Wojna o Pierścień: Gra Karciana / War of the Ring: The Card Game (Ian Brody)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
StanleyStone
Posty: 242
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 23 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: StanleyStone »

Tak sobie myślę, patrząc na kartę Eowiny, że w dodatku Rohirrimowie będą z Hobbitami, a Czarodzieje z Krasnoludami. Ale nie mam pomysłu, jak podzieleni będą Gracze Cienia. Może dodani będą Easterlingowie?
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Szewa »

Widzę 8.0 na BBG, mieszanie opinie tutaj i próbuję dojść do wniosku, czy ja gdzięś nie popełniłem błędu w trakcie swoich rozgrywek, bo mnie gra trochę zawiodła. A nawet nie tylko mnie, ale moich współgraczy także i nie są jakoś pozytywnie nastawieni do tej gry.

Po pierwsze losowość tak nam dowaliła po tyłku, że w pierwszej rozgrywce wolne ludy wygrały po czwartej ścieżce, bo zdobyły przewagę 10 punktów (14:3 Wolne ludy vs Źli).
Przy kolejnych rozgrywkach za to czuliśmy zdecydowaną przewagę Wolnych ludów nad Sauronem i Sarumanem, mimo wrzucania ogromnej ilości czaszek do ścieżek czy mieczy do pól bitew Wolne Ludy zwykle szybko odbijały się jedną lub dwiema kartami.
A po trzecie to gracze Sił zła zwykle nudzili się przy stole czekając aż gracze Wolnych ludów zakończą swoje tury wykręcając mnóstwo różnych kombosów.

Czy jest gdzieś jakiś competevive gameplay na youtube/innym serwisie?
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Barto
Posty: 142
Rejestracja: 22 lut 2011, 19:24
Lokalizacja: Pszczyna
Been thanked: 10 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Barto »

Na losowość bym nie zwalał ale tak u mnie też niestety wychodzi że dobrzy wydaje się że mają łatwiej i balans jest zachwiany na ich stronę.

Gra jest skonstruowana tak że pierwszą połowę punkty głównie będą zdobywane, a na pewno łatwiej przez FP a drugą SP będzie nadganiał. U mnie też to wyglądało tak że w połowie kilka razy były widoki na realny automat dla FP jednak SP udało się odbić, potem nadganiał z wynikiem jednak końcówki były różne. Nie grałem jakoś specjalnie dużo jednak część rozgrywek była emocjonująca i rozstrzygała się do samego końca ale druga połowa to już na etapie 8 ścieżki albo po odkryciu 9 było jasne że co by SP nie robił to przegra a dogrywaliśmy tylko aby zobaczyć o ile punktów.
O ile gra mi się podoba to to chyba jedna z jej najsłabszych stron ten realny automat w połowie dla FP. Tematycznie to powinno być trochę na odwrót że korupcja zjada powiernika i drużyna może nie dotrzeć do Góry Zagłady a nie że idzie im tak dobrze że nagle wygrywają bez dotarcia do celu ( bez nawet specjalnych zdobyczy militarnych jak w Planszówce).

Co do oprawy graficznej to mnie tam jakoś nie razi te kilka kart z "gorszą" w innym stylu ilustracją. ale to też może dlatego że mam sentyment do Tolienowskich rysowników i ilustracji jeszcze z ubiegłego wieku :) przynajmniej FFG nie korzysta z grafik Cor Bloka if you know what i mean ;) :D
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Jacek_PL »

W sumie to dla mnie dziwne, bo na pięć partii które rozegraliśmy Wole Ludy ani razy nie wygrały, a wiele osób pisze tutaj, że gracze Wolnych Ludów są faworyzowani i łatwiej im wygrać. Moim zdaniem grając Cieniem, warto na początku odpuszczać niektóre walki, czy to na polach bitew czy na ścieżce, żeby w kluczowych momentach ruszyć masą, a główna przewaga Cienia to niesamowity dociąg kart.
StanleyStone
Posty: 242
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 23 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: StanleyStone »

Na 5 partii u mnie WL wygrały raz, a raz miały dużą przewagę, ale zrobiły spory błąd.
Awatar użytkownika
Barto
Posty: 142
Rejestracja: 22 lut 2011, 19:24
Lokalizacja: Pszczyna
Been thanked: 10 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Barto »

O dobrze że macie odmienne wyniki. Co do odpuszczania początkowo pól bitew i budowania sił na później Cieniem pełna zgoda często jest to właściwy wybór. W sumie jak sobie teraz zliczyłem to nie ma aż takiej dysproporcji: 6 rozgrywek, 4 razy wygrał FP 2 razy SP.
Z tym że w 3 rozgrywkach otarliśmy się w połowie o automat dla FP potem cień zaczął doganiać ale 2 razy już w końcowej turze było widać że nie da rady a jeden raz dzięki reaktywacji pól bitew i odrobinie szczęścia + istotny błąd FP udało mi się wygrać na styk różnicą 2 punktów.

Trzeba pograć więcej ale na ten moment dwie rzeczy wydają mi się za mocne na korzyść FP. Raz Minas Tirith jak wyskoczy jako pole walki w 1 czy nawet 3 turze to są prawie pewne "darmowe" 3 punkty dla FP ( najcenniejsze pole walki, pozostałe są warte 1/2vp), Cień nie będzie miał dość siły na skuteczny atak.
Druga sprawa to lembasy. Potencialnie jest spora szansa tanim kosztem urwać nawet do paru ciężko zarobionych punktów SP.
A no i jeszcze ta karta jest inna ścieżka w odpowiednim momencie też robi robotę. Nie widzę aż tak mocnych efektów po drugiej stronie. I tak SP ma więcej kart ale mniej synergii i combosów. do tego to zazwyczaj SP musi grać więcej karty aby przebić się przez tarcze FP
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1013
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: karmazynowy »

Dodatek dostał swoją podstronę, wprowadza solo lub coop dla 2 graczy przeciwko Cieniobotowi. Nuda. :roll:

https://www.aresgames.eu/games/war-of-t ... the-shadow
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Nosiadbt1100
Posty: 386
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Ciekawy dodatek - solo albo coop - 1-2 graczy. Do spróbowania:)
Tijaczer
Posty: 195
Rejestracja: 09 gru 2021, 09:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 17 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Tijaczer »

karmazynowy pisze: 15 maja 2023, 22:09 Dodatek dostał swoją podstronę, wprowadza solo lub coop dla 2 graczy przeciwko Cieniobotowi. Nuda. :roll:

https://www.aresgames.eu/games/war-of-t ... the-shadow
Nie ma co oceniać pochopnie, jak bot będzie dobry jak w Diunie, to będzie spoko ;) gorzej jak będzie taki jak w Tabannusi :D
StanleyStone
Posty: 242
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 23 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: StanleyStone »

Kolejne zwycięstwo graczy cienia... Chyba ten balans jednak jest, patrząc po opiniach tutaj.

Btw. jak dobrze, że ten dodatek koncentruje się na solo - można z czystym sercem odpuścić i poczekać na te "właściwe".
Bohr
Posty: 160
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Bohr »

Ja powoli skłaniam się do opcji, że wolne ludy mają znaczną przewagę. Rozegraliśmy ponad 20-30 gier (jak nie więcej ale nie liczymy gier). I po początkowych może 10-15 rozgrywkach w których balans nie był probleem to teraz po dobrym poznaniu kart, ściezek i pól bitewnych już tak to fajnie nie wyglada.

A zatem....

Po moich 4 zwyciestwach z rzędu wolnymi ludami byłem pewien, że wiem co zrobić, żeby wygrać siłami cienia, mając w pamieci na czym łapałem kolegę i czego się spodziewać. Po zmianie stron odbiłem się jak od ściany. Moje kolejne chyba też 4 porażki pokazały, że tu nie jest tak prosto...(chociaż dwie były blisko)

Po pierwszę wolne ludy mogą w prosty sposób przejąć pola bitwy przy pomocy konia Gandalfa i chyba sztyletu/miecza tego niebieskiego Pana(przepraszam, uciekła mi jego imię)....i nie pamiętam czy czasem ten sztylet nie wraca do discardu. I to są praktycznie pewniaki na które za bardzo nie ma jak zareagować....(wole żeby te pola bitwy 3 punktowe w ogole nie wychodziły)... Cień też ma taką możliwość ale chyba tylko raz przy pomocy wydarzenia z Sarumanem(I też się traci Sarumana co jest pewnym problemem....ma dwie czaszki lepiej go dać na scieżke:P).

Odpalanie nowych ścieżek, też jest chyba łatwiejszę dla WL bo np. ten brzydki graficznie event odpala nową ścieżkę natychmiastowo, a gracz cienia może te ścieżki odpalić dopiero w następnej akcji(tak pamiętam z ostatnich gier). Taka sytuacja powoduję, że zawszę jest czas na reakcję przeciwnika i wyremisowanie ścieżki...

Pozostaje skupienie się na ścieżkach, tylko że cień nie zdobywa punktów tyle ile jest na ścieżce ale o tyle ile ma więcej żetonów spaczenia czy zepsucia.....grając wolnymi ludami można to dość łatwo kontrolować a najgorszę gdy np. wejdzię się już dużą ilością czasek, a wolne ludy skontrują i będzię wynik przykładowo 6:5.....są to punkty, których później już prawie nie da sie odrobić bo ludziki giną (a chroniących przedmiotów nie ma zbyt dużo).

Tak jak cień się skupia na końcowych ścieżkach, to WL tym bardziej bo to są 3 punkty....natomiast cień musi zrobić wszystko, żeby te trzy punkty nie wpadły przeciwnikowi.

Mam wrażenie, że wolne ludy muszą wygrać a cień może...każda jego gra to jak orka na ugorze i czasem mu się uda:)

Miałem teraz ponad tydzień przerwy od gier, i nie są to niestety spostrzeżenia spisane na gorąco więc pewnie jeszcze wiele rzeczy mi uciekło.

Gra nadal mi się bardzo podoba i nadal będę jeszcze próbował cieniem:)

P.s Gramy w dwójkę mieszanymi taliami.
StanleyStone
Posty: 242
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 23 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: StanleyStone »

A czy ktoś gdzieś wyczytał/usłyszał, czy ma być wydana jakaś mata do gry?
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 775
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 149 times
Been thanked: 512 times
Kontakt:

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: VivoBrezo »

Hejże.

Zapraszam na pierwsze wrażenia w formie podcastowej pogadanki.

Przyjemnego słuchania.


Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3314
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1039 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: psia.kostka »

Jakos tutaj forumowe wspominki o zobrazowanym dodatku mi umknely, dlatego dzis spore zaskoczenie z przedsprzedazy:
(niestety rabacik na dzien dziecka nie dziala na przedsprzedaze)

Ladna grafika na pudelku, ale skoro dali taki zbiorczy core box z zapasem, to rownie dobrze mogl byc blisterek/paczka kart. Lekka rozpusta od Aresa.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1221
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Shodan »

eee 100 zeta za te same talie kart tylko dostosowane do wariantu solo, jakieś słabe to...
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3314
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1039 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: psia.kostka »

Dochodza tez puszki i koszulki na karty:
https://sklep.galakta.pl/199-wojna-o-pi ... a-karciana

Zdecydowanie Ares umie w dojonko (i to ostro cenowo), nie to co FFG i jego LCG :P W innym watku pisalem, ze zapomnieli juz o potencjale biznesowym mat i koszulek.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: warlock »

W końcu odpaliłem.

Jak dla mnie to jest fantastyczna karcianka! W życiu bym nie przypuszczał, że tak świetnie zażre w wariancie dwuosobowym (po zmieszaniu talii). ;). Genialnie utrzymany klimat, prosta struktura, masa ciekawego zarządzania ręką i talią. Oj będzie grane.

PS: Walczyliśmy do samego końca, dopiero ostatnia runda rozstrzygnęła partię.
Obrazek
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: warlock »

Drugie podejście, tym razem na 4 graczy. Genialna partia, wyrównana dosłownie do ostatniego ruchu. Zdecydowała wygrana na jednym polu bitwy.

Znakomita gra, kompletnie nie podzielam pojawiającej się gdzieniegdzie krytyki ;). W ogóle nie czuję jakiegokolwiek braku balansu czy dużej losowości. Nie wiem, może w pewnych grupach nie gra się na stuprocentowo poprawnych zasadach i dochodzi do jakichś wypaczeń, ciężko stwierdzić. Na razie obie moje partie miały dramatycznie zacięty finał ;). Ze swojej strony ogromnie polecam, bawię się przy tym naprawdę przednio.
Obrazek

Poniżej wypisałem kilka rzeczy, na które trzeba uważać podczas rozgrywek:
1. Jeśli karta każe dodać "zepsucie" oznacza to, że dodajemy po prostu punkt zwycięstwa dla graczy cienia. Jeśli karta każe dodać "[symbol czachy]" to jest to po prostu punkt ataku na ścieżce. To jest mega ważne - nie wolno pomylić zepsucia (zapisanego słownie) i symbolu czachy ;).

2. Wydarzenia są wykluczane po zagraniu.

3. Jak zostajemy z jedną kartą na ręce nadal wolno nam ją zagrać, musimy po prostu poświęcić kartę z wierzchu talii albo z rezerwy.

4. Jeśli karta pozwala nam wybrać nową ścieżkę, to nie losujemy jej, tylko wybieramy świadomie. I natychmiast rozpatrujemy walkę na ścieżce na której jesteśmy. W ten sposób można przejść przez kilka ścieżek w ramach jednej rundy ;).

5. Nie można dwa razy w tej samej rundzie zagrać tej samej postaci/przedmiotu.

6. W dwuosobowym Scenariuszu Pojedynek polecenia typu "każdy gracz cienia dobiera 1 kartę" rozpatrujemy podwójnie, a pierścienia możemy używać raz na rundę, a nie raz na grę. To ZNACZNIE przyspiesza przekopywanie się przez talię.

To są niby oczywistości, ale o części można zapomnieć ;). Szczególnie, że jak czytam wiele opinii, że "gra na 2 osoby nie działa, bo nie da się przekopać przez talię" to mam wrażenie, że gracze zapominają o pewnych specjalnych zasadach dla tego trybu i zwiększonym dociągu na wielu frontach.

+ mały pro tip: wykluczone karty warto trzymać albo pod kartami pomocy albo można położyć na wierzchu ich stosu żeton pierścienia ;). Dzięki temu stosy nigdy się nie pomylą.

PS: W instrukcji dopatrzyłem się jednego błędu. Zarówno przy Walce na Ścieżce jak i przy Walcie na Polu Bitwy, w kroku drugim zamiast
"(...) są rozpatrywane w następnej fazie"
powinno być
"(...) są rozpatrywane w następnym kroku"
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

Przyszedłem się wyspowiadać. W 4 partii przyszła pora na zagranie w najbardziej hejtowanym wariancie, czyli zagraliśmy 1 vs 1, pełna trylogię i....każdy gracz wymieszał obydwie talie.

Czas gry: 2:20 (ale mój przeciwnik grał pierwszy raz)
Wynik: 15:14 dla cienia, ale zdecydował błąd gracza Wolnych Ludów na ostatniej ścieżce w Mordorze.

Wrażenia:

Najpierw ogólnie powiem, że mój przeciwnik uwielbia Władcę pierścieni (książki, filmy) i jest moim stałym partnerem do Władcy Pierścieni Konfrontacji i Wojny i Pierścień (tej dużej). Był gra (w sensie klimatu) zachwycony. To, że wszystko (lokacje, karty, umiejki) zostało klimatycznie przemyślane oraz to, że w grze występują smaczki dla fanów (czyli rzeczy z książek pominięte w ekranjizacji) bardzo go cieszyło (i też powodowało wydłużenie trochę gry na gadki nad stołem 😁)

Natomiast jak się to sprawdziło mechanicznie? Otóż świetnie! Kompletnie nie ma żadnego problemu z losowością, trzeba dobrze zarządzać ręką, rezerwa robi w tym zakresie robotę. Ani przez moment nie przyszło nam zrzucać cokolwiek na dociąg kart itp. Przyznam, że ja chciałem zagrać na dwie ręce, ale bardzo się cieszę że dałem sie namówić na ten wariant, bo okazało się że nie ma czego się bać.

Bardzo ważne: decydując się na ten wariant dokładnie zapoznajcie się z różnicami w zasadach w stosunku do podstawowej wersji, to bardzo ważne aby je stosować odpowiednio (są opisane pod koniec całej instrukcji).

Waham się, czy nie podwyższyć oceny na 9/10.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

#itsaperfectmatch

W 5 godzinie o świcie Obi Wan przybył z eskadra XWingów i rozgromił Uruk Hai atakujących Helmowy Star! Nie bez przesady nazywają go jednym z najpotężniejszych z Zakonu Istarich, zaprawdę pierścień jest w nim silny! Darth Sauron musi uważać!

Obrazek
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: mordajeza »

mordajeza pisze: 28 kwie 2023, 20:47 Zagrałem raz (i to w ponoć najgorszy tryb), więc się wypowiem :p
Spoiler:
Reasumując - gra jest świetna i zostaje w kolekcji :)
Kolejne 3 partie za mną (wszystkie dwuosobowe). I tak: przede wszystkim nie polecam wariantu "Drużyna Pierścienia". Tylko 6 rund nie pozwala tej grze rozwinąć skrzydeł. Natomiast utwierdzam się w przekonaniu, że wariant pojedynku dla dwóch graczy jest świetny. Jestem naprawdę w szoku, jak epicka może być gra składająca się de facto tylko z dwóch talii! Wczoraj po partii w WoP:GK czułem się tak syty, jak po jakiejś Rebelii czy innym dużym tytule. No miodzio!
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1013
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: karmazynowy »

Również uważam, że nie ma co grać w ten dedykowany nauce wariant - można sobie tylko zepsuć pierwszy kontakt z grą. Grałem kilka razy na 4 osoby, klika razy na 2 osoby w obu wariantach (na 2 ręce i łączone talie). Zaskakująco dobrze to chodzi na 2 osoby. Zaskakująco też wariant na łączone talie jest mniej losowy niż myślałem, że będzie i daje zupełnie inne odczucia niż gra na 2 ręce, która to z kolei symuluje rozgrywkę 4-osobową. Wariant łączonych talii daje uczucie przepychu, kart na ręce mamy momentami mnóstwo, daje to wiele ciekawych opcji i chyba w sumie wolę tak grać na 2 osoby...
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

Istnieje szansa, że w niedzielę zagram...na 3 graczy. Relacji z takiej partii jeszcze nie było :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

Nie udało się zagrać na 3 graczy, za to dzisiaj był taki wieczór:

Obrazek

Oczywiście tryb 1vs1, w wariancie łączenia talii

Było epicko!

W Wojnie o Pierścień wygrał Cień, ale 19:18! Wolne Ludy 3 razy wracały z martwych, aby ostatecznie przegrać o włos. Balrog z biczem spotkał Gandalfa w Khazad-Dum, Frodon z Samem na barkach Entów dotarli na 9 ścieżkę, Aragorn powiódł umarłych w uprzedzajacym ataku na Harad, a Minas Tirith zmieniała właściciela 3 razy! Było jeszcze bardziej filmowo niż w poprzednich partiach. Mechanicznie nic nie mam do zarzucenia. To świetny tryb dwusobowy. Zwiększam ocenę 9/10.

W Konfrontacji pierwszy raz graliśmy wariant z draftem postaci.
Spoiler:
Ps.

Drukowaliście sobie jakiś tracker punktów? Coś na kształt Zimnej Wojny, aby zaznaczać na bieżąco różnice punktową pomiędzy graczami? Wygodniejsze niż liczenie punktów na kartach i żetonach.
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 298
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 244 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: salaba »

PytonZCatanu pisze: 18 lip 2023, 00:30
Ps.

Drukowaliście sobie jakiś tracker punktów? Coś na kształt Zimnej Wojny, aby zaznaczać na bieżąco różnice punktową pomiędzy graczami? Wygodniejsze niż liczenie punktów na kartach i żetonach.
Na BGG ktoś dał patent na użycie kostek K20 jako liczników. Ja właśnie specjalnie sobie dokupiłam, ale niestety nie miałam jeszcze okazji z nimi zagrać.

Aj nie zaczaiłam, że o konfrontacji piszesz. W przypadku Wojny te kosteczki podobno robią robotę.
ODPOWIEDZ