Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
buhaj
Posty: 1036
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 837 times
Been thanked: 498 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: buhaj »

StanleyStone pisze: 07 maja 2023, 08:51 O, nie znałem tego. To ja mam dziwną ekipę do grania xD
W moich grach też Szogunat jest zawsze wysoko. W Lidze, którą rozgrywalismy jakiś czas temu miał 3 wynik - co biorąc pod uwagę, że różni gracze grali plus rewanże - nie moze być przypadkiem
Zwolay
Posty: 90
Rejestracja: 25 mar 2023, 10:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Zwolay »

Wczoraj po raz pierwszy przysiadłem do Scythe- jestem dopiero na wstępnym etapie poznawania zasad gry - a pytanie mam takie,czy da się grać na przykład na 2 automy? W sensie tryb solo+ 2 wirtualnych przeciwników? A 3 lub 4? Jeśli się da-to jak się to sprawuje w boju? Lepiej/ciekawiej czy wręcz przeciwnie?
ppeter
Posty: 526
Rejestracja: 22 cze 2021, 17:15
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 146 times
Been thanked: 59 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: ppeter »

Zwolay pisze: 05 cze 2023, 15:44 Wczoraj po raz pierwszy przysiadłem do Scythe- jestem dopiero na wstępnym etapie poznawania zasad gry - a pytanie mam takie,czy da się grać na przykład na 2 automy? W sensie tryb solo+ 2 wirtualnych przeciwników? A 3 lub 4? Jeśli się da-to jak się to sprawuje w boju? Lepiej/ciekawiej czy wręcz przeciwnie?
Jak chcesz takich możliwości, to zobacz na wersję elektroniczną na Steam.
Zwolay
Posty: 90
Rejestracja: 25 mar 2023, 10:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Zwolay »

ppeter pisze: 05 cze 2023, 16:03
Zwolay pisze: 05 cze 2023, 15:44 Wczoraj po raz pierwszy przysiadłem do Scythe- jestem dopiero na wstępnym etapie poznawania zasad gry - a pytanie mam takie,czy da się grać na przykład na 2 automy? W sensie tryb solo+ 2 wirtualnych przeciwników? A 3 lub 4? Jeśli się da-to jak się to sprawuje w boju? Lepiej/ciekawiej czy wręcz przeciwnie?
Jak chcesz takich możliwości, to zobacz na wersję elektroniczną na Steam.
Nie no...nie po to kupowałem planmszówkę żeby siedzieć przed pecetem...przed kompem i tak spędzam z 10 godzin dziennie-wystarczy-dla mnie planszówka w trybie solo to czysty relaks-nie chcę wersji elektronicznej.A wracając do meritum?
Dhel
Posty: 694
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 457 times
Been thanked: 388 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Dhel »

Zwolay pisze: 05 cze 2023, 17:58
ppeter pisze: 05 cze 2023, 16:03
Zwolay pisze: 05 cze 2023, 15:44 Wczoraj po raz pierwszy przysiadłem do Scythe- jestem dopiero na wstępnym etapie poznawania zasad gry - a pytanie mam takie,czy da się grać na przykład na 2 automy? W sensie tryb solo+ 2 wirtualnych przeciwników? A 3 lub 4? Jeśli się da-to jak się to sprawuje w boju? Lepiej/ciekawiej czy wręcz przeciwnie?
Jak chcesz takich możliwości, to zobacz na wersję elektroniczną na Steam.
Nie no...nie po to kupowałem planmszówkę żeby siedzieć przed pecetem...przed kompem i tak spędzam z 10 godzin dziennie-wystarczy-dla mnie planszówka w trybie solo to czysty relaks-nie chcę wersji elektronicznej.A wracając do meritum?
Spokojnie się da,baaa, jak chcesz omijać kompletnie ekran to albo dokup 2 deck automy albo można też zagrać na 1 deck i dobierać karty raz do jednej, raz do drugiej.
I bardzo fajnie to działa przy czym automa gra jak bardzo agresywny przeciwnik, chociaż na 2 automy to czasem same się wezmą za łby i dadzą nam z 2/3 tury spokoju.
Zwolay
Posty: 90
Rejestracja: 25 mar 2023, 10:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Zwolay »

Dhel pisze: 05 cze 2023, 18:41
Spokojnie się da,baaa, jak chcesz omijać kompletnie ekran to albo dokup 2 deck automy albo można też zagrać na 1 deck i dobierać karty raz do jednej, raz do drugiej.
I bardzo fajnie to działa przy czym automa gra jak bardzo agresywny przeciwnik, chociaż na 2 automy to czasem same się wezmą za łby i dadzą nam z 2/3 tury spokoju.
I to jest jakis konkret. Tak jak napisałem-w Scythe stawiam dopiero pierwsze kroki(gra po raz pierwszy wczoraj wjechała na stół) -póki co ogarniam może z 10% zasad....nawet nie wiedziałem że można dokupić osobno decki automy :) Dzięki :)
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: litk »

I to jest jakis konkret. Tak jak napisałem-w Scythe stawiam dopiero pierwsze kroki(gra po raz pierwszy wczoraj wjechała na stół) -póki co ogarniam może z 10% zasad....nawet nie wiedziałem że można dokupić osobno decki automy :) Dzięki :)
Można było kupić kiedy, teraz to chyba nie bardzo.
Zwolay
Posty: 90
Rejestracja: 25 mar 2023, 10:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Zwolay »

litk pisze: 05 cze 2023, 23:06
I to jest jakis konkret. Tak jak napisałem-w Scythe stawiam dopiero pierwsze kroki(gra po raz pierwszy wczoraj wjechała na stół) -póki co ogarniam może z 10% zasad....nawet nie wiedziałem że można dokupić osobno decki automy :) Dzięki :)
Można było kupić kiedy, teraz to chyba nie bardzo.
są na zagranicznych serwisach, np tu:
https://europe.stonemaiergames.com/prod ... 2676376821
jakby ktoś gdzieś wyczaił w Polsce to niech się podzieli linkiem-mnie się nie udało zaleźć a chętnie bym kupił
Niko
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2016, 06:43
Been thanked: 1 time

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Niko »

Przecież jest aplikacja ScytheKick. Możesz grać z max 6 przeciwnikami sterowanymi przez aplikację.
Zwolay
Posty: 90
Rejestracja: 25 mar 2023, 10:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Zwolay »

Niko pisze: 06 cze 2023, 11:09 Przecież jest aplikacja ScytheKick. Możesz grać z max 6 przeciwnikami sterowanymi przez aplikację.
Mam grę od 2 czy 3 dni -skąd miałem wiedzieć o aplikacji? Dzięki-już ściągam.
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 156 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Mortinista »

Cześć,

Wiecie może czy to prawda, że pod koniec tego roku będzie można kupić Legendary Box do Scythe ?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: BOLLO »

Mortinista pisze: 30 cze 2023, 09:45 Cześć,

Wiecie może czy to prawda, że pod koniec tego roku będzie można kupić Legendary Box do Scythe ?
Naprawdę będą chętni aby wydać 700pl za KARTON do gry? :shock: :shock: :shock: Ale brać puki tanio bo :Sugerowana cena detaliczna: 924,00 zł
https://www.fruugo.pl/scythe-legendarna ... ToQAvD_BwE
Awatar użytkownika
Warrtain
Posty: 139
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:50
Has thanked: 174 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Warrtain »

BOLLO pisze: 30 cze 2023, 10:01
Mortinista pisze: 30 cze 2023, 09:45 Cześć,

Wiecie może czy to prawda, że pod koniec tego roku będzie można kupić Legendary Box do Scythe ?
Naprawdę będą chętni aby wydać 700pl za KARTON do gry? :shock: :shock: :shock: Ale brać puki tanio bo :Sugerowana cena detaliczna: 924,00 zł
https://www.fruugo.pl/scythe-legendarna ... ToQAvD_BwE
W sumie to wychodzi drugie tyle co za podstawkę + 3 dodatki xd

Aczkolwiek ta sugerowana cena to jest wymyślona przez ten sklep żeby zrobić pseudo promocję, ten box tyle realnie nie kosztował i kosztować nie będzie ;) Stawiam na ~250 PLN

A co do dostępności to coś w podcaście Kości piony i bastiony jakiś czas temu mówili że ma być dostępny.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 450
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 808 times
Been thanked: 195 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: JollyRoger90 »

Marek z KPBI powiedział, że zdradzi gdzie będzie dostępny, dopiero jak sam kupi.
Żeby uniknąć sytuacji, jak zapytał się na forum o to który dodatek jest lepszy do jakieś gry bo rzucili go w sklepie X i po chwili już mu wykupili cały zapas ;p

Tak przynajmniej do zapamietałem jak mowił na podcascie :)
MowMiStefan
Posty: 616
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 66 times
Been thanked: 157 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: MowMiStefan »

JollyRoger90 pisze: 30 cze 2023, 12:22 Marek z KPBI powiedział, że zdradzi gdzie będzie dostępny, dopiero jak sam kupi.
Warrtain pisze: 30 cze 2023, 11:28 A co do dostępności to coś w podcaście Kości piony i bastiony jakiś czas temu mówili że ma być dostępny.
BOLLO pisze: 30 cze 2023, 10:01 Naprawdę będą chętni aby wydać 700pl za KARTON do gry? :shock: :shock: :shock: Ale brać puki tanio bo :Sugerowana cena detaliczna: 924,00 zł
Mortinista pisze: 30 cze 2023, 09:45 Wiecie może czy to prawda, że pod koniec tego roku będzie można kupić Legendary Box do Scythe ?
A... tutaj to nie można? 54 EUR +17 EUR shipping + VAT bo to Spiral Galaxy z UK robi.
https://europe.stonemaiergames.com/sear ... t&q=scythe

Jakby ktoś brał to chętnie podłączę się na jeden deck automy :)
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: BOLLO »

Warrtain pisze: 30 cze 2023, 11:28
BOLLO pisze: 30 cze 2023, 10:01
Mortinista pisze: 30 cze 2023, 09:45 Cześć,

Wiecie może czy to prawda, że pod koniec tego roku będzie można kupić Legendary Box do Scythe ?
Naprawdę będą chętni aby wydać 700pl za KARTON do gry? :shock: :shock: :shock: Ale brać puki tanio bo :Sugerowana cena detaliczna: 924,00 zł
https://www.fruugo.pl/scythe-legendarna ... ToQAvD_BwE
W sumie to wychodzi drugie tyle co za podstawkę + 3 dodatki xd

Aczkolwiek ta sugerowana cena to jest wymyślona przez ten sklep żeby zrobić pseudo promocję, ten box tyle realnie nie kosztował i kosztować nie będzie ;) Stawiam na ~250 PLN

A co do dostępności to coś w podcaście Kości piony i bastiony jakiś czas temu mówili że ma być dostępny.
Co i tak nawet jak dla mnie wydaję się być ceną absurdalną za kawałek kartonu który nie ma w sobie mechaniki ani fabuły... :mrgreen:

https://mepel.pl/scythe-legendary-box
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 156 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Mortinista »

To chyba informacje, które otrzymałem w jednym ze sklepów są nieaktualne. Usłyszałem, że druk będzie sprzedawany w grudniu, a cena będzie w granicach 150 zł. Jak będzie - zobaczymy.
Awatar użytkownika
Morkai
Posty: 52
Rejestracja: 05 sie 2022, 10:40
Has thanked: 26 times
Been thanked: 15 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Morkai »

Mortinista pisze: 30 cze 2023, 17:50 To chyba informacje, które otrzymałem w jednym ze sklepów są nieaktualne. Usłyszałem, że druk będzie sprzedawany w grudniu, a cena będzie w granicach 150 zł. Jak będzie - zobaczymy.
Też tak uważam...
https://mepel.pl/scythe-legendary-box
=][= WH40k =][= X-wing, Magic, Cthulhu...
Awatar użytkownika
Warrtain
Posty: 139
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:50
Has thanked: 174 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Warrtain »

Morkai pisze: 03 lip 2023, 09:58
Mortinista pisze: 30 cze 2023, 17:50 To chyba informacje, które otrzymałem w jednym ze sklepów są nieaktualne. Usłyszałem, że druk będzie sprzedawany w grudniu, a cena będzie w granicach 150 zł. Jak będzie - zobaczymy.
Też tak uważam...
https://mepel.pl/scythe-legendary-box
Tylko wiecie, ten box nie jest dostępny od bardzo dawna więc ta cena nie koniecznie jest na dzisiejsze warunki. Inna kwestia że tyle już czasu ten transport trwa więc może Phalanx wybrał jaką mega ekonomiczną opcję i dzięki temu cena nie wzrośnie znacząco.
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 465
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 152 times
Been thanked: 154 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: sopel82 »

MowMiStefan pisze: 30 cze 2023, 12:32 A... tutaj to nie można? 54 EUR +17 EUR shipping + VAT bo to Spiral Galaxy z UK robi.
https://europe.stonemaiergames.com/sear ... t&q=scythe

Jakby ktoś brał to chętnie podłączę się na jeden deck automy :)
Tak w ogóle te ceny mają wliczony VAT/cło/etc (https://stonemaiergames.com/shop/eu-brexit/). Jest też free shipping, bodajże od 120 EUR.

Od czasu do czasu od nich bezpośrednio coś zamawiam, to jakby ktoś coś chciał, to można dawać znać (już tak komuś domawiałem nowe monety i decka automy). Mam tam zniżkę 20%, np. legendary box wychodzi ok 190zł.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: litk »

Warto robić upgrade za pomocą metalowych monet, znaczników zasobów, budynków? Ktoś ma i się podzieli wrażeniami?
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 490 times
Been thanked: 272 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Irka »

Myślę, że ta gra jest wręcz stworzona do tego, żeby ją pimpować :)
Dokupiłam znaczniki zasobów i dla mnie to bardzo duża zmiana na plus, szczególnie realistyczne kłody drewna i prawdziwy metal.
(A stare znaczniki można wykorzystać w innych grach, zamiast kartonu.)
Cena/jakość bardzo dobra.
Podobnie metalowe monety - też robią wrażenie. I wiele osób je wykorzystuje też do innych gier.
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 465
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 31 times
Been thanked: 27 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: the_ka »

litk pisze: 17 sty 2024, 18:36 Warto robić upgrade za pomocą metalowych monet, znaczników zasobów, budynków? Ktoś ma i się podzieli wrażeniami?
polecam surowce, świetnie się prezentują i zdecydowanie czuć jakość
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: litk »

the_ka pisze: 17 sty 2024, 18:54
litk pisze: 17 sty 2024, 18:36 Warto robić upgrade za pomocą metalowych monet, znaczników zasobów, budynków? Ktoś ma i się podzieli wrażeniami?
polecam surowce, świetnie się prezentują i zdecydowanie czuć jakość
Właśnie biję się z myślami o te znaczniki i monety, te drewienka trochę kiepsko mi się podobają do są zbyt grube, a czy monety i metal nie nieszczą planszy bo są zapewne ciężkie?
sortirus
Posty: 130
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 21 times
Been thanked: 43 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: sortirus »

litk pisze: 17 sty 2024, 20:03 Właśnie biję się z myślami o te znaczniki i monety, te drewienka trochę kiepsko mi się podobają do są zbyt grube, a czy monety i metal nie nieszczą planszy bo są zapewne ciężkie?
Monety trzyma się obok planszy - przynajmniej ja tak robię. A metal nie zauważyłem by jakkolwiek uszkodził planszę. Wystarczy normalnie odkładać, nie rzucać i powinno być ok ;).
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
ODPOWIEDZ