Ewolucja: Pochodzenie Gatunków - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
zlorf
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2015, 11:26

Re: Ewolucja: Pochodzenie Gatunków

Post autor: zlorf »

Mam dwa zwierzęta połączone KOOPERACJĄ.
Jedno z nich ma napełnioną tkankę tłuszczową i w swojej kolejce zamieniam żółty znacznik na niebieski.
Czy drugie zwierze dostaje kooperacyjnie niebieski znacznik?
hamster
Posty: 5
Rejestracja: 10 lut 2012, 02:06

Re: Ewolucja: Pochodzenie Gatunków

Post autor: hamster »

Dostaje. Zawsze gdy jedno zwierzę otrzymuje czerwony lub niebieski znacznik, to drugie również go otrzymuje (z banku)
Awatar użytkownika
G3Wydawnictwo
Posty: 35
Rejestracja: 25 sie 2014, 11:48

Re: Ewolucja: Pochodzenie Gatunków

Post autor: G3Wydawnictwo »

olocop pisze: Z tego co zrozumiałem czytając FAQ, nie muszę wybierać, tylko mogę aktywować wszystkie w dowolnej kombinacji.
Kolejne co znalazłem w FAQ to to, że można użyć PIRACTWA jeśli nie ma już znaczników w banku. To oznacza, że nie muszę zdobyć znacznika, by dodatkowo aktywować te cechy, ale mogę to zrobić zamiast:
- PIRACTWO wolno mi użyć,
- WYPASU się nie da, bo nie ma znacnzików do usunięcia,
- HIBERNACJI wolno mi użyć.
Czy mam rację?
Tak, wszystko się zgadza :).
Astralny
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2014, 11:07

Ewolucja: Pochodzenie Gatunków.

Post autor: Astralny »

Chodzi mi o cechę drapieżnik.
Czy jeśli użyję tej cechy, to nie biorę ŻADNEGO znacznika żywności, nawet jeśli mam inne zwierzęta, czy po prostu nie biorę dla danego drapieżnika? To jest bardzo niejasne dla mnie, proszę o pomoc i pozdrawiam!
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Ewolucja: Pochodzenie Gatunków.

Post autor: Danielf »

W ruchu, w którym używasz tej cech, nie bierzesz czerwonych znaczników. Natomiast jeśli atak ci się powiedzie, to bierzesz 2 niebieskie znaczniki dla zwierzęcia atakującego. W następnych możesz normalnie karmić.
vitas
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2017, 23:24
Lokalizacja: Krapkowice

Ewolucja - tkanka tłuszczowa

Post autor: vitas »

Cześć, pytanie dotyczy zasady działania karty "Tkanka tłuszczowa" w grze Ewolucja (wersja pudełkowa Egmont Geek)

Wiadomo, że można na niej magazynować żetony pożywienia, jeśli ich liczba zrówna się z wielkością populacji gatunku, przy czym liczba magazynowanych na karcie żetonów nie może przekroczyć rozmiaru gatunku. Ale nie wyjaśniono, w którym momencie i wg jakiego klucza dodaje się na tę kartę żetony pożywienia. Ja rozumiem to w następujący sposób: Wykarmiłem gatunek pożywieniem do liczby jego populacji. Następnie kolejno gracze dodają po żetonie pożywienia do swoich gatunków, a kiedy przychodzi moja kolej, to dodaję żeton pożywienia na kartę "Tkanka tłuszczowa" i tak dalej, aż do momentu, w którym wszystkie konkurencyjne gatunki zostaną wyżywione i kończy się faza żywienia?

Reasumując: W którym momencie i według jakiego mechanizmu dodajemy żetony pożywienia na kartę "Tkanka tłuszczowa"?
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Ewolucja - tkanka tłuszczowa

Post autor: Matti_C »

vitas pisze: 21 cze 2020, 11:28 Cześć, pytanie dotyczy zasady działania karty "Tkanka tłuszczowa" w grze Ewolucja (wersja pudełkowa Egmont Geek)

Wiadomo, że można na niej magazynować żetony pożywienia, jeśli ich liczba zrówna się z wielkością populacji gatunku, przy czym liczba magazynowanych na karcie żetonów nie może przekroczyć rozmiaru gatunku. Ale nie wyjaśniono, w którym momencie i wg jakiego klucza dodaje się na tę kartę żetony pożywienia. Ja rozumiem to w następujący sposób: Wykarmiłem gatunek pożywieniem do liczby jego populacji. Następnie kolejno gracze dodają po żetonie pożywienia do swoich gatunków, a kiedy przychodzi moja kolej, to dodaję żeton pożywienia na kartę "Tkanka tłuszczowa" i tak dalej, aż do momentu, w którym wszystkie konkurencyjne gatunki zostaną wyżywione i kończy się faza żywienia?

Reasumując: W którym momencie i według jakiego mechanizmu dodajemy żetony pożywienia na kartę "Tkanka tłuszczowa"?
Kiedy nadchodzi Twoja kolej karmienia a tłusty nie jest głodny (zjadł tyle co ma populacji) możesz dobrać żeton pożywienia ze stawu na kartę tkanka tłuszczowa jeśli to roślinożerca. Jeśli to mięsożerca polujesz. Najadasz się na zapas max tyle co wielkość gatunku. Żetony na tkankę tłuszczową mogą wpadać także z padlinożercy, współpracy, inteligencji czy nawet długiej szyji (jak masz jeszcze zbieracza i wielkość populacji 1 ;) )
Awatar użytkownika
Requiem123
Posty: 9
Rejestracja: 29 gru 2022, 14:51
Has thanked: 7 times

Ewolucja - czy mięsożercy mogą dobierać jedzenie ponad swoją populacje?

Post autor: Requiem123 »

Zasady mówią, że po ataku mięsożercy "Mięsożerca otrzymuje żetony mięsa w ilości równej wielkości zaatakowanego gatunku". Czy to oznacza, że np. mam mięsożercę o rozmiarze 5 i populacji 2. Zaatakował on zwierzę o rozmiarze 4. Czy dostaję 4 żetony żywności czy 2?
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Ewolucja - czy mięsożercy mogą dobierać jedzenie ponad swoją populacje?

Post autor: Matti_C »

Requiem123 pisze: 19 lip 2023, 15:02 "Mięsożerca otrzymuje żetony mięsa w ilości równej wielkości zaatakowanego gatunku". Mięsożerca o rozmiarze 5 i populacji 2 zaatakował zwierzę o rozmiarze 4. Czy dostaję 4 żetony żywności czy 2?
Jeśli ma tkankę tłuszczową to pobiera 4, jeśli nie ma to pobiera 2 a 2 przepadają
ODPOWIEDZ