Co wybrać?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Co wybrać?

Post autor: vader777 »

Witam mam pytanie którą grę wybrać?
Jestem fanem gry Diuna Imperium i myślę o dodatku ,,potęga Ixi" za 139zł,ale grałem także w wersji proxy w Arkham Horror lcg,i też mi przypadła do gustu.
Zastanawieam się nad Core Setem revised za 199zł,co wybrać?
Pomóżcie :)
Awatar użytkownika
Koslaz
Posty: 105
Rejestracja: 03 paź 2022, 19:22
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Co wybrać?

Post autor: Koslaz »

Core set do Arkham Horro LCG to niestety tylko demo (3 scenariusze). Do zabawy lepiej mieć którąś z fabuł (rozszerzenie kampanijne), najprościej zacząć od Dziedzictwa Dunwich. Przydałoby się też rozszerzenie badaczy, żeby mieć większą możliwość rozbudowy talii.
Cena już podskakuje znacząco.
Dodatek "Potęga Ix" niesamowicie pogłębia Diunę, więc radziłbym ten kierunek.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 343 times

Re: Co wybrać?

Post autor: itsthisguyagain »

Arkham Horror LCG nie grałem.

Jak lubisz D:I to musisz kupić Potęga IX. Nie będziesz już grać bez tego dodatku.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Co wybrać?

Post autor: arian »

Nie mam dodatku do Diuny, ale Arkham Horror to zupełnie inny typ gry, więc zależy na co masz w danym momencie ochotę i czy w ogóle masz w kolekcji jakieś gry przygodowe. Moim zdaniem HwA jest wart spróbowania i nawet mimo głosów o tym, że podstawka to demo (z czym się w sumie zgadzam), to jednak jest to moim zdaniem demo całkiem dobre, które pozwala spędzić miło kilka-kilkanaście godzin testując sobie różnych badaczy i ucząc się gry. Kart będzie w nowym formacie dość, żeby się miło pobawić, a przynajmniej będziesz wiedział, czy to gra dla Ciebie. Ja w podstawkę grałem pewnie z 10 razy, a jej drugi scenariusz pewnie nawet ze 20 albo więcej i za każdym razem jak go rozkładam (nawet mając już tych kilka dużych kampanii) bawię się bardzo dobrze, bo testuję sobie nim talie.

Dodatek do Diuny pewnie kiedyś kupię, ale na razie grałem w tę grę wyłącznie solo, więc nie wiem, czy jest mi on potrzebny. Ale jeśli grę uważasz za ulubioną, to myślę, że warto rozbudować ją o coś, co jest raczej powszechnie uzwawane za dodatek bardzo dobry. Tym bardziej, że podobno "naprawia" kilka jej elementów.
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Co wybrać?

Post autor: vader777 »

Dzięki za pomoc trza się zastanowić ,pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 386 times

Re: Co wybrać?

Post autor: Gribbler »

Kup Arkham. Jak nie podejdzie, sprzedasz akurat za tyle by mieć jeszcze na ten dodatek do Diuny :wink:
ODPOWIEDZ