Barrage (z dodatkami?) na dwie osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Barrage (z dodatkami?) na dwie osoby

Post autor: miker »

kuleczka91 pisze: 27 mar 2023, 16:47
Spoiler:
Mam to wydrukowane (ostatnio się zastanawiałam nawet gdzie to schowałam xD), ale jeszcze nie było okazji przetestować, ale dziękuję Ci za zainteresowanie :D Cały czas czekam na tą mityczną mapę pod 2 graczy od Cranio :mrgreen:
Hej,

Gram 100% trudniejszych gier tylko na dwie osoby... dzieciaki w wieku przedszkolno-szkolnym, których nie można zostawić samych, stąd taki układ.
Czy jest sens kupować Barrage? Tematycznie fajne, Brass B. u nas siadł bardzo, więc zakładam, że Barrage siądzie również.

Ale czy ta gra będzie dobrze chodziła na 2 osoby, bo w tyle zawsze będziemy w nią grać przez kolejne parę lat?
Jeśli tak, to w które dodatki pójść? Czy któreś z nich są konieczne?

Dzięki z góry za odopowiedzi
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 401
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Barrage (z dodatkami?) na dwie osoby

Post autor: kuleczka91 »

miker pisze: 01 cze 2023, 12:01 Hej,

Gram 100% trudniejszych gier tylko na dwie osoby... dzieciaki w wieku przedszkolno-szkolnym, których nie można zostawić samych, stąd taki układ.
Czy jest sens kupować Barrage? Tematycznie fajne, Brass B. u nas siadł bardzo, więc zakładam, że Barrage siądzie również.

Ale czy ta gra będzie dobrze chodziła na 2 osoby, bo w tyle zawsze będziemy w nią grać przez kolejne parę lat?
Jeśli tak, to w które dodatki pójść? Czy któreś z nich są konieczne?

Dzięki z góry za odopowiedzi
Hej u nas tak 90% rozgrywek to będą rozgrywki 2 osobowe w gry ogólnie. W Barrage grałam tylko z 2x w składzie 3 i 4 osobowym, a cała reszta to na dwójkę. My się w Barrage dobrze bawimy, ale z moich obserwacji polecam kupić Projekt Leeghwatera i Aferę na Nilu. Projekt rozbuduje Ci grę o kolejny ból głowy do rozmyślania, a Afera lepiej działa na 2 niż oryginalna plansza, bo jest większy ścisk ;). U nas Brass B również bardzo siadł, zerknij sobie jeszcze na Carnegie, bo też się bardzo dobrze skaluje. Woodcraft też fajnie śmiga ;)
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Barrage (z dodatkami?) na dwie osoby

Post autor: miker »

kuleczka91 pisze: 01 cze 2023, 12:13
Spoiler:
Hej u nas tak 90% rozgrywek to będą rozgrywki 2 osobowe w gry ogólnie. W Barrage grałam tylko z 2x w składzie 3 i 4 osobowym, a cała reszta to na dwójkę. My się w Barrage dobrze bawimy, ale z moich obserwacji polecam kupić Projekt Leeghwatera i Aferę na Nilu. Projekt rozbuduje Ci grę o kolejny ból głowy do rozmyślania, a Afera lepiej działa na 2 niż oryginalna plansza, bo jest większy ścisk ;). U nas Brass B również bardzo siadł, zerknij sobie jeszcze na Carnegie, bo też się bardzo dobrze skaluje. Woodcraft też fajnie śmiga ;)
Dzięki bardzo. W zasadzie to jest to co chciałem usłyszeć :) 90% gier dwuosobowych, napawa mnie optymizmem :)
Pamiętam z Twoich postów, że lubisz Barrage, ale nie widziałem w ile osób grasz zazwyczaj.
Co do Woodcrafta, to wydanie od Portalu leży na półce i nadal zbiera kurz, Carnegie'go nie ogarnąłem w dobrej cenie i zobaczę za ile Rebel go wyda, ale np. taka Ark Nova u nas jest numerem 1 (59 rozgrywek na 2 osoby), podczas gdy Tobie (Wam) nie siadła za bardzo. Chyba jednak się skuszę na Barrage ;)
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 401
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Barrage (z dodatkami?) na dwie osoby

Post autor: kuleczka91 »

miker pisze: 01 cze 2023, 12:56 Dzięki bardzo. W zasadzie to jest to co chciałem usłyszeć :) 90% gier dwuosobowych, napawa mnie optymizmem :)
Pamiętam z Twoich postów, że lubisz Barrage, ale nie widziałem w ile osób grasz zazwyczaj.
Co do Woodcrafta, to wydanie od Portalu leży na półce i nadal zbiera kurz, Carnegie'go nie ogarnąłem w dobrej cenie i zobaczę za ile Rebel go wyda, ale np. taka Ark Nova u nas jest numerem 1 (59 rozgrywek na 2 osoby), podczas gdy Tobie (Wam) nie siadła za bardzo. Chyba jednak się skuszę na Barrage ;)
Najlepiej sobie zobaczyć jakiegoś gameplaya czy na pewno Ci taka gra odpowiada. Ark Nova mi nie przypasowała, bo to typowy pasjans, ja jednak wolę gry z interakcją gdzie jeden gracz może drugiemu przeszkadzać w trakcie gry :) Ogólnie wiele osób Ci powie, że jak Barrage to najlepiej z 4 osoby najmniej, ale ja na prawdę dobrze się bawię w 2kę. Pewnie w 4 jest więcej zwrotów akcji, ale na 2 też bywa ciekawie ;)
Awatar użytkownika
ekwilibrystyczny
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2020, 17:04
Has thanked: 27 times
Been thanked: 35 times

Re: Barrage (z dodatkami?) na dwie osoby

Post autor: ekwilibrystyczny »

My gramy akurat barrage prawie wyłącznie w dwójkę i to nasz ścisły top, pewnie trochę zależy od Was czy będziecie unikać interakcji. U nas nawet na zwykłej mapie jest wojna, na Nilu już w ogóle :D aczkolwiek nie wyobrażam już sobie gry bez projektu, weź to pod uwagę
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Barrage (z dodatkami?) na dwie osoby

Post autor: miker »

ekwilibrystyczny pisze: 01 cze 2023, 14:35 My gramy akurat barrage prawie wyłącznie w dwójkę i to nasz ścisły top, pewnie trochę zależy od Was czy będziecie unikać interakcji. U nas nawet na zwykłej mapie jest wojna, na Nilu już w ogóle :D aczkolwiek nie wyobrażam już sobie gry bez projektu, weź to pod uwagę
Dzięki. Co daje Projekt w praktyce przy dwójce graczy?

PS. Barrage właśnie kupiony. Pierszy raz nie poszedłem all-in i projekt oraz Nil czekają w koszyku w innym sklepie. Jest sens tak od razu?
Awatar użytkownika
ekwilibrystyczny
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2020, 17:04
Has thanked: 27 times
Been thanked: 35 times

Re: Barrage (z dodatkami?) na dwie osoby

Post autor: ekwilibrystyczny »

Projekt na pewno, Nil jest super ale bez niego też jest dobrze. Projekt- dodatkowe akcje i dodatkowa frakcja przede wszystkim, jak zamierzacie w to grać częściej niż raz na pół roku to must have, widać imo że został wycięty z podstawki i po zagraniu z nim nie ma sensu wracać do samej podstawki. Dodam że zdarzają się partie że prawie nie korzystamy z tych akcji ale zawsze robią dodatkowa alternatywę jak ktoś ostro zblokuje drugiego gracza na planszy
Awatar użytkownika
DziejopisWawel
Posty: 153
Rejestracja: 13 wrz 2016, 19:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 139 times
Been thanked: 7 times

Re: Barrage (z dodatkami?) na dwie osoby

Post autor: DziejopisWawel »

Odświeżam temat bo chciałbym zapytać wyjadaczy barrage w związku z trwającą kampanią czy są add ony nie licząc dużych dodatków(w spoileru) w które warto się zaopatrzyć (biorąc pod uwagę że nie gram w nią cały czas tylko od czasu do czasu)
Spoiler:
"Daj nam, Boże, sto lat wojny."
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Barrage (z dodatkami?) na dwie osoby

Post autor: dave8 »

DziejopisWawel pisze: 19 wrz 2023, 08:19 Odświeżam temat bo chciałbym zapytać wyjadaczy barrage w związku z trwającą kampanią czy są add ony nie licząc dużych dodatków(w spoileru) w które warto się zaopatrzyć (biorąc pod uwagę że nie gram w nią cały czas tylko od czasu do czasu)
Spoiler:
Dyrektorów i dodatkowe maszyny.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Barrage (z dodatkami?) na dwie osoby

Post autor: agt »

Nigdy nie grałam w Barrage, ale jeśli mówimy o grze w 2 osoby, to z wcześniejszych wypowiedzi wnioskuję, że warto też kupić mapę Afera na Nilu.
Awatar użytkownika
ekwilibrystyczny
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2020, 17:04
Has thanked: 27 times
Been thanked: 35 times

Re: Barrage (z dodatkami?) na dwie osoby

Post autor: ekwilibrystyczny »

Afera na Nilu i dodatkowi dyrektorzy, w tej kolejności, w geological factor zagraliśmy na razie raz i trochę bez szału. Oczywiście to tylko wrażenia po pierwszej partii, chociaż Nil zaskoczył od razu
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Barrage (z dodatkami?) na dwie osoby

Post autor: Abizaas »

Po co dodatkowe maszyny - na prawdę kończyły Wam się w trakcie rozgrywki?

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
dawid
Posty: 515
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Barrage (z dodatkami?) na dwie osoby

Post autor: dawid »

Przy 4 osobowej grze często. Często trzeba się bawić w wymienianie, rozmienianie, co jest trochę irytujące i spowalniające grę. Dodatkowe maszyny to całkiem rozsądny wybór (oczywiście nie przy grze tylko w 2 osoby).
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 401
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Barrage (z dodatkami?) na dwie osoby

Post autor: kuleczka91 »

Ja gram w Barrage tylko we dwie osoby i sama dokupiłam dodatkowe maszyny żeby nie bawić się co chwilę w rozmienianie, bo było to irytujące. Odkąd mam ich więcej to ani razu nie musiałam bawić się w wymienianie. Ogólnie polecam Projekt Leeghwatera, Aferę na Nilu i dodatkowych dyrektorów ;) Mam kupiony Geological Factor, ale jeszcze nie miałam okazji z nim zagrać.
ODPOWIEDZ