dla niej miejsce w kolekcji, z insertem zostanie porządnie ograny i będzie można zdecydować.

Nemesis: Aftermath bo udało się dostać na konwencie a dobrego nigdy za dużo ^^

Project L bo za 50 PLN żal nie wziąć za taką jakość, przyjemna łamigłówka w solo

Turbo bo zewsząd słyszę bardzo pozytywne opinie a gra bardzo szybko pnie się po rankingu BGG więc coś w tym musi być :)

Zapomniane morza bo miałem ochotę na grę lekko fabularną i bardzo fajnie się sprawdza, przyjemny worker placement.
Awatar użytkownika
Mateez
Posty: 208
Rejestracja: 08 paź 2011, 15:20
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 49 times
Been thanked: 70 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mateez »

1846: Race to the Midwest (GMT) - bo się nasłuchałem podcastu Dżentelmeni przy Stole (pozdrawiam!) i nie strzymałem widząc w Planszostrefie status "ostatnie sztuki". No i żeby było zabawniej, moja sztuka była faktycznie ostatnia. :shock:
To moja absolutnie pierwsza 18xx, ale wreszcie mam ekipę, która dobrze rokuje dla tego rodzaju tytułów.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 248
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 13 times
Been thanked: 65 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Poochacz »

Posiadłość Szaleństwa 2 ed. + Przerażające Podróże + Ulice Arkham - szukałem jakiegoś epickiego ameri i w końcu stwierdziłem że wrócę do czegoś co nie było mi dane porządnie ograć a początek był fenomenalny. No i dodatkowe scenariusze z Valkyrie to jest coś co mnie ominęło :)
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Beskid »

Warrtain pisze: 16 maja 2023, 10:19 Insert do Arnaka od reDrewno bo trochę chaos jest w pudełku bez insertu przez co gra rzadko trafia na stół i nie wiem czy mam ostatecznie dla niej miejsce w kolekcji, z insertem zostanie porządnie ograny i będzie można zdecydować.
Wrzuć proszę w wątku gry kilka słów jak się sprawdził, najlepiej po kilku rozgrywkach :)
ppeter
Posty: 528
Rejestracja: 22 cze 2021, 17:15
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 153 times
Been thanked: 59 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: ppeter »

Beskid pisze: 18 maja 2023, 16:52
Warrtain pisze: 16 maja 2023, 10:19 Insert do Arnaka od reDrewno bo trochę chaos jest w pudełku bez insertu przez co gra rzadko trafia na stół i nie wiem czy mam ostatecznie dla niej miejsce w kolekcji, z insertem zostanie porządnie ograny i będzie można zdecydować.
Wrzuć proszę w wątku gry kilka słów jak się sprawdził, najlepiej po kilku rozgrywkach :)
Insert się sprawdza całkiem nieźle, i jest w nim miejsce na pierwszy dodatek i w sumie to jestem ciekaw czy zmieści się jeszcze drugi dodatek :D
Yappen
Posty: 183
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 92 times
Been thanked: 80 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yappen »

Nidavellir z dodatkiem Thingvellir, bo brakowało mi w kolekcji czegoś szybszego :D

Wieczna Zima: Wielki spływ, bo chcę spróbować rozszerzyć grę o coś więcej, choć robi się ciasno na stole...
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 406 times
Been thanked: 500 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rav126 »

Beskid pisze: 18 maja 2023, 16:52 kilka słów jak się sprawdził
Ja sobie zrobiłem taki z pianki, jakbyś chciał wymiary to PW. Redrewno robi genialne inserty :)

Żeby nie było OT to ja kupiłem metalowe uniwersalne monetki z TLAMA na ostatniej promce, niby niedużo taniej, ale zawsze coś ;) Monetki są bardzo przyjemne, ładnie wykonane, chociaż trochę cienkie. Zagraliśmy kilka gier i fajnie się sprawdziły. Szkoda, że w zestawie nie ma monet o nominale 10, a nie zwróciłem na to uwagi przy kupnie i że można je osobno dobrać, bo pewnie kilka bym dorzucił do zamówienia.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Ardel12 »

Beskid pisze: 18 maja 2023, 16:52 Wrzuć proszę w wątku gry kilka słów jak się sprawdził, najlepiej po kilku rozgrywkach :)
Bardzo fajny insert, wszystko posortowane, jak się go ogarnie to raz dwa idzie rozłożenie gry. Dzięki tackom na karty jak i kafelki akcji/potworów nic się nie rozjeżdża i wszystko elegancko mieści się na stole.
rav126 pisze: 18 maja 2023, 18:44 Żeby nie było OT to ja kupiłem metalowe uniwersalne monetki z TLAMA na ostatniej promce, niby niedużo taniej, ale zawsze coś Monetki są bardzo przyjemne, ładnie wykonane, chociaż trochę cienkie. Zagraliśmy kilka gier i fajnie się sprawdziły. Szkoda, że w zestawie nie ma monet o nominale 10, a nie zwróciłem na to uwagi przy kupnie i że można je osobno dobrać, bo pewnie kilka bym dorzucił do zamówienia.
Też zamawiałem, ale dwa zestawy i w jednym podmieniłem 20 na 10. Na szczęście trafiły mi się monetki całkiem dobrze wybite, bo widziałem u kolegi mocne przesunięcia na dwóch.

Oprócz tego kupiłem na PYL dodatek do Azula Kryształową Mozaikę. Azula bardzo lubię, gram od premiery, więc jakieś urozmaicenie się przyda. Co do nakładek to w sumie rzadko, ale zdarzało się przesunąć kosteczkę od PZ i usilnie wymyśleć gdzież to ona leżała wcześniej.

Oczywiście nie byłbym sobą(a może właśnie w obecnym stanie nie jestem) jakbym nie dowalił jakimś grubym tytułem. Kampania ATO wystartowała a ja jak baran dałem tam pod 3k PLN xD Zestaw Fates + brakujące addony do podstawki. Na razie obie maty, binder, tytan oraz ulepszone kafelki mapy. GRUBO!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Kroniki Zamku Avel- polowałem na tę grę już dłuższy czas bo gram coraz częściej z młodszymi graczami. Nie załapałem się co prawda na Biedro-Promkę ale 99pln też jest całkiem ok. No i standardowo wspieram polskich autorów. Mam cichą nadzieję że dzieciom się spodoba ten tytuł.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 466
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 834 times
Been thanked: 200 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: JollyRoger90 »

Spoiler:
Z ostatnich zakupów wpadło:
  • Konspiracja: Uniwersum Abyss - żona jest fanką dużej wersji. Za 20 zl z empiku warto sprawdzić. Nie żałuje, mi siadło bardzo. Czuć vibe większej wersji, a do tego szybkość gry, elegancja zasad i ich prostota tylko na plus, jako szybki filler :)
  • Tiletum - długo się czaiłem na tę grę. Dużo czytałem na forum i oglądałem gameplay'ów. W większości pozytywne opinie, a szukałem czegoś z rondlem i kostkami. Za tę cenę super zawartość, a odczucie z gry bardzo pozytywne. Niby 12 tur, ale da się sporo zrobić, ale tez nie wszystko (co jest na plus). Trochę żmudny setup, no i wydaje mi się, że przy 4 graczy spory setup. Nie mniej na tę chwilę polecam! Dodatkowo dostałem urodzinowy bon do empiku, a że tam była najlepsza cena to żal było nie skusić się :)
  • Diuna: Imperium - prezent urodzinowy. Kompletnie nie była ta gra moim targetem. Niby film mi się podobał, ale nie ciągnęło mnie do niej. Czytałem dużo zachwytów nad nią, więc na pewno chociaż raz wjedzie na stół :)
  • Wyprawa do Eldorado: Mokradła i Smoki - lubię ten rodzinny wyścig, więc dodatki trzeba było sprawdzić. No i wykorzystać bon urodzinowy do Gier bez prądu ;)
  • Ranczer - na dopchanie bonu w GbP, aczkolwiek Urbanistę bardzo lubimy, więc tutaj też spodziewam się, że siądzie :)
pionkelukasz
Posty: 14
Rejestracja: 11 lis 2020, 08:30
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: pionkelukasz »

JollyRoger90 pisze: 19 maja 2023, 11:45 Diuna: Imperium - prezent urodzinowy. Kompletnie nie była ta gra moim targetem. Niby film mi się podobał, ale nie ciągnęło mnie do niej. Czytałem dużo zachwytów nad nią, więc na pewno chociaż raz wjedzie na stół :)
Diuna bardzo się rozwija z dodatkami. Miej to na uwadze :wink: :roll:
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 80 times
Been thanked: 76 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Sloth »

1. Bór - gra spodobała się wizualnie. Negatywna interelacja. Można grać w więcej niż 2 osoby. Nie tylko same karty ale jeszcze dodatkowe elementy, kosteczki itp.

2. Żelazna kurtyna - szybka gierka kupiona na fali poszukiwań czegoś w stylu Watergate.

3. Władca Pierścieni; Konfrontacja - jak powyżej, tylko że tutaj to już majstersztyk który spełnił mocno oczekiwania :)

4. Zombiecide Żywi lub Nieumarli - Od jakiegoś czasu miałem chęć na któryś tytuł z serii a tutaj się pojawił Dziki Zachód. Lubię tematykę. Poza tym ten pociąg i Gatling :)
radekb-b
Posty: 6
Rejestracja: 07 sty 2007, 16:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 1 time

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: radekb-b »

Electropolis - zbieg okoliczności. Wcześniej przymierzałem się w związku z tematyką do Power Failure ale się nie udało zakupić, zamierzałem kupić ale przespalem KS na Taiwan Night Market. Odbiłem sobie kupując Electropolis - temat 'zarzadzania energią' od wydawcy Taiwan Night Market (dwa w jednym). Cena końcowa 38 USD z wysyłką z Francji, po rejestracji na stronie TBD i odebraniu kuponów. Recenzje bardzo na plus. Dodatkowo cieszy pudełko idealnie dopasowane do zawartości. Przed chwilą odebrane od kuriera.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

Poniższy zestaw:
Pulp Detective
Pulp Detective: Expansion 1 – Double Cross
Pulp Detective: Expansion 2 – Henchmen, Gun Molls, and Traps
Pulp Detective: Expansion 3 – Adventurers, Gadgets, and Nemeses
Pulp Detective: Game Mat
Pulp Detective: Slip Case

...a czemu?:
- bo zwyczajnie urzekła mnie już dawno temu szata graficzna tej gry, korzystająca z bazy faktycznych magazynów z detektywistycznymi opowiadaniami z lat 40/60
- bo po prostu w końcu udało się "dopaść" kompletny egzemplarz z wszystkimi dodatkami
- bo była dobra cena
- bo uwielbiam/y "Elder Sign", a ta gra jest bardzo w jej duchu
- bo dodatki eliminują wszelkie bolączki podstawki, tj. zbyt niski wpływ gracza na losowość kostek i rozbudowują grę
- bo lubię ostatnio solowe ( jest i opcja 2os) tytuły, które mało zajmują miejsca
- bo podobają mi się historie, które ta gra tworzy ( a dokładniej to co dopowiada mi moja własna wyobraźnia)
- bo lubię niszowe, nieznane/zapomniane tytuły, które zasługują na więcej mił....rzutów kośćmi, niż otrzymują :)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2023, 02:26 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1670
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 873 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: XLR8 »

Anunnaki - bardzo lubiłem Scythe, ale brak balansu spowodował, że szybko opuścił kolekcję.
Ta gra wygląda, na idealne wypełnienie tej niszy. Oby tylko nie okazała się przekombinowana.
minimati
Posty: 128
Rejestracja: 07 cze 2021, 04:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 80 times
Been thanked: 52 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: minimati »

radekb-b pisze: 19 maja 2023, 13:41 Electropolis - zbieg okoliczności. Wcześniej przymierzałem się w związku z tematyką do Power Failure ale się nie udało zakupić, zamierzałem kupić ale przespalem KS na Taiwan Night Market. Odbiłem sobie kupując Electropolis - temat 'zarzadzania energią' od wydawcy Taiwan Night Market (dwa w jednym). Cena końcowa 38 USD z wysyłką z Francji, po rejestracji na stronie TBD i odebraniu kuponów. Recenzje bardzo na plus. Dodatkowo cieszy pudełko idealnie dopasowane do zawartości. Przed chwilą odebrane od kuriera.
Jeżeli to jakaś retailowa oferta sklepowa, a nie prywatna, to mógłbyś proszę podlinkować, jeżeli oferta jest jeszcze aktualna? Bardzo chętnie wrzucił ten tytuł na półkę.

U mnie ostatnio wpadło Millennium Blades - po lekturze instrukcji i obejrzeniu gameplayu parę lat temu wiedziałem, że muszę to mieć, ale gra była niestety niedostępna. Jak tylko pojawiła się na zatu, to zamówiłem swojego planszowego Graala, dzięki czemu kolekcja jest już bardzo blisko stanu "kompletnego".
rodan77
Posty: 755
Rejestracja: 26 lut 2021, 11:00
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 17 times
Been thanked: 18 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rodan77 »

minimati pisze: 19 maja 2023, 22:28
radekb-b pisze: 19 maja 2023, 13:41 Electropolis - zbieg okoliczności. Wcześniej przymierzałem się w związku z tematyką do Power Failure ale się nie udało zakupić, zamierzałem kupić ale przespalem KS na Taiwan Night Market. Odbiłem sobie kupując Electropolis - temat 'zarzadzania energią' od wydawcy Taiwan Night Market (dwa w jednym). Cena końcowa 38 USD z wysyłką z Francji, po rejestracji na stronie TBD i odebraniu kuponów. Recenzje bardzo na plus. Dodatkowo cieszy pudełko idealnie dopasowane do zawartości. Przed chwilą odebrane od kuriera.
Jeżeli to jakaś retailowa oferta sklepowa, a nie prywatna, to mógłbyś proszę podlinkować, jeżeli oferta jest jeszcze aktualna? Bardzo chętnie wrzucił ten tytuł na półkę.

U mnie ostatnio wpadło Millennium Blades - po lekturze instrukcji i obejrzeniu gameplayu parę lat temu wiedziałem, że muszę to mieć, ale gra była niestety niedostępna. Jak tylko pojawiła się na zatu, to zamówiłem swojego planszowego Graala, dzięki czemu kolekcja jest już bardzo blisko stanu "kompletnego".
Co prawda nie do mnie, ale kolega miał chyba na myśli tę ofertę https://www.tbd-gaming.com/en/products/electropolis

Po zarejestrowaniu dostajesz kupon na 5 usd oraz 10 pkt lojalnościowych. Przy zakupie w/w tytułu wykorzystujesz 3 pkt (3 usd zniżki) plus kupon na 5 usd i cena finalna z dostawą z Francji wyjdzie 38 usd.

Sam mam go na uwadze, ale czekam na niższą cenę.
Jest wersja hiszpańska za 22 EUR, ale sklep nie wysyła do Polski.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

Potwory w Tokio Mroczna Edycja. Miałem normalną edycję, ale jak zobaczyłem Mroczną to od razu starą sprzedałem. Mroczną kupiłem bezpośrednio w Portalu razem z tacką na kości i Kosmicznym Pingwinem. Co do samej gry, to lubię czasem wyciągnąć coś tak prostego dla nowych graczy. Gra ma charakter imprezowy, ale w gronie 3+ działa już na tyle dobrze, że mam ją w kolekcji. Mroczna edycja dodaje jeszcze efekty pokręcenia, co wydaje się być ciekawą opcją.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 306
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 501 times
Been thanked: 174 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: nimsarn »

Zatoka pelikanów - bo w Dzień Matki kupuje się prezenty na Dzień Dziecka; i to już ostatnie sztuki, a żonka wciąż gra w Dorfromantic na PC - a ja wolę bardziej plażowe tematy.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: gafik »

Mateez pisze: 17 maja 2023, 09:45 1846: Race to the Midwest (GMT) - bo się nasłuchałem podcastu Dżentelmeni przy Stole (pozdrawiam!) i nie strzymałem widząc w Planszostrefie status "ostatnie sztuki". No i żeby było zabawniej, moja sztuka była faktycznie ostatnia. :shock:
To moja absolutnie pierwsza 18xx, ale wreszcie mam ekipę, która dobrze rokuje dla tego rodzaju tytułów.
Hehe... witam... ja też parę dni wcześniej tam kupiłem, a potem z rozpędu 1830 bo forumowicz zajawił że ma we folii.
A 46 już 2x grane było.

A wczoraj Diunę Imperium full dodatki bo grałem kilka razy u znajomego i ciary miałem cały czas podczas grania (muza z filmu w tle)...
Awatar użytkownika
Bogoria
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Bogoria »

I nastał ten moment, że pojawiły się nowe (jeden to tak nie do końca...) tytuły, a mianowicie:
  • Neuroshima Hex + dwie dodatkowe armie - miałem w domu starą wersję NH, ostatnio gra powróciła na stół i pięknie weszła, syn lubi, żona też - pomyślałem, że w tej sytuacji warto sięgnąć po bieżącą edycję z opcją na dodatkowe armie i oto są :lol:
  • Mindbug - trochę poczytałem o tej grze, wydaje mi się, że może nam podejść, więc dorzuciłem do paczuszki z NH :D
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kal-El83 »

Dzięki wrzutce okazji przez @Michito zakupiłem
Poszukiwanie planety x ~60 PLN z wysyłką to jak za darmo.
Grę miałem na radarze, jednak nie przepadam za tym typem rozumowania nad planszą to nie spieszyłem się z zakupem 🫣🥸
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Ardel12 »

Dobra maj się kończy, więc dobijam ostatnie zakupy i tak:

- Łowcy 1492 - gameplay all-in - mam poprzednich Łowców, cena na forum jest świetna po zniżce, a przed zniżką dalej bym rozważał. Nie widzę potrzeby by dokupić jakiekolwiek dodatki, choć kości jeszcze mogą mieć sens. Spodobało mi się to co zobaczyłem na GF. Fajny klimat, ulepszony system względem poprzednika i brak rozkładania map, tylko księga z lokacjami(doceniam jak gra minimalizuje czas na rozkładanie i składanie).

- Deep Madness All-in - udało mi się dorwać zestaw za 1100zł, w którym mam pomalowaną prawie całą podstawkę i jeden z dodatków, do tego większość w folii, a karty w koszulkach premium. Brakowało 3 epików i Lucasa, to udało mi się dorwać dziś wszystko. Cena finalnie parę stów niższa niż ostatnia oferta jaka zeszła na OLX za komplet(1600zł poszła), a i zauważalnie gra poszła w górę z ceną przez braki w sklepach(podstawki ludki wystawiają po 400 nawet xD). Dobra a czemu grę wziąłem. Po pierwsze jest to mój klimat. Podwodna baza + Cthulhu, no po prostu bierzcie mój szmal. Po drugie nie mam obecnie w kolekcji żadnego DC z pojedynczymi scenariuszami(ostała się jedynie Posiadłość Szaleństwa, ale nie lubię w nią grać w 2os), a w nie grać po prostu lubię. Po trzebie mechanicznie wygląda to dobrze. I finalnie była kampania ostatniego dodatku wraz z pudłami by to wszystko wysortować, więc dla mnie ogromny plus. Czekam aż Czacha wrzuci i biorę.

- X-Trayz - była promka u kaczek, nie mam, a niektóre elementy strasznie mnie wkurzają jak mam je podnosić ze stołu(wciąż brak mat), więc zainwestowałem w to małe udogodnienie. Okazji z tym jeszcze zagrać nie miałem, bo dopiero dostałem.

W sumie DM był na liście gier do kupienia w tym roku, więc kolejny punkcik tam mogę odhaczyć. Czuję obecnie, że liczba gier w domu przekroczyła moje możliwości. Jak gry na jedną partię jak euro udaje się sukcesywnie ogrywać i ściągać z półki wstydu, tak gry kampanijne mnie masakrycznie zakorkowały(choć ogrywam je w niezłym tempie, to jednak ilość zakupionych mnie przytłoczyła. Przydałyby się wakacje i granie od rana do wieczora :D).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rastula »

Tiletum...no kurcze, właśnie kolejne brzydkie euro o renesansowej Europie na T było mi niezbędne do szczęścia...no ale 110,99 przekonało;)
sortirus
Posty: 135
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: sortirus »

Maj był bolesny dla mojego portfela :P

Zakupy:
  • Gutenberg - kupiłem bo już od dawna była na liście do kupienia, zawsze pojawiała się jakaś ciekawsza planszówka, tym razem dałem Gutenbergowi szansę bo potrzebowałem kilku gier na maraton planszówkowy na majówkę, nie zawiodła
  • Dice Settlers z dodatkiem - bo uwielbiam kości i brakowało mi gry 4x w kolekcji, niby mam Brazil ale tam walka kuleje. Tutaj może walka jest bardzo podstawowa, ale przynajmniej jest bardzo zauważalna i się opłaca walczyć ;).
  • W grocie króla gór - bo spodobały mi się mechaniki w tej grze i podobnie jak Gutenberg - długo leżała na liście do kupienia
  • Zatoka kupców z wszystkimi dodatkami - bo po obejrzeniu recki zakochałem się i słusznie, niedługo po zakupie wpadło kilka partii pod rząd i dalej chce się w nią grać.
  • Cubitos - bo uwielbiam kostki i brakowało mi gry wyścigowej w kolekcji.
  • Ocaleni - bo spodobała mi się fajna mechanika worker placementu i rozbudowa schronienia + fajną ofertę znalazłem.
KSy
  • Łowcy - bo brakowało mi gry w której mógłbym się poczuć jakbym grał w pełnoprawnego komputerowego RPGa.
  • Merchants Cove Master Craft - bo grę tak jak wyżej napisałem - pokochałem i chcę więcej.
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
ODPOWIEDZ