Gra przygodowa dla 4 graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
arma001
Posty: 57
Rejestracja: 28 gru 2021, 11:40
Has thanked: 1 time

Gra przygodowa dla 4 graczy

Post autor: arma001 »

Czy jest na rynku i może ktoś pomóc i polecić grę planszowa przygodowa/tematyczną/RPG dla 4 graczy:
- która ma mały downtime
- rozgrywka trwa maksymalnie 1,5 godziny
- nie ma wymagających zasad i nie jest mózgożerna
- jest ładna, preferowana plansza i figurki
- można w nią grać również w dwie osoby
- nie jest kooperacyjna chyba że 2v2
- osadzona w ala tolkienowskim świecie
Pomnik
Posty: 291
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 142 times
Been thanked: 96 times

Re: Gra przygodowa dla 4 graczy

Post autor: Pomnik »

Chyba jedyne co znam i co spełnia (mniej lub bardziej) te warunki to któryś Talizman - albo Munchkin :v
Gry które brałem pod uwagę:
Runebound: trwa trochę dłużej niż te 1.5h, nie jest dostępny na (pierwotnym) rynku
Fallout: też trochę dłuższy niż 1.5h, nie jest fantasy
Waste Knights: jw.
Tainted Grail: zdecydowanie dłużej niż 1.5 godziny (kampania), coop, zasady
Podróże przez Śródziemie: też kampania, też coop
Wiedźmin: spory downtime, gra też trwa dłużej niż 1.5h

Słyszałem też o Descent: Legendy Mroku ale nie miałem nigdy styczności (jest też Descent: Wędrówki w Mroku ale nie jest dostępny na rynku pierwotnym i ceny są wywindowane)
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Gra przygodowa dla 4 graczy

Post autor: shuji »

Według mnie idealnie pasuje łowcy 2114
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Gra przygodowa dla 4 graczy

Post autor: arian »

shuji pisze: 02 cze 2023, 20:14 Według mnie idealnie pasuje łowcy 2114
Nie jest niekooperacyjna, rozgrywka trwa powyżej dwóch godzin i często nie wiadomo ile będzie trwała i w którym momencie zapisać sesję, a do tego ja bym jednak nie powiedział, że ta gra nie ma skomplikowanych zasad. Samej ikonografii tam jest dwie kartki A4.

Inna sprawa, że gry spełniającej powyższe kryteria nie znam. Zawsze przynajmniej dwa lub trzy się nie zgadzają.
tomekmani3k
Posty: 599
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Gra przygodowa dla 4 graczy

Post autor: tomekmani3k »

Jeżeli ktoś szuka klimatu przygody i nie przeszkadza bardzo duża losowość oraz możliwość zakończenia gry w pierwszej turze to pasuje Dungeonquest: smocze lochy. Tylko trzeba szukać używki. Ogólnie próbujemy znaleźć drogę przez podziemia do komnaty smoka, po drodze są skarby, potwory i dużo pułapek. Czas spokojniej można się zmieścić nawet w godzinę, tury szybkie, kilka wariantów walki jak ktoś chcę prostszą wersję lub bardziej przemyślane działania. Dużo push your luck. Duże emocje czy w ogóle uda się przeżyć :D
Cyel
Posty: 2555
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1411 times

Re: Gra przygodowa dla 4 graczy

Post autor: Cyel »

arian pisze: 02 cze 2023, 21:20

Inna sprawa, że gry spełniającej powyższe kryteria nie znam. Zawsze przynajmniej dwa lub trzy się nie zgadzają.
Dokładnie tak, nic mi do głowy nie przychodzi co by łączyło jakoś te kryteria.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: Gra przygodowa dla 4 graczy

Post autor: agt »

Władca Pierścieni: Konfrontacja, 2 egzemplarze.. ?

Ja nie gram w epickie gry przygodowe i też widzę z opisu wymagań, że trudno będzie je spełnić łącznie..
Choćby dlatego, że gry przygodowe z figurkami to raczej te złożone, z dłuższym czasem gry. Co chyba jest też uzasadnione ekonomicznie, tak myślę.
arma001
Posty: 57
Rejestracja: 28 gru 2021, 11:40
Has thanked: 1 time

Re: Gra przygodowa dla 4 graczy

Post autor: arma001 »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, szukam dalej i pytam tutaj, dlatego że właśnie trudno mi samemu takie coś znaleźć a jednak tu są znawcy w temacie.

Jedyne kryterium z którego mogę zejść to czas max z 1,5h na powiedzmy 2h. Ale nadal wolałbym mały downtime, decyzyjność ale nie mózgożerność.

Element losowy nie przeszkadza. Ma być przygoda emocje lekka gra ale ładna. No dobrze, nie tak lekka jak turlanie kośćmi tylko.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Gra przygodowa dla 4 graczy

Post autor: arian »

arma001 pisze: 03 cze 2023, 17:05 Jedyne kryterium z którego mogę zejść to czas max z 1,5h na powiedzmy 2h. Ale nadal wolałbym mały downtime, decyzyjność ale nie mózgożerność.
Powiedziałbym, że Zewnętrzne Rubieże, ale nie będzie się zgadzał klimat tolkienowskiego fantasy i zamiast figurek są kartonowe pionki. W teorii gra może być dłuższa, ale daje graczom możliwość grania do ośmiu punktów sławy, więc jest w instrukcji opcja, by zakończyć ją szybciej, przy ogranych graczach da się poniżej dwóch godzin. Jest fajna rywalizacja, jest rozwój postaci i nawet zbieranie drużyny (załogi), pozwala trochę pokombinować, ale można też grać bez większego planowania. Downtime w tej grze zależy od graczy, więc powinien spadać z każdą rozgrywką. Co ważne, to klimat w tej grze buduje głównie mechanika i to jak toczy się rozgrywka, a karty z przygodami i minimum tekstu są tylko dodatkiem. Ale warto jednak lubić ten świat.
arma001
Posty: 57
Rejestracja: 28 gru 2021, 11:40
Has thanked: 1 time

Re: Gra przygodowa dla 4 graczy

Post autor: arma001 »

arian pisze: 03 cze 2023, 17:28
arma001 pisze: 03 cze 2023, 17:05 Jedyne kryterium z którego mogę zejść to czas max z 1,5h na powiedzmy 2h. Ale nadal wolałbym mały downtime, decyzyjność ale nie mózgożerność.
Powiedziałbym, że Zewnętrzne Rubieże, ale nie będzie się zgadzał klimat tolkienowskiego fantasy i zamiast figurek są kartonowe pionki. W teorii gra może być dłuższa, ale daje graczom możliwość grania do ośmiu punktów sławy, więc jest w instrukcji opcja, by zakończyć ją szybciej, przy ogranych graczach da się poniżej dwóch godzin. Jest fajna rywalizacja, jest rozwój postaci i nawet zbieranie drużyny (załogi), pozwala trochę pokombinować, ale można też grać bez większego planowania. Downtime w tej grze zależy od graczy, więc powinien spadać z każdą rozgrywką. Co ważne, to klimat w tej grze buduje głównie mechanika i to jak toczy się rozgrywka, a karty z przygodami i minimum tekstu są tylko dodatkiem. Ale warto jednak lubić ten świat.

Kolejne kryterium. Jeżeli tą grę dałoby się w dość łatwy sposób przerobić na inny theme, to chętnie spróbowałbym
ODPOWIEDZ