Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Uncle_Grga
Posty: 549
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 83 times
Been thanked: 277 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Uncle_Grga »

rastula pisze: 31 maja 2023, 20:33 Tiletum...no kurcze, właśnie kolejne brzydkie euro o renesansowej Europie na T było mi niezbędne do szczęścia...no ale 110,99 przekonało;)

Oo wa.. widzisz Go. Jak mowilem, że nie kupuję, to lajkowal, że dobrze niby.. I tera siedzę bez tego Tiletum jak.. :(

:wink:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rastula »

Uncle_Grga pisze: 01 cze 2023, 13:28
rastula pisze: 31 maja 2023, 20:33 Tiletum...no kurcze, właśnie kolejne brzydkie euro o renesansowej Europie na T było mi niezbędne do szczęścia...no ale 110,99 przekonało;)

Oo wa.. widzisz Go. Jak mowilem, że nie kupuję, to lajkowal, że dobrze niby.. I tera siedzę bez tego Tiletum jak.. :(

:wink:
to był podstęp :twisted:
Uncle_Grga
Posty: 549
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 83 times
Been thanked: 277 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Uncle_Grga »

rastula pisze: 01 cze 2023, 13:48
to był podstęp :twisted:
No, no.. od razu tak pomyślałem. I jeszcze na pewno kupiłeś "mój" egzemplarz.. :mrgreen:

Ps. Żeby nie było offtopu - Anno Jerusalem. Zaciekawił mnie temat, obejrzałem gameplay, spoko. Zabrałem się za instrukcję, miałem od razu ograc, a tu towarzystwo nawaliło, potem Gandalfy utytłaly :wink: , entuzjazm ostygl i zaległo biedactwo na półeczce. Na szczęście maj się skończył i może czerwiec będzie planszowkowo lepszy.. I się ogra!

No i czekam na tego Wiedzmina.. :(
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5152
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1652 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Władca Pierścienia -Konfrontacja bo słyszałem że to bardzo dobra i do tego szybka potyczka dla 2 graczy a do tego w uniwersum które nie jest mi obce. Tak więc brzmi idealnie jak dla mnie.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 694
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 524 times
Been thanked: 416 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: miker »

Kryptyda - bo nie mieliśmy gry dedukcyjnej. A w tę gra ze mną i żoną, nasza niespełna 8-latka. Nie wygrała jeszcze, ale sobie radzi i widzę w tej grze potencjał. Ogólnie fajna dedukcyjna zabawa.

Doniczki z promką - bezpośrendio od Lucky Ducków na Warszawskich Targach Książki w zeszły piątek. Bo cena była OK (taka sama jak w sklepach internetowych), a gra bezpośrednio od wydawcy, więc czemu nie wspomóc i przy okazji nie mieć kolejnego abstraktu do kolekcji? Żonie i córce siadło, choć narzekają że nie mają szans (mam w Doniczki online pewnie z 50 partii rozegranych, niestety dla nich).

Barrage - bo tyle słyszałem o dużej interakcji na planszy, a żona chyba jej unika, choć w Brassa grać lubi. Zatem trzeba spróbować, bo ja w interakcję i współzawodnictwo bardzo chętnie :D Poza tym kuleczka91 i ekwilibrystyczny namówili, więc co mi zostało, jak nie kupić?
Torquemada666
Posty: 770
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 247 times
Been thanked: 126 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Torquemada666 »

Święto Lata, dziś za 92 zł na Amazon. W apce Amazona pojawił mi się jakiś kod rabatowy na 30 zł, aktywowany po dodaniu szczoteczek :) za 9 zł (zakup musiał być za minimum 100) więc w sumie dodatek wyszedł za 62 zł. Jakoś tak łatwo się klikało :)
Ostatnio zmieniony 03 cze 2023, 20:44 przez Torquemada666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rav126 »

PAN AM - bo sporo dobrego się o tej grze naczytałem w necie. Wpadła z kuponem rabatowym z Amazon, za te 106zł to warto było kupić, choćby po to żeby sprawdzić o co ten szum. No i gra mocno siadła współgraczom. Niby posiada licytację, której nie cierpię, a tu jakoś bardzo mi nie przeszkadzała. Fajny poziom interakcji, chociaż o wygranej w dużej mierze zadecydowała trochę losowość - tak się ułożyły karty wydarzeń, że promowały gracza, który aż tak bardzo nie planował ruchów, wygrałem zaledwie jednym punktem. No ale to lekka gra, więc mimo wszystko zostaje :)
Zapas koszulek - do Wiedźmina, do dodatku do Wyprawy do El Dorado (dopiero w planach ;) ) i CCG na wszelki wypadek ;)
No i może nie kupiłem, bo wsparłem już jakiś czas temu, ale przyszedł Micro Cosmos. Zargrane póki co niecała rozgrywka na 3 graczy i póki co takie bez szału.
Atk
Posty: 1385
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 490 times
Been thanked: 282 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

rastula pisze: 31 maja 2023, 20:33 Tiletum...no kurcze, właśnie kolejne brzydkie euro o renesansowej Europie na T było mi niezbędne do szczęścia...no ale 110,99 przekonało;)
Gdzie była taka dobra cena?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rastula »

Atk pisze: 06 cze 2023, 20:06
rastula pisze: 31 maja 2023, 20:33 Tiletum...no kurcze, właśnie kolejne brzydkie euro o renesansowej Europie na T było mi niezbędne do szczęścia...no ale 110,99 przekonało;)
Gdzie była taka dobra cena?
empik -30pln za pierwszą płatność paypo
sferoida
Posty: 77
Rejestracja: 11 sty 2021, 13:13
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 29 times
Been thanked: 50 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: sferoida »

Metalowe monety, bo fajne są dodatkowe gadżety. A akurat ten zestaw (do Scythe) robi za uniwersalny. Sporo nominałów, duża ilość i są kolorowe. Z Amazona.
Spoiler:
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: tekknoboy »

No Brzdek Katakumby, bo jak można by przejść obok takiej ceny. No jak?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Dungeon Universalis - To już wersja 1.3 - liczę na to, że Hiszpanie się ogarnęli i instrukcja będzie trzymała poziom. Dodatkowo jeśli ekipa z Ludic Dragon nie kłamie to większość materiałów już poszła do druku, więc na grę nie trzeba będzie jakoś długo czekać.

Brzdęk! Katakumby - Jedno słowo: Eksploracja - tego mi brakowało we wcześniejszych wersjach gry. No i cena w przedsprzedaży też zrobiła swoje.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Misiek1977
Posty: 91
Rejestracja: 26 kwie 2021, 13:54
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 11 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Misiek1977 »

Żebyście tak wszyscy po kolana w wódce stali i się napić nie mogli:

Brzdęk! Katakumby :D
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: eveni »

Zarzekałam się w wątku gry, że w przedsprzedaży nie kupię, więc sypię głowę popiołem :wink:
Ostatnio kupiłam Brzdęk Katakumby, tak świetnej ceny się nie spodziewałam (i darmowa wysyłka), w sklepach nie sądzę żeby było taniej (a nawet jak to dojdzie wysyłka).
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 266
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 262 times
Been thanked: 108 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: preshiq »

eveni pisze: 07 cze 2023, 09:50 Zarzekałam się w wątku gry, że w przedsprzedaży nie kupię, więc sypię głowę popiołem :wink:
Ostatnio kupiłam Brzdęk Katakumby, tak świetnej ceny się nie spodziewałam (i darmowa wysyłka), w sklepach nie sądzę żeby było taniej (a nawet jak to dojdzie wysyłka).
Jaka jest ta świetna cena ? Te 160 zł ? Czy czegoś nie wiem....
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: eveni »

preshiq pisze: 07 cze 2023, 11:12 Jaka jest ta świetna cena ? Te 160 zł ? Czy czegoś nie wiem....
Biorą pod uwagę, że angielska wersja jest w sklepach po +/- 280 zł, to dla mnie 160 zł jest super ceną.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5152
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1652 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

eveni pisze: 07 cze 2023, 11:29
preshiq pisze: 07 cze 2023, 11:12 Jaka jest ta świetna cena ? Te 160 zł ? Czy czegoś nie wiem....
Biorą pod uwagę, że angielska wersja jest w sklepach po +/- 280 zł, to dla mnie 160 zł jest super ceną.
i darmowa wysyłka w cenie ;-)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Losiek »

Cześć, jestem Łosiek i jestem anonimowym planszoholikiem. Ostatnio kupiłem Brzdęk: Katakumby w przedsprzedaży. Nie potrafiłem się oprzeć...
LukaszLozz
Posty: 182
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 75 times
Been thanked: 72 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: LukaszLozz »

Dwa wyrazy i dwie kropki - Brzdęk: Katakumby :lol:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Losiek pisze: 07 cze 2023, 16:35 Cześć, jestem Łosiek i jestem anonimowym planszoholikiem. Ostatnio kupiłem Brzdęk: Katakumby w przedsprzedaży. Nie potrafiłem się oprzeć...
(Głosy z sali) Cześć Łosiek!

Widać wiele osób uległo Katakumbom...
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Qardasowsky
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2021, 22:43
Has thanked: 77 times
Been thanked: 96 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Qardasowsky »

BattleCON: War of Indines - Bo mam słabość do Taltona i Level99. Bo zapłaciłem grosze w stosunku do tego ile kosztowałaby podoba kolekcja Exceed, który zdaje się być bardziej casualowy. Bo Devastation of Indines jest niedostępne na polskim rynku, a 400 złotych mimo 30 postaci to trochę za dużo by wydać w ciemno na system który może mi się nie spodobać. Bo Unmatched mnie nie porwało i szukam godnego zastępcy. Bo uwielbiam bijatyki na komputerze i jestem ciekawy jak uda się to przełożyć na karciankę.
Awatar użytkownika
Mateez
Posty: 208
Rejestracja: 08 paź 2011, 15:20
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 49 times
Been thanked: 70 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mateez »

Pax Pamir - bo strasznie długo chodzę wokół tej gry, a w końcu znalazłem ofertę wersji angielskiej, na której mi zależało (mam w stałej grupie planszowkowej Anglosasa). Żeby było śmieszniej to zanim jeszcze gra do mnie dotarła kupiłem metalowe monetki, bo widzialem, że kiepsko z ich dostępnością i... okazało się, że wykupiłem ostatnie w sklepie (a być może w polskich sklepach w ogóle, sprawdźcie sami). Więc, podsumowując: długo zwlekałem z zakupem gry bo za droga, a jak już kupiłem to od razu z dodatkami za kolejne 100 zł (monety i koszulki). Ktoś tu jeszcze kieruje się podobna planszowkowa logika? 😁
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 851 times
Been thanked: 625 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: bajbaj »

Mateez pisze: 12 cze 2023, 23:12 (...) Więc, podsumowując: długo zwlekałem z zakupem gry bo za droga, a jak już kupiłem to od razu z dodatkami za kolejne 100 zł (monety i koszulki). Ktoś tu jeszcze kieruje się podobna planszowkowa logika? 😁
Mówisz i masz! Mam na półkach co najmniej dwa dodatki do gier, których jeszcze nie mam (miałem więcej, a kupowałem, bo promocja w Zatu była, a ja musiałem coś dorzucić do zamówienia by mieć większą zniżkę..., bo dodatek prawie nieosiągalny, bo ... cokolwiek innego). Ostatnio szukając Dungeon Degenerates najpierw kupiłem lore bundle, a dopiero potem grę z dodatkiem :D
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kruker »

Mateez pisze: 12 cze 2023, 23:12 Ktoś tu jeszcze kieruje się podobna planszowkowa logika? 😁
Ja zamówiłem w Planszostrefie drewienka do Pagana, którego dopiero kupię jak wyjdzie po Polsku 8)
Atk
Posty: 1385
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 490 times
Been thanked: 282 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

Ja katakumby nie wiem czemu, ale usunąłem z listy przez budowę planszy "na bieżąco". Nie wiem czemu zdaje mi się, że wprowadza to dużo losowości, a ja jej nie lubię za bardzo i zostałem przy kosmosie z dodatkami.
Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę 😆

Poza tym popłynąłem lekko
Diuna lx- była promka na Ceneo i wyszło jakoś 110/120zl to stwiedzilem, że tyle czasu się zbieram więc czemu nie wykorzystać promki jako powodu.

Władcy ziemi- jak wyżej dobra w sumie cena się trafiła na olx, więc długo nie myślałem. Najlepsze, że wszystkim znajomym ja odradzałem wiedząc co ich irytuje w grach, a co oferują władcy, a sam kupiłem 😂 mam nadzieję, że będą chcieli że mną grać 😜

I dzisiaj dorzuciłem Zimna wojna- nie mam 2 osobowej gry, bo krytycznie nigdy nie gram w takim małym gronie, jednak czasami kumpel z ekipy wpada na piwo, to będzie jak znalazł, poza tym znów była dobra cena na olx więc się nie zastanawiałem.

Chyba poza Lacerda zamknąłem listę starych gier, które chce więc teraz zostało polowanie na najlepsze smakołyki i nowości 😄
ODPOWIEDZ