Trzecie Powstanie (Łukasz Wrona, Marek Piwoński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2269
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Trzecie Powstanie (Łukasz Wrona, Marek Piwoński)

Post autor: Leviathan »

W nocy z 2 na 3 maja 1921 roku wybuchło III powstanie śląskie, które walnie przyczyniło się do przyłączenia bogatej części Górnego Śląska do Polski. W 2021 roku, sto lat po tych wydarzeniach, Stowarzyszenie Pospolite Ruszenie Szlachty Ziemi Krakowskiej opracowało edukacyjną grę planszową pt. “Trzecie Powstanie”.

Gra ma z założenia stanowić narzędzie edukacyjne i została wyprodukowana w 500 egzemplarzach bezpłatnie rozdystrybuowanych wśród szkół, instytucji kultury, organizacji pozarządowych i klubów wykorzystujących gry do działań dydaktycznych.

Sama gra przeznaczona jest dla dwóch graczy, z których jeden poprowadzi Polaków, dążących do przyłączenia do odradzającej się Polski możliwie jak największej części górnego Śląska, drugo zaś wcieli się w rolę Niemców, próbujących za wszelką cenę utrzymać te ziemie przy swoim państwie.

Obrazek

Linki:
Gra na BGG

Unboxing:
Sapieha
Posty: 54
Rejestracja: 01 wrz 2021, 11:38
Has thanked: 37 times
Been thanked: 8 times

Re: Trzecie Powstanie (Łukasz Wrona, Marek Piwoński)

Post autor: Sapieha »

Udało się rozegrać partię? 🤔
Awatar użytkownika
Ciuniek
Posty: 401
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:33
Lokalizacja: Babin k/ Lublina
Has thanked: 2 times
Been thanked: 374 times

Re: Trzecie Powstanie (Łukasz Wrona, Marek Piwoński)

Post autor: Ciuniek »

Graliśmy. Działa. Jako prosta gra i jako ciekawostka historyczno-dydaktyczna. Fajny pomysł na alternatywny warunek zwycięstwa związany z przeciąganiem liny/znacznika na wskaźniku... czegośtam. Reputacji? Czyjegoś poparcia? Pamięć zawodzi. Korzystanie z najmocniejszych, jednorazowych akcji wiąże się z oddaniem przeciwnikowi punkt na tym torze. Nie bawiłem się źle, ale też nie myślałem o tej grze od kiedy skończyliśmy grać.
Sapieha
Posty: 54
Rejestracja: 01 wrz 2021, 11:38
Has thanked: 37 times
Been thanked: 8 times

Re: Trzecie Powstanie (Łukasz Wrona, Marek Piwoński)

Post autor: Sapieha »

Ciuniek pisze: 12 lip 2023, 23:15 Graliśmy. Działa. Jako prosta gra i jako ciekawostka historyczno-dydaktyczna. Fajny pomysł na alternatywny warunek zwycięstwa związany z przeciąganiem liny/znacznika na wskaźniku... czegośtam. Reputacji? Czyjegoś poparcia? Pamięć zawodzi. Korzystanie z najmocniejszych, jednorazowych akcji wiąże się z oddaniem przeciwnikowi punkt na tym torze. Nie bawiłem się źle, ale też nie myślałem o tej grze od kiedy skończyliśmy grać.
Czyli wrażenia takie, jakie podejrzewałem po lekturze instrukcji. A zagaiłem, bo raz, to gra dla dwóch osób, dwa - historyczna a trzy - dydaktyczna (co samo w sobie jest atutem). Wiem, że jest wersja Print&Play ale nie jestem fanem takich wersji gier.

A ten tor to bodajże tor poparcia/sympatii Ententy dla walczących.
ODPOWIEDZ