Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 216
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: tencogoniema »

Zagralem 3 partie i jestem mocno rozczarowany.
gra jest ładna i tyle. fajny jest ten moment jak ktoś Ci czyta karty i zastanawiasz się nad wyborem A czy B. W tą stronę powinna iść ta gra. podoba mi się rozwój postaci. reszta niestety jest nudna. jedna gra była taka że talia z ksiazką ani razu nie weszła. nie podoba mi się że potwór ze nie blokuje zdolności miasta, tak samo granie w kosci jest słabe bo często nie ma z kim zagrać. walki są w oginale do bolu nudne. Z dodatkiem już ciekawiej ale dalej szału nie ma. ktoś tam porównał Wiedzmina do runebound. dziś od długiego czasu zagraliśmy w Runebound i w odróżnieniu do forumowicza mamy diametralnie inne odczucia. Autor oczywiscie zarobił bo wszyscy się napalili że to wiedzmin, aj waj i kupili. Ja jestem że starej szkoły i uważam że gry powinny być wydane normalnie a nie ze wspierasz w ciemno a potem jak wydasz tysiac lub wiecej to głupio przyznać że kasa poszła w błoto. Pozdro
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4454
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1348 times
Been thanked: 844 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Hardkor »

tencogoniema pisze: 09 cze 2023, 23:41 Zagralem 3 partie i jestem mocno rozczarowany.
gra jest ładna i tyle. fajny jest ten moment jak ktoś Ci czyta karty i zastanawiasz się nad wyborem A czy B. W tą stronę powinna iść ta gra. podoba mi się rozwój postaci. reszta niestety jest nudna. jedna gra była taka że talia z ksiazką ani razu nie weszła. nie podoba mi się że potwór ze nie blokuje zdolności miasta, tak samo granie w kosci jest słabe bo często nie ma z kim zagrać. walki są w oginale do bolu nudne. Z dodatkiem już ciekawiej ale dalej szału nie ma. ktoś tam porównał Wiedzmina do runebound. dziś od długiego czasu zagraliśmy w Runebound i w odróżnieniu do forumowicza mamy diametralnie inne odczucia. Autor oczywiscie zarobił bo wszyscy się napalili że to wiedzmin, aj waj i kupili. Ja jestem że starej szkoły i uważam że gry powinny być wydane normalnie a nie ze wspierasz w ciemno a potem jak wydasz tysiac lub wiecej to głupio przyznać że kasa poszła w błoto. Pozdro
Co to jest talia z książka xD Ogółem jak ktoś mnie kiedyś spyta "kto to jest boomer planszowy" to mu wskaże ten post. Kurła za moim czasów to robili lepsze gry, a nie jakieś wspieraczki
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 500 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: rav126 »

tencogoniema pisze: 09 cze 2023, 23:41 Autor oczywiscie zarobił bo wszyscy się napalili że to wiedzmin, aj waj i kupili.
Ale dopuszczasz wogóle myśl że komuś się jednak może podobać? Co dla Ciebie nudne, dla innego może być ekscytujące i na odwrót. Nie spodobało się, to w czym problem? Ciesz się z hypu i sprzedawaj z zyskiem (jakie pieniądze w błoto?).
Twój post do połowy jest ok - gra nie podeszła, to zrozumiałe - nie każdemu przecież podejdzie. Niestety od mniej więcej połowy to wylewanie żalu w stronę autora, że Ty wsparłeś grę. Czy ktoś Cię do tego zmusił? Jeżeli nie chcesz, albo boisz się powiedzieć to mrugnij dwa razy.
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Freshus »

tencogoniema pisze: 09 cze 2023, 23:41 Zagralem 3 partie i jestem mocno rozczarowany.
gra jest ładna i tyle. fajny jest ten moment jak ktoś Ci czyta karty i zastanawiasz się nad wyborem A czy B. W tą stronę powinna iść ta gra. podoba mi się rozwój postaci. reszta niestety jest nudna. jedna gra była taka że talia z ksiazką ani razu nie weszła. nie podoba mi się że potwór ze nie blokuje zdolności miasta, tak samo granie w kosci jest słabe bo często nie ma z kim zagrać. walki są w oginale do bolu nudne. Z dodatkiem już ciekawiej ale dalej szału nie ma. ktoś tam porównał Wiedzmina do runebound. dziś od długiego czasu zagraliśmy w Runebound i w odróżnieniu do forumowicza mamy diametralnie inne odczucia. Autor oczywiscie zarobił bo wszyscy się napalili że to wiedzmin, aj waj i kupili. Ja jestem że starej szkoły i uważam że gry powinny być wydane normalnie a nie ze wspierasz w ciemno a potem jak wydasz tysiac lub wiecej to głupio przyznać że kasa poszła w błoto. Pozdro
Nie rozumiem argumentu z graniem w kości. Wiesz, że na polu, na którym można grać w pokera, grasz "z wieśniakami". Czyli możesz zagrać zawsze jak tam staniesz, po prostu inny gracz rzuca "za grę".
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 216
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: tencogoniema »

[ nie rozumiem argumentu z graniem w kości. Wiesz, że na polu, na którym można grać w pokera, grasz "z wieśniakami]
Wiem, ale to takie suche jest. Wydaje się że ciekawiej było by jak by to pole miało coś innego a jak spotkasz innego Wiedzmina to możesz z nim zagrać zamiast eksploracji czy coś w tym stylu.
Ale dopuszczasz wogóle myśl że komuś się jednak może podobać? Co dla Ciebie nudne, dla innego może być ekscytujące i na odwrót. Nie spodobało się, to w czym problem? Ciesz się z hypu i sprzedawaj z zyskiem (jakie pieniądze w błoto?
oczywiście że dopuszczam, ale chyba mam prawo wyrazić swoją opinię o grze? czy przez poprawność mam zamknąć twarz i bic brawo?
nie sprzedam bo nie wspieram żadnych wydawnictw. Ale to już dyskusja na inny post.
Mrugam :wink: :wink:
Mysle że te wszystkie problemy rozwiąże jakis Faq albo upgrade zasad tylko trzeba się uzbroic w cierpliwość.
[Co to jest talia z książka xD Ogółem jak ktoś mnie kiedyś spyta "kto to jest boomer planszowy" to mu wskaże ten post. Za moim czasów to robili lepsze gry, a nie jakieś wspieraczki]
hahaha talia ta zwie się talia zdarzeń
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: manicminer »

No co ty? Tutaj tylko same dobre opinie muszą być, bo wszyscy tu zaglądają by upewnić się że wydali 1000zł i nie wyrzucili ich w błoto, ciekawe, że tyle osób kupiło i jakoś pozytywnych opini nie ma za dużo, a jak są to są w stylu super gra, ale już bez szczegółów dlaczego, albo homerule ludzie robią by poprawić niedociągnięcia, przy takim ATO czuć że to dobra gra, tutaj hype opadnie po kilku rozgrywkach i gra pójdzie w zapomnienie i na sprzedaż.
Na bgg ludzie wystawiają oceny w okolicy 6... Ci co już im hype opadł.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: farmer »

Po zapoznaniu się z zasadami (jeszcze przed rozgrywka) ta negatywna opinia trafia u mnie na podatny grunt... choć już przyzwyczajam się do myśli, że po prostu przybył mi na półkę "piękny prostaczek do podrasowania homerulami" ;).
W sumie, i dla niego znajdzie się nisza do grania.

Abstrahując od gry, dziwi mnie energia z jaką koledzy próbują zadeptać posta niepodzielajacego zachwytu nad grą, zwłaszcza że poza mankamentami stylistycznymi post był bardzo rzeczowy. Pamiętam przy tym własne odczucia z czytania tych pozytywnych opinii, które możnaby parafrazować do tekstu (baaardzo uproszczonego):
" to jest w grze średnie, to zmienię homerulem, a ta część jest nudna, ale ogólnie gra jest świetna", czyli konkretne wady a już zalety jakby mniej.
Mam nadzieję, że ta postawa udzieli się również mi ;).

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1028 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: RUNner »

Wiedźmin bez problemu pożera wszelkie Runeboundy i Talismany, a właśnie w tę kategorię celowali twórcy. Nie dość że lepszy mechanicznie, to jeszcze miażdżąco lepszy fabularnie. Dla mnie jest to półka Bloodborna czyli topka gier przygodowych, w których zachowano balans między mechaniką i fabułą. Wiedźmin to gra podzielona na dwa etapy: rozwój postaci i walka z potworami. Najpierw trzeba rozwinąć postać, a później walczymy. Odwrotnie się nie da. Trzeba wyczuć ten moment i wyprzedzić innych graczy w drodze do zdobywania trofeów. Proste, angażujące i regrywalne. Do tego bezpośrednia interakcja między postaciami graczy, co zawsze mocno kuleje w innych grach tego gatunku. Jestem pozytywnie zaskoczony i dla mnie jest to 9/10 w kategorii gier przygodowych.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Krzychu26PL
Posty: 84
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:41
Has thanked: 49 times
Been thanked: 8 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Krzychu26PL »

farmer pisze: 10 cze 2023, 09:43 Po zapoznaniu się z zasadami (jeszcze przed rozgrywka) ta negatywna opinia trafia u mnie na podatny grunt... choć już przyzwyczajam się do myśli, że po prostu przybył mi na półkę "piękny prostaczek do podrasowania homerulami" ;).
W sumie, i dla niego znajdzie się nisza do grania.

Abstrahując od gry, dziwi mnie energia z jaką koledzy próbują zadeptać posta niepodzielajacego zachwytu nad grą, zwłaszcza że poza mankamentami stylistycznymi post był bardzo rzeczowy.

pozdr,
farm
Ekhem, stwierdzenie "Autor oczywiscie zarobił bo wszyscy się napalili że to wiedzmin, aj waj i kupili." faktycznie było bardzo rzeczowe :roll:

Sam widzę wady, bo to nie jest gra idealna, to jasne. Z homerulami grać nie potrzebuje, bo gra siadła mi taką jaka jest, ale jak już ktoś krytykuje, to niech robi to merytorycznie, a nie rzuca jakimiś dziwnymi hasłami, z którymi nawet ciężko jest dyskutować, bo to same ogólniki.

Tak samo ciężko jest dyskutować z Tobą, kiedy piszesz, że przeczytałeś tylko zasady i twierdzisz że to "prostaczek" :)
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: eltadziko »

tencogoniema pisze: 10 cze 2023, 09:19 [ nie rozumiem argumentu z graniem w kości. Wiesz, że na polu, na którym można grać w pokera, grasz "z wieśniakami]
Wiem, ale to takie suche jest. Wydaje się że ciekawiej było by jak by to pole miało coś innego a jak spotkasz innego Wiedzmina to możesz z nim zagrać zamiast eksploracji czy coś w tym stylu.
Ale przecież jak spotkasz innego Wiedźmina, to możesz z nim zagrać w pokera? I to nawet nie zamiast eksploracji, tylko po prostu w pierwszej fazie.
A to pole dodaje tylko dodatkową możliwość grania w pokera. Z jednej strony piszesz, że za rzadko ma się okazję w niego zagrać, a z drugiej strony krytykujesz pole, które pozwala zagrać w niego częściej.
Refaa
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2018, 12:51

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Refaa »

W moim subiektywnym odczuciu gra jest to dosyć suchą przygodówka z motywami prostego euro . Na pewno nie sandbox jak by ktoś napisał w recenzji. Osobiści spodziewałem się więcej.
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: prib4 »

manicminer pisze: 10 cze 2023, 09:31 Na bgg ludzie wystawiają oceny w okolicy 6... Ci co już im hype opadł.
Serio każdy ma prawo do własnego zdania, a jeśli wyraża je na podstawie domysłów to już jego sprawa, że robi z siebie pośmiewisko. Pisanie bredni na temat ocen, kiedy każdy może to sprawdzić i przekonać się, że piszesz brednie to już czysty trolling.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1590
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 720 times
Been thanked: 1074 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: ave.crux »

Wiedźmin jako podstawka trochę kuleje i wspomniany runebound go jednak przewyższa pod względem szeroko pojętej fajności grania. Dopiero po wrzuceniu dodatkowych przygód rozwijających eksplorację oraz dużych kart potworów zaczyna się fajna zabawa i wówczas wiedźmin dla mnie zjada runebounda (podstawkę, bo nie grałem z dodatkiem, gdzie są różne żetony potworów dla danego typu).

Dorzuciłem mutageny do rozgrywki i nie wiem co o nich myśleć, nie zawsze były pomocne, a w początkowej fazie gry bardzo ciężko określić czy uda się je odpalić w walce. Oczywiście były momenty, w których co rundę walki odpalałem umiejętność mutagenu i było to bardzo pomocne, ale nie wiem czy zabranie jednej dodatkowej karty w fazie eksploracji przy podnoszeniu poziomu na poczet dodatkowych umiejętności w walce to coś co jest dla mnie lepszym wyjściem. Na pewno jeszcze parę razy zagram z mutagenami żeby określić która nagroda za otrzymanie poziomu mi bardziej odpowiada. Na ten moment mam mieszane uczucia. Miło dopakowywać wiedźmina, ale z drugiej strony kiedy mamy pełno kart "jeżeli" to albo gramy obojętnie co, bo zawsze jakiś bonus wskoczy albo głowimy się niemiłosiernie jak poskładać talię żeby najlepiej wszystkie "Jeżeli" odpalały się na raz.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2023, 10:41 przez ave.crux, łącznie zmieniany 1 raz.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: farmer »

Krzychu26PL pisze: 10 cze 2023, 09:59 Ekhem, stwierdzenie "Autor oczywiscie zarobił bo wszyscy się napalili że to wiedzmin, aj waj i kupili." faktycznie było bardzo rzeczowe :roll:
Opinia wyrażona zbyt swobodnym językiem, jak na mój gust, ale wg mnie trafiona w punkt. Czyżbyś twierdził, że kampania byłaby tak samo udana bez słowa "Wiedzmin" na każdym kroku? :0
Tak samo ciężko jest dyskutować z Tobą, kiedy piszesz, że przeczytałeś tylko zasady i twierdzisz że to "prostaczek" :)
Na prawdę nie chcę się jakoś przemądrzać, jednak po kilkuset instrukcjach/grach nabiera się pewnej wprawy ;)

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 963
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 666 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Bart Henry »

ave.crux pisze: 10 cze 2023, 10:37 Oczywiście były momenty, w których co rundę walki odpalałem umiejętność mutagenu i było to bardzo pomocne
Jeżeli tego samego mutagenu, to niezbyt dobrze, bo można odpalać je tylko raz na walkę.
Najważniejsze, by pamiętać, że oglądamy trzy karty mutagenów i wybieramy z nich jedną. Wtedy można lepiej je dopasować do swojej wizji gry. Co więcej, to mutageny mogą nas pchać w kierunku zakupu kart konkretnych kolorów. Nie są gamechangerem, ale potrafią pomóc dorzucić kilka obrażeń i skończyć walkę zamiast dawać szansy na cios w naszą stronę.
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: mordajeza »

farmer pisze: 10 cze 2023, 10:40 Czyżbyś twierdził, że kampania byłaby tak samo udana bez słowa "Wiedzmin" na każdym kroku? :0
Ale czemu to miałby być zarzut? Zwłaszcza w kontekście gry przygodowej, gdzie klimat odgrywa jedną z kluczowym ról? Czy ktoś krytykuje LOTR LCG za to, że jest osadzony w znanym i lubianym uniwersum? Chyba nie, a może nawet wręcz przeciwnie?
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1590
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 720 times
Been thanked: 1074 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: ave.crux »

Bart Henry pisze: 10 cze 2023, 10:55 Jeżeli tego samego mutagenu, to niezbyt dobrze, bo można odpalać je tylko raz na walkę.
Najważniejsze, by pamiętać, że oglądamy trzy karty mutagenów i wybieramy z nich jedną. Wtedy można lepiej je dopasować do swojej wizji gry. Co więcej, to mutageny mogą nas pchać w kierunku zakupu kart konkretnych kolorów. Nie są gamechangerem, ale potrafią pomóc dorzucić kilka obrażeń i skończyć walkę zamiast dawać szansy na cios w naszą stronę.
O, zapomniałem o tym. Dzięki za przypomnienie.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Krzychu26PL
Posty: 84
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:41
Has thanked: 49 times
Been thanked: 8 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Krzychu26PL »

farmer pisze: 10 cze 2023, 10:40
Krzychu26PL pisze: 10 cze 2023, 09:59 Ekhem, stwierdzenie "Autor oczywiscie zarobił bo wszyscy się napalili że to wiedzmin, aj waj i kupili." faktycznie było bardzo rzeczowe :roll:
Opinia wyrażona zbyt swobodnym językiem, jak na mój gust, ale wg mnie trafiona w punkt. Czyżbyś twierdził, że kampania byłaby tak samo udana bez słowa "Wiedzmin" na każdym kroku? :0
Tak samo ciężko jest dyskutować z Tobą, kiedy piszesz, że przeczytałeś tylko zasady i twierdzisz że to "prostaczek" :)
Na prawdę nie chcę się jakoś przemądrzać, jednak po kilkuset instrukcjach/grach nabiera się pewnej wprawy ;)

pozdr,
farm
Wiadomo ;) a później się dziwimy skąd biorą się recenzenci, którzy nagrywają po przeczytaniu instrukcji.

Także tak jak mówiłem, nie mamy o czym dyskutować ;)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4454
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1348 times
Been thanked: 844 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Hardkor »

Ahh yes klasyka już tego forum. Ktoś wchodzi, rzuca
a) argumenty z du**
b) Rzeczowe argumenty w sposób chamski/głupi/podżegający innych
c) Oba powyższe jednocześnie

A potem kolejny klasyczek "ehh sami hejterzy na tym forum"
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: farmer »

mordajeza pisze: 10 cze 2023, 11:10
farmer pisze: 10 cze 2023, 10:40 Czyżbyś twierdził, że kampania byłaby tak samo udana bez słowa "Wiedzmin" na każdym kroku? :0
Ale czemu to miałby być zarzut? Zwłaszcza w kontekście gry przygodowej, gdzie klimat odgrywa jedną z kluczowym ról? Czy ktoś krytykuje LOTR LCG za to, że jest osadzony w znanym i lubianym uniwersum? Chyba nie, a może nawet wręcz przeciwnie?
Wstrzymaj konie na chwilę... Przypominam, że to jeden z forumowiczów miał zarzut co do nierzeczowości jednego z argumentów innego forumowicza.
Krzychu26PL pisze: 10 cze 2023, 09:59 Ekhem, stwierdzenie "Autor oczywiscie zarobił bo wszyscy się napalili że to wiedzmin, aj waj i kupili." faktycznie było bardzo rzeczowe :roll:
Dostał więc moje pytanie pobudzające do odpowiedzi, co według Niego było nierzeczowego w tym argumencie.
Nie próbujcie mi proszę wkładać w klawiaturę/usta rzekomego twierdzenia, że "Wiedźminowy temat gry" to jakiś zarzut z mojej strony.
No więc, nie zarzucam grze chwytliwego tematu :). Sam kupiłem grę właśnie ze względu na ten temat. A skoro mamy to wyjaśnione, podbiję jedynie wstępnie wyartykułowany fakt, że:
:arrow: wielu ludzi kupiło tę grę właśnie z uwagi na temat Wiedźmiński, co w znaczącym stopniu przełożyło się na sukces kampanii (aka "Autor oczywiscie zarobił bo wszyscy się napalili że to wiedzmin, aj waj i kupili.").

Nie dopatruj się w powyższym zarzutów, których tam nie ma. Jeśli zaś nie zgadzasz się z tym stwierdzeniem, ciekaw jestem argumentów po temu.
Krzychu26PL pisze: 10 cze 2023, 11:23
farmer pisze: 10 cze 2023, 10:40
Krzychu26PL pisze: 10 cze 2023, 09:59 Ekhem, stwierdzenie "Autor oczywiscie zarobił bo wszyscy się napalili że to wiedzmin, aj waj i kupili." faktycznie było bardzo rzeczowe :roll:
Opinia wyrażona zbyt swobodnym językiem, jak na mój gust, ale wg mnie trafiona w punkt. Czyżbyś twierdził, że kampania byłaby tak samo udana bez słowa "Wiedzmin" na każdym kroku? :0
Tak samo ciężko jest dyskutować z Tobą, kiedy piszesz, że przeczytałeś tylko zasady i twierdzisz że to "prostaczek" :)
Na prawdę nie chcę się jakoś przemądrzać, jednak po kilkuset instrukcjach/grach nabiera się pewnej wprawy ;)
Wiadomo ;) a później się dziwimy skąd biorą się recenzenci, którzy nagrywają po przeczytaniu instrukcji.

Także tak jak mówiłem, nie mamy o czym dyskutować ;)
Nie wiem, skąd się biorą recenzenci o jakich piszesz, ale bardzo bym Ci sugerował po prostu Ich nie czytać i nie oglądać.
Na szczęście dla nas obu, nie jestem recenzentem a jedynie graczem, który ma prawo do swobodnego wyrażania opinii, choćby i w oparciu o umiejętność kojarzenia faktów i wyciągania wniosków z instrukcji i opisów innych.
Sądząc po tonie Twojej wypowiedzi i pewności, że gra nie jest "prostaczkiem", masz już zapewne za pasem wiele partii Wiedźmina i doskonale dostrzegasz głębię rozgrywki oraz wielość dróg prowadzących do zwycięstwa. Mam tylko szczerą nadzieję, że po otrzymaniu koszulek i rozegraniu pierwszych partii, będę podzielał Twoją pewność :).

Przypomnę jednak, iż Twoje kontr-twierdzenie, że "Wiedźmin to nie prostaczek" również jest opinią - i bardzo niezręcznie byłoby, gdyby się okazało że swoją opinię wyraziłeś na podstawie tylko (sic!) opinii z forum/istrukcji.
W takim wypadku (mało prawdopodobnym, ale jednak), rzeczywiście nie mielibyśmy o czym dyskutować.

pozdr,
farm
Ostatnio zmieniony 10 cze 2023, 12:44 przez farmer, łącznie zmieniany 5 razy.
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: mordajeza »

farmer pisze: 10 cze 2023, 12:34 Wstrzymaj konie na chwilę... Przypominam, że to Ty miałeś zarzut co do nierzeczowości jednego z argumentów innego forumowicza.
Słucham? :)
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: farmer »

mordajeza pisze: 10 cze 2023, 12:38
farmer pisze: 10 cze 2023, 12:34 Wstrzymaj konie na chwilę... Przypominam, że to Ty miałeś zarzut co do nierzeczowości jednego z argumentów innego forumowicza.
Słucham? :)
Ach, szczere sorry - nie przyuważyłem, że to KrzychuPL wyrazil rzeczony zarzut, zwracam honor i poprawiam :)
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1028 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: RUNner »

Gdyby Wiedźmin posiadał więcej mięcha w mechanice, to prawdopodobnie downtime by był już okrutny. Już teraz jest to problemem w gronie 4+ graczy. Wiem, że są ludzie którym nie wadzą 6-godzinne (i dłuższe) nasiadówki i rozumiem ich rozczarowanie, ale dla mnie Wiedźmin oferuje dokładnie tyle ile oczekiwałem. Sama podstawka to totalny golas, ale jej targetem nie są ograni gracze, tylko casuale znający świat Wiedźmina z książek i gier komputerowych. Oni samą podstawką się na luzie nasycą i może później sięgną po dodatki. Ja wszedłem all-in i nie żałuję, bo mam tutaj masę zawartości. I prawie wszystko jest wykonane świetnie, lub przynajmniej dobrze. Sama gra jako gra, to 7/10, ale przygodówka z niej bardzo udana. Są tutaj pewne problemy, są próby wprowadzania własnych zasad bo nie wszystko trybi idealnie. Jednak ostatecznie okazało się, że Woźniak nie zhańbił tematu i myślę, że pozytywnie zaskoczył graczy swoim projektem.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 963
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 666 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Bart Henry »

farmer pisze: 10 cze 2023, 10:40
Krzychu26PL pisze: 10 cze 2023, 09:59 Ekhem, stwierdzenie "Autor oczywiscie zarobił bo wszyscy się napalili że to wiedzmin, aj waj i kupili." faktycznie było bardzo rzeczowe :roll:
Opinia wyrażona zbyt swobodnym językiem, jak na mój gust, ale wg mnie trafiona w punkt. Czyżbyś twierdził, że kampania byłaby tak samo udana bez słowa "Wiedzmin" na każdym kroku? :0
To chyba jasne, że IP było motorem napędowym tej kampanii, tak samo jak Marvel, LOTR, czy Disney napędza inne inicjatywy. To chyba jest nie do podważenia.

Tu chodzi o pejoratywny wydźwięk, bo z tamtego komentarza aż kipi wydźwięk "zajarali się, że Wiedźmin, wydali kupę hajsu, to teraz będą chwalili, a JA wam obiektywnie powiem, że gra jest słaba". To po prostu obraża, która niezależnie od wątku gry rozpoczęłaby kałszkwał. Na wielu forach takie wypowiedzi są lub były traktowane jako trollowanie i odpowiednio nagradzane. Nawet taką opinię można wyrazić lepszym językiem, ale ludzie o to nie dbają. Zamkną kartę, wrócą na forum za tydzień.

Czy była to opinia? Można pewnie tak powiedzieć. Czy był to trolling? Pewnie też. Czy można było uciąć ostanie zdanie? Nawet należało.

Pozytywne zaskoczenie to dobre określenie moich odczuć. Nie jest to siódmy cud świata, ale dobrze skrojony, i przede wszystkim grywalny produkt, od którego nie odbiją się początkujący (retail jest okrojony nie bez przyczyny), a który jest podatny na rozszerzanie. Ta podatność objawia się wieloma dodatkami, a efektem ubocznym jest mnóstwo fanowskich modyfikacji zasad.

Jeżeli ktoś sądzi, że gra nie powinna wyjść na wspieraczce, to powinien zainteresować się tematem szacowania nakładów. Sam nie jestem fanem pchania wszystkiego na Kickstartery, ale pytanie czy GoB, nawet ze wsparciem CDPR dałoby radę ogarnąć taki projekt jako małe wydawnictwo.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Shodan »

Zgadzam się z przedmówcą. Gdyby autor posta, który wywołał zamieszanie ograniczył się do negatywnej opinii, nie byłoby tematu. Ale on nadał swojej wypowiedzi pejoratywny wydźwięk w stosunku do osób, które pisały, że gra się im podoba.
ODPOWIEDZ