(Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10804
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: japanczyk »

Golin pisze: 08 maja 2023, 11:51 będą Wilki w sprzedaży przedpremierowo na Gameroom w Krakowie?
na BookGame?
Na pewno nie bo mowili o dostawie pod koniec maja
Zachmaniak
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2020, 17:36

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Zachmaniak »

Czy jest szansa na Circadians Chaos Order w okolicach września ?
IrasArgor
Posty: 369
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: IrasArgor »

Zachmaniak pisze: 08 maja 2023, 13:35 Czy jest szansa na Circadians Chaos Order w okolicach września ?
Mała moim zdaniem bo ostatnio dostali sampla First Light do akceptacji,a on miał być wcześniej.
Awatar użytkownika
skibo
Posty: 93
Rejestracja: 18 paź 2021, 12:37
Has thanked: 54 times
Been thanked: 19 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: skibo »

A czy ktoś z Szanownych ma wiedzę czy w dodruku Najeźdźców ze Scytii będzie errata do instrukcji ? :)

Kiedyś rozmawiałem z Grześkiem P. i mieli się nad tym tematem pochylić np w formie naklejki :)

Niestety nigdzie nie ma informacji zwrotnej , nawet u głównego źródła
Atk
Posty: 1385
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 490 times
Been thanked: 282 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Atk »

skibo pisze: 08 maja 2023, 17:48 A czy ktoś z Szanownych ma wiedzę czy w dodruku Najeźdźców ze Scytii będzie errata do instrukcji ? :)

Kiedyś rozmawiałem z Grześkiem P. i mieli się nad tym tematem pochylić np w formie naklejki :)

Niestety nigdzie nie ma informacji zwrotnej , nawet u głównego źródła
To napisz do Portalu z tą sprawą
Awatar użytkownika
skibo
Posty: 93
Rejestracja: 18 paź 2021, 12:37
Has thanked: 54 times
Been thanked: 19 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: skibo »


To napisz do Portalu z tą sprawą
Niestety, brak odpowiedzi z ich strony
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1006
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 419 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: karmazynowy »

Takie cus wykopałem, nowa gra twórców Czerwonej Katedry od DEVIR, Portal Games już wymieniony na BGG jako wydawca polskiej edycji. Może równoległa premiera, jeszcze w tym roku? Rozmiar pudełka taki sam jak w CK, nazwa zawierająca kolor, no widać pewien schemat...

https://boardgamegeek.com/boardgame/371942/white-castle
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: eveni »

Jak ktoś ma ochotę to można kupić za 5 zł katalog gier Portal Games z 2023 roku:
https://sklep.portalgames.pl/katalog-20 ... gLOOvD_BwE
Mevlex
Posty: 84
Rejestracja: 19 paź 2020, 19:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 13 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Mevlex »

W sklepiku Portalu Thorgal jest już dostępny do kupienia.

399,95 zł za wersję Gamefound

699,95 zł za wersję Gamefound all-in

Oprócz tego dostępne są jeszcze bonusy: drewniane kafle za 94,95 zł, mata za 89,95 zł i pudło ze SG za 139,95 zł.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 920
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 318 times
Been thanked: 377 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: sliff »

A shards of ininity nie ma jeszcze żadnej przedsprzedaży ? Z tego co kojarzę to miało być jakoś teraz II połowa maja coś takiego, przed dniem dziecka w każdym razie
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 89 times
Been thanked: 198 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: menelobej »

sliff pisze: 16 maja 2023, 21:32 A shards of ininity nie ma jeszcze żadnej przedsprzedaży ? Z tego co kojarzę to miało być jakoś teraz II połowa maja coś takiego, przed dniem dziecka w każdym razie
Shardsy to chyba w ramach przedsprzedaży na czerwiec mają być.
Bohr
Posty: 159
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 42 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Bohr »

Jedna rzecz mnie zastanawia, dlaczego Portal nie zrobił Kickstartera(wydanie complete box), który jest zapowiadany na lato?

Nie dogadali się czy może jednak Portal został lekko hmm wystrychnięty na dudka?

Bo tak jak miałem zamiar kupić edycję polską to teraz się zastanawiam:/ (bo jak gra podejdzie to dodatków po Polsku pewnie już nie zobaczę..).
Awatar użytkownika
rand
Posty: 479
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 112 times
Been thanked: 82 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: rand »

Widziałem, że ostatnio Portal zaktualizował po jakimś czasie statusy zapowiedzianych gier na stronie. Co ciekawe dalej brakuje Wojowników Midgardu... Ja nie wiem, tak ciężko ogarnąć i wpisać dodatkową ikonke? Pomijam już fakt, że o tytule nie wspominają, nigdzie go nie ma, wyjdzie po cichu to niech potem nie dziwią się, że się nie sprzedaje i nikt nic o nim nie wie....
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10804
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: japanczyk »

Bohr pisze: 17 maja 2023, 08:40 Jedna rzecz mnie zastanawia, dlaczego Portal nie zrobił Kickstartera(wydanie complete box), który jest zapowiadany na lato?
Bo pewnie w momencie jak podpisywali umowe i dogadywali sie z wydaniem, to o nowej edycji nie bylo jeszcze mowy
Pamietaj, ze gre od Portalu dostaniesz teraz, a Kickstartera przy dobrych wiatrach pewnie za rok - poltorej
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: eveni »

rand pisze: 17 maja 2023, 09:28 Widziałem, że ostatnio Portal zaktualizował po jakimś czasie statusy zapowiedzianych gier na stronie. Co ciekawe dalej brakuje Wojowników Midgardu... Ja nie wiem, tak ciężko ogarnąć i wpisać dodatkową ikonke?
Na którymś live Grzesiek mówił, że nie dodany bo nie mają jeszcze finalnego projektu pudełka. Nie pamiętam dokładnie, ale było to chyba 2-3 miesiące temu.
Również się dziwię, że nie dodali nawet bez grafiki, tak jak kolejnej części Diuny czy Batmana.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: EsperanzaDMV »

japanczyk pisze: 17 maja 2023, 10:20
Bohr pisze: 17 maja 2023, 08:40 Jedna rzecz mnie zastanawia, dlaczego Portal nie zrobił Kickstartera(wydanie complete box), który jest zapowiadany na lato?
Bo pewnie w momencie jak podpisywali umowe i dogadywali sie z wydaniem, to o nowej edycji nie bylo jeszcze mowy
Pamietaj, ze gre od Portalu dostaniesz teraz, a Kickstartera przy dobrych wiatrach pewnie za rok - poltorej
Też tak uważam, niemniej z perspektywy Portalu mocno słaba sytuacja. Rynek jest dość nasycony, ludzie mają w co grać i samemu mając tyle gier (także jeszcze nieogranych) na półce, zdecydowanie wolałbym poczekać na wydanie completebox (i najlepiej w wersji polskiej, tym bardziej że Portal już w portfolio trochę tych bigboxów/ultimate edition/master setów ma). Tylko, że teraz pozostaje wierzyć, że będzie jakaś jednak grupa, która będzie chciała kupić to pierwsze wydanie i dzięki temu Portal stwierdzi, że jest/będzie rynek zbytu na complete box. A to nie jest takie oczywiste. Trochę dziwna sytuacja - jeśli Portal nie wyda w przyszłości completeboxa, to będzie zrozumiałe że tego nie zrobił, bo była słaba sprzedaż pierwszej wersji. A była słaba, bo zanim Portal wydał pierwszą wersję, pojawiła się informacja o complete boxie...
Z mojej perspektywy najlepsza byłaby decyzja o wstrzymaniu się z wydaniem pierwszej wersji i poczekaniu na complete boxa, bo później może się okazać, że jeśli nie wyprzedadzą pierwszej wersji do czasu pojawienia się complete boxa na rynku, to zostaną z pudełkami, które bez jakiejś konkretnej promocji się nie sprzedadzą, jak już ten complete box trafi na rynek (zakładając, że Portal go wyda). Oczywiście biorąc pod uwagę podpisane umowy, już wykonaną nad tym tytułem pracę i zapewne zakolejkowaną produkcję to pewnie już niemożliwe. Natomiast zastanawia mnie w takim razie jak dawno temu Portal złapał kontrakt na Shards of Infinity i ile czasu zajęła im praca nad tym tytułem, że oryginalny wydawca zdążył w międzyczasie opracować tę wersję completebox (i zaskoczył (?) Portal tym wydaniem, że ogłosili polską wersję polskiego wydania tuż przed ogłoszeniem kampanii completeboxa). Gra miała swoją premierę w 2018, nie chce mi się wierzyć, że podpisali umowę i oryginalny wydawca tak nagle wyskoczył z pomysłem completeboxa, że Portal nie miał czasu na reakcję. Bardziej to wygląda na to, że Portal złapał licencję już jakiś czas temu, zanim faktycznie oryginalny wydawca zaczął pracować nad complete boxem, tylko prace nad polską wersją wydłużyły się na tyle, że zdążyła się pojawić nowa wersja (a oryginalny wydawca nie będzie czekał niewiadomo ile na lokalizowane wersje). Chyba, że Portal i tak zdecydował się na wydanie pierwszej wersji po polsku mając świadomość nadciągającej kampanii complete boxa, ale to trochę pachnie niegospodarnością i tak jak japanczyk napisał powyżej, też bardziej wierzę, że podpisując umowę nie było jeszcze mowy o complete boxie.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10804
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: japanczyk »

EsperanzaDMV pisze: 17 maja 2023, 11:05 Też tak uważam, niemniej z perspektywy Portalu mocno słaba sytuacja. Rynek jest dość nasycony, ludzie mają w co grać i samemu mając tyle gier (także jeszcze nieogranych) na półce, zdecydowanie wolałbym poczekać na wydanie completebox (i najlepiej w wersji polskiej, tym bardziej że Portal już w portfolio trochę tych bigboxów/ultimate edition/master setów ma).
Zastanawiam sie po co?
Poertal wydaje te gre w swietnej edycji od razu z Relicami - karcianka pewnie bedzie w okolicy 100 zl i w tej cenie to jest nobrainer
Wydawanie complete boxa wiazaloby sie pewnie z cena 200-250 zl+ (nie wierze, ze beda to sprzedawac ponizej 50$, a stawiam na 80$)
W tej cenie na 100% nie znajdzie sie tylu chetnych co na karcianke za 100 zł

Troche tez nie wiem po co ludziom od razu Complete Box skoro nie zagrali w wiekszosci w podstawke, a ta jest wystarczajaca, dobra i satysfakcjonujaca ;-)
Np. campaign mode dla mnie jest kompletnie zbedny w tej grze - w dodatku complete box gwarantuje znowu rozdmuchane pudelko zamiast porecznego na mala karcianke
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: EsperanzaDMV »

japanczyk pisze: 17 maja 2023, 12:16
EsperanzaDMV pisze: 17 maja 2023, 11:05 Też tak uważam, niemniej z perspektywy Portalu mocno słaba sytuacja. Rynek jest dość nasycony, ludzie mają w co grać i samemu mając tyle gier (także jeszcze nieogranych) na półce, zdecydowanie wolałbym poczekać na wydanie completebox (i najlepiej w wersji polskiej, tym bardziej że Portal już w portfolio trochę tych bigboxów/ultimate edition/master setów ma).
Zastanawiam sie po co?
Poertal wydaje te gre w swietnej edycji od razu z Relicami - karcianka pewnie bedzie w okolicy 100 zl i w tej cenie to jest nobrainer
Wydawanie complete boxa wiazaloby sie pewnie z cena 200-250 zl+ (nie wierze, ze beda to sprzedawac ponizej 50$, a stawiam na 80$)
W tej cenie na 100% nie znajdzie sie tylu chetnych co na karcianke za 100 zł

Troche tez nie wiem po co ludziom od razu Complete Box skoro nie zagrali w wiekszosci w podstawke, a ta jest wystarczajaca, dobra i satysfakcjonujaca ;-)
Np. campaign mode dla mnie jest kompletnie zbedny w tej grze - w dodatku complete box gwarantuje znowu rozdmuchane pudelko zamiast porecznego na mala karcianke
No jak to po co? A po co kupuje się bigboxy? Żeby mieć wszystko od razu, dodatkowo mając pewność, że będzie z tego samego druku, bez rozjazdów rewersów między podstawką i dodatkami etc. :) Ty to nazywasz "świetną wersją", ja to nazywam "biedna edycją". Dla mnie nobrainerem jest kupić takiego zbiorczego boxa albo all-ina jak wiem, że gra jest naprawdę dobra - a ta taka właśnie jest, z tego co się zapoznałem z materiałami o niej.
"W tej cenie na 100% nie znajdzie sie tylu chetnych co na karcianke za 100 zł" - skąd ta pewność? Tak samo możesz zadać sobie pytanie po co komu podstawka Hero Realms, komplet bohaterów, bossów, dwa duże dodatki kampanijne i jeszcze do tego mata i liczniki życia - a mam taki zestaw. Oczywiście nie kupiłem całego zestawu od razu bo nie miałem takiej możliwości, ale gdyby się dało i był do tej gry taki big box, to wszedłbym w to w ciemno. Ba, ostatnio zastanawiałem się, czy nie dokupić do gry samego pudełka, które pomieści wszystkie elementy. Promki upolowałem chyba wszystkie, jakie wyszły w Polsce. Już teraz jakbym podliczył wszystko, co kupiłem do Hero Realms, to wyszłoby mi z 350+zł, i nie miałbym problemu kupić takiego big boxa z tym wszystkim od razu (zwłaszcza z promkami i licznikami życia, bo te nie było tak łatwo dostać), bo wiem ile tam jest zawartości. Wtedy na taką prostą karciankę jak Hero Realms wydałbym już lekko ponad 500zł. Z perspektywy wydawcy rozumiem, że prościej mu sprzedać grę w mniejszych (tańszych) kawałkach), ale nie demonizowałbym też jak to trudno jest na polskim rynku sprzedać wydanie zbiorcze. Tym bardziej, że z reguły Portal dość dobrze umie wyliczyć potrzebny nakład i ich gry, także te najdroższe, często wyprzedają się wkrótce po premierze. Tutaj myślę, że zbadaliby popyt równie dobrze.

Podobnie zresztą o bigboxach chyba zresztą myśli Portal, bo przecież mają już w portfolio: 51. Stan Master Set/Ultimate Edition, Mage Knight Ultimate Edition, Clash of Cultures Monumental Edition, Mystic Vale Big Box, Istanbul Big Box... trochę tego jest. Można było tak samo zadać pytanie czy nie lepiej było wydać inne gry najpierw osobno, a potem dodatki, jednak finalnie Portal decydował się podpiąć (w większości przypadków) pod druk tego większego pakietu. Tutaj mogliby zrobić tak samo, zatem trochę nie rozumiem pytanie "po co?" - po to samo, co przy innych grach na licencji, które też wydawali w takich zbiorczych pudłach. Dlaczego ludzie wykupowali Mage Knighta zamiast poszukać na rynku wtórnym dużo tańszej podstawki od Lacerty? Z całej listy zbiorczych wydań, chyba tylko Mystic Vale nie przyjęło się tak dobrze, jak by mogło (a szkoda, bo sam mam na półce i cenię sobie mechanizm budowania kart).

Do tego dodajmy do tego fakt, że masa ludzi jest "kompletariuszami" (w tym oczywiście ja, czyli musi mieć wszystko, co zostało wydane do danej gry), dla nich tak samo ta "lżejsza" wersja nie trafi. Rozumiem potrzebę bronienia decyzji Portalu, ale IMO to się słabo broni. Aż chciałbym znać kogoś w Portalu i zapytać się, czy wiedząc o kampanii Complete Edition decydowaliby się na ogłoszenie wydania samej podstawki, czy poczekali jednak - stawiam kasztany przeciw żołędziom, że biorąc pod uwagę w/w doświadczenie w wydawaniu zbiorczych wersji, woleliby też od razu wydać complete boxa.
Teraz nie chcę też nic przekręcić, jak coś pokręciłem to poprawcie mnie, ale przecież nawet tutaj były przytaczane wypowiedzi kogoś z Portalu, że chyba lepiej im pod kątem zysków wydawać te większe kobyły, jakoś lepiej to im się spinało niż pakować się w mniejsze gierki.

Podsumowując - na tę wersję od Portalu nawet nie spojrzę, co najwyżej mogę zagrać gdzieś/u kogoś by przekonać się, czy ta gra jest faktycznie tak dobra, i będę czekał na polską wersję complete boxa. Jeśli Portal nie zdecyduje się go wydać w Polsce, to wtedy pewnie poszukam wersji anglojęzycznej.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10804
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: japanczyk »

EsperanzaDMV pisze: 17 maja 2023, 15:02 "W tej cenie na 100% nie znajdzie sie tylu chetnych co na karcianke za 100 zł" - skąd ta pewność?
Z wydania Mystic Vale

Np. dla mnie koopowe dodatki do Hero Realms to pomylka i kupowanie od razu boxa za 200 zl, gdzie content, ktory mnie interesuje i z ktorego bede korzystal to 100 zl mija sie z celem

Z Hero Realms mam wlasnie Adventure Boxa (ktorego bym wyrzucil w diably, bo jest nieporeczny w opor), ale contentu z kampanijnych doatkow w ogole nie uzywam i de facto kupilem bo "Hero Realms", a pozniej zapoznalem sie z tym co tam jest - nie wiem jak ci wyszlo 350 za calosc Hero Realms skoro podstawka z Mata i dodatkami to bylo jakies 120 zl, dodatki kampanijne kolejne 120 zl i bohaterowie z 70 (wszytsko rpzedsprzedaz wiec z promoskami)
Anyway - to, ze TY bys kupil od razu Big Boxa, nie oznacza, ze wszyscy by to zrobili ;-)
EsperanzaDMV pisze: 17 maja 2023, 15:02 Tym bardziej, że z reguły Portal dość dobrze umie wyliczyć potrzebny nakład i ich gry, także te najdroższe, często wyprzedają się wkrótce po premierze. Tutaj myślę, że zbadaliby popyt równie dobrze.
Polemizowalbym ;)
jednak finalnie Portal decydował się podpiąć (w większości przypadków) pod druk tego większego pakietu.

Wlasnie - bo widzisz, nie bylo innej mozliwosci, w tym jest clue
Ani Clash of Cultures, ani Mage Knight, ani Istanbul nie maja juz zwyklego wydania...

Troche nie rozumiem tej logiki, ale co kto lubi
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 920
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 318 times
Been thanked: 377 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: sliff »

Team podstawka!

Pozwólmy małym grom być małymi grami, zamiast z 30 minutowego fillerka robić 3 kilogramowego bigboxa z toną modułów, którego ani nie ma gdzie trzymać, ani nie ma jak gdziekolwiek zabrać.

Mam sporo star realms i nadmiar tylko tej grze szkodzi. Zbyt dużo miejsca, rozwodnione talie itp.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4615
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Mr_Fisq »

ja w sumie po dokupieniu dodatków do Star Realms praktycznie porzuciłem grę... Dla przeciętnego Kowalskiego all-in w shardsach wydaje się nadmiarowy.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: EsperanzaDMV »

japanczyk pisze: 17 maja 2023, 15:14
EsperanzaDMV pisze: 17 maja 2023, 15:02 "W tej cenie na 100% nie znajdzie sie tylu chetnych co na karcianke za 100 zł" - skąd ta pewność?
Z wydania Mystic Vale

Np. dla mnie koopowe dodatki do Hero Realms to pomylka i kupowanie od razu boxa za 200 zl, gdzie content, ktory mnie interesuje i z ktorego bede korzystal to 100 zl mija sie z celem
Sam podałem Mystic Vale jako przykład, ale nie odniosłeś się już do innych gier, które też przytoczyłem, wydanych przez Portal Games w takiej zbiorczej formie, a które są odwrotnymi przykładami. To jeśli jedna gra się sprzedała super w takiej formie (Mage Knight, Clash of Culture), a inna nie (Mystic Vale), to skąd u Ciebie to 100% pewności, skoro różne przykłady dają różne wyniki sprzedaży?

Poza tym cały czas obracamy się wokół naszego subiektywnego "moje zdanie" - zarówno ja, jak i Ty. Pewnie zawsze będą dwa obozy - #teampodstawka (jak Ty czy Mr_Fisq powyżej ;)) oraz #teambigbox (jak ja ;)). Nie da się dogodzić wszystkim, natomiast wciąż chodzi mi o jedną rzecz - jako przedstawiciel drugiej grupy (mimo wszystko będę obstawiał, że całkiem licznej) chcących wszystko, mam wielką nadzieję, że obie grupy będą finalnie zadowolone - teraz ta pierwsza, i oby się ta pierwsza wersja sprzedała jak najlepiej, bo tylko wtedy Portal (mam nadzieję) zdecyduje się także na Complete Box i wyda to także w przyszłości po polsku (i wtedy się pewnie skuszę - wcześniej będę cały czas miał poczucie, że lada moment wyjdzie "pełniejsza wersja"). Dlatego tak mi zależy, by Portal miał świadomość, że fakt, że pierwsza "niekompletna" wersja się nie sprzedała może tak, jak by się nastawiali, to nie znaczy od razu, że ta druga, pełniejsza nie będzie miała dużego zainteresowania. Innymi słowy, tak jak (mam nadzieję że to wiesz) Cię szanuję, tak proszę uszanuj moje próby lobbowania za jak najobszerniejszym wydaniem :lol:
Z Hero Realms mam wlasnie Adventure Boxa (ktorego bym wyrzucil w diably, bo jest nieporeczny w opor), ale contentu z kampanijnych doatkow w ogole nie uzywam i de facto kupilem bo "Hero Realms", a pozniej zapoznalem sie z tym co tam jest - nie wiem jak ci wyszlo 350 za calosc Hero Realms skoro podstawka z Mata i dodatkami to bylo jakies 120 zl, dodatki kampanijne kolejne 120 zl i bohaterowie z 70 (wszytsko rpzedsprzedaz wiec z promoskami)
Podstawka: 60zł.
Pakiet bohaterowie + bossowie + mata (jeszcze z logo Games Factory bodajże): 110zł
Ruiny Thandaru: 70zł
Pakiet Geneza + Podróże + Zaginiona Osada + Promki + Licznik: 140zł
Razem wychodzi nawet więcej, bo 380zł. Nie uwzględniłeś bossów oraz najnowszego pakietu, a sami bossowie to było 60-70zł, w pakiecie wychodziło taniej (i mata gratis).
Anyway - to, ze TY bys kupil od razu Big Boxa, nie oznacza, ze wszyscy by to zrobili ;-)
Ano własnie o to się rozchodzi - a to, że Ty byś nie kupił Big Boxa bo dla Ciebie sama podstawka to kompletna gra, nie oznacza że nikt inny by nie kupił Complete Boxa (i robię tutaj w wątku co mogę, by Portal nie stwierdził po ewentualnych słabych wynikach sprzedaży tej pierwszej wersji, że nie warto go wydawać) ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10804
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: japanczyk »

EsperanzaDMV pisze: 17 maja 2023, 17:30 Sam podałem Mystic Vale jako przykład, ale nie odniosłeś się już do innych gier, które też przytoczyłem, wydanych przez Portal Games w takiej zbiorczej formie, a które są odwrotnymi przykładami. To jeśli jedna gra się sprzedała super w takiej formie (Mage Knight, Clash of Culture), a inna nie (Mystic Vale), to skąd u Ciebie to 100% pewności, skoro różne przykłady dają różne wyniki sprzedaży?
Bo nie bylo sie do czego odniesc - podajesz jako rpzyklady gry ktore maja 10+ lat stazu i cult following, lub w przypadku Istanbulu sa zdecydowanie uznane i nazywane klasykami do relatywnie nieznanej malej karcianki... czy musze cos ejszcze dodawac ze porownywanie czegos takiego mija sie z celem?

Shards of Inifinity owned - 7k
Mage Knight Owned - 43k +14k Ultimate edition
Istanbul owned - 34k + BB 8k
Clash of Cultures - 6k + Monumental 6k (tu jestem zaskoczony :P)
EsperanzaDMV pisze: 17 maja 2023, 17:30 Nie uwzględniłeś bossów oraz najnowszego pakietu, a sami bossowie to było 60-70zł, w pakiecie wychodziło taniej (i mata gratis).
Uwzglednilem - Hero Realms skoro podstawka z Mata i dodatkami to bylo jakies 120, ja tyle dalem z podstawka i tymi dodatkami, aczkolwiek to nieistotne
EsperanzaDMV pisze: 17 maja 2023, 17:30 Ano własnie o to się rozchodzi - a to, że Ty byś nie kupił Big Boxa bo dla Ciebie sama podstawka to kompletna gra, nie oznacza że nikt inny by nie kupił Complete Boxa (i robię tutaj w wątku co mogę, by Portal nie stwierdził po ewentualnych słabych wynikach sprzedaży tej pierwszej wersji, że nie warto go wydawać) ;)
Wiesz, ja nie bronie lobbowac za big boxem, ale przeciez nie wycofaja sie teraz z wydania gotowej i wydrukowanej gry bo zapowiedziano big boxa, tez badzmy powazni :P
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 89 times
Been thanked: 198 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: menelobej »

Spoiler:
Teoretycznie powinienem się z Tobą zgodzić, ale w przypadku Shards of Infinity sprawa nie wygląda wcale tak zerojedynkowo. Podstawka + Relicts of the Future (1 dodatek) to w pewien sposób kompletna gra taka jak miała w założeniach wyglądać, gdyż dodatek naprawia kwestię asymetryczności poprzez dodanie reliktów dla 4 bohaterów występujących w grze i dodatkowe karty dla 4 frakcji. 2 dodatek Shadow of Salvation poza kampanią wprowadza przede wszystkim 5 bohatera z odpowiednimi do niego reliktami i kartami. Ostatni 3 dodatek Into the Horizon dodaje 2 nowe mechanizmy i karty dla wszystkich 5 bohaterów. Tak więc Portal może spokojnie wydać najpierw podstawkę z pierwszym dodatkiem i jeśli to chwyci na rynku, to spokojnie potem wydać łącznie 2 i 3 dodatek w sensownej cenie za całkiem przyzwoitą merytorycznie zawartość. A osoby które będą miały tylko podstawkę z pierwszym dodatkiem mogą sobie zdecydować czy jeszcze rozbudować w pewien sposób kompletną grę o nowe mechaniki i tryby czy zostać przy tym co mają i cieszyć się bardzo dobrą grą.
Poza tym czekanie kolejny rok na big boxa może wcale nie być takie opłacalne bo nie wiadomo co sią w przyszłym roku w Polsce pojawi w konfrontacyjnych karciankach, tym bardziej, że w bieżącym roku to z deckbuilderów głównym rywalem dla Shardsów będzie wydane już Star Wars DBG i może polska edycja Pagana, choć to akurat wyższa półka cenowa i wagowa. No i Pagan planowany jest do wydania pod koniec roku, a Shardsy to jednak produkt potencjalnie do zabrania na wakacje.
Mevlex
Posty: 84
Rejestracja: 19 paź 2020, 19:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 13 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Mevlex »

Darwin przyjmowany na magazynie. Może za tydzień będą już wysyłać przedsprzedaże? :)
Zablokowany