(Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 173
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 99 times
Been thanked: 72 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Wender »

BOLLO pisze: 07 cze 2023, 15:14
Leser pisze: 06 cze 2023, 14:39 Sklep Blog Ojciec istnieje od dawna i z konieczności pełni także funkcję sklepu Lucrum, bo tegoż drugiego z rozmaitych powodów nie ma (mimo że plany jego postawienia sięgają już kilku lat).
Hmmm...nie wygląda to profesjonalnie w oczach klienta, tak mi się wydaje. Jako wydawnictwo nawet gdyby było małe powinno mieć postawioną osobną stronę do własnego sklepu z grami. :?
Biorąc pod uwagę, że nie prowadzą regularnej sprzedaży całej swojej oferty to zdecydowanie bardziej wolę taki gdzie jeszcze jest spory wybór innych rzeczy a nie tylko 4 gry ;)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1409 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Mr_Fisq »

Katakumby lekko się opóźnią:
Pytacie nas o Brzdęk! Katakumby, więc spieszymy z odpowiedzią: ze względu na opóźnienie w transporcie, gry trafią do nas dopiero na początku sierpnia.
Proces wysyłki zamówień z przedsprzedaży rozpocznie się jak tylko dostawa dotrze do magazynu, a w związku z zaistniałą sytuacją premiera odbędzie się w drugiej połowie sierpnia. O konkretnych datach będziemy informować w kolejnych ogłoszeniach. 🚢
Źródło: FB Lucrum
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
opulentus
Posty: 510
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: opulentus »

Ktoś wie do kiedy będzie przedsprzedaż?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1390 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

opulentus pisze: 17 lip 2023, 16:44 Ktoś wie do kiedy będzie przedsprzedaż?
Przedsprzedaż na poziomie wydawniczym wciąż trwa w sklepie blog ojciec. Przedsprzedaż w sklepach planszówkowych, o ile transport się nie opóźni ponad aktualne szacunki, rozpocznie się w pierwszej połowie sierpnia.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
opulentus
Posty: 510
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: opulentus »

Chodziło mi właśnie o informację do kiedy będzie przesprzedaż w sklepie wydawnictwa.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 983
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 614 times
Been thanked: 537 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Irr3versible »

Eh, 7 jedziemy na 3 tygodnie i mocno liczyłem na dostawę z lucrum - wziąłem też ufodron dla maluchów. Trochę szkoda :/
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1390 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

opulentus pisze: 17 lip 2023, 16:51 Chodziło mi właśnie o informację do kiedy będzie przesprzedaż w sklepie wydawnictwa.
Sorki, zbyt szybko czytałem i z "do kiedy" wyszło mi "od kiedy". Plus minus do momentu dotarcia gier na magazyn, co ma nastąpić na początku sierpnia. Potem będzie wysyłka do kupujących w przedsprzedaży, a następnie przedsprzedaż sklepowa.

O końcu przedsprzedaży wydawniczej pójdzie informacja ze stosownym wyprzedzeniem, ale jeżeli chcesz się na nią bezpiecznie załapać, to warto planować zakup przed końcem lipca.
Irr3versible pisze: 17 lip 2023, 16:55 Eh, 7 jedziemy na 3 tygodnie i mocno liczyłem na dostawę z lucrum - wziąłem też ufodron dla maluchów. Trochę szkoda :/
No niestety tak jest ze statkami. Wciąż jest, od razu uprzedzam, że bardzo nieznaczna, szansa, że na ten 7 paczka zdąży dotrzeć.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 381
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 561 times
Been thanked: 368 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: kuleczka91 »

Leser pisze: 17 lip 2023, 16:56 Wciąż jest, od razu uprzedzam, że bardzo nieznaczna, szansa, że na ten 7 paczka zdąży dotrzeć.
To róbcie tak żeby dotarło, bo 7go mam urodziny :lol: Się śmiałam, że wiedzieliście, że mam i nie chcieliście mi robić prezentu z wyprzedzeniem i dlatego dopiero w sierpniu xD
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

Może lepiej nie aż tak, bo moje są dopiero w listopadzie, a fajnie byłoby zagrać wcześniej ;p
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
magrat
Posty: 7
Rejestracja: 17 lut 2021, 14:59

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: magrat »

Czy wiadomo kiedy będzie dodruk Brzdęk nie drażnij smoka?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 783
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 121 times
Been thanked: 371 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: kurdzio »

magrat pisze: 05 sie 2023, 23:52 Czy wiadomo kiedy będzie dodruk Brzdęk nie drażnij smoka?
Tak, szykują transport:
Dobre informacje z drukarskiego frontu! Dostaliśmy właśnie egzemplarze produkcyjne Brzdęków! do akceptacji. Każdy został sprawdzony, nie stwierdziliśmy żadnych błędów, więc... Za niedługo transport! Kto będzie chciał uzupełnić kolekcję? 👀

👍 Brzdęk! Nie Drażnij Smoka
😆 Ekspedycje po Złoto i Pajęczyny
😮 Mokra Robota
🤗 Wesoła Kompania
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: dawciu »

Merchants of the Dark Road - już bliżej niż dalej? Bedzie/nie będzie? Oryginalny wydawca nadal sie nie odzywa?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: RUNner »

Brzdęk Katakumby już wyruszyły do kupujących w przedsprzedaży? ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 783
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 121 times
Been thanked: 371 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: kurdzio »

RUNner pisze: 09 sie 2023, 10:24 Brzdęk Katakumby już wyruszyły do kupujących w przedsprzedaży? ;)
Raczej bym się nie nastawiał na ten tydzień:
Czekamy na informację o opuszczeniu gier z portu 😉 Już niedługo!
Obrazek
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: RaYell »

kurdzio pisze: 09 sie 2023, 10:44 Obrazek
Miejmy nadzieję, że mają na myśli port w Polsce a nie w Chinach. :D
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 225
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 91 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Ezekiel »

Wygląda na to, że Brzdęk ruszył pod strzechy, liczę że na weekend dojedzie :D
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 381
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 561 times
Been thanked: 368 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: kuleczka91 »

U mnie widzę nie ma szans. Etykieta wygenerowana wczoraj, ale gra nie wyjechała więc raczej nikłe szanse na zagranie już w ten weekend :(
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: RaYell »

Ja nawet nie dostałem etykiety, a grę zamówiłem w pierwszej godzinie przedsprzedaży.
Yappen
Posty: 176
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 88 times
Been thanked: 80 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Yappen »

Przed chwilą na profilu FB Lucrum pojawiła się informacja, że wysyłki Katakumb ruszają dzisiaj. Premiera 28.08, ale wygląda na to, że fabryka dała ciała i nie spakowali kart promo do tego transportu, więc będą dosyłać w późniejszym terminie.
Spoiler:
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: RaYell »

Zapytałem mailowo o brak etykiety dla mojego zamówienia i dostałem informację, że w pierwszej kolejności wysyłają zamówienia z samym Brzdękiem, a dopiero potem te zawierające coś dodatkowego (moje ma jeszcze dodatek do Dochodzenia).

Osobiście takie podejście wydaje mi się trochę niesprawiedliwe a zamówienia powinny być realizowane w kolejności ich składania. To, że ktoś zamówił wcześniej albo że zamówił więcej powinno być raczej nagradzane niż karane, ale co ja tam wiem.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: japanczyk »

RaYell pisze: 11 sie 2023, 12:47 Zapytałem mailowo o brak etykiety dla mojego zamówienia i dostałem informację, że w pierwszej kolejności wysyłają zamówienia z samym Brzdękiem, a dopiero potem te zawierające coś dodatkowego (moje ma jeszcze dodatek do Dochodzenia).

Osobiście takie podejście wydaje mi się trochę niesprawiedliwe a zamówienia powinny być realizowane w kolejności ich składania. To, że ktoś zamówił wcześniej albo że zamówił więcej powinno być raczej nagradzane niż karane, ale co ja tam wiem.
Osobiscie uwazam, ze nikt nie bedzie siedzial ze spisem numerkow po kolei, tylko pakowal jak jest to logistycznie optymalne, bo na tym polega optymalizacja procesow logistyczych, ale co ja tam wiem
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1409 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Mr_Fisq »

japanczyk pisze: 11 sie 2023, 12:53 Osobiscie uwazam, ze nikt nie bedzie siedzial ze spisem numerkow po kolei, tylko pakowal jak jest to logistycznie optymalne, bo na tym polega optymalizacja procesow logistyczych, ale co ja tam wiem
Nie znam się, ale się wypowiem - nie ma na tym etapie już ryzyka, że np, zawartość kartonu zbiorczego jest wadliwa i zabraknie dla tych co zamówili wcześniej?

Tu pewnie jest mniejsze ryzyko, bo mowa o oficjalnym sklepie polskiego wydawcy, (więc rezerwy powinny byś wystarczające), ale mimo wszystko.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: japanczyk »

Mr_Fisq pisze: 11 sie 2023, 13:05 Nie znam się, ale się wypowiem - nie ma na tym etapie już ryzyka, że np, zawartość kartonu zbiorczego jest wadliwa i zabraknie dla tych co zamówili wcześniej?

Tu pewnie jest mniejsze ryzyko, bo mowa o oficjalnym sklepie polskiego wydawcy, (więc rezerwy powinny byś wystarczające), ale mimo wszystko.
Nie ma zadnego, bo Brzdek Katakumby byl sprzedawany tylko w sklepie Lucrum :)
tutaj nie mowimy o 3trollach, ktory dostal 2 kartony gry, tylko o wydawcy, ktory sprzedawal swoj produkt - oczywistym jest, ze realizacja prostych zamowien, ktore nie maja zadnych dodatkowych elementow idzie na pierwszy rzut i pozwala szybciej pozbyc sie towaru po czym przejsc do bardziej zlozonych zamowien - sam tak robie przy zbiorowkach :P
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: xilk »

japanczyk pisze: 11 sie 2023, 12:53 Osobiscie uwazam, ze nikt nie bedzie siedzial ze spisem numerkow po kolei, tylko pakowal jak jest to logistycznie optymalne, bo na tym polega optymalizacja procesow logistyczych, ale co ja tam wiem
Dokładnie tak jest. Śledzenie po numerkach jeszcze bardziej wydłuża proces pakowania. Wtedy trzeba za każdym razem sprawdzać, co kto zamówił, dobrać to, sprawdzić czy wszystko się zgadza. A przy braku kolejności można podzielić zamówienia na np. tylko podstawową grę i spakować określoną liczbę paczek "automatycznie".

Sam wspierałem niejedną kampanię na Wspieram.to, gdzie przypomnę obowiązuje prawo przedsprzedaży. I tak, kupując tam bardziej złożony zestaw lub samemu dokładając jakieś bonusy, miałem potem sytuacje, że ludzie "wspierający" podstawowy zestaw już się cieszyli ze swoich nagród, a ja czekałem, aż spakują mój zestaw. Czy coś jest w tym złego? Raczej nie, a przynajmniej nie do momentu, gdy wydawca zapewnia, że dostaniesz towar przed regularną sprzedażą, a potem jednak widzisz w sklepie już grę i wciąż czekasz na spakowanie paczki. Jednak to raczej rzadko się przytrafia i częściej na Kickstarterze, bo polskie wydawnictwa starają się najpierw wysłać wszystko, a dopiero potem uruchomić sprzedaż regularną :)
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: RaYell »

Może rzeczywiście logistycznie łatwiej jest wysłać najpierw zamówienia z jednym produktem a potem resztę, ale chciałem zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt tej sytuacji. W opisie oferty w przedsprzedaży napisane
wysyłkę gwarantujemy minimum 2 tygodnie wcześniej
Żródło: https://sklep.blogojciec.pl/bookojciec/ ... katakumby/

Premiera jest 28-go sierpnia, "2 tygodnie wcześniej" jest akurat dzisiaj, a paczka nadal nie nadana, ani nawet numer listu nie wygenerowany.

Przykro mi jest nawet nie z faktu, że gra jeszcze nie wyszła, tylko z braku choćby najmniejszej informacji ile trzeba będzie czekać. Już wiem, że opóźnienie nie jest tylko jednodniowe, ale czy paczka wyjdzie jutro? Pojutrze? W przyszłym tygodniu? W połowie września? Nigdy?

Poza tym, przecież Lucrum zawsze tylko pół palety Brzdęka ma - ile może zając jego spakowanie? :D
ODPOWIEDZ