Wojna o pierścień / War of the ring (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Fojtu »

PytonZCatanu pisze: 04 kwie 2023, 14:09 Jako kompletny laik zadam noobowe pytanie - ten program można jakoś pobrać? Można przez niego umówić się z kim konkretnym na grę sparingową?
Na discordzie jest instrukcja jak wszystko zaaranżować.

Ogólnie - pobierasz folderek z grą - tam jest program w javie, który odpalasz (oczywiście musisz mieć zainstalowaną Javę).
W programie jedna osoba hostuje, druga się podłącza przez IP - najlepiej to działa z VPN, więc większość osób używa Hamachi, żeby najpierw się połączyć na VPN.
Samo umawianie się działą przez discord. Postujesz na kanale lookingforgame z detalami co chcesz grać i czekasz aż ktoś odpowie. Jak już odpowie to się łączysz. Sam program w javie nie ma żadnego matchmakingu.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Fojtu »

Swoją drogą, serdecznie zapraszam do dołączenia do serwera i spróbowania samemu. Jest oczywiście sporo starej gwardii i wyjadaczy z grubymi setkami rozgrywek, ale jest też sporo świeżaków. Ludzie na serwerze są fantastyczni, bardzo przyjemna i otwarta atmosfera. No i można zagrać poza swoją "bańką", co potencjalnie otwiera oczy. Ja jeszcze niedawno grałem niemal wyłącznie z Panami, teraz gram niemal wyłącznie podstawkę.
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 458 times
Been thanked: 53 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: kolosm »

Ależ pięknie! W sumie chętnie bym spróbował, jednak przede wszystkim z rodakami ...
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1664 times
Been thanked: 2085 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: PytonZCatanu »

Fojtu pisze: 04 kwie 2023, 14:58 Swoją drogą, serdecznie zapraszam do dołączenia do serwera i spróbowania samemu. Jest oczywiście sporo starej gwardii i wyjadaczy z grubymi setkami rozgrywek, ale jest też sporo świeżaków. Ludzie na serwerze są fantastyczni, bardzo przyjemna i otwarta atmosfera. No i można zagrać poza swoją "bańką", co potencjalnie otwiera oczy. Ja jeszcze niedawno grałem niemal wyłącznie z Panami, teraz gram niemal wyłącznie podstawkę.
Dzięki za wszelkie instrukcje. Poczytam i może spróbuję.

Ostatnie pytanie: czy w związku z tym jak ta implementacja jest zrobiona można grać tylko na kompie? Na smartfonie to nie przyjedzie?
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Fojtu »

PytonZCatanu pisze: 05 kwie 2023, 14:39
Fojtu pisze: 04 kwie 2023, 14:58 Swoją drogą, serdecznie zapraszam do dołączenia do serwera i spróbowania samemu. Jest oczywiście sporo starej gwardii i wyjadaczy z grubymi setkami rozgrywek, ale jest też sporo świeżaków. Ludzie na serwerze są fantastyczni, bardzo przyjemna i otwarta atmosfera. No i można zagrać poza swoją "bańką", co potencjalnie otwiera oczy. Ja jeszcze niedawno grałem niemal wyłącznie z Panami, teraz gram niemal wyłącznie podstawkę.
Dzięki za wszelkie instrukcje. Poczytam i może spróbuję.

Ostatnie pytanie: czy w związku z tym jak ta implementacja jest zrobiona można grać tylko na kompie? Na smartfonie to nie przyjedzie?
Na telefonie na pewno nie :lol:
Pewnie na tablecie windowsowym to najbardziej "mobilna" wersja. Na Androidzie czy iOS chyba nie można odpalić javy.
dzium
Posty: 20
Rejestracja: 09 kwie 2015, 23:25
Has thanked: 4 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: dzium »

Fojtu pisze: 04 kwie 2023, 13:42
PytonZCatanu pisze: 04 kwie 2023, 13:37
Fojtu pisze: 04 kwie 2023, 13:29. Sam używam tego almanacha w angielskim oryginale jak grywam przez neta...
Gdzie grywasz przez neta w WoP?
Jest serwer discorda:
https://discord.gg/Fw5eZCMF
Jest drabinka z Elo, ligi, coroczny turniej. Gry są logowane, więc też jest trochę statystyk
Tutaj jest plik z wynikami, drabinką itd:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1355474132

Można grać na 2 sposoby:
1. TTS
2. Java
Java jest zdecydowanie bardziej popularna, bo jest po prostu szybsza. Z ogarniętym graczem, jeżeli nic bardzo dziwnego się nie dzieje jestem w stanie zagrać w godzinę.
można prosić o link do discorda? ten poprzedni wygasł
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: aduko »

Nosiadbt1100
Posty: 386
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Królowie Śródziemia - premiera angielskiej wersji planowana podczas tegorocznych Essen, w sklepach w listopadzie (polska pewnie z drobnym opóźnieniem).

Nowi bohaterowie się szykują :


Obrazek
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 216
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: tencogoniema »

coś więcej o królach wiadomo czy dalej ogolnikowo, gotuj kase i czekaj na info :?:
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 325
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 140 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: olocop »

tencogoniema pisze: 12 cze 2023, 06:01 coś więcej o królach wiadomo czy dalej ogolnikowo, gotuj kase i czekaj na info :?:
To, że:
- konkretyzuje się termin wydania, od lat przesuwany, jeszcze niedawno planowany na 2024,
- dodatek będzie "polityczny". Z dodatku wypadła mechanika wież oblężniczych, która ma się pojawić w czwartym dodatku, nastawionym na działania wojenne
- główny pomysł, to że królowie mogą być neutralni, mogą stanąć po stronie Wolnych Ludów, ale mogą być też skorumpowani przez Cień (tu warto dodać, że umieszczone w jednym z poprzednich postów zdjęcie to jedynie warianty kolorystyczne dla różnych stanów, a figurek będzie raczej 5+3)

Na dzień dzisiejszy to tyle:)

EDIT: Zapomniałem napisać, że mechanika korumpowania ("psucia") królów będzie bazować na wynikach "Oka" na kościach akcji Cienia, więc pojawi się wybór, do jakiego celu te wyniki się użyje.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2023, 14:44 przez olocop, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 216
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: tencogoniema »

To sie wysilili, machiny osobno czyli skok na kase jak u wiekszosci :evil:
Swoja drogą zasady do machin to maja już prawie 20 lat.
Moze dodatek "polityczny" bedzie ciekawy, choć obawiam sie ze czesc postaci bedzie rżnięta z tego dodatku 1ed
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3364
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: psia.kostka »

Postaci w Krolach sa na BGG wymieniane juz od dluzszego czasu.
A w tym z machinami, to moze Bitwy Trzeciej Ery? Sa jakies powody "na nie"?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 325
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 140 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: olocop »

Jeśli chodzi o czwarty dodatek to bardzo świeża informacja i na razie mgliście podana przez Roberto między słowami. Może dodadzą tam też planowanych wcześniej półorków i nietoperze? Czas pokaże. Na razie niech wydadzą Królów. W sumie dobrze, że skupiają się na konkretnej nowej mechanice, a nie dodają dużo różnych rzeczy, dzięki czemu w końcu może zobaczymy dodatek w sklepach. Patrząc na Panów Środziemia, to była dobra droga.
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 216
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: tencogoniema »

no Panowie to fajna droga była oby ten dodatek był na takim poziomie
Awatar użytkownika
Iskierek
Posty: 306
Rejestracja: 18 maja 2018, 14:28
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Iskierek »

HEj, nei wiem cyz to jest offtop, ale od dluższczego czasu szukam WoP do kupienia, i ciagle niedostępny, czy planowany jest jakiś dodruk ?
Ushi
Posty: 62
Rejestracja: 07 kwie 2017, 09:53
Has thanked: 292 times
Been thanked: 16 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Ushi »

Iskierek pisze: 04 lip 2023, 10:23 czy planowany jest jakiś dodruk ?
http://galakta.pl/plany-wydawnicze/plan ... e-dodruki/
shadoxsas
Posty: 38
Rejestracja: 03 kwie 2022, 18:07
Has thanked: 49 times
Been thanked: 2 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: shadoxsas »

Hej można prosić o link do discorda?

zamierzam w sumie zakupić WoP, w sumei ogrywałem Rebelię i widzę że też i ta gra powinna mi jak i znajomemu podejść.
Ale skoro jest możliwość ogrania online gry to chętnie bym się skusił tylko muszę przeczytać instrukcję itp.
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: AndreV »

Autorzy w końcu ogłosili wypuszczenie Królów, grudzień 2023, 44.90$
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Abizaas »

Ja obawiam się że ten dodatek będzie zbędny, bardzo podoba mi się zestaw podstawka + Panowie. Na ten moment czekam na opinie jak będzie chodzić podstawka z Panami i Królami, bo Wojowników nie zamierzam wprowadzać.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 325
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 140 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: olocop »

Na stronie ARES została umieszczona instrukcja angielska do Królów.
Po przeczytaniu, jak dla mnie jest to dodatek obowiązkowy, wprowadzający intuicyjne i ciekawe zmiany znacznie rozszerzające głębię decyzyjności. Wersja polska jest potwierdzona przez Roberto na BGG, pozostaje tylko czekać (wiosna 2024?)
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1664 times
Been thanked: 2085 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: PytonZCatanu »

Iskierek pisze: 04 lip 2023, 10:23 HEj, nei wiem cyz to jest offtop, ale od dluższczego czasu szukam WoP do kupienia, i ciagle niedostępny, czy planowany jest jakiś dodruk ?
Planszowe Newsy własne ogłosiły - przyszły tydzień dodruk ma być w sklepach
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Fujis »

Cześć :) właśnie przymierzam się do zakupu bo widziałem, ze jest dodruk. Mam pytanko bo widzę duża rozbieżność cen. Np u gandalfa i innych 300plus a np na rebelu 400plus. Czy to jest jakaś różnica w grze ? W rebelu jest ta nowa z dodruku a tam są jakieś starsze wersje? Czy wogle dodruk się czym różni czy to jest to samo ? Czy poprostu na rebelu jest drożej i można śmiało zamawiać gdzieś tańsze wersje ?
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Abizaas »

Fujis pisze: 07 wrz 2023, 16:10 Cześć :) właśnie przymierzam się do zakupu bo widziałem, ze jest dodruk. Mam pytanko bo widzę duża rozbieżność cen. Np u gandalfa i innych 300plus a np na rebelu 400plus. Czy to jest jakaś różnica w grze ? W rebelu jest ta nowa z dodruku a tam są jakieś starsze wersje? Czy wogle dodruk się czym różni czy to jest to samo ? Czy poprostu na rebelu jest drożej i można śmiało zamawiać gdzieś tańsze wersje ?
Dlaczego na rebelu mialoby byc tanio, to wydawca, nie sklep. Po prostu weź najnowszy druk z dowolnego sklepu, z tego co mi wiadomo i tak nie wprowadzili zmian z erraty.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Fujis »

Rozumiem, czyli dodruk niczym się nie różni, to mi znacznie ułatwia sprawę. Dziękuje za odpowiedz ;)
ODPOWIEDZ