Maracaibo (Alexander Pfister)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2071
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 427 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: tomp »

rowerzysta37 pisze: 21 sty 2023, 23:38 Jest jeszcze szansa na dodatek PL, czy wydawnictwo definitywnie zwinęło się z rynku? Pojawiły się informacje, że mieli powrócić w zeszłym roku, ale od tego czasu cisza.
Ostatni wpis na ich facebooku jest z 20 kwietnia 2021 roku. Ponad rok braku aktywność raczej nie rokuje tego.
Wydaje mi się, że słabe przyjęcie Ragusy i Wenecji dobiło wydawnictwo... Wielka szkoda :(

PS. Wpis w KRS istnieje http://www.krs-online.com.pl/fishbone-g ... 18202.html
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
sputnik
Posty: 12
Rejestracja: 14 lut 2023, 21:25
Has thanked: 4 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: sputnik »

Czy dodatek coś wprowadza do trybu solo?
Nosiadbt1100
Posty: 386
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Dodatek wprowadza nowy tryb solo - Jacques. Jeszcze z nim nie grałem (póki co z 15 razy z Jean grałem z podstawki) - ponoć daje większe pole do manewru podczas gry ( Jean nie pozwala rozwinąć skrzydeł - trzeba cisnąć na wygraną). Z tego co czytałem na necie, to ludzie polecaja te nowe solo z dodatku. Jak kiedyś wrzucą dodatek do apki, to potestuję:)

Jak już temat Maracaibo został odkopany - ma ktoś pomysł na co podmienić meeple statków z gry? Są jakieś figurki statków dostępne? Kilka na thingsguverse widziałem, ale słabe to jakieś. Takie statki jak w grze Misty Waters by były idealne :) albo z kupców i korsarzy
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 406 times
Been thanked: 500 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: rav126 »

Może z Jamajki? :)
Spoiler:
Nosiadbt1100
Posty: 386
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Fajne :) tylko osobno raczej się tego nie kupi:)

Bardzo zajmuje że Maracaibo jakoś przeminęło i nie jest on nim wciąż głośno - gra jest świetna. Bardzo polecam wersję na androida - zagrywam się w nią :)
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 634
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 239 times
Been thanked: 354 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: Nilis »

To że nie jest głośno i nie pisze sie na forum nie oznacza że się w Maracaibo nie gra. Ja regularnie raz w miesiącu siadam do Maracaibo i bawię się świetnie z kolegą. Jest duża konkurencja gier więc nie łatwo jest skupić się na jednym tytule. Podejrzewam że sporo eurograczy z forum raz na jakiś czas rozkłada tę grę.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2023, 08:37 przez Nilis, łącznie zmieniany 1 raz.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 406 times
Been thanked: 500 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: rav126 »

Ja też, regularnie co pół roku ;)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: seki »

Zgadza się. Nosiłem się z zamiarem dokończenia kampanii i sprzedaży. Miałem poczucie, że GWT Pfisterowi wyszło lepiej a bądź co bądź wiele elementów mają podobnych więc Maracaibo miało pójść na sprzedaż. Ostatnio wyciągnąłem na stół chyba po roku przerwy i wjechały dwie świetne partie 3 osobowe praktycznie dzień po dniu. Ze sprzedaży zrezygnowałem. Brakowało by mi tej gry.
Nosiadbt1100
Posty: 386
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: Nosiadbt1100 »

U mnie ma stałe miejsce w kolekcji:) a GWT też się w niej znajdzie, ale z owieczkami z nowej Zelandii :)
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 503 times
Been thanked: 272 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: Irka »

Wiecie może, jakie są szanse na dodruk Maracaibo w wersji PL? Czy może już był?
Czy obecna cena bazowa (280 zł na planszeo) to wszystko, na co można liczyć na pierwotnym rynku i trzeba by się pospieszyć z decyzją?

A może zapowiada się jakiś remake?
Piraci to inny poziom trudności i mechanizm, więc nad tym pomyślę niezależnie.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2024, 00:28 przez Irka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 406 times
Been thanked: 500 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: rav126 »

dodruk jest mało prawdopodobny - wydawało Fishbone games, które nie daje znaku życia (poza wysłaniem faktury na maila chyba po dwóch latach). Nikt w sumie nie przejął ich gier, i chyba nikt też się do tego nie kwapi. Wyszedł dodatek, który podobno jest całkiem niezły, ale kosztował prawie tyle co gra, jeżeli nikt nie wziął się za dodruk oprzy okazji premiery dodatku to tym bardziej trudno myśleć o tym, że ktoś to wznowi. Gra jak dla mnie jest świetna, ale nie miała aż tak ciepłego przyjęcia. W zalewie nowości nie liczyłbym na dodruk.
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 264
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 53 times
Been thanked: 42 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: Malibu »

Myślicie, że warto dodać do kolekcji planszówkowej Maracaibo jeśli mam już GWT:Nowa Zelandia oraz planuje zakupić Piraci z Maracaibo? Nie chciałbym raczej mieć dwóch czy nawet trzech podobnych do siebie gier
Nosiadbt1100
Posty: 386
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Mam i nowa Zelandię i Maracaibo na półce - gry się sporo różnią jak już zagrasz sporo razy w każdą z nich. Jak jest miejsce, to brać :) W piratów nie grałem, ale mechanika jest tam inna niz w Maracaibo
_leigam_
Posty: 942
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: _leigam_ »

Malibu pisze: 11 mar 2024, 14:50 Myślicie, że warto dodać do kolekcji planszówkowej Maracaibo jeśli mam już GWT:Nowa Zelandia oraz planuje zakupić Piraci z Maracaibo? Nie chciałbym raczej mieć dwóch czy nawet trzech podobnych do siebie gier
Seria GWT mocno się różni jednak od Maracaibo, a Piraci z Maracaibo nie grałem, ale to zupełnie inna ciężkość 2.83 do 3.91
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
MowMiStefan
Posty: 631
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: MowMiStefan »

Malibu pisze: 11 mar 2024, 14:50 Myślicie, że warto dodać do kolekcji planszówkowej Maracaibo jeśli mam już GWT:Nowa Zelandia oraz planuje zakupić Piraci z Maracaibo? Nie chciałbym raczej mieć dwóch czy nawet trzech podobnych do siebie gier
Z zastrzeżeniem, że nie grałem w Piratów, to mam Maracaibo oraz GWT+Koleje. Przyglądałem się Piratom, bo bardzo lubie te gry Pfistera, ale w końcu dałem pass - raz: kończy się miejsce, a dwa: kiedy mi to na stole wyląduje? Maracaibo jest wyjątkową grą, w szczególności z Uprising i grając scenariusze. Moim zdaniem jest bardzo regrywalna i dodatkowo każda partia jest inna poprzez podejście graczy. Miałe partie, gdzie graliśmy po 20+ kart, miałem takie, gdzie starczyło czasu na 2/turę (z czego raz z akcji końca rundy). Grając w Maracaibo nigdy nie wiesz jak będzie wyglądać rozgrywaka. W GWT tego nie czuję. Jak się do tego mają Piraci - trudno mi powiedzieć, ale na pewno uważam, że Maracaibo to pozycja, którą warto mieć na półce.

NB: Jest dostępna również na BGA, więc możesz wypróbować - choć NIE POLECAM tego. Jeśli nie znasz gry i trafisz na znających, to się zniechęcisz - tam jest dużo mechanik różnych, które się zazębiają. Dodatkowo grając turowo tracisz dużo Situational Awareness - a to też jest potrzebne w tej grze. No ale jest na BGA więc możesz zobaczyć.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
ODPOWIEDZ