Race for the Galaxy - turniej

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Tworek
Posty: 27
Rejestracja: 19 maja 2006, 08:44
Lokalizacja: Brzeg\Wrocław

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Tworek »

Może się komuś przyda, ja wczoraj w jednej rozgrywek się na to naciąłem...
W fazie konsumpcji miałem 2 towary , jeden na Alien Toy Shopie, drugi na jakiejś taniej produkcyjnej planecie. Z mocy konsumpcyjnych miałem oprócz Alien Toy Shopa jeszcze Old Earth. No i lekko się zdziwiłem, kiedy po wybraniu pierwszej mocy konsumpcyjnej Old Earth (grając wedle zasady 'save the best for last' ;-) ) kazał mi 'zjeść' oba towary i zamiast 6pkt zdobyłem 4.
Tak więc dobra rada -> wybierać moce konsumpcji od najlepszych do najsłabszych. A te x2 czy x3 to w ogóle zostawiać na sam koniec.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: yosz »

Tak, to jest jedna z niewielu (i najpoważniejsza) wada tej wersji. W momencie wybrania mocy konsumpcyjnej, którą można wykorzystać kilka razy, trzeba wykorzystać ją w pełni.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: yosz »

W pierwszym poście umieściłem regulamin / zasady turnieju. Startujemy w poniedziałek. Zgłoszenia przyjmuję do piątku. W weekend przygotuję skład grup. Rzekłem!
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: wojo »

Nie uznaje wykorzystywania mocy przerobowych na maxa za wade. Jest to zgodne z zasadami gry (patrz instrukcja)! Zreszta to czyni pilgrimage world dosc niebezpiecznym swiatem przy nieumiejetnym korzystaniu.

Oczywiscie w grze na zywo mozna to sobie wszystko mieszac kolejnoscia byle wynik sie zgadzal jednak wersja komputerowa rzadzi sie swoimi prawami.

Przy okazji Yosz ... czy mnie zapisales na liscie zgloszonych? Jezeli nie to: oficjalnie sie zglaszam :)
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: yosz »

zaktualizuję post żeby mieć osoby już zgłoszone :)

-- edit --
zrobione. Jeżeli ktoś się rozmyślił proszę dać znać. Tak sobie myślę, ze kiedyś na Pionku można by było zorganizować mały turniej :) Nataniel - bedzie turniej Race'a na Gramy? :>
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Tworek
Posty: 27
Rejestracja: 19 maja 2006, 08:44
Lokalizacja: Brzeg\Wrocław

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Tworek »

3. Każdy uczestnik powinien rozegrać po jednej grze, z każdym z pozostałych graczy ze swojej grupy, z dodatkiem Gathering Storm, na zasadach zaawansowanych.
A może zamiast po jednej to chociaż mecz i rewanż (jak w lidze mistrzów :) ) ?
Jedna partyjka w Race'a na kompie to (o ile gracze są skoncentrowani TYLKO na grze) to niecałe pół godziny.
A 3 gry 'w grupie' to trochę mało. Wystarczy, że komuś raz wybitnie karty nie podejdą i będzie musiał się najprawdopodobniej pożegnać z turniejem.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: yosz »

Tworek pisze:A może zamiast po jednej to chociaż mecz i rewanż (jak w lidze mistrzów :) ) ?
A jak będzie 1:1 to będzie trzeba zagrać dogrywkę (sumaryczna liczba punktów to bardzo słaby tie breaker). Tak więc w 4 osobowej grupie trzeba by było zagrać 9 gier w ciągu dwóch tygodni. Na początek wolałbym wersję minimalistyczną - z doświadczenia wiem, że z umawianiem sie na gry online może być ciężko. Potraktujmy to jako próbę, jak się uda będzie kolejny turnej z większą obsadą pewnie (a może i teraz zgłosi się więcej osób to będą liczniejsze grupy)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: konev »

Przenieść ten wątek do działu Planszówki na komputerze!

Jak śmiecie zaśmiecać takimi śmieciami dział Gry Planszowe i Karciane?!
Beszcześcić hobby jakim jest granie w gry planszowe z przyjaciółmi przy ciastku i herbacie w domowym zaciszu i zamieniać tą wspaniałą rozrywkę na gapienie się w monitor, picie piwa (jak Kaczuś powiedział) i pierdzenie w swoje fotele! Jak śmiecie przedkładać jakość jaką niesie rzeczywista rozgrywka nad szybkością rozgrywania partii w sieci, bo musicie rozegrać jeszcze dzisiaj 50 partii w Dominiona (czy tam Race`a)! I nie gadajcie mi tu, że nie macie z kim grać! Macie tylko jeszcze szczęście, że hobby jest niszowe i nikomu nie chciało się dla takiego Race`a porządnego Bota napisać. Jakby Wam taki kilka razy w tyłek dokopał i nigdy byście nie wiedzieli czy gracie z kompem sterowanym przez małolata, czy z człowiekiem to od razu w pośpiechu czmychalibyście sprzed monitorka!

Jestem oburzony!

P.S. To taki żart jest :D
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Tworek
Posty: 27
Rejestracja: 19 maja 2006, 08:44
Lokalizacja: Brzeg\Wrocław

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Tworek »

yosz pisze: A jak będzie 1:1 to będzie trzeba zagrać dogrywkę (sumaryczna liczba punktów to bardzo słaby tie breaker).
To prawda, tym bardziej, że jest opcja grania z celami lub bez. Ale przy meczu i rewanżu wcale dogrywek nie musi być.
Tu przecież przegrywający jeszcze nie odpada. Każdy zdobywa po punkcie i tyle.

Ewentualne dogrywki potrzebne będą tylko na koniec rundy , jak 2 zakończy z taką samą ilością zwycięstw a
przy 6 grach (a nie 3) szansa, że 2 zakończy z takim samym dorobkiem jest znacznie mniejsza. ( i prawdopodobieństwo
dodatkowego umawiania się, które jest z pewnością największą bolączką w tego typu zabawach spada),

Reasumując moje rozwiązanie 2 meczyków zamiast jednego ma takie plusy:
1) więcej grania
2) eliminacja elementu losowego
3) przy 1-1 wcale nie trzeba grać 3-ej partii, każdemu graczowi dopisujemy po punkcie
4) mniejsza szansa niż przy 3 partiach w sumie , że na koniec konieczna będzie dogrywka
5) jeśli już jesteśmy z kimś umówieni i gramy to czy zagramy raz czy dwa - czasowo nie robi dużej różnicy ( no chyba że się mylę ? )

ale to tylko moja propozycja, Ty Yosz jesteś pomysłodawcą , więc decyduj :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: yosz »

Zapytajmy się reszty uczestników czy to by im odpowiadało. Ja w sumie mogę się zgodzić. Zależy to też od liczby chętnych. Potrzebujemy najlepiej jeszcze 3 osobó. Może jednak Andy? :D
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: yosz »

UWAGA: Firma Rebel zasponsorowała kody rabatowe dla zwycięzców grup i zwycięzcy turnieju.

Zwycięzcy grup otrzymają rabaty na zakupy do sklepu rebel.pl w wysokości 5%. Dodatkowo zwycięzca turnieju otrzyma rabat w wysokości 7% na zakupy w sklepie rebel.pl.

Rabaty ważne do 19 października, więc będzie czas na ich wydanie :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Earl_MW
Posty: 272
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Earl_MW »

A to i ja się zapiszę. Jakoś znajdę kawałek czasu na delegacjach.

Earl
Awatar użytkownika
yakos
Posty: 243
Rejestracja: 13 cze 2008, 15:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: yakos »

Zgłaszam swój udział.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Andy »

yosz pisze:Może jednak Andy? :D
W sensie udziału - zdecydowanie nie. W sumie zgadzam się z żartobliwym postem koneva. Parafrazując Geniusza, którego tam przywołano, ktoś może mieć w jednym oknie otwartą partię Race'a, a w drugim nieprzyzwoitą stronę! Zgroza! :shock: :wink:

Ale doradzić zawsze mogę. ;)
Np. Nie widzę raczej zagrożenia, że po meczu i rewanżu będzie remis, bo przecież w takim przypadku policzycie VPs i będzie cacy. A jednak w karciance może przyjść naprawdę nieciekawa karta i jedna partia nie powinna decydować.

Nie mówiąc o tym, że w pojedynczej partii też może być remis! :mrgreen:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: yosz »

tak, dałem się przekonać. Jeżeli nie będzie ogromnych sprzeciwów to gracze w grupie rozgrywają dwumecz (najlepiej jedna partia po drugiej) - nie powinno to zająć więcej niż godzinę w sumie.

A tematu nie przeniosę bo nie mam uprawnień - może jakiś mod / admin? :>
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: puniek »

Mnie też proszę dopisać, jeżeli ruszamy od poniedziałku to wspaniale, poniedziałek bowiem mam wolny :D
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Van »

yosz pisze: 8. Czas na rozegranie półfinałów i finałów to trzy dni na każdy z nich (przy czym może zostać wydłużony jeżeli będę ku temu rozsądne przesłanki)
Czy wyjazd z uczelni na zajęcia terenowe zalicza się do rozsądnych przesłanek? :oops: bo gdyby już się tak zdarzyło, że by mi się poszczęściło i wyszedłbym z grupy to od 6-go do 9-go albo 10-go mam ów wyjazd właśnie i kolidowałoby to z tym ograniczeniem trzydniowym :?.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: yosz »

tak jest to rozsądna przesłanka :) Zrobimy tak aby półfinały i finały się odbyły bez walkowerów :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Piotro
Posty: 365
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:46
Lokalizacja: Wrocław, Cz-wa

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Piotro »

Ja się zgłaszam, jeżeli będzie więcej chętnych, bo już chyba przekroczyliśmy 16...
-------------------------------------
boardoftheloom.blogspot.com
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: yosz »

Do zamknięcia listy jeszcze trochę zostało tak więc może jeszcze trzech graczy się zgłosi :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Piotro
Posty: 365
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:46
Lokalizacja: Wrocław, Cz-wa

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Piotro »

Nie dało by suę zagdać z administrotami tej strony, żeby jakoś łatwiej nam było łączyć się do gier? jakieś pasłordzik może? Bo nie sposób się tu z kimś umówić na grę żeby inny sie nie wepchnął...
-------------------------------------
boardoftheloom.blogspot.com
Awatar użytkownika
LostLukas
Posty: 215
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:17
Lokalizacja: Karpacz

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: LostLukas »

Piotro pisze:Nie dało by suę zagdać z administrotami tej strony, żeby jakoś łatwiej nam było łączyć się do gier? jakieś pasłordzik może? Bo nie sposób się tu z kimś umówić na grę żeby inny sie nie wepchnął...
Dokładnie, chociaż przed chwilą zagraliśmy razem z VanHooverem (zupełnie przypadkowo) sparing. :roll:
wysockipawelpatryk
Posty: 15
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:21

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: wysockipawelpatryk »

Piszę się na to tylko mam pytanie o co chodzi z regułami advanced??
Awatar użytkownika
Wuja
Posty: 170
Rejestracja: 14 gru 2006, 15:33
Lokalizacja: Nakło nad Notecią \ Wrocław

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Wuja »

wysockipawelpatryk pisze:Piszę się na to tylko mam pytanie o co chodzi z regułami advanced??
Każdy z graczy, zamiast standardowo jednej karty akcji wybiera dwie. Tylko tyle.
arnbold
Posty: 33
Rejestracja: 06 cze 2004, 11:39
Lokalizacja: Kraków

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: arnbold »

Jeśli jest jeszcze miejsce, to proszę mnie zapisać :)

A co do samego serwera. Fakt, jest on dosyć "pierwotny" i ma swoją specyfikę (nie widać co przeciwnik rzuca - ale czasem gracze blefują, brak rozgrywek prywatnych, słaby czat - brak godziny postu!!). Ale dla mnie to idealna okazja by poćwiczyć i spotkać zaawansowancyh graczy.

Do zobaczenia na serwerze!!

Aha, a jak jest rozwiązana kwestia celów, gdy jeden z graczy upiera się, że nie chce z nimi grać, a drugi odwrotnie? Czy gra wyjściowa to gra bez celów czy z celami?
ODPOWIEDZ