(Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Vilard
Posty: 77
Rejestracja: 11 sie 2011, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Vilard »

Gdyby ktoś chciał to na najbliższym Strategosie będzie możliwość zapoznania się z Europa Universalis: Price of Power.
Mówię zapoznania się, bo samo tłumaczenie zasad to 2+ godziny, a pierwsza gra idzie bardzo powoli i szanse, że ją skończymy są nikłe (mówię z doświadczenia).

Na razie mamy 6 osób, ale mamy dostęp do dwóch kopii więc jak będzie więcej to będzie możliwość podzielenia się na grupy 4+3, albo 3+5.

Start: Ja będę 9:30.
Koniec 21:00.

T.
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

Za nami czwarte spotkanie klubu Strategos. Plany rozgrywkowe jak zawsze były ambitne i w większości udało się je zrealizować. Odbyły się trzy duże rozgrywki wieloosobowe, grano też w kilka innych gier. Na stołach zagościły tym razem: Europa Universalis: Price of Power (dwie duże rozgrywki), Here I Stand (rozgrywka w pełnym składzie), Pax Renesans, Donnerschlag: Escape from Stalingrad, Desert Heat, Richard III, Eurofront, Kaiser's Pirates, a także intensywnie eksploatowane przeze mnie tego dnia w różnych wariantach AFU: Armed Forces of Ukraine. Wspomnę jedynie, że w odwodzie znajdowało się jeszcze sporo innych gier. Za sprawą chorób i innych nieszczęść niestety nie doszły do skutku dwie planowane rozgrywki w Sukcesorów, ale jest sporo chętnych na tą grę, w tym takich, którzy nie grali, więc jak mawiają co się odwlecze go nie uciecze. Dziękuję wszystkim za udane spotkanie i zapraszam na VIII edycję konwentu STRATEGOS, która odbędzie się 11-12 marca 2023, w tym samym miejscu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

Bonusowo jeszcze kilka zdjęć i trzeba powoli zacząć szykować się na konwent, bo zostało 2,5 tygodnia.

Zapraszam do wątku VIII STRATEGOSA, zarówno tutaj: viewtopic.php?t=78258
jak i na Forum Strategie: https://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=116&t=21099

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

Najbliższe spotkanie klubu odbędzie się 22 kwietnia.

Zapraszam i zachęcam do umawiania się.
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

Za nami piąte spotkanie klubu Strategos. Tym razem grane były: Successors (dwie równoległe rozgrywki), Here I Stand, Eclipse, Comands & Colors: Medieval, Richard III, Quartermaster General: Cold War, Zimna wojna i AFU. Wpadł też do nas ze swoimi grami Man of Lowicz - powinien z tego niedługo wyjść ciekawy materiał. Paru stałych bywalców tym razem zabrakło, ale za to pojawiły się zupełnie nowe osoby, co mnie bardzo cieszy. Jak widać, wśród gier nadal niepodzielne miejsce zajmowali Sukcesorzy, ale wszyscy ostatnio się w nich tyle nagrali, że na kolejnych spotkaniach zanosi się, iż repertuar ulegnie nieco zmianie. Dziękuję wszystkim, którzy przybyli. Mam nadzieję, że dobrze się bawiliście. Na koniec, jak zawsze, kilka zdjęć dla upamiętnienia naszego spotkania i dla naszych gospodarzy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Wasylus
Posty: 128
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Wasylus »

Kiedy jest następne spotkanie. Jak rozumiem gdzieś w maju?
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

Wasylus pisze: 28 kwie 2023, 12:00 Kiedy jest następne spotkanie. Jak rozumiem gdzieś w maju?
Teraz na horyzoncie jest konwent Gladius tyle, że to są bitewniaki. Odbędzie się 20-21 maja. Najbliższe spotkanie podejrzewam, że w już czerwcu, pewnie gdzieś na początku. Będę dawał znać.
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

Najbliższe spotkanie 3 czerwca (tradycyjnie jest to sobota).

Niedługo potem zaczyna się na SGGW sesja, więc moglibyśmy mieć problemy organizacyjne, bo studenci, zwłaszcza zagraniczni, mają zwyczaj w tym czasie intensywnie uczyć się w bibliotece.

Natomiast w międzyczasie 20-21 maja odbywa się konwent GLADIUS, poświęcony grom bitewnym (figurkowym), na który również zapraszam, więcej o imprezie:
http://konwent-gladius.pl/
https://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=285&t=20788
https://www.facebook.com/KonwentGladius/
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

Przypominam, że za tydzień kolejne spotkanie i zachęcam do umawiania się na rozgrywki (można oczywiście przyjść bez tego, ale co do zasady lepiej się na coś umówić).
korne
Posty: 116
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:03
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: korne »

Moge prosic o podawanie godzin spotkan?

Bo niestety znow nie wiem od ktorej startujemy co troche utrudnia zaplanowanie przyjazdu czy tym bardziej zaproszenie nowych osob.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3210
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: psia.kostka »

korne pisze: 01 cze 2023, 14:26 Moge prosic o podawanie godzin spotkan?
Chyba tak jak w pierwszym poscie:
Gramy od godz. 10:00 do godz. 21:00. Jako że Biblioteka jest otwarta od godz. 9:00, gdyby ktoś chciał, można przychodzić od godz. 9.30.
Ale nie wiem, nie znam sie, zarobiony jestem.
Mozesz zerknac na odpowiedni wątek na forum strategie.net.pl, tam pewnie wiekszy ruch w temacie umawiania sie, informacji itp.
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

Godziny są stałe i niezmienne od początku działalności klubu. Raz tylko musieliśmy kończyć nieco wcześniej (o 20, zamiast o 21).
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

Za nami szóste spotkanie klubu Strategos. W ten weekend pogoda zachęcała do wyjścia w plener i sporo się działo w stolicy (imprez było naprawdę dużo), więc organizacja spotkania planszówkowego mogła okazać się problematyczna. Tym niemniej stali bywalcy dopisali i udało nam się całkiem sympatycznie pograć. Niektórzy wojowali do ostatnich minut... Z tytułów, które znalazły się na stołach, wymienię: Chancellorsville 1863, Here I Stand, Ostrołękę 26 maja 1831, Wild Blue Yonder i Manoeuvre. Były także przymiarki do Pax Romana, ale tym razem nie udało się zorganizować rozgrywki, koledzy grali za to w jeszcze jedną grę, której tytuł niestety mi umknął. Ku mojemu zaskoczeniu zabrakło tym razem Sukcesorów, ale może to i dobrze, bo jakaś odmiana się przyda. Dziękuję wszystkim, którzy przybyli. Mam nadzieję, że dobrze się bawiliście. Na koniec, jak zawsze, kilka zdjęć dla upamiętnienia naszego spotkania i dla naszych gospodarzy. Wiele na to wskazuje, że było to ostatnie spotkanie klubu przed wakacjami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 cze 2023, 16:04 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: jax »

YONDER nie Wonder ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

Dzięki za rewolucyjną czujność ;)
korne
Posty: 116
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:03
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: korne »

W ten weekend nie ma spotkania, tak?
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

Zgadza się, generalnie przez wakacje jest przerwa.
korne
Posty: 116
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:03
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: korne »

Raleen pisze: 05 lip 2023, 07:49 Zgadza się, generalnie przez wakacje jest przerwa.
Do kiedy trwa przerwa? We wrzesniu czegos sie mozna spodziewac, czy dopiero w pazdzierniku?
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

W październiku, we wrześniu skupiam się na Polach Chwały.
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

W październiku Klub Strategos ponownie otwiera swoje podwoje dla spragnionych rozgrywek.

Zastanawiam się nad terminem październikowym, wstępnie najbardziej pasuje mi sobota 28 października. Dajcie znać jak u Was.
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

Klub Gier Planszowych STRATEGOS - o działalności klubu na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118

Informacja dotycząca działalności klubu w roku akademickim 2023/2024 i najbliższym spotkaniu, które zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami odbędzie się 28 października.
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

Za nami siódme spotkanie klubu Strategos, a pierwsze w nowym roku akademickim 2023/2024. Wydarzenia losowe wyjątkowo przerzedziły tym razem szeregi grających. WOT, wymagające żony i inne nieszczęścia stały się dla wielu przeciwnościami nie do przezwyciężenia. Z kolei okazało się, że studenci przed 1 listopada na wielu wydziałach mają godziny dziekańskie albo zajęcia zdalne, więc uczelnia opustoszała i spodziewany szturm nowych graczy na klub (na który się szykowaliśmy...) nie nastąpił. Tym niemniej grało się miło, stali bywalcy, a także kilku nowych, dopisali. Pojawili się też niezapowiedziani goście. W związku ze wspomnianymi wcześniej przygotowaniami było w miarę lightowo, ale tak trzeba na początek. Cieszę się, że wszyscy, którzy pojawili się w tą sobotę, pograli sobie i byli zadowoleni (takie przynajmniej sprawiali wrażenie...). Jako ciekawostkę wspomnę, że tego dnia obchodziliśmy Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów. Jest takie święto i cokolwiek by to znaczyło, mam nadzieję, że wszyscy odpoczęli... Następne spotkanie klubu 18 listopada, a na koniec jak zawsze kilka zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 490 times
Been thanked: 272 times

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Irka »

Raleen pisze: 29 paź 2023, 18:14 wymagające żony i inne nieszczęścia
:D :shock: :lol: Jak to się teraz pięknie mówi - zrobiłeś mi dzień ;) :D

Moje nieszczęście też nie chce mnie puszczać na takie imprezy, ale negocjacje w toku.
Jak się zapatrujecie na gapiów?
Chciałabym raz wyjść z bańki euro i zobaczyć taką rozgrywkę na żywo, od początku.
Czy gracie może w coś, co jest uznawane za "gateway" lub przynajmniej ciężarem bliżej 3 niż 4?
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

Irka pisze: 30 paź 2023, 11:21
Raleen pisze: 29 paź 2023, 18:14 wymagające żony i inne nieszczęścia
:D :shock: :lol: Jak to się teraz pięknie mówi - zrobiłeś mi dzień ;) :D

Moje nieszczęście też nie chce mnie puszczać na takie imprezy, ale negocjacje w toku.
Jak się zapatrujecie na gapiów?
Chciałabym raz wyjść z bańki euro i zobaczyć taką rozgrywkę na żywo, od początku.
Czy gracie może w coś, co jest uznawane za "gateway" lub przynajmniej ciężarem bliżej 3 niż 4?
Mam nadzieję, że mimo braku emotikonów nie masz problemu z odczytaniem właściwego sensu tego fragmentu tekstu :D

Bardzo chętnie się zapatrujemy na gapiów (i gapki też...). Klub nie jest stricte wojenny. Zgłaszały się do nas ostatnio m.in. studentki SGGW, nawet całkiem licznie. Co z tego wyjdzie jeszcze zobaczymy. Bywają też ojcowie z synami (i córkami - choć to ostatnie raczej wyjątkowo). Jeśli chcesz przyjść z jakąś eurogrą, też nie ma problemu, zwłaszcza jeśli zbierzesz ekipę do niej - zapraszamy. Poza tym zamiast tylko się przyglądać, myślę, że lepiej zagrać.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 694
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 287 times
Been thanked: 86 times

Re: (Warszawa) Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: MataDor »

Jak jest ktoś chętny zagrać w: Inferno, Plantengent, Almoravid, The British Way lub Colonial Twilliight prosze o PM.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
ODPOWIEDZ