Blade Runner RPG

Tutaj można dyskutować konkretnych grach RPG. Każda gra ma swój jeden wątek osobno Wilkołak, osobno Wampir itd.
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować konkretnych grach RPG. Każda gra ma swój jeden wątek osobno Wilkołak, osobno Wampir itd.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Blade Runner RPG

Post autor: Mr_Fisq »

Obrazek
Black Monk pisze:Kiedyś Los Angeles było miastem nieskończonych możliwości. Krainą lśniących w słońcu wieżowców, spełnieniem marzeń każdego młodego człowieka. Mówili: per aspera ad astra - a nieboskłonem było Los Angeles. Miasto aniołów.

Wkrótce gwiazdy zmieniły się w neony. Po zmroku Los Angeles jest bardziej ponure, a jego kręte ulice nierzadko spływają krwią. Właśnie dlatego każdego dnia ruszasz na służbę. Oto twój osobisty dramat: stróż porządku, którym straszy się małe dzieci. Miasto się ciebie lęka. Gardzi. Bez ciebie jest skazane na zagładę. Trwasz w deszczu, we mgle i ciemności, pośród chaosu kipiących tłumów. W wytartym prochowcu, wiecznie na tropie czegoś nieuchwytnego.

W grze fabularnej Blade Runner staniesz się tytułowym łowcą androidów z Wydziału Wykrywania Replikantów Departamentu Policji Los Angeles. Jako detektyw - człowiek albo replikant - zmierzysz się z kryminalnymi zagadkami deszczowego megalopolis skąpanego w świetle pulsujących neonów. 🌇 Każde śledztwo to kolejna sprawa do akt, kolejne trudne pytania bez odpowiedzi i kolejny dramat, który w zasadzie cię nie dotyczy. Ale ktoś musi dźwignąć to brzemię na swoich barkach - czy są lepsi, a zarazem gorsi od ciebie?

Informacje ogólne:
- Mechanika: #YearZeroEngine
- Polski wydawca:#BlackMonkGames
- Oryginalny wydawca: #FreeLeaguePublishing

Ciekawe linki:
- Recenzja startera na rpg.net (Tekst, ENG)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Blade Runner RPG

Post autor: Mr_Fisq »

Gra zapowiedziana przez Black Monk.
Planowana premiera: Jesień 2023.

Źródło: FB Black Monk
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Blade Runner RPG

Post autor: Mr_Fisq »

Na początek ma zostać wydany sam podręcznik główny.

Źródło: Komentarz pod postem na FB
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Blade Runner RPG

Post autor: Leviathan »

Jeżeli jest jakikolwiek film/książka/temat, który może zachęcić mnie do ponownego wsiąknięcia w gry RPG, to jest właśnie to.

Będę niecierpliwie czekał i na bank przetestuję.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Blade Runner RPG

Post autor: Mr_Fisq »

Na świecie gra zdaje się cieszyć powodzeniem. Niedawno zapowiedziano dwa nowe dodatki:
- Case File #02: Fiery Angels => scenariusz z pomocami i mapami; może być grany samodzielnie, albo jako kontynuacja startera
Spoiler:
- Replicant Rebellion => pozwalający dołączyć do replikanckiego podziemia
Spoiler:
Źródło: News Oryginalnego Wydawcy
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Blade Runner RPG

Post autor: Leviathan »

Mega. Nie mogę już doczekać się polskiej premiery!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Blade Runner RPG

Post autor: Mr_Fisq »

Ja jako człowiek leniwy mam tylko nadzieję, że polska wersja się mnichom dobrze sprzeda i będą wydawać u nas wszystkie pozycje. Takie niby niszowe Vaesen ciągną, ale tam nie ma zewnętrznej licencji, więc temat nakładów, prowizji, etc. może inaczej wyglądać.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Blade Runner RPG

Post autor: Mr_Fisq »

Ciekawe wprowadzenie fabularne i mechaniczne w system przygotował Termos:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Blade Runner RPG

Post autor: Mr_Fisq »

Trochę narzekania:

Gdzieś (może u Termosa) przewinął się temat dedykowanych kostek do BR i przyznam, że ceny mnie powaliły.
4 kostki ~19$ za tyle samo można mieć 10 kostek do Obcego.

Ja rozumiem, że tu jest 10 k6 vs k6, k8, k10, k12, ale w tej cenie mogli dać chociaż dwa zestawy :roll:
Pokazuje to cena startera, gdzie mamy 2 zestawy kostek, karty, skrócone zasady, przygodę, handouty za 46$.
Czyli lepiej niż zestaw kostek dokupić starter i wszystko poza kościami opchnąć :roll:

O tempora, o mores!


Edit: Tym bardziej szkoda, że Black Monk na początku wydaje tylko podstawkę bez startera...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
aniolbezserca
Posty: 142
Rejestracja: 04 sty 2022, 19:34
Has thanked: 15 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Blade Runner RPG

Post autor: aniolbezserca »

Czyli nie będzie startera do obadania przed rozpoczęciem przedsprzedaży jak w przypadku np. Coriolisa?
Ku Przygodzie 5e! [blog]
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Blade Runner RPG

Post autor: Mr_Fisq »

Nie wiem czy do BR jest w ogóle mały, broszurowy starter. Raczej coś na kształt tego z Obcego.

A info o braku startera na początek jest z FB mnichów:
https://www.facebook.com/blackmonkgames ... 8258383039
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 443 times

Re: Blade Runner RPG

Post autor: ponika »

Mr_Fisq pisze: 02 sie 2023, 18:08 Nie wiem czy do BR jest w ogóle mały, broszurowy starter. Raczej coś na kształt tego z Obcego.
Nie ma broszurowego startera. Coriolis był jednym z pierwszych systemów Free League, od chyba czasów Symbaroum są już wyłącznie starter sety, czyli pełny pakiet: starter, przygoda, mapy, znaczniki i kości w pudle.

Cena kości do Blade Runnera to żart, niestety. Sama robiłam manewr z odsprzedażą Starter Setu, zwłaszcza, że FL dodaje do podręczników PDFy. Niestety wychodzi to średnio korzystnie, jak ktoś szuka zestawu do grania offline to raczej z kośćmi, więc trzeba mocno zejść z ceny.

Od biedy da się kupić czyste kości, cena pojedynczych chessexow to koło 2 za sztukę, potem albo naklejki, albo marker i zestaw kości gotowy (ewentualnie naklejki na zwykłe numerowane kości). Da się oczywiście robić konwersję na bieżąco z tabelki, ale to chyba niezbyt wygodne.
Pewnie niedługo pojawią się pliki do druku 3d, wtedy w ogóle to będą grosze.
Nie rozumiem polityki firm względem kości, to samo jest z Modiphiusem i 2d20 (kości do Star treka to koło 80 zł). W sumie to pewnie liczą że kostkowe gobliny wszystko kupią (i najwyraźniej mają rację, skoro ceny nie spadają)
aniolbezserca
Posty: 142
Rejestracja: 04 sty 2022, 19:34
Has thanked: 15 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Blade Runner RPG

Post autor: aniolbezserca »

@ponika
Mechanika BR wymaga jakiś specyficznych kości jak Genesys czy WFRP 3e?
Ku Przygodzie 5e! [blog]
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 443 times

Re: Blade Runner RPG

Post autor: ponika »

aniolbezserca pisze: 03 sie 2023, 18:05 @ponika
Mechanika BR wymaga jakiś specyficznych kości jak Genesys czy WFRP 3e?
Tak i nie :) ogólnie od poziomu "6" na kościach k6 k8 k10 i k12 masz sukces, od "10" są dwa sukcesy. Dedykowane kości mają to po prostu od razu na ściankach. Nie jest to jakoś skomplikowane, da się grać na zwykłych kostkach, chociaż pewnie łatwiej na dedykowanych. Fizyki kwantowej i dziwnych symboli tu nie ma, cierpi tylko płynność gry.
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Blade Runner RPG

Post autor: xilk »

Kości do BR to bardziej bajer, niż mus. Można używać normalnych k6, k8, k10 i k12, jedynie trzeba pamiętać o liczeniu sukcesów. To nie jest wielka matematyka, więc polowanie na dedykowane kości to dla kolekcjonerów.
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 443 times

Re: Blade Runner RPG

Post autor: ponika »

xilk pisze: 03 sie 2023, 19:10 Kości do BR to bardziej bajer, niż mus. Można używać normalnych k6, k8, k10 i k12, jedynie trzeba pamiętać o liczeniu sukcesów. To nie jest wielka matematyka, więc polowanie na dedykowane kości to dla kolekcjonerów.
Jak właściwie wszystkie dedykowane kości. No może z wyjątkiem Genesys/Star Wars, gdzie konwersja jest po prostu mocno upierdliwa i nie do zrobienia "w locie" (ale już naklejki robią robotę, a jednak nie widziałam, żeby podbijały rynek).
Nie oszukujmy się, kości to element mocno estetyczny, nikt nie kupuje zestawów za 100-500-1000 zł z potrzeby "czegoś do turlania".
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Blade Runner RPG

Post autor: Nidhogg »

ponika pisze: 03 sie 2023, 19:51
Nie oszukujmy się, kości to element mocno estetyczny, nikt nie kupuje zestawów za 100-500-1000 zł z potrzeby "czegoś do turlania".
Na pewno?
https://q-workshop.com/pl/14-premium
Pewnie są jakieś unikatowe zestawy droższe od tych 'masowych' za 514.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 443 times

Re: Blade Runner RPG

Post autor: ponika »

Nidhogg pisze: 07 sie 2023, 08:59
ponika pisze: 03 sie 2023, 19:51
Nie oszukujmy się, kości to element mocno estetyczny, nikt nie kupuje zestawów za 100-500-1000 zł z potrzeby "czegoś do turlania".
Na pewno?
https://q-workshop.com/pl/14-premium
Pewnie są jakieś unikatowe zestawy droższe od tych 'masowych' za 514.
Ależ oczywiście że są i zestawy za kilka tysięcy złotych. Przy czym najczęściej nikt nie kupuje ich jako akcesoriów do gry, tylko jako przedmioty kolekcjonerskie. Sama mam pewnie ponad 300 kostek, chociaż dobrze wiem że starczyłoby mi koło 30. Ba, ja i tak jestem słaba w kolekcjonerstwo, bo zestaw za ponad 100 zł już uważam za fanaberię, a to i tak dość przeciętna cena nawet jak na zwykłe masowe kości
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Blade Runner RPG

Post autor: xilk »

Zgadzam się z powyższym.

Sam Tomasz z Q-Workshopu wypowiadał się na temat ceny tego produktu, że zdają sobie sprawę, że cena jest wysoka i nie dla każdego. Zatem sprzedają te zestawy, jako coś "na pokaz", a nie że ktoś kupi, aby turlać.

Sam mam sporo kości. Niektóre zestawy mam, żeby wyglądały, a inne do rzucania na sesjach przy stole.

Wracając do Blade Runnera, ja obecnie straciłem zainteresowanie systemem. Jednak to mocno specyficzne sesje dla kogoś, kto chce iść w motywy śledztwa i "policji" ścigających przestępstwa związane z androidami.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Blade Runner RPG

Post autor: Leviathan »

xilk pisze: 08 sie 2023, 08:20 Wracając do Blade Runnera, ja obecnie straciłem zainteresowanie systemem. Jednak to mocno specyficzne sesje dla kogoś, kto chce iść w motywy śledztwa i "policji" ścigających przestępstwa związane z androidami.
I właśnie dlatego moje zainteresowanie jest jeszcze większe niż dotychczas :D
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Blade Runner RPG

Post autor: xilk »

Leviathan pisze: 09 sie 2023, 10:03 I właśnie dlatego moje zainteresowanie jest jeszcze większe niż dotychczas :D
No cóż, co kto lubi. Z motywami śledztwa,wolę kupić grę planszową ;)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Blade Runner RPG

Post autor: Mr_Fisq »

Tylko ile dobrych śledztw jest w planszówkach?
Z rzeczy czysto papierowych chyba tylko Sherlock Holmes: Detektyw Doradczy i Biuro Śledcze: Śledztwa w Arkham.
Poza tym mają one dużo bardziej zamkniętą konstrukcję niż RPG.

Ale tak jak piszesz - kwestia gustu.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Blade Runner RPG

Post autor: Mr_Fisq »

Mr_Fisq pisze: 02 sie 2023, 11:51 Edit: Tym bardziej szkoda, że Black Monk na początku wydaje tylko podstawkę bez startera...
Wygląda na to, że jednak zmienili zdanie. W grafice przedsprzedażowej prezentowany jest również starter:

Obrazek

Edit:
Prawdopodobnie powinien w przedsprzedaży działać kod DESZCZ, vide:
Spoiler:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Blade Runner RPG

Post autor: Mr_Fisq »

Spryciarze z Black Monk...

Przedsprzedaż podręcznika głównego i startera rusza teraz - można nawet zamówić zestaw - ale premiery obu pozycji będzie dzielić pół roku :mrgreen:

Podręcznik główny:
- Wysyłka listopad
- PDF od ręki

Starter:
- Wysyłka czerwiec ( :mrgreen: )
- PDF przed końcem października.

Źródło: Oferta w sklepie BM
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 443 times

Re: Blade Runner RPG

Post autor: ponika »

W sumie nic dziwnego, druk podręcznika robią lokalnie, a starter jest podpięty pod druk w Chinach.
ODPOWIEDZ