Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1390 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

JollyRoger90 pisze: 06 cze 2023, 13:26 a czy klasyczny smoczy brzdęk da się jakoś połączyć z katakumbami (poza kartami bo o tym wiem)?
Mam wszystko póki co i myślę czy brać katakumby, żeby przypadkiem nie kanibalizowac tych pozycji względem siebie
Na ten moment nie ma innej opcji na połączenie części niż poprzez karty.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 351
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 32 times
Been thanked: 98 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Grellenort »

Łączy się tak, jak łączą się dodatki do klasycznego brzdęka z podstawką - kartami właśnie (stawiam że 100% kart B:NDS można użyć w B:K, ale już nie działa to tak w drugą stronę).

Ponadto nie widzę przeszkód w graniu w Katakumby Wesołą Kompanią czy obydwiema Drużynami.

Ja tam biorę i zamierzam miksować do oporu :)
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 939
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 331 times
Been thanked: 346 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: yrq »

Grellenort pisze: 06 cze 2023, 14:04 Ponadto nie widzę przeszkód w graniu w Katakumby Wesołą Kompanią czy obydwiema Drużynami.
Dołączanie Wesołej Kompanii ma nawet swoją dedykowaną stronę w instrukcji. ;)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1390 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Grellenort pisze: 06 cze 2023, 14:04 Łączy się tak, jak łączą się dodatki do klasycznego brzdęka z podstawką - kartami właśnie (stawiam że 100% kart B:NDS można użyć w B:K, ale już nie działa to tak w drugą stronę).

Ponadto nie widzę przeszkód w graniu w Katakumby Wesołą Kompanią czy obydwiema Drużynami.

Ja tam biorę i zamierzam miksować do oporu :)
Słusznie prawisz, na wszelki wypadek podsumuję:

Kompatybilność z Katakumbami:
Wesoła kompania - 100%
Drużyna Zarządu i Drużyna C - 100% z zastrzeżeniem, że dodatki te posiadają odpowiedniki kart Włam o innych nazwach - wszystkie efekty odnoszące się do Włamów mają wobec nich zastosowanie (opisują to instrukcje do Drużyn w sekcji poświęconej kompatybilności z Nie drażnij smoka).
Nie drażnij smoka - można korzystać z kart w Katakumbach, w drugą stronę można też próbować, ale część kart nie będzie działać lub należałoby ignorować niektóre efekty.
Mokra robota/Klątwa mumii - można próbować mieszać karty w obie strony, ale w obydwu przypadkach pojawią się takie, które w całości lub części nie będą działać.
Brzdęk Legacy - analogicznie jak w przypadku podstawki z dodatkowym zastrzeżeniem, że w kilku miejscach Legacy stosuje inną terminologię na identyczne mechaniki (np. lasy/kryształowe groty) - opisuje to instrukcja do Legacy w sekcji poświęconej kompatybilności z Nie drażnij smoka.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
K@mil
Posty: 250
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 64 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: K@mil »

Leser pisze: 06 cze 2023, 20:42 Kompatybilność z Katakumbami:
Wesoła kompania - 100%
Zamierzam nabyć Katakumby wraz z Wesołą Kompanią - potrzebuję gry dla sześciu osób na sierpniowy wyjazd.
Nie mam żadnego Brzdęka, ale jest tak zachwalany, że muszę wypróbować :wink:
Grał ktoś może w pełnym składzie, da się?
Mam pytanie odnośnie dokładnych wymiarów kafli modularnej planszy i kart?
Czy byłaby możliwość zamówienia od razu w komplecie z tym dodatkiem? Nie widzę "Kompanii" w sklepiku BlogOjciec...
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1390 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

K@mil pisze: 06 cze 2023, 23:40
Leser pisze: 06 cze 2023, 20:42 Kompatybilność z Katakumbami:
Wesoła kompania - 100%
Zamierzam nabyć Katakumby wraz z Wesołą Kompanią - potrzebuję gry dla sześciu osób na sierpniowy wyjazd.
Nie mam żadnego Brzdęka, ale jest tak zachwalany, że muszę wypróbować :wink:
Grał ktoś może w pełnym składzie, da się?
Mam pytanie odnośnie dokładnych wymiarów kafli modularnej planszy i kart?
Czy byłaby możliwość zamówienia od razu w komplecie z tym dodatkiem? Nie widzę "Kompanii" w sklepiku BlogOjciec...
Wesołej kompanii nie da się dokupić w przedsprzedaży, ponieważ już prawie nie mamy tego dodatku na magazynie, a nie chcieliśmy tutaj robić oferty "kto pierwszy ten lepszy" - w sklepach póki co jest ona powszechnie dostępna.

Wymiary kart to 63.5 x 88mm, a kafle mają 10x10 cm.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
tomekmani3k
Posty: 599
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 143 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: tomekmani3k »

Czy kafle terenu są faktycznie kaflami czy to są większe karty (jak w np. etherfields)? Bo koszulki 10x10 się znajdą ale jak przeglądam angielską instrukcję to jest większy startowy kafelek.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 939
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 331 times
Been thanked: 346 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: yrq »

tomekmani3k pisze: 07 cze 2023, 12:01 Czy kafle terenu są faktycznie kaflami czy to są większe karty (jak w np. etherfields)? Bo koszulki 10x10 się znajdą ale jak przeglądam angielską instrukcję to jest większy startowy kafelek.
Cienki karton, możesz próbować. Kafelek startowy jest jakby podwójnym, więc możesz jedną koszulkę od góry, drugą od dołu ;)
tomekmani3k
Posty: 599
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 143 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: tomekmani3k »

yrq pisze: 07 cze 2023, 12:06
tomekmani3k pisze: 07 cze 2023, 12:01 Czy kafle terenu są faktycznie kaflami czy to są większe karty (jak w np. etherfields)? Bo koszulki 10x10 się znajdą ale jak przeglądam angielską instrukcję to jest większy startowy kafelek.
Cienki karton, możesz próbować. Kafelek startowy jest jakby podwójnym, więc możesz jedną koszulkę od góry, drugą od dołu ;)
Też o tym myślałem, chociaż nigdy tego nie robiłem. Przyjdzie to zobaczę jak to będzie z tym koszulkowaniem. Na pewno chce uniknąć sytuacji gdzie część mapy będzie inaczej odbijać światło niż resztą.
K@mil
Posty: 250
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 64 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: K@mil »

tomekmani3k pisze: 07 cze 2023, 12:19 Też o tym myślałem, chociaż nigdy tego nie robiłem. Przyjdzie to zobaczę jak to będzie z tym koszulkowaniem. Na pewno chce uniknąć sytuacji gdzie część mapy będzie inaczej odbijać światło niż resztą.
Można spróbować naciągnąć koszulkę przy użyciu gorącego nawiewu suszarki.
Ktoś ma rozeznanie w koszulkach 10x10?
Kafel startowy można okleić folią.
khomaniac
Posty: 102
Rejestracja: 04 lut 2020, 17:39
Has thanked: 56 times
Been thanked: 33 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: khomaniac »

Cienki karton, tzn coś jak planszetki gracza z Terraformacji Marsa? :?
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 954
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 227 times
Been thanked: 232 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Moonday »

khomaniac pisze: 07 cze 2023, 12:46 Cienki karton, tzn coś jak planszetki gracza z Terraformacji Marsa? :?
Nieee. W TM to jest po prostu nieco grubszy papier. Z tego co widzę na unboxingu Brzdęka to jest to sztywny karton. Cienki, ale sztywność jest tu zachowana.
bourbon
Posty: 105
Rejestracja: 17 maja 2019, 10:26
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 31 times
Been thanked: 22 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: bourbon »

nie jest tak zle, kafle maja dokladnie 1mm, tu porownanie do planszetek z pierwszego azula:


Obrazek
K@mil
Posty: 250
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 64 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: K@mil »

Grellenort pisze: 06 cze 2023, 14:04 Ja tam biorę i zamierzam miksować do oporu :)
Ja też zamierzam miksować. Klątwa Mumii i Wesoła Kompania już zamówione. W ten sposób będzie wybór plansz: jednolita lub modularna. Tematyki podobne, powinna większość kart pasować.
Z pewnością w przyszłym roku wyjdą jakieś dodatki do Katakumb - modularne plansze są podatne na nowe elementy.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1390 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

K@mil pisze: 13 cze 2023, 16:34
Grellenort pisze: 06 cze 2023, 14:04 Ja tam biorę i zamierzam miksować do oporu :)
Ja też zamierzam miksować. Klątwa Mumii i Wesoła Kompania już zamówione. W ten sposób będzie wybór plansz: jednolita lub modularna. Tematyki podobne, powinna większość kart pasować.
Z pewnością w przyszłym roku wyjdą jakieś dodatki do Katakumb - modularne plansze są podatne na nowe elementy.
Dodatki są oczywiście niemal pewne, natomiast niekoniecznie w przyszłym roku. To nadal raczej bardziej prawdopodobne niż mniej, ale Dire Wolf nie jest jakimś ogromnym studiem, robią kolejne Legacy, cyfrowego Brzdęka, pewnie będą dłubać coś przy Diunie - niekoniecznie styknie im czasu.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
K@mil
Posty: 250
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 64 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: K@mil »

Leser pisze: 13 cze 2023, 18:01 Dodatki są oczywiście niemal pewne, natomiast niekoniecznie w przyszłym roku. To nadal raczej bardziej prawdopodobne niż mniej, ale Dire Wolf nie jest jakimś ogromnym studiem, robią kolejne Legacy, cyfrowego Brzdęka, pewnie będą dłubać coś przy Diunie - niekoniecznie styknie im czasu.
Aż tak się im opłaca Legacy? Jak nie oni, to może fani coś pokombinują - w końcu Katakumby tez wzięły swój początek z fanowskiej wersji.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1390 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

K@mil pisze: 13 cze 2023, 19:13
Leser pisze: 13 cze 2023, 18:01 Dodatki są oczywiście niemal pewne, natomiast niekoniecznie w przyszłym roku. To nadal raczej bardziej prawdopodobne niż mniej, ale Dire Wolf nie jest jakimś ogromnym studiem, robią kolejne Legacy, cyfrowego Brzdęka, pewnie będą dłubać coś przy Diunie - niekoniecznie styknie im czasu.
Aż tak się im opłaca Legacy? Jak nie oni, to może fani coś pokombinują - w końcu Katakumby tez wzięły swój początek z fanowskiej wersji.
Nie mam pojęcia, na ile im się to opłaca, ale przeszło 10 tysięcy osób wsparło "dwójkę" na kicku, więc trzeba im będzie tę grę dostarczyć.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
K@mil
Posty: 250
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 64 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: K@mil »

Leser pisze: 14 cze 2023, 19:06 Nie mam pojęcia, na ile im się to opłaca, ale przeszło 10 tysięcy osób wsparło "dwójkę" na kicku, więc trzeba im będzie tę grę dostarczyć.
Wypadałoby dostarczyć. Jak na kicku, to na pewno się opłaca, ja myślałem o normalnej sprzedaży. Jest jeszcze możliwość, że część zawartości przeniesiono do dodatku na etapie projektowania podstawki. Oczywiście pewności nie ma, poczekamy do przyszłego roku i się przekonamy.
Wozik
Posty: 90
Rejestracja: 14 sty 2020, 13:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 24 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Wozik »

Na reddicie było AMA z Paulem Dennenem, odpowiedział w temacie dodatków do Katakumb:

Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 782
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 121 times
Been thanked: 371 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: kurdzio »

Cóż, patrząc na historię poprzednich części jak i ogólne dobre przyjęcie Katakumb było to bardziej niż pewne :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1568
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 698 times
Been thanked: 1038 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: ave.crux »

Z profilu FB Lucrum games
AKTUALIZACJA
Pytacie nas o Brzdęk! Katakumby, więc spieszymy z odpowiedzią: ze względu na opóźnienie w transporcie, gry trafią do nas dopiero na początku sierpnia.
Proces wysyłki zamówień z przedsprzedaży rozpocznie się jak tylko dostawa dotrze do magazynu, a w związku z zaistniałą sytuacją premiera odbędzie się w drugiej połowie sierpnia. O konkretnych datach będziemy informować w kolejnych ogłoszeniach. 🚢
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: eveni »

Nowe informacje na Facebooku Lucrum Games:
Największe skarby znaleźć można nie tylko na dnie lochu, ale też w porcie. Informujemy, że statek z Brzdęk! Katakumby lada moment trafi do portu. Co za tym idzie - w przyszłym tygodniu powinny rozpocząć się wysyłki do zamawiających przedpremierowe egzemplarze. 🛳

Przedsprzedaż potrwa tylko do piątku 4 sierpnia! Nie chcemy Was podpuszczać, ale warto czasem wyjść ze skarbem wcześniej, niż się spóźnić... Nieumarły smok jest wyjątkowo wredny! 🧟
Manietu
Posty: 93
Rejestracja: 16 lip 2019, 01:47
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Manietu »

Wygląda na to, że przesyłki ruszają - przynajmniej ja dostałem maila z informacją o numerze śledzenia przesyłki doręczanej przez GLS

Jeden post o trwających wysyłkach wystarczy - seki
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1568
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 698 times
Been thanked: 1038 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: ave.crux »

Lucrum nie dostało kart promo, które będą wysyłane do każdego kupujacego w przedsprzedaży w pozniejszym terminie.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Mr_Fisq »

Jak tak odpakowałem swój egzemplarz, to przez chwilę chciałem ponarzekać na standardowy insert - biały nijaki.
Ale tak sobie myślę, że jest spora szansa na dodatki, a z dodatkami i tak trzeba będzie dokupić insert ze sklejki.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ