Bretwalda (Lew Sołowiej)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Bretwalda (Lew Sołowiej)

Post autor: japanczyk »

DarkSmith pisze: 23 cze 2022, 18:35 Btw. Dzięki Gambit za rzetelny materiał filmowy. Takich ludzi, to że świecą szukać.
Wszyscy wydawcy powinni się z Tobą konsultować w sprawie prototypu zanim utworzą jakąkolwiek kampanię. :)
Ekhm, gra moze byc dobra, a nie podobać się Gambitowi lub vice versa
Wiele średnich w moim mniemaniu gier Gambit ocenił na 7-8, a sa takie ktore oceniał nisko (np. Mezo, Bor), którym dałbym ocenę wyzsza
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Bretwalda (Lew Sołowiej)

Post autor: Gambit »

japanczyk pisze: 23 cze 2022, 19:32 Ekhm, gra moze byc dobra, a nie podobać się Gambitowi lub vice versa
Wiele średnich w moim mniemaniu gier Gambit ocenił na 7-8, a sa takie ktore oceniał nisko (np. Mezo, Bor), którym dałbym ocenę wyzsza
Dziękuję za te słowa :)
DarkSmith pisze: 23 cze 2022, 18:35
Gambit pisze: 22 cze 2022, 12:36 Ja nadal liczę na dodatkowe karty Pór Roku
Chyba dodali, ale cztery karty sezonów. Pytanie czy to wystarczy? :)
Lepszy rydz, niż nic :) Ale faktycznie mam odczucie, że to wymuszone dodanie kart.
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Bretwalda (Lew Sołowiej)

Post autor: Comandante »

Dla jednych szklanka jest do połowy pełna. Dla innych do połowy pusta.
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Bretwalda (Lew Sołowiej)

Post autor: Rafal1970 »

Zgrałem w Bretwaldę na Prykonie. Z uwagi na warunki na stoisku Phalanxa graliśmy w 4 osoby jeden sezon/4 pory roku. Wszyscy gracze byli zachwyceni zarówno jakością wykonania jak i mechaniką (rozbudowa królestwa oraz konflikt) oraz przebiegiem gry. Podziwiam również design odwołujący się do sztuki z tego okresu – znany choćby z irlandzkiej Book of Kells. Widać wielką pracę wykonaną przez autora i świetne rozpracowanie tematu od strony historycznej. Po rozgrywce wsparłem bez wahania grę na Gamefound. W mojej ocenie sensowny zestaw to koszt 165 EURO (podstawka, dodatek i mata). Na planszy sporo się dzieje więc mata – większa niż plansza raczej konieczna. Klimat gry oraz walka przypominał trochę grę Wikingowie 878 Inwazja na Anglię plus zarządzanie królestwem oraz świetne rozwiązanie dotyczące najazdu Duńczyków latem i aktywnością lokalnych plemion zimą. Gra na 4 osoby chodziła płynnie i nie było dużych przestojów. Mur Trajan słabo widoczny. Podsumowując: być może podobnych gier jest kilka na rynku np. niedocenione Dark Ages lub Sucessors, ale poglądowa rozgrywka w Bretwaldę sprawiła że nie mogę się doczekać kolejnej rozgrywki.

Ps. Co do recenzji i ocen Gambita to bardzo je sobie cenię (ok. w zasadzie to moje główne źródło wiarygodnych i rzetelnych informacji o grach). Większość ocen Gambita pokrywa się z moim gustem w 100 % - choć nie wszystkie np. uwielbiam Eclipsa, a Mezo to gra przyzwoita. Prawdopodobnie Bretwalda działa najlepiej w składzie 4 osobowym, ale to chyba cecha większości gier tego rodzaju. Ja prawdopodobnie i tak będę grał w 4 osoby.
planszufka
Posty: 131
Rejestracja: 14 mar 2022, 08:12
Has thanked: 25 times
Been thanked: 48 times

Re: Bretwalda (Lew Sołowiej)

Post autor: planszufka »

Rafal1970 pisze: 24 cze 2022, 00:11 Zgrałem w Bretwaldę na Prykonie.
nie do konca rozumiem - na poczatku jestes zachwycony jakoscia wykonania, a kilka zdan dalej piszesz, ze mata konieczna, bo plansza za mala:)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Bretwalda (Lew Sołowiej)

Post autor: Pan_K »

planszufka pisze: 24 cze 2022, 00:44
Rafal1970 pisze: 24 cze 2022, 00:11 Zgrałem w Bretwaldę na Prykonie.
nie do konca rozumiem - na poczatku jestes zachwycony jakoscia wykonania, a kilka zdan dalej piszesz, ze mata konieczna, bo plansza za mala:)
Za mała plansza, to raczej usterka na poziomie projektu, a nie wykonania.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Bretwalda (Lew Sołowiej)

Post autor: Rafal1970 »

To nawet zabawne jak się czyta uwagi do swojego posta. Co do maty to jest tak, że przykładowo mam matę do Rising Sun i gram z matą bo wygodniej, bo jest nieco większa niż plansza i jest fajniej. Mata to jest dodatkowy element do gry ekstra płatny - kto chce kupuje. Gdybym nie miał maty do Rising Sun to nadal uważał bym, że to doskonale wykonana gra. Takie same uczucia mam co do wykonania Bretwaldy, w którą grałem na planszy.
Awatar użytkownika
DarkSmith
Posty: 6
Rejestracja: 14 sty 2019, 12:49
Has thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Bretwalda (Lew Sołowiej)

Post autor: DarkSmith »

Do końca kampanii zostało jedna godzina. Przy dzisiejszych stopach procentowych, rata kredytu mocno wzrosła. Utwierdzam się w przekonaniu, że jednak gra jest dla mnie za droga. Szkoda, bo to moje klimaty. Podziękuje i życzę powodzenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 395 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Bretwalda (Lew Sołowiej)

Post autor: Leviathan »

Dorzucam jeszcze angielską wersję recenzji na Wojennik TV. Korzystając z okazji warto też napisać, że gra pięknie się ufundowała :)

Ostatnio zmieniony 08 lut 2023, 13:25 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
szurubur
Posty: 78
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:26
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Bretwalda (Lew Sołowiej)

Post autor: szurubur »

są plany normalnej sprzedazy tego tytułu?
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Bretwalda (Lew Sołowiej)

Post autor: adrturz »

szurubur pisze: 09 gru 2022, 22:13 są plany normalnej sprzedazy tego tytułu?
Były, są i będą :)
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 469
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Bretwalda (Lew Sołowiej)

Post autor: sopel82 »

EDIT: To był błąd systemu

Na nowej stronie Phalanx pojawiła się cena promocyjna 209.99zł (cena normalna: 259.99zł), ale link do sklepu kieruje do google, a sam sklep ma przerwę techniczną, więć ciężko powiedzieć na ile to ostateczne/prawdziwe ceny (na tej nowej stronie ogólnie jest na razie dużo błędów).

https://phalanx.com.pl/games/bretwalda-gra-planszowa/

Jeśli naprawdę będzie taka cena to na pewno lepsza opcja niż brać late pledge za prawie 400zł...
Ostatnio zmieniony 07 cze 2023, 16:20 przez sopel82, łącznie zmieniany 1 raz.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Bretwalda (Lew Sołowiej)

Post autor: japanczyk »

sopel82 pisze: 07 cze 2023, 11:17 Na nowej stronie Phalanx pojawiła się cena promocyjna 209.99zł (cena normalna: 259.99zł), ale link do sklepu kieruje do google, a sam sklep ma przerwę techniczną, więć ciężko powiedzieć na ile to ostateczne/prawdziwe ceny (na tej nowej stronie ogólnie jest na razie dużo błędów).

https://phalanx.com.pl/games/bretwalda-gra-planszowa/

Jeśli naprawdę będzie taka cena to na pewno lepsza opcja niż brać late pledge za prawie 400zł...
No masz na Gamefound troche exclusive'ow - czy wartych 200 zl... to inna kwestia
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Bretwalda (Lew Sołowiej)

Post autor: adrturz »

sopel82 pisze: 07 cze 2023, 11:17 Na nowej stronie Phalanx pojawiła się cena promocyjna 209.99zł (cena normalna: 259.99zł), ale link do sklepu kieruje do google, a sam sklep ma przerwę techniczną, więć ciężko powiedzieć na ile to ostateczne/prawdziwe ceny (na tej nowej stronie ogólnie jest na razie dużo błędów).

https://phalanx.com.pl/games/bretwalda-gra-planszowa/

Jeśli naprawdę będzie taka cena to na pewno lepsza opcja niż brać late pledge za prawie 400zł...
Ta promocyjna cena (i normalna) to błąd systemu :)
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 469
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Bretwalda (Lew Sołowiej)

Post autor: sopel82 »

japanczyk pisze: 07 cze 2023, 13:11 No masz na Gamefound troche exclusive'ow - czy wartych 200 zl... to inna kwestia
Pisałem tylko o late pledge. Tam dość skromnie już z dodatkami (i nie ma żadnych exclusivów), ale koniec końców jest jak piszesz, kwestia ile są warte.
adrturz pisze: Ta promocyjna cena (i normalna) to błąd systemu
Dzięki za wyjaśnienie.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Loecus
Posty: 17
Rejestracja: 01 maja 2021, 22:56

Re: Bretwalda (Lew Sołowiej)

Post autor: Loecus »

Tak z ciekawości jakie macie odczucia po ostatnich updatach, czy to normalne ze po kampanii wprowadzane są tak drastyczne zmiany? Dużo osób wycofało pledga?
Awatar użytkownika
Darth
Posty: 23
Rejestracja: 09 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 11 times
Been thanked: 7 times

Re: Bretwalda (Lew Sołowiej)

Post autor: Darth »

Hello,

Czy wiadomo jak ta gra chodzi na 2os.? Bo tak niestety najczęściej mam możliwość grania.
ODPOWIEDZ