Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 466
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 834 times
Been thanked: 200 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: JollyRoger90 »

patrząc pobieżnie wyczuwam podobieństwo do Clash of Cultures. Pytanie brzmi jak bardzo się mylę? :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4445
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hardkor »

JollyRoger90 pisze: 05 cze 2023, 23:06 patrząc pobieżnie wyczuwam podobieństwo do Clash of Cultures. Pytanie brzmi jak bardzo się mylę? :)
Ta gra moim zdaniem nie ma takiego przytłoczenia jak CoC. Tutaj realnie ogarniasz mocno dwa tory - budowa i technologie, bo są tam czasem karty, które od razu chcesz zgarnąć. Tak to sobie spokojnie robisz swoje tablo.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4445
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hardkor »

Czy znalazłby się ktoś tak miły kto kupił wersję Collosus w portalu? Niestety mam wersję angielską z uszkodzonymi figurkami (dosłownie parę sztuk) i wydawca się wypiął. Licze, że może portal by pomógł. Jeśli ktoś chciałby pomóc to prosiłbym o numer zamówienia na priv. Po prostu bym napisał do nich powołując się na niego, że gra nie taka. Tak wiem, niezbyt cool, ale no nie mam skąd indziej tych figurek wziąć.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hrosskar »

Hardkor pisze: 05 cze 2023, 23:57 Czy znalazłby się ktoś tak miły kto kupił wersję Collosus w portalu? Niestety mam wersję angielską z uszkodzonymi figurkami (dosłownie parę sztuk) i wydawca się wypiął. Licze, że może portal by pomógł. Jeśli ktoś chciałby pomóc to prosiłbym o numer zamówienia na priv. Po prostu bym napisał do nich powołując się na niego, że gra nie taka. Tak wiem, niezbyt cool, ale no nie mam skąd indziej tych figurek wziąć.
Mam jeden czarny port dodatkowo, ale podejrzewam, że to raczej nie ta figurka jest uszkodzona. Ja dostałem w ramach KSu, więc niestety nie pomogę, bo nie mam numeru zamówienia z Portalu.
Przy okazji, jak grałeś w angielską podstawkę, wspierałeś dodatek?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4445
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hardkor »

Hrosskar pisze: 06 cze 2023, 08:01
Hardkor pisze: 05 cze 2023, 23:57 Czy znalazłby się ktoś tak miły kto kupił wersję Collosus w portalu? Niestety mam wersję angielską z uszkodzonymi figurkami (dosłownie parę sztuk) i wydawca się wypiął. Licze, że może portal by pomógł. Jeśli ktoś chciałby pomóc to prosiłbym o numer zamówienia na priv. Po prostu bym napisał do nich powołując się na niego, że gra nie taka. Tak wiem, niezbyt cool, ale no nie mam skąd indziej tych figurek wziąć.
Mam jeden czarny port dodatkowo, ale podejrzewam, że to raczej nie ta figurka jest uszkodzona. Ja dostałem w ramach KSu, więc niestety nie pomogę, bo nie mam numeru zamówienia z Portalu.
Przy okazji, jak grałeś w angielską podstawkę, wspierałeś dodatek?
Tak, wspierałem. Też wersję collosus.

No dokładnie, figurki postaci mi się połamały w transporcie. Miasta i miasteczka są okej, bo je trudno popsuć.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hrosskar »

Ja ostatecznie też wsparłem dodatek w wersji Collossus po angielsku, ponieważ Portal wyda dodatek dopiero przy okazji dodruku Podstawki, ale nie wiadomo kiedy to będzie i czy również w wersji Collossus (dopytywałem ostatnio o to Grzegorza Polewkę). Troszkę będzie mnie to kuło w oczy, że są podstawka i dodatek są w różnych językach, ale tego tekstu nie ma na tych kartach aż tak dużo.

Sama gra zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, wszystko jest wysokiej jakości i czuć, że to wersja premium. Żałuję tylko, że oryginalny wydawca na własne życzenie robi wokół niej czarny PR, bo myślę, że gra znajdzie uznanie wśród graczy...
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4445
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hardkor »

Hrosskar pisze: 06 cze 2023, 08:55
Sama gra zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, wszystko jest wysokiej jakości i czuć, że to wersja premium. Żałuję tylko, że oryginalny wydawca na własne życzenie robi wokół niej czarny PR, bo myślę, że gra znajdzie uznanie wśród graczy...
Tzn jaki czarny PR ?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hrosskar »

Hardkor pisze: 06 cze 2023, 10:16
Hrosskar pisze: 06 cze 2023, 08:55
Sama gra zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, wszystko jest wysokiej jakości i czuć, że to wersja premium. Żałuję tylko, że oryginalny wydawca na własne życzenie robi wokół niej czarny PR, bo myślę, że gra znajdzie uznanie wśród graczy...
Tzn jaki czarny PR ?
Kilka takich grubszych spraw jest kilka, które przychodzą mi do głowy:
1. Sprawa z metalowymi monetami, których jest mniej niż miało być, co wyszło dopiero jak ludzie zaczęli otrzymywać grę. Później FG się z tego tłumaczyło, ale wydźwięk komentarzy był wtedy bardzo negatywny.
2. Podobnie sprawa z kolorowymi bazami pod cuda, które były jednym ze SG a później FG stwierdzili, że jednak ich nie będzie, co znów wyszło jak ludzie otrzymali gry.
3. W trakcie kampanii dodatku obiecywali szybką wysyłkę podstawki po zakończeniu kampanii, bo wyprodukowali od razu dużo więcej, a chyba jeszcze całkiem niedawno dostarczali lub wciąż dostarczają ludziom z pierwszej kampanii gry po angielsku.
4. Mata została poskładana, przez co ludzie otrzymywali je uszkodzone i nie do wyprostowania. Jestem ciekawy, czy Portal też takie dostał (patrząc na zdjęcie w ich sklepie, to raczej tak).
5. Generalnie bardzo długi proces produkcji wersji językowych, gdzie tekstu tutaj nie ma dużo, według aktualizacji proces szedł sprawnie, ale chyba tylko na papierze.
6. W trakcie kampanii dodatku było obiecywane, że dodatek pojawi się w tych samych językach co podstawka, ale później dość szybko wycofali się z tego i przerzucili odpowiedzialność na wydawców, że to ich decyzja itp. Sam wziąłem dodatek po angielsku, bo nie jestem pewny czy Portal wyda go w wersji Collossus.
7. Ogólny brak informacji i wynikające z tego sytuacje. Dla przykładu sytuacja z ostatnich dni. Portal wysłał gry, ale bez addonów, typu mata, czy plansze xxl. Portal nic o tym nie wie, a kiedyś FG mi odpisał, że maty będzie wysyła Portal i to w tubach, więc nie ma obaw, że będą uszkodzone.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4445
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hardkor »

Hrosskar pisze: 06 cze 2023, 11:26 Kilka takich grubszych spraw jest kilka, które przychodzą mi do głowy:
1. Sprawa z metalowymi monetami, których jest mniej niż miało być, co wyszło dopiero jak ludzie zaczęli otrzymywać grę. Później FG się z tego tłumaczyło, ale wydźwięk komentarzy był wtedy bardzo negatywny.
2. Podobnie sprawa z kolorowymi bazami pod cuda, które były jednym ze SG a później FG stwierdzili, że jednak ich nie będzie, co znów wyszło jak ludzie otrzymali gry.
3. W trakcie kampanii dodatku obiecywali szybką wysyłkę podstawki po zakończeniu kampanii, bo wyprodukowali od razu dużo więcej, a chyba jeszcze całkiem niedawno dostarczali lub wciąż dostarczają ludziom z pierwszej kampanii gry po angielsku.
4. Mata została poskładana, przez co ludzie otrzymywali je uszkodzone i nie do wyprostowania. Jestem ciekawy, czy Portal też takie dostał (patrząc na zdjęcie w ich sklepie, to raczej tak).
5. Generalnie bardzo długi proces produkcji wersji językowych, gdzie tekstu tutaj nie ma dużo, według aktualizacji proces szedł sprawnie, ale chyba tylko na papierze.
6. W trakcie kampanii dodatku było obiecywane, że dodatek pojawi się w tych samych językach co podstawka, ale później dość szybko wycofali się z tego i przerzucili odpowiedzialność na wydawców, że to ich decyzja itp. Sam wziąłem dodatek po angielsku, bo nie jestem pewny czy Portal wyda go w wersji Collossus.
7. Ogólny brak informacji i wynikające z tego sytuacje. Dla przykładu sytuacja z ostatnich dni. Portal wysłał gry, ale bez addonów, typu mata, czy plansze xxl. Portal nic o tym nie wie, a kiedyś FG mi odpisał, że maty będzie wysyła Portal i to w tubach, więc nie ma obaw, że będą uszkodzone.
A to tak racja racja. Powiem szczerze, że odkąd dostałem swoją kopie i wsparłem dodatek to olałem temat, ale racja. Tak było i sam na połowę tych podpunktów się wkurzałem.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Usul »

Wersja colossus już się w Portalu wyprzedała, także gra się chyba cieszy niezłym zainteresowaniem.

Z mojej strony - dlaczego kupiłem - piękne wydanie (dla mnie bardzo ważny czynnik), relatywnie szybka i lekka co pozwala zagrać z okazjonalnymi graczami, grającymi raz na miesiąc czy kwartał.
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hrosskar »

Usul pisze: 06 cze 2023, 12:29 Wersja colossus już się w Portalu wyprzedała, także gra się chyba cieszy niezłym zainteresowaniem.

Z mojej strony - dlaczego kupiłem - piękne wydanie (dla mnie bardzo ważny czynnik), relatywnie szybka i lekka co pozwala zagrać z okazjonalnymi graczami, grającymi raz na miesiąc czy kwartał.
Dużo ich nie mieli, chyba koło 100 jak ruszyła przedsprzedaż :)
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: rand »

Ze sklepu Portalu zniknęły również planszetki XL. W takim sensie, że nie można ich znaleźć, jakby je wycofali. Ktoś coś wie?
Wakabayashi
Posty: 124
Rejestracja: 03 lut 2021, 17:57
Has thanked: 137 times
Been thanked: 18 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Wakabayashi »

Już miałem zamawiać wersję retail... ale zobaczyłem unboxing i mi się odechciało. Wizja rozkładania i składania tego pierdyliarda żetonów szybko mnie sprowadziła na ziemię :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4445
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hardkor »

Wakabayashi pisze: 06 cze 2023, 13:52 Już miałem zamawiać wersję retail... ale zobaczyłem unboxing i mi się odechciało. Wizja rozkładania i składania tego pierdyliarda żetonów szybko mnie sprowadziła na ziemię :mrgreen:
Dlatego jest deluxe :D
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
wajwa
Posty: 2222
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 251 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: wajwa »

Odi pisze: 05 cze 2023, 21:47
XLR8 pisze: 05 cze 2023, 21:38 To nie jest gra cywilizacyjna tylko taki splendor z cywilizacją. Z resztą TTA też ciężko nazwać grą cywilizacyjną.
No widzisz, a dla mnie TTA jest esencją gry cywilizacyjnej ;) Ale nie ma co robić off topiku o TTA w wątku o Mozaice.

Więc jeśli to Splendor z cywilizacją, to co w tej Mozaice takiego szczególnego, ze aż taki sukces odniosła? Tam jest jakaś fajna mechanika z twistem?
Rozwijając Wasze wynurzenia to taki Splendor z Khorą i 7 Cudami wymieszany z Cywilizacją :wink:
Pisałem w innym wątku , że do TtA ta gra nie ma nawet startu , być może to monumentalne wydanie oddaje wrażenie jakiejś wielkiej gry , ale to mylne wrażenie.
Na czym polega twist ?
Nie wiem :wink:
Po prostu dość przyjemne do pogrania , tyle 8)
Always look on the bright side of life
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Atk »

JollyRoger90 pisze: 05 cze 2023, 23:06 patrząc pobieżnie wyczuwam podobieństwo do Clash of Cultures. Pytanie brzmi jak bardzo się mylę? :)
Gdzieś tu padła opinia, że bliżej jej do terraformacji niż coc
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: czarny kapelusz »

Właśnie mocno zdziwiły mnie pojawiające się gdzieniegdzie porównania do Clasha. A że gra reklamowana jako cywilizacyjna to pooglądałem sobie zasady i rozgrywkę. I muszę stwierdzić, że po obejrzeniu tego opis w stylu: "Najprawdziwsza gra cywilizacyjna, w której znajdziesz wszystko: technologie, cuda świata, miasta, ekspansję, zasoby, towary, złoty wiek, osiągnięcia, systemy rządów, przywódców ze specjalnymi zdolnościami i wiele więcej! Każda twoja decyzja formuje los cywilizacji!" jakoś mi tu nie siedzi (dodane w edycji ;) )
A wychodzi na to, że jest to gra w zbieranie ikonek. I teraz mogło by się pojawić pytanie czym powinna być gra cywilizacyjna?
I żeby nie było, że się czepiam bo opis niby ok, tylko czytając go mam wrażenie gry dużo cięższej niż oferuje Mosaic. Ale może to tylko moje dziwne spojrzenie.
ja odpuściłem z uwagi na coś przedstawiane w kilku miejscach jako zaleta. A mianowicie przez to, że cały czas mam mnóstwo opcji i nigdy nic do szczęścia nie brakuje. Tyle, że to tylko opinie recenzentów. Ktoś z grających potwierdzi, że gra ma baaardzo długą i wygodną kołderkę??
Ostatnio zmieniony 07 cze 2023, 11:19 przez czarny kapelusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4445
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hardkor »

czarny kapelusz pisze: 07 cze 2023, 10:09 Właśnie mocno zdziwiły mnie pojawiające się gdzieniegdzie porównania do Clasha. A że gra reklamowana jako cywilizacyjna to pooglądałem sobie zasady i rozgrywkę. I muszę stwierdzić, że po obejrzeniu tego opis w stylu: "Najprawdziwsza gra cywilizacyjna, w której znajdziesz wszystko: technologie, cuda świata, miasta, ekspansję, zasoby, towary, złoty wiek, osiągnięcia, systemy rządów, przywódców ze specjalnymi zdolnościami i wiele więcej! Każda twoja decyzja formuje los cywilizacji!"
A wychodzi na to, że jest to gra w zbieranie ikonek. I teraz mogło by się pojawić pytanie czym powinna być gra cywilizacyjna?
I żeby nie było, że się czepiam bo opis niby ok, tylko czytając go mam wrażenie gry dużo cięższej niż oferuje Mosaic. Ale może to tylko moje dziwne spojrzenie.
ja odpuściłem z uwagi na coś przedstawiane w kilku miejscach jako zaleta. A mianowicie przez to, że cały czas mam mnóstwo opcji i nigdy nic do szczęścia nie brakuje. Tyle, że to tylko opinie recenzentów. Ktoś z grających potwierdzi, że gra ma baaardzo długą i wygodną kołderkę??
Grałem jakieś 5-10 razy. Na moje oko tak, ma długą kołderke. Co do CoC to moim zdaniem to dwie różne gry.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
wajwa
Posty: 2222
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 251 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: wajwa »

Hardkor pisze: 07 cze 2023, 10:49
czarny kapelusz pisze: 07 cze 2023, 10:09 Właśnie mocno zdziwiły mnie pojawiające się gdzieniegdzie porównania do Clasha. A że gra reklamowana jako cywilizacyjna to pooglądałem sobie zasady i rozgrywkę. I muszę stwierdzić, że po obejrzeniu tego opis w stylu: "Najprawdziwsza gra cywilizacyjna, w której znajdziesz wszystko: technologie, cuda świata, miasta, ekspansję, zasoby, towary, złoty wiek, osiągnięcia, systemy rządów, przywódców ze specjalnymi zdolnościami i wiele więcej! Każda twoja decyzja formuje los cywilizacji!"
A wychodzi na to, że jest to gra w zbieranie ikonek. I teraz mogło by się pojawić pytanie czym powinna być gra cywilizacyjna?
I żeby nie było, że się czepiam bo opis niby ok, tylko czytając go mam wrażenie gry dużo cięższej niż oferuje Mosaic. Ale może to tylko moje dziwne spojrzenie.
ja odpuściłem z uwagi na coś przedstawiane w kilku miejscach jako zaleta. A mianowicie przez to, że cały czas mam mnóstwo opcji i nigdy nic do szczęścia nie brakuje. Tyle, że to tylko opinie recenzentów. Ktoś z grających potwierdzi, że gra ma baaardzo długą i wygodną kołderkę??
Grałem jakieś 5-10 razy. Na moje oko tak, ma długą kołderke. Co do CoC to moim zdaniem to dwie różne gry.
Jak chcesz "pocierpieć" przy grze to Mosaic to nie jest dobry wybór ...
Jak chcesz przyjemnie "popykać" , no to Mosaic jak najbardziej 8)
Always look on the bright side of life
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: yoyocmg »

Czy ktoś kto już dostał polską wersję może potwierdzić te błędy?

„Na polskiej portalowej planszy głównej jest błąd pod akcją budowy: zamiast wybuduj warsztat i farmę jest warsztat i wioskę. Natomiast na karcie KAPŁANKI nie ma dopisanego słowa produkacja do opisu działania jednej linijki i tylko dzieki arkuszowi pomocy można dowiedzieć się iż chodzi o tor produkcji a nie o surowce. (ew po ikonce +, gdyż ona dotyczy głownie torów).”
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hrosskar »

yoyocmg pisze: 07 cze 2023, 13:59 Czy ktoś kto już dostał polską wersję może potwierdzić te błędy?

„Na polskiej portalowej planszy głównej jest błąd pod akcją budowy: zamiast wybuduj warsztat i farmę jest warsztat i wioskę. Natomiast na karcie KAPŁANKI nie ma dopisanego słowa produkacja do opisu działania jednej linijki i tylko dzieki arkuszowi pomocy można dowiedzieć się iż chodzi o tor produkcji a nie o surowce. (ew po ikonce +, gdyż ona dotyczy głownie torów).”
Potwierdzam. Na planszy jest wioska zamiast farmy, a na karcie Kapłanki jest błąd (Pieniędzy Żywności zamiast Produkcji Żywności), ale w instrukcji przy przywódców opis jest ok.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Pynio »

Ktoś oglądał już jak ten tytuł prezentuje się z dodatkiem Wars and Disasters? Mam late pledge i się zastanawiam. Z pewnością tego typu eventy dodadzą grze smaczku.
chrislion73
Posty: 37
Rejestracja: 08 lip 2018, 21:56
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: chrislion73 »

Czy ktoś może powiedzieć, jak Mosaic działa na 2 osoby? Jest ok, czy lepiej sobie odpuścić tą grę jesli miałoby się grać tylko w 2os?
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Protoplasm »

chrislion73 pisze: 07 cze 2023, 18:25 Czy ktoś może powiedzieć, jak Mosaic działa na 2 osoby? Jest ok, czy lepiej sobie odpuścić tą grę jesli miałoby się grać tylko w 2os?
Moim zdaniem fatalnie. Jest zbyt długi, jesteś zmuszony do blokowania przeciwnika w każdym regionie aby nie odskoczył przy punktacji. Skutkuje to wiecznym przeliczaniem regionów, co jest cholernie męczące. Mówię to jako fan Dominant Species gdzie lubię przeliczać heksy :mrgreen: Dodatkowo talia technologii może się "zaciąć" bo nie podchodzą karty które potrzebujesz, a sposobów rotacji kart jest jak na lekarstwo.

Mosaic uwielbiam, ale nigdy nie zasiądę do niego w dwie osoby.
chrislion73
Posty: 37
Rejestracja: 08 lip 2018, 21:56
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: chrislion73 »

Protoplasm pisze: 07 cze 2023, 18:42
chrislion73 pisze: 07 cze 2023, 18:25 Czy ktoś może powiedzieć, jak Mosaic działa na 2 osoby? Jest ok, czy lepiej sobie odpuścić tą grę jesli miałoby się grać tylko w 2os?
Moim zdaniem fatalnie. Jest zbyt długi, jesteś zmuszony do blokowania przeciwnika w każdym regionie aby nie odskoczył przy punktacji. Skutkuje to wiecznym przeliczaniem regionów, co jest cholernie męczące. Mówię to jako fan Dominant Species gdzie lubię przeliczać heksy :mrgreen: Dodatkowo talia technologii może się "zaciąć" bo nie podchodzą karty które potrzebujesz, a sposobów rotacji kart jest jak na lekarstwo.

Mosaic uwielbiam, ale nigdy nie zasiądę do niego w dwie osoby.
Dzięki za informację, ale się zastanawiam jak w takim razie można w Mosaic grać solo? Jest jakaś automa?
ODPOWIEDZ