Gra dwuosobowa + wersja z app

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Gra dwuosobowa + wersja z app

Post autor: 77rpm »

Cześć,
poszukuję dobrej gry/gier na dwie osoby. Miłe widziany wariant cyfrowy, by móc grać w łóżku na telefonach, bez długiego setupu i liczenia punktów.

Najczęściej i najwiecej grywamy w Jaipura, a wersja na IOS całkowicie wygrała z tradycyjną, której nie pamiętam kiedy ostatnio rozkładaliśmy.

Kiedyś byłem ogromnym fanem Warhammera Inwazji, jednak dziś ceny gry z drugiej ręki są kosmiczne. Bardzo przyjemnie jest pograć w Mindbug, Osadników NI, Splendor.

Szukam gier, które bardzo dobrze działają na dwie osoby, a najlepiej jeśli będzie też wersja na IOS, żeby sobie pograć w łóżku czy leżąc na kanapie. Gramy na dwóch telefonach online. Mamy cyfrowego Talismana, jednak tam poziom losowości jest zbyt duży, żeby to było przyjemne.

Może macie jakieś sprawdzone tytuły? Wiele dobrego słyszałem o RftG, choć nigdy nie miałem przyjemności sprawdzenia. Zawsze odpychała mnie szata graficzna i klimat kosmosu 🙉 Myślałem tez o 7cudach - pojedynku, bo jest też wersja mobilna, choć nie wiem czy na tyle dobra.

Dziękuje za Wasze porady.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1469
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 254 times
Been thanked: 713 times

Re: Gra dwuosobowa + wersja z app

Post autor: arturmarek »

Ja zupełnie w ten sposób nie grywam (fizycznie blisko, jednocześnie przez apkę).

Chyba bym przede wszystkim zaproponował BGA. Tam są setki gier, można potestować, bardzo dużo działa świetnie na telefonie, nawet większe gry. Jeśli chcecie grać ze sobą, to jednej osobie będzie potrzebne konto premium, żeby zakładać stoły w większości gier.

Z typowych apek to najlepsza jest Cywilizacja: poprzez wieki.
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1409 times

Re: Gra dwuosobowa + wersja z app

Post autor: Cyel »

MTG:Arena
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Gra dwuosobowa + wersja z app

Post autor: ponika »

Star realms. Wciąga jak bagno i ma świetną aplikację.
Lost cities - nie grałam multiplayera więc nie wypowiem się jak działa.
Patchwork - grałam z przekazywaniem tabletu i działa to bardzo dobrze.
Carcassonne - świetne, zwłaszcza że sam liczy punkty na bieżąco.
Kartografowie mają świetną aplikację, ale niestety nie wiem jak działa multi...
Wszystkie szybkie lekkie i przyjemne. Polecam zdecydowanie
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Gra dwuosobowa + wersja z app

Post autor: 77rpm »

Dzięki za Star Realms - ze względu na preferencje klimatu kupiłem app z Hero Realms i wpadłem… jest to idealnym syndrom jeszcze jednej partyjki. Właśnie czegoś takiego potrzebowałem. :lol:

Sprawdzę pozostałe polecenia, dziękuje.
ODPOWIEDZ