Innovation / Innowacje (Carl Chudyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pyz
Posty: 71
Rejestracja: 26 paź 2014, 19:46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Innovation / Innowacje (Carl Chudyk)

Post autor: pyz »

Furan pisze: 13 kwie 2020, 20:33 Innowacje, jak wszystkie gry od Carla polegają na tym, że są budową silniczka, który potrafi wyrwać do przodu i rozjechać wszystko. Ba! Potrafi wyrwać się spod kontroli gracza go osbługującego i go upupić.
Ja bym powiedział, że gry Chudyka, a w szczególności Innowacje, to gry w kontrolowany chaos. Próbowałem złożenia sensownie działające ‚coś’. I za to je uwielbiam. :D
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Innovation / Innowacje (Carl Chudyk)

Post autor: Darkstorm »

Furan pisze: 13 kwie 2020, 20:33 ale gonić zawsze warto.
Dokładnie. Ta gra daje możliwości zwycięstwa i wyjścia z pozornie beznadziejnej sytuacji. Moja ulubiona to "czerwony przycisk". Pozdro dla tych, którzy wiedzą :wink:
Doron

Re: Innovation / Innowacje (Carl Chudyk)

Post autor: Doron »

Innowacje, to chyba moja ulubiona gra na szybko (gdzie nie trzeba długo tłumaczyć zasad). Zastanawiam się nad nabyciem "Ech przeszłości". Grał ktoś w ten dodatek? Jak wrażenia?
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Innovation / Innowacje (Carl Chudyk)

Post autor: Szewa »

Doron pisze: 27 lis 2020, 12:22 Innowacje, to chyba moja ulubiona gra na szybko (gdzie nie trzeba długo tłumaczyć zasad). Zastanawiam się nad nabyciem "Ech przeszłości". Grał ktoś w ten dodatek? Jak wrażenia?
Grałem raz, całkiem przyjemny dodatek, ciekawie urozmaica rozgrywkę i daje nowe możliwości kombinowania. Na pewno będę chciał go od czasu do czasu między rozgrywkami dorzucić do podstawki, więc osobiście polecam.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Innovation / Innowacje (Carl Chudyk)

Post autor: tomuch »

Jak dołączyłem echa, to już nigdy bez nich nie grałem. A później dołączyłem Figury na piasku i też już bez nich nie grałem. Niestety jeszcze nie mam kolejnych dodatków :(
Jeżeli masz polską wersję, to się nie zastanawiaj i bierz. Pudełko Ech jest tanie jak barszcz, ech...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Innovation / Innowacje (Carl Chudyk)

Post autor: donmakaron »

Przyłączam się do tego co powyżej. Dodatek sporo dodaje (hehe) ale jak się ma ograną podstawkę, to wchodzi bez problemu. Warto się zainteresować, pula kart wzrasta dwukrotnie, wchodzą nowe mechaniki - gra rozwija szeroko i tak już nieźle rozwinięte skrzydła.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Innovation / Innowacje (Carl Chudyk)

Post autor: XLR8 »

Czy ktoś mógłby doradzić skąd i jaką wersję nabyć?
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Innovation / Innowacje (Carl Chudyk)

Post autor: tomuch »

Zależy, czy po polsku czy po angielsku. Po polsku wyszła tylko podstawka i pierwszy dodatek - Echa przeszłości (zanim na rynek wszedł dodatek, przetłumaczyłem go i wrzuciłem na BGG; mam też przetłumaczony drugi dodatek - Figures in the Sand, ale ostro bym musiał się nakopać, żeby znaleźć pliki). Podstawka w sklepach jest nieosiągalna, a używki chodzą w dosyć wysokich cenach. Dodatek myślę, że jeszcze nawet można dostać nówkę za nieduże piniąse.
Angielskich wersji było kilka. Najpierw były wersje pudełkowe - w sensie, że podstawka i dwa pierwsze dodatki w osobnych pudełkach. Później była wersja Deluxe z podstawką i 4 dodatkami w jednym pudle (chociaż wszystko z osobna chyba też można było kupić). Teraz ma być wersja Ultimate.
Jeżeli więc może być po angielsku, to może opłaca się poczekać? A dostępne są wersje online chyba na BGA i yucata.
Jeżeli coś pokićkałem, proszę o sprostowanie.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Innovation / Innowacje (Carl Chudyk)

Post autor: Propi »

A czy tym polskim dodatkiem nie można grać samym w sobie? Jest 10 talii, poza brakującymi planszetkami to chyba zawartość jak w podstawce... Chyba że logika kart odnosi się do podstawowej gry?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Innovation / Innowacje (Carl Chudyk)

Post autor: warlock »

Propi pisze: 06 kwie 2023, 12:23 A czy tym polskim dodatkiem nie można grać samym w sobie? Jest 10 talii, poza brakującymi planszetkami to chyba zawartość jak w podstawce... Chyba że logika kart odnosi się do podstawowej gry?
Nie, nie da się tak grać.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Innovation / Innowacje (Carl Chudyk)

Post autor: GrzeL »

Aby ujednolicić nazewnictwo edycji, rozpisałem je wraz z dodatkami, jakie do nich wyszły (wyjdą) albo były (będą) w nich zawarte (w przypadku wydań „Big Box”):
  • Innovation 1. ed. (Asmadi Games)
    • Echoes of the Past
    • Figures in the Sand
  • Innovation 2. ed. (IELLO) / Innowacje (Lacerta)
    • Echoes of the Past / Echa Przeszłości
  • Innovation 3. ed. (Asmadi Games) / Innovation Deluxe
    • Echoes of the Past
    • Figures in the Sand
    • Cities of Destiny
    • Artifacts of History
  • Innovation 4. ed. (Asmadi Games) / Innovation Ultimate
    • Echoes of the Past
    • Figures in the Sand
    • Cities of Destiny
    • Artifacts of History
    • The Unseen
Z uwagi na istotne zmiany, jakie mają pojawić się w nadchodzącej 4. edycji względem poprzednich edycji (1-3), proszę o trzymanie się odpowiednich wątków, zarówno w dziale ogólnym, jak i dotyczącym zasad.
ODPOWIEDZ