(Poznań) Pyrkon

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

(Poznań) Pyrkon

Post autor: Goldberg »

Z gory przepraszam moderatorow ale sam nie wiem gdzie to dac...
Ktos z kolegow jedzie na Pyrkon ew jest z Poznania i na Pyrkonie bedzie?
Zlecilbym kupienie przedpremierowo Przerazajacych Podrozy :) Galakta bedzie sprzedawac....w sklepach ma byc bo majowym weekendzie dopiero :(
Pisac pw
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1531
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: Furan »

O! To ja się przyłączę i bardzo uprzejmie uśmiechnę do kogoś z Warszawy, kto się na Pyrkon wybiera, prosząc o odbiór jednego tytułu od użytkownika rokter. :)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: Curiosity »

Pewnie niewiele osób wie, ale właśnie odbywa się

Pyrkonowy Targ Letni

https://pyrkon.pl/pyrkonowy-targ-letni/

Dowiedziałem się dziś, przeglądając lokalne wiadomości. Aż dziwne, że tak słabo się reklamują. Chyba się wybiorę. W linku lista atrakcji.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: Kisun »

Mijając wczoraj kilkudziesięciometrową kolejkę do stoiska Rebela odniosłem wrażenie, że sporo graczy wiedziało o mikro Pyrkonie ;)
khuba
Posty: 980
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: khuba »

Gdyby nie to że posiadanie gogli VR firmowanych przez facebooka (Oculus Quest 2) zmusiło mnie do założenia konta - też nic bym nie wiedział o tych targach. Jedyna informacja jaka do mnie dotarła to właśnie przez fb (i to przypadkiem). A jeśli ktoś z niego nie korzysta to rzeczywiście mógł przegapić...
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: Kisun »

Faktycznie, mam Pyrkon w polubionych i tym sposobem wiedziałem już wcześniej. Chyba w lokalnym radiu też słyszałem zapowiedź. Wydaje się, że specjalnie aż tak bardzo się nie reklamowali, może słusznie, bo frekwencja była spora. Nam się bardzo podobało. Dzieciaki zachwycone.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: karawanken »

Też jakoś przypadkiem się dowiedziałem (a nie mam FB). Fajnie było. Samochód wypakowany zakupami
Sapieha
Posty: 54
Rejestracja: 01 wrz 2021, 11:38
Has thanked: 37 times
Been thanked: 8 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: Sapieha »

Dzień dobry wszystkim :) Mam pewne pytanie: czy ktoś z forumowiczów wybiera się na tegoroczny Pyrkon (2023)?
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: gregoff »

A o co chodzi??
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: NeXuS AlphA »

A z innej beczki, istnieje gdzieś jakieś "zestawienie" co ma premierę w tym roku na Pyrkonie? Czy tak na prawdę to po prostu Listy z Zaświatów oraz Shards of Infinity?
Sapieha
Posty: 54
Rejestracja: 01 wrz 2021, 11:38
Has thanked: 37 times
Been thanked: 8 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: Sapieha »

NeXuS AlphA pisze: 08 cze 2023, 16:53 A z innej beczki, istnieje gdzieś jakieś "zestawienie" co ma premierę w tym roku na Pyrkonie? Czy tak na prawdę to po prostu Listy z Zaświatów oraz Shards of Infinity?
Nie widziałem czegoś takiego. Pytałem się Phalanxów czy może będą coś mieli ale jedyne co wiem, że na pewno stoisko + coś jeszcze ale to tajemnica.
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: badirama »

Sapieha pisze: 05 cze 2023, 21:17 Dzień dobry wszystkim :) Mam pewne pytanie: czy ktoś z forumowiczów wybiera się na tegoroczny Pyrkon (2023)?
Ja będę! Jaram się!
Sapieha
Posty: 54
Rejestracja: 01 wrz 2021, 11:38
Has thanked: 37 times
Been thanked: 8 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: Sapieha »

gregoff pisze: 06 cze 2023, 12:59 A o co chodzi??
Po prostu pytam z ciekawości :)
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: badirama »

Jadę z żoną, wiec mam nadzieje że nic nie kupię. Ale coś jest przeziębiona, wiec może tak być ze pojadę sam. Oby nie, bo wtedy jest duże zagrożenie że nawet pieniądze na paliwo wydam na gry planszowe.
Sapieha
Posty: 54
Rejestracja: 01 wrz 2021, 11:38
Has thanked: 37 times
Been thanked: 8 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: Sapieha »

badirama pisze: 11 cze 2023, 18:31 Jadę z żoną, wiec mam nadzieje że nic nie kupię. Ale coś jest przeziębiona, wiec może tak być ze pojadę sam. Oby nie, bo wtedy jest duże zagrożenie że nawet pieniądze na paliwo wydam na gry planszowe.
W moim przypadku idę sam (a będzie to też mój pierwszy Pyrkon). A na niespodziewane zakupy biorę po prostu... chudy portfel ;)
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: badirama »

Nasz też pierwszy :) chudy portfel i karty zostawione w domu - myślałem już o tym :lol:
Sapieha
Posty: 54
Rejestracja: 01 wrz 2021, 11:38
Has thanked: 37 times
Been thanked: 8 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: Sapieha »

badirama pisze: 11 cze 2023, 19:07 Nasz też pierwszy :) chudy portfel i karty zostawione w domu - myślałem już o tym :lol:
To fajnie ;) gdybyście szukali kogoś aby na miejscu w coś zagrać to dajcie znać, może uda się spotkać ;)
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: badirama »

Chętnie! Właśnie się zastanawiałem czy jakaś grę zabrać, będzie tam miejsce żeby się ze swoją gra rozłożyć? Bo bardzo bym chciał z kimś zabrać w TMB - gram solo, nikt w to ze mną w mojej okolicy grać jak do tej pory nie chciał 😅 naprawdę nie wiem czemu, to bardzo wciągająca i wyjątkowa gra, wcale nie taka trudna do nauki! Na drugim miejscu chciałbym w 2 zagrać w Burncycle. Może zbierze sie kilka osób tutaj chętnych na wspólne popykanie w te gry? Bo pyrkon długi i zeby na chwile odpocząć od tłumów, myśle ze fajnie by było pograć kilka godzin/dziennie w coś. Albo wieczorem do późna? Ktoś wie jak to działa na pyrkonie i do której max?
Sapieha
Posty: 54
Rejestracja: 01 wrz 2021, 11:38
Has thanked: 37 times
Been thanked: 8 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: Sapieha »

badirama pisze: 11 cze 2023, 21:04 Chętnie! Właśnie się zastanawiałem czy jakaś grę zabrać, będzie tam miejsce żeby się ze swoją gra rozłożyć? Bo bardzo bym chciał z kimś zabrać w TMB - gram solo, nikt w to ze mną w mojej okolicy grać jak do tej pory nie chciał 😅 naprawdę nie wiem czemu, to bardzo wciągająca i wyjątkowa gra, wcale nie taka trudna do nauki! Na drugim miejscu chciałbym w 2 zagrać w Burncycle. Może zbierze sie kilka osób tutaj chętnych na wspólne popykanie w te gry? Bo pyrkon długi i zeby na chwile odpocząć od tłumów, myśle ze fajnie by było pograć kilka godzin/dziennie w coś. Albo wieczorem do późna? Ktoś wie jak to działa na pyrkonie i do której max?
TMB = Too Many Bones, tak? W kwestii wnoszenia gier to niestety nie wiem ale zawsze można napisać e-mail do organizatorów albo wysłać wiadomość na messengerze - organizatorzy rozwieją wątpliwości. W kwestii miejsca to jest gralnia planszówkowa (bodajże w pawilonie 6). Co do grania do późna, to raczej jest tak, że taka gralnia (wraz z wypożyczalnią) jest otwarta i w dzień i w nocy, można grać do białego rana. Natomiast ja będę na Pyrkonie tylko przez jeden dzień, w piątek.
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: badirama »

TMB =Too Many Bones tak :)

Zabieram giere ze sobą i jeśli gralnia otwarta cała dobę to pewnie będę spał minimum niezbędne a resztę grał, bo nie ma wiele okazji do pogrania z innymi.
Sapieha
Posty: 54
Rejestracja: 01 wrz 2021, 11:38
Has thanked: 37 times
Been thanked: 8 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: Sapieha »

badirama pisze: 13 cze 2023, 01:32 TMB =Too Many Bones tak :)

Zabieram giere ze sobą i jeśli gralnia otwarta cała dobę to pewnie będę spał minimum niezbędne a resztę grał, bo nie ma wiele okazji do pogrania z innymi.
Nie wiem jak będzie w tym roku ale z tego co czytałem, to na poprzednich edycjach można było na sali gier planszowych wziąć od obsługi taki balonik, który dawał innym osobom znać, że szukasz graczy do gry (albo chcesz się przyłączyć). W razie czego możesz sobie pobrać aplikację konwencik - tam jest dużo informacji, łącznie z mapkami :-)
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: badirama »

O dzięki nie wiedziałem ze apka jest. Z balonami tez fajny pomysł. Let the games begin! :D
Zgłosiła się do mnie na pw jedna osoba chętną do popykania w TMB. Może zabiorę też Burncycle jeśli kolega japanczyk jutro wyśle i inpost nie zawiedzie :)

Fajnie jakby trafił się ktoś doświadczony w TMB, bo ja zawsze grałem sam i myśle ze na 99% gram koszernie, ale chciałbym się upewnić, bo to specyfika gier CTG - są „dość” złożone.
Jeśli ktoś będzie grał pierwszy raz, to MUSI się wcześniej zapoznać (na stronie Chip Theory Games jest pdf) z karta danej postaci (ja mam podstawkę, czyli postaci z podstawki). Naprawdę nie da się wyjaśnić zasad bez czytania tego. Zasady samej gry są dość proste, ciężar spoczywa na zasadach danej postaci. Każda postać to jakby gra w grze i nie mam tu na myśli prostych asymetrycznych postaci w Massive Darkness. Także potencjalni chętni na popykanie nie tylko ze mną, ale w ogóle na całym pyrkonie w gry Chip Theory Games - trzeba sie wcześniej przygotować i poczytać. O ile inne gry uważam ze można wytłumaczyć, nawet Weather Machine czy inne suche eurasy, to gierki CTG są bardzo specyficzne mechanicznie i instrukcje przypominają dokumentację techniczną 😅😅
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: bajbaj »

badirama - będę przynajmniej przez dwa dni na Pyrkonie. Nie chcę obiecywać (jeszcze) wspólnego grania (ani prosić o nie), ale, ale... może chcesz zagrać jakimś dodatkowym gearlockiem? Mogę zawsze wrzucić w plecak i wziąć ze sobą i podrzucić na pewien czas (do wyboru wszyscy, którzy wyszli, poza dwójką z Unbrekable - tego jeszcze nie rozpakowałem) :D

BTW. Nie wiem, co tam będą mieć w wypożyczalni, więc będę miał dodatkowo Porfirianę w plecaku, a kolega z którym będę zapewne też przyniesie coś małego i ciekawego😁
CthulhuPL
Posty: 14
Rejestracja: 23 sie 2022, 22:08
Been thanked: 2 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: CthulhuPL »

A ja mam pytanie czy jest sens jechac na pyrkon tylko w niedziele? Czy beda nadal ci sami planszowkowi wystawcy co w sobote? Czy raczej w niedziele to juz popluczyny i polowa wyjezdza po sobocie?
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: xilk »

CthulhuPL pisze: 15 cze 2023, 01:02 A ja mam pytanie czy jest sens jechac na pyrkon tylko w niedziele?
Czy jest sens jechać tylko w niedzielę na Pyrkon? Sam musisz sobie na to pytanie odpowiedzieć. Jak dla mnie nie, ale ja patrzę przez pryzmat ekonomiczny.

W niedzielę bilet kosztuje swoje, a na hali wystawców będziesz jakieś 4-5 godzin maksymalnie, bo otwierana jest ona o 10, a wystawcy są do tej 14-15.

Odpowiadając na Twoje pytanie, tak w niedziele powinni być ci sami wystawcy, co w sobotę i piątek.
Jeśli liczysz na jakiś zakup, to miej świadomość, że na stoiskach towary będą już przebrane przez kupujących w piątek i sobotę. Przykładowo w zeszłym roku Q-Workshop sprzedawał kocie kości w kolorze fioletowym i brązowym. Chciałem kupić fioletowe dla znajomej. Niestety w niedzielę rano została tylko jedna paczka brązowych i w sumie je wziąłem.

Tak samo wydawnictwa wiedząc, że ruch największy jest w sobotę, średni w piątek i najmniejszy w niedzielę, to ewentualne atrakcje robią głównie w sobotę i piątek, a w niedzielę raczej będzie tego mało.
ODPOWIEDZ