Top 5 gier Waszych dzieci

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
adastr
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 15:14
Has thanked: 42 times
Been thanked: 13 times

Re: Top 5 gier Waszych dzieci

Post autor: adastr »

arturmarek pisze: 04 sie 2023, 13:32
adastr pisze: 04 sie 2023, 12:06 córka lat 5
Carcassone
Gracie na pełnych regułach, z farmerami?
Tak gramy z farmerami przy czym w przypadku małej zawsze punktują. :wink:
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Top 5 gier Waszych dzieci

Post autor: Harun »

Świat 6-latka jest bardzo dynamiczny, więc mały update, bo dobrze jest się dzielić doświadczeniami z innymi rodzicami.

Przede wszystkim młodszy syn chyba już na trwale załapał bakcyla, chętnie i często gra, w tym sam proponuje gry.

Było
Spoiler:
Z rankingiem jest zawsze trochę kłopotu, ale

1. Na pierwsze miejsce chyba zasługuje obecnie Karak. Kupiłem z uwagi na rekomendacje na forum, choć penetracja lochów to całkowicie nie mój typ gry. Ale syn bardzo lubi, więc gramy regularnie. Jest to o tyle ciekawa sytuacja, że nie bardzo rozumiem, co go do tej gry przyciąga. Jak bym ją ocenił nisko, ale uważam, że gry dzieci są dla ich frajdy a nie mojej - więc siłą rzeczą, z pewnym dysonansem poznawczym - oceniam ją wysoko.

2. Na drugim miejscu nowość w rankingu - Europa w 10 dni. Mam zestaw gier dla syna, czekają na kolejne okazje prezentowe, a tę kiedyś kupiłem za grosze chyba na black friday, jako zabawa mapą. Ponieważ nadeszłą fascynacja mapami - wybrałem tę grę jako kolejny prezent i okazała się strzałem w 10. Prosta, ale nie prostacka, losowa ale też oparta na umiejętnościach, z walorem edukacyjnym. Sam też ją polubiłem i chociaż graczom jej nie polecam, to z dzieckiem się nie nudzę i mam dużo frajdy.

3. Kraken Attack - nadal dużo dobrej zabawy, spadek w rankingu to raczej wynik awansu dwóch poprzednich gier.

4. - 5. Dragomino / Kto to był.

Z rankingu wypadły Teby, na chwilę syn o nich zapomniał za co jestem wdzięczny losowi, bo Teby bardzo lubię, ale jako grę od czasu do czasu, a nie co kilka dni. W piątce nie ma też kejtrów i kociambrów, choć czasem zagramy - ale jak na darmową turlankę, dała nam sporo zabawy i w bonusie dwa opanowane słowa z gwary poznańskiej (co mnie cieszy, bo my poznaniacy naszą gwarę lubimy).
ODPOWIEDZ