The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Jinx1337 »

I jak wyglada ewentualnie dodanie OMEGA TEAM lub SONS OF R. w wer. ANG do PL?

Tam tylko planszetki maja roznice jezykowe, prawda? I jest ich dosc niewiele?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Jinx1337 pisze: 27 sie 2021, 12:32 I jak wyglada ewentualnie dodanie OMEGA TEAM lub SONS OF R. w wer. ANG do PL?

Tam tylko planszetki maja roznice jezykowe, prawda? I jest ich dosc niewiele?
Na wersję PL raczej bankowo nie ma szans. Szukaj ANG jak tylko możesz. Tekstu nie ma tam za wiele.

Edit: ks exclusive były chyba też woreczki na kości o ile dobrze pamiętam.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Lolas »

Woreczki trafiły do pudełka Omega Team
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4457
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 845 times
Kontakt:

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Hardkor »

Tak ostatnio się zacząłem zastanawiać. Gra Langa, wydana przez portal. Zero dodruków, ciągle widzę w wysokich cenach z drugiej ręki. Gra się w ogole w PL (albo i na świecie) nie przyjęła czy o co chodzi?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10903
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

W Polsce sie nie przyjęła, na zachodzie miala rozne opinie, ale ogólnie po prostu zakończyła cykl zycia
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: jediwolf »

Hardkor pisze: 13 lut 2022, 13:43 Tak ostatnio się zacząłem zastanawiać. Gra Langa, wydana przez portal. Zero dodruków, ciągle widzę w wysokich cenach z drugiej ręki. Gra się w ogole w PL (albo i na świecie) nie przyjęła czy o co chodzi?
Ogólnie CMONy wycofały się z dodruków tej gry, a tym samym Portal stracił taką możliwość. Dla mnie gra świetna, bardzo lubimy do niej wracać. Akurat posiadam kompletny ks więc regrywalność jest ogromna.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Gromb »

I widzę, że angielskie wydanie wciąż dostępne w niektórych polskich sklepach.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 103 times
Been thanked: 17 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: bly73 »

Było jakieś info ostatnio z Portalu o oddziałach Gamma i Delta, bo przyznaję się że na moment straciłem wątek odnośnie tych druków?
Sciurus77
Posty: 34
Rejestracja: 26 lip 2019, 19:45
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Sciurus77 »

https://portalgames.pl/pl/statusy-nowosci/
Podaje status: w transporcie
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Lolas »

bly73 pisze: 11 cze 2022, 13:08 Było jakieś info ostatnio z Portalu o oddziałach Gamma i Delta, bo przyznaję się że na moment straciłem wątek odnośnie tych druków?
Dziś dostałem maila z Portalu:
"Lada moment rusza wysyłka dodatków do gry The Others - Drużyna Delta i Drużyna Gamma. Zanim to nastąpi, chcielibyśmy potwierdzić adres wysyłki."
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 103 times
Been thanked: 17 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: bly73 »

Lolas pisze: 13 cze 2022, 13:18
bly73 pisze: 11 cze 2022, 13:08 Było jakieś info ostatnio z Portalu o oddziałach Gamma i Delta, bo przyznaję się że na moment straciłem wątek odnośnie tych druków?
Dziś dostałem maila z Portalu:
"Lada moment rusza wysyłka dodatków do gry The Others - Drużyna Delta i Drużyna Gamma. Zanim to nastąpi, chcielibyśmy potwierdzić adres wysyłki."
Zgadza się, też dostałem.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: raiden25 »

Witam, czy ktoś posiada listę błędów w Polskiej edycji i ewentualnie to co zostało poprawione w zestawie naprawczym (choć wiem że nie naprawili chyba tego w 100%)? Chciałbym sprawdzić czy moja wersja ma poprawione elementy, oraz czy ewentualnie drugą jaką planuje kupić je ma. Nie wiem po prostu po czym weryfikować. No i przydało by się grać zgodnie z zasadami poprawnymi.

PS. Pewnie najlepiej kupić edycje ENG :/
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 969
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Leinadus »

raiden25 pisze: 06 cze 2023, 13:41 Witam, czy ktoś posiada listę błędów w Polskiej edycji i ewentualnie to co zostało poprawione w zestawie naprawczym (choć wiem że nie naprawili chyba tego w 100%)? Chciałbym sprawdzić czy moja wersja ma poprawione elementy, oraz czy ewentualnie drugą jaką planuje kupić je ma. Nie wiem po prostu po czym weryfikować. No i przydało by się grać zgodnie z zasadami poprawnymi.

PS. Pewnie najlepiej kupić edycje ENG :/
Najlepiej kupić wersję ENG ze względu na część dodatków niedostępnych w wersji PL. Ja wymieniłem Yedo z dopłatą na wersję PL z kilkoma dodatkami. Tak mi podeszła, że kupiłem tutaj all-ina ENG (bez pudełek) za ok 800-900 (oferowałem za same dodatki 500 zł, ale sprzedawca nie chciał dzielić). Wymieniłem tylko figurki, bo tam miałem pomalowane i sprzedałem swoją wersję PL za ok 700 zł. Teraz robię sobie do tego skrzynie i niewielką różnicą mam all-ina. Pewnie też byś tak trafił, jak olejesz pudła, bo w pudłach ceny ok 1500 zł.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: raiden25 »

Leinadus pisze: 06 cze 2023, 13:53
raiden25 pisze: 06 cze 2023, 13:41 Witam, czy ktoś posiada listę błędów w Polskiej edycji i ewentualnie to co zostało poprawione w zestawie naprawczym (choć wiem że nie naprawili chyba tego w 100%)? Chciałbym sprawdzić czy moja wersja ma poprawione elementy, oraz czy ewentualnie drugą jaką planuje kupić je ma. Nie wiem po prostu po czym weryfikować. No i przydało by się grać zgodnie z zasadami poprawnymi.

PS. Pewnie najlepiej kupić edycje ENG :/
Najlepiej kupić wersję ENG ze względu na część dodatków niedostępnych w wersji PL. Ja wymieniłem Yedo z dopłatą na wersję PL z kilkoma dodatkami. Tak mi podeszła, że kupiłem tutaj all-ina ENG (bez pudełek) za ok 800-900 (oferowałem za same dodatki 500 zł, ale sprzedawca nie chciał dzielić). Wymieniłem tylko figurki, bo tam miałem pomalowane i sprzedałem swoją wersję PL za ok 700 zł. Teraz robię sobie do tego skrzynie i niewielką różnicą mam all-ina. Pewnie też byś tak trafił, jak olejesz pudła, bo w pudłach ceny ok 1500 zł.
W PL jest prawie wszystko używane poza KSE, ja nie musze mieć wszystkiego bo aby to ograć to bym musiał mieć tylko jedną grę a nie 800 :)
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: suibeom »

Kampania The Others solo/coop jest już dostępna na BGG https://boardgamegeek.com/filepage/2604 ... olocoop-pl
Mam nadzieję, że będziecie się przy niej równie dobrze bawić co ja.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: raiden25 »

suibeom pisze: 21 cze 2023, 08:35 Kampania The Others solo/coop jest już dostępna na BGG https://boardgamegeek.com/filepage/2604 ... olocoop-pl
Mam nadzieję, że będziecie się przy niej równie dobrze bawić co ja.
W skrócie jak to działa? Grzech ma jakiś system poruszania i akcji?
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: suibeom »

raiden25 pisze: 21 cze 2023, 11:04
suibeom pisze: 21 cze 2023, 08:35 Kampania The Others solo/coop jest już dostępna na BGG https://boardgamegeek.com/filepage/2604 ... olocoop-pl
Mam nadzieję, że będziecie się przy niej równie dobrze bawić co ja.
W skrócie jak to działa? Grzech ma jakiś system poruszania i akcji?
są karty do trybu solo, które mówią co i jak robi Grzech. Działa to świetnie i gorąco polecam

tu są karty, ale nie wiem czy wszystkie viewtopic.php?t=68115&hilit=the+others
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: raiden25 »

suibeom pisze: 21 cze 2023, 11:10
raiden25 pisze: 21 cze 2023, 11:04
suibeom pisze: 21 cze 2023, 08:35 Kampania The Others solo/coop jest już dostępna na BGG https://boardgamegeek.com/filepage/2604 ... olocoop-pl
Mam nadzieję, że będziecie się przy niej równie dobrze bawić co ja.
W skrócie jak to działa? Grzech ma jakiś system poruszania i akcji?
są karty do trybu solo, które mówią co i jak robi Grzech. Działa to świetnie i gorąco polecam

tu są karty, ale nie wiem czy wszystkie viewtopic.php?t=68115&hilit=the+others
Sam je drukowałeś czy zamwiałeś gdzieś? Temat jak by umarł dawno temu z tego co widać po rozmowie...
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: suibeom »

raiden25 pisze: 21 cze 2023, 11:57
suibeom pisze: 21 cze 2023, 11:10
raiden25 pisze: 21 cze 2023, 11:04

W skrócie jak to działa? Grzech ma jakiś system poruszania i akcji?
są karty do trybu solo, które mówią co i jak robi Grzech. Działa to świetnie i gorąco polecam

tu są karty, ale nie wiem czy wszystkie viewtopic.php?t=68115&hilit=the+others
Sam je drukowałeś czy zamwiałeś gdzieś? Temat jak by umarł dawno temu z tego co widać po rozmowie...
Sam drukowałem. Tylko txt i biała kartka :-( , więc nie są profeska, ale jak ktoś będzie się kusił na druk wchodzę w to :-)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: raiden25 »

suibeom pisze: 21 cze 2023, 12:06
raiden25 pisze: 21 cze 2023, 11:57
suibeom pisze: 21 cze 2023, 11:10

są karty do trybu solo, które mówią co i jak robi Grzech. Działa to świetnie i gorąco polecam

tu są karty, ale nie wiem czy wszystkie viewtopic.php?t=68115&hilit=the+others
Sam je drukowałeś czy zamwiałeś gdzieś? Temat jak by umarł dawno temu z tego co widać po rozmowie...
Sam drukowałem. Tylko txt i biała kartka :-( , więc nie są profeska, ale jak ktoś będzie się kusił na druk wchodzę w to :-)
Ja to robie na drukarce domowej i mam jak ori :D Kwestia plików :D
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: suibeom »

raiden25 pisze: 21 cze 2023, 13:48
Spoiler:
Ja to robie na drukarce domowej i mam jak ori :D Kwestia plików :D
podzielisz się tymi plikami?
Korvus
Posty: 18
Rejestracja: 02 maja 2019, 19:07
Has thanked: 1 time

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Korvus »

Cześć! Czy jest gdzieś udostępniony plik z tymi ostatecznymi poprawionymi planszami?

Ewentualnie może być też dla mnie plik z planszami angielskimi to przetłumaczę je sam.

Jakie są znane błędy jeszcze oprócz tych na planszach?

PS. Błędy typu "kafelki miasta" zamiast "płytki dzielnic" to już według mnie pedantyzm, bo przecież wiadomo od razu o co chodzi. Bardziej martwiące o wiele są takiego rodzaju błędy w tłumaczeniu, które mogą wpłynąć na nieprawidłowe wykonywanie akcji/poleceń i grę niezgodną z zasadami.
ODPOWIEDZ