Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
khomaniac
Posty: 102
Rejestracja: 04 lut 2020, 17:39
Has thanked: 56 times
Been thanked: 33 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: khomaniac »

Mr_Fisq pisze: 18 sie 2021, 09:39 Podesłanie recenzentom jednego egzemplarza angielskiego do przekazywania dalej nie wydaje się problemem. Pytanie kto (z bardziej znanych recenzentów, oprócz WojennikTV) w Polsce mógłby być zainteresowany tym tytułem...
Gradanie? Gra nie jest jakaś ciężka + jest ładnie wydana. Ktoś spoza bańki gier wojennych mógłby się nią spokojnie zainteresować. Według mnie przy naprawdę niedużych chęciach łatwo by to przeszło.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Leviathan »

Na Wojennik TV był materiał poświęcony temu tytułowi - przeprowadziłem wywiad z Vangelisem, który opowiadał o procesie powstawania gry.

Fakt jednak, że brakuje dodatkowych materiałów. Być może ich większa liczba pozwoliłaby na dotarcie do większego grona zainteresowanych osób.
khomaniac
Posty: 102
Rejestracja: 04 lut 2020, 17:39
Has thanked: 56 times
Been thanked: 33 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: khomaniac »

Według Planszowych Newsów, Phalanx już przy obecnej liczbie zamówień (225) bierze się za polska wersję! :D Jednak chcecie to wydać :lol:

Dziękujemy! :D
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: pcyzm »

khomaniac pisze: 20 wrz 2021, 14:09 Według Planszowych Newsów, Phalanx już przy obecnej liczbie zamówień (225) bierze się za polska wersję! :D Jednak chcecie to wydać :lol:

Dziękujemy! :D
Oglądałem ten materiał i jak wcześniej starałem się zrozumieć podejście firmy tak teraz budzi większy niesmak. Chodzi o to pytanie Piotrka czy można się spodziewać jakiejś recenzji i odpowiedź w stylu "no już dobrze, może coś tam zdziałamy w tym kierunku" rzuconą od niechcenia.
khomaniac
Posty: 102
Rejestracja: 04 lut 2020, 17:39
Has thanked: 56 times
Been thanked: 33 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: khomaniac »

Widziałem tylko newsa na stronie fb.
Ja nie jestem sentymentalny, jak wydadzą to będę szczęśliwy ;)
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: promykx »

Ciekawy news mi wyskoczył na fb.
Mianowicie Board news podają że
Wydawnictwo PHALANX zapowiedziało, że w przyszłym roku ukaże się w polskiej wersji językowej gra Freedom! 🤩
Okazało się, że chętnych na ten tytuł jest 250 osób i jest to wystarczająca ilość zamówień, aby ruszyła produkcja polskiej wersji.
To nie wszystko:
➡ do jutra możecie zamówić grę w promocyjnej cenie 149,95 zł 🤩
👉 https://bit.ly/3yy8y7l
Jak informuje Phalanx cena w przedsprzedaży zmieni się na wyższą: SCD: 269,00 zł.
➡ Płatność za zamówienia - około 15 stycznia 2022.
➡ Premiera gry - kwiecień 2022!
🎲 Freedom! to asymetryczna gra o oblężeniu. Test siły woli, wytrzymałości i umiejętności taktycznych zarówno dla oblężonych powstańców, jak i atakujących żołnierzy Imperium, pragnących tylko jednego – zdławienia rebelii! Ten uniwersalny konflikt zobrazowany został poprzez dramatyczną historię Świętego Miasta Messolonghi, oblężonego przez osmańską armię w trakcie wojny o niepodległość Grecji.
Gra toczy się na dwóch płaszczyznach: pod murami oblężonego miasta, gdzie bezpośrednio ścierają się dwa wrogie wojska, a także na mapie regionu, gdzie gracze starają się pozyskać dla swoich działań kluczowe wsparcie.
Celem najeźdźcy jest przedarcie się za mury miasta bądź zmuszenie mieszkańców do wycofania się z rebelii, poprzez obniżenie ich morale do zera. Obrońcy natomiast usiłują przetrwać szturmy i bronić miasta na tyle efektywnie, aby agresor sam zrezygnował z oblężenia, na skutek spadku morale w szeregach atakujących.
~Sofi
#phalanx #freedom #boardgames #boardgame #gryplanszowe #tabletopgames #tabletop #boardgamegeek #planszowki #planszówki #boardgamenews #boardgamesaddict #game #games #boardnews #bn
News jest z wczoraj także chyba do dziś można składać zamówienia za niższą cenę? Nie wiem. Jeśli to prawda to trochę słabo reklamowana jest ta akcja.
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 64 times
Been thanked: 118 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: loaru »

Ważne info - polska wersja gry będzie zawierała tryb solo. Osoby, które deklarowały zakup w przedsprzedaży, mają czas do 18 marca na opłacenie zamówienia.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2046
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: walkingdead »

Ostatnimi czasy miałam rozbrat z planszówkami (zarówno z samym graniem, jak i śledzeniem tego co się dzieje w świecie planszówek).
Więc z "lekkim" opóźnieniem ogrywam półkę wstydu. Miałam wczoraj przyjemność odpalić "Freedom". Bardzo przyjemna gra, choć na głębsze przemyślania skuszę się po rozegraniu jeszcze kilku partii.

Kiedy zamawiałam "Freedom" na KS to czytałam, że nie ma szans na wersję PL. Dziś czytam tutaj na forum, że nie tylko taka wersja powstaje, ale jeszcze ma dodatkowy tryb solo. Cóż.Mogli na etapie KS wspomnieć, że biorą pod uwagę crowdfunding wersji PL (chyba, że przegapiłam taką informację to zwracam honor).

Czy ten tryb solo to faktycznie 10 kart? Jak wygląda rozgrywka solo? Czy ewentualnie można to gdzieś kupić?
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: EVOCATVS »

Też mam wersję z KS i dodatek z trybem solo był dodawany gratis dla wspierających. Jest to kilka kart + instrukcja w małym pudełku.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2046
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: walkingdead »

EVOCATVS pisze: 19 wrz 2022, 11:50 Też mam wersję z KS i dodatek z trybem solo był dodawany gratis dla wspierających. Jest to kilka kart + instrukcja w małym pudełku.
Zamawialam na KS Freedom razem z Europe Divided w 2019 i nic nie dostałam.
Zapytam Phalanx czy można dokupić.
sinuhePL
Posty: 39
Rejestracja: 20 sty 2020, 11:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: sinuhePL »

Premiera przesunięta na 1Q 2023 :cry:
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Szewa »

sinuhePL pisze: 07 gru 2022, 10:32 Premiera przesunięta na 1Q 2023 :cry:
Im mniejsze oczekiwania tym mniejsze rozczarowanie, a ja już przestałem oczekiwać czegokolwiek od wydawców jeśli chodzi o terminy :P
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Probe9 »

Dostałem dzisiaj przesyłkę z polską wersją. Jakość wydania phalanxowa, więc jest dobrze. Mam nadzieję, że mechancznie też się obroni. Przeszła raczej bez większego echa wersja angielska, ale z uwagi na tematykę nie jestem szczególnie tym zaskoczony :) Recenzje są w sumie obiecujące, więc trzeba zagrać.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
copychef
Posty: 123
Rejestracja: 13 sty 2019, 09:51
Has thanked: 97 times
Been thanked: 48 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: copychef »

Probe9 pisze: 24 maja 2023, 22:42 Dostałem dzisiaj przesyłkę z polską wersją. Jakość wydania phalanxowa, więc jest dobrze. Mam nadzieję, że mechancznie też się obroni. Przeszła raczej bez większego echa wersja angielska, ale z uwagi na tematykę nie jestem szczególnie tym zaskoczony :) Recenzje są w sumie obiecujące, więc trzeba zagrać.
Zamawiałeś może bezpośrednio od Phalanx? Sklep mojej przesyłki jeszcze nawet nie nadał. :|
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Szewa »

U mnie także już gra leży, zamawiałem wprost od Phalanx.

Już nie mogę się doczekać, aby wyłożyć na stół ;D
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Probe9 »

copychef pisze: 24 maja 2023, 23:14 Zamawiałeś może bezpośrednio od Phalanx? Sklep mojej przesyłki jeszcze nawet nie nadał. :|
Bezpośrednio, premiera polskiej wersji jest 30.05, więc sklepy pewnie zaczną 29.05 rozsyłać.
Szewa pisze: 24 maja 2023, 23:25 Już nie mogę się doczekać, aby wyłożyć na stół ;D
Ja teraz na krótki urlop jadę, więc 2 tyg poczekam z 1 grą. Ale jak tak patrzę to co może się nie udać ? CDG jest, asymetria jest, ciekawa tematyka jest ;) No jedna rzecz, która bym poprawił (spoko to brzmi przed 1 grą ;p) to wspólna talia, wole jak każda strona ma własną - więcej strategii mniej losowości jest wtedy. No ale nie ma co gadać, może tu to dobrze zadziała.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 64 times
Been thanked: 118 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: loaru »

Jakość jest ok. Zauważyłem tylko, że plansza ma teksty po angielsku, ale chyba tak ma być sądząc po ilustracji w instrukcji i na okładce z tyłu.
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: AnlAir »

Karty mogłyby być troszkę grubsze, takie lekkie zrzędzenie, sorki :P
Za to linnen finish.
W środku jest już wariant solo, wcześniej był w przedsprzedaży.
Myślałem, że będzie dołączony oddzielnie.
W sumie to tylko 10kart i dwustronna instrukcja.
Zapewne innego wydania nie będzie i wszyscy otrzymają taki komplecik.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Muleq »

Jak już czepiamy się kart to szkoda, że różne karty mają tą samą ilustrację. Tak jakby grafikowi zabrakło pomysłów?? Natomiast co do reszty to tak jak to trafnie ujął Probe9 jakoś wykonania "phalanxowa" :wink:

Ps.
No i są kostki więc Raj będzie usatysfakcjonowany bo to przecież gra wojenna :wink: .
copychef
Posty: 123
Rejestracja: 13 sty 2019, 09:51
Has thanked: 97 times
Been thanked: 48 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: copychef »

Muleq pisze: 25 maja 2023, 19:55 Jak już czepiamy się kart to szkoda, że różne karty mają tą samą ilustrację. Tak jakby grafikowi zabrakło pomysłów??
Ech, szkoda. Widziałem zdjęcia pierwszego druku i zwróciłem na to uwagę. Miałem cichą nadzieję, że w drugim dorobią nowe.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: mmag »

Mapę i znaczniki też mam po angielsku.

Co do powtarzających się ilustracji, to w czasie kampanii było to bodajże tłumaczone nie tyle brakiem pomysłów, co ograniczeniami budżetowymi i zbyt wysokim kosztem zamówienia kolejnych dedykowanych grafik.

Na plus na pewno są wprowadzone ulepszenia w polskiej, drugiej wersji - poprawione kolory, czytelność i powiększone komponenty.

Czy dostaliście z grą talię kart do trybu solo? Bo u mnie była w pudełku tylko dodatkowa instrukcja dla tego wariantu?
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: AnlAir »

mmag pisze: 25 maja 2023, 23:04 Czy dostaliście z grą talię kart do trybu solo? Bo u mnie była w pudełku tylko dodatkowa instrukcja dla tego wariantu?
U mnie jest dodatkowa talia, 10kart S1-S10
Była zapakowana w plastik oddzielnie od tali A i B
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: mmag »

Dzięki za odpowiedź, w takim razie będę musiał się upomnieć o to.

PS. Nieaktualne... Talia odnaleziona pomiędzy woreczkami strunowymi, których wcześniej po prostu nie wyciągałem z pudełka przy przeglądaniu całości :oops:
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 470
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: sopel82 »

loaru pisze: 25 maja 2023, 16:59 Zauważyłem tylko, że plansza ma teksty po angielsku, (...)
Wygląda na to, że tak ma być.

Właśnie widziałem odpowiedź na FB:
Jaro Andrus pisze: Dacie radę z angielską.
Adrian pisze: Wszystkie wersje językowe są w języku angielskim, to decyzja produkcyjna, dzięki której można było zaoferować niższą cenę za grę 🙂 Terminy są wyjaśnione w instrukcji.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2023, 13:36 przez sopel82, łącznie zmieniany 1 raz.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Aleksandreus
Posty: 12
Rejestracja: 25 kwie 2023, 22:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Aleksandreus »

Witam

Gra jest jak dla mnie znakomita. Ale znalazłem jedną nieścisłość.

Czy karta Osmanów "Drabiny oblężnicze" nie jest przypadkiem źle przetłumaczona?
"Jeśli posiadasz jednostki w rzędzie 4, obok pola muru bez jednostek Greków, możesz przesunąć do 2 jednostek !!!Greków!!! na to pole." Czy tylko mi wydaje się, że powinno chodzić o przesunięcie do 2 jednostek Osmanów? Drabiny oblężnicze działają chyba w taki sposób :roll:

Opis fabularny karty:
"Arwanici przynoszą przed mur liczne liny i drabiny, aby wspiąć się na niego podczas ataków."
Ostatnio zmieniony 06 cze 2023, 13:20 przez Aleksandreus, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ