Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
TheAdam93
Posty: 31
Rejestracja: 28 kwie 2021, 19:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: TheAdam93 »

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi o opinie chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak do tego wszystkiego mają się dodatki goście z doliny renu i wrzosowisk?
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: bogas »

TheAdam93 pisze: 11 sty 2023, 22:29 Dziękuję za wszystkie odpowiedzi o opinie chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak do tego wszystkiego mają się dodatki goście z doliny renu i wrzosowisk?
Goście z wrzosowisk to dodatkowe karty, które mieszasz z tymi z podstawki. Urozmaicenie i tyle.
Goście z Doliny Renu natomiast zastępują talię z podstawki. I tu trochę większa jest różnica, bo karty z podstawki mogły powodować, że dało się wygrać nie robiąc ani jednego wina. W sumie to gra o prowadzeniu winnicy niż o robieniu wina, ale jednak niesmak jakiś pozostawał. Dlatego ta talia gości jest bardziej skierowana na promowanie i ułatwianie robienia wina.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: warlock »

Szanowni, czy ktoś się orientuje, czy dostępne obecnie w sklepach Viticulture i Toskania w wersji polskiej są wolne od błędów, czy jesteśmy może w jakimś okresie oczekiwania na dodruk, w którym owe potencjalne błędy będą naprawione ;)?
mineralen
Posty: 978
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 576 times
Been thanked: 647 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: mineralen »

warlock pisze: 03 mar 2023, 08:09 Szanowni, czy ktoś się orientuje, czy dostępne obecnie w sklepach Viticulture i Toskania w wersji polskiej są wolne od błędów, czy jesteśmy może w jakimś okresie oczekiwania na dodruk, w którym owe potencjalne błędy będą naprawione ;)?
Kupiłem Toskanię z druku z zeszłego roku i nic złego mi się nie rzuciło w oczy.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1170
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 511 times
Been thanked: 349 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Propi »

warlock pisze: 03 mar 2023, 08:09 Szanowni, czy ktoś się orientuje, czy dostępne obecnie w sklepach Viticulture i Toskania w wersji polskiej są wolne od błędów, czy jesteśmy może w jakimś okresie oczekiwania na dodruk, w którym owe potencjalne błędy będą naprawione ;)?
Błędy były tylko w pierwszym druku Toskanii, nie kojarzę dyskusji, żeby późniejsze dodruki miały jakiekolwiek problemy.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: warlock »

Wielkie dzięki ;). Grałem wczoraj po raz pierwszy z Toskanią (tyle że EN) i Viticulture wystrzeliło z 7/10 do 9 ;). Świetna sprawa.
Pelarg1r
Posty: 33
Rejestracja: 16 lut 2021, 23:45
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Pelarg1r »

A jakie błędy były drukowane? Bo ja kupiłem Viti ze wszystkimi dodatkami dosłownie dwa tygodnie temu to mogę sprawdzić i ci potwierdzić czy wszystko jest ok
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 332
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 239 times
Been thanked: 98 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: scraber »

Pelarg1r pisze: 03 mar 2023, 09:23 A jakie błędy były drukowane? Bo ja kupiłem Viti ze wszystkimi dodatkami dosłownie dwa tygodnie temu to mogę sprawdzić i ci potwierdzić czy wszystko jest ok
Na planszy Toskanii, ta minimapka z gwiazdkami miała przesunięcia
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 03 mar 2023, 09:26 przez scraber, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 711
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 553 times
Been thanked: 426 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: miker »

warlock pisze: 03 mar 2023, 09:22 Wielkie dzięki ;). Grałem wczoraj po raz pierwszy z Toskanią (tyle że EN) i Viticulture wystrzeliło z 7/10 do 9 ;). Świetna sprawa.
Zgadzam się. Z Toskanią, dodatkowymi kartami pracowników oraz Gośćmi z Doliny Renu lub Wrzosowisk, gra jest jeszcze ciekawsza. Wbrew różnym głosom z netu, że nie działa, że można wygrać bez produkcji wina, etc., ja tę grę bardzo lubię.
Pelarg1r
Posty: 33
Rejestracja: 16 lut 2021, 23:45
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Pelarg1r »

To mogę potwierdzić że moja ma już poprawnie wydrukowana plansze. A gra z dodatkiem a bez dodatku to dwie różne gry i też mega polecam :)
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1170
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 511 times
Been thanked: 349 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Propi »

miker pisze: 03 mar 2023, 09:26Wbrew różnym głosom z netu, że nie działa, że można wygrać bez produkcji wina, etc., ja tę grę bardzo lubię.
To chyba akurat zaleta i feature, a nie bug ;) Myślę, że to całkiem zmyślne, że można tak "ograć" grę o winie - choć wymaga to trochę akrobacji :)
Awatar użytkownika
miker
Posty: 711
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 553 times
Been thanked: 426 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: miker »

Propi pisze: 03 mar 2023, 09:39
miker pisze: 03 mar 2023, 09:26Wbrew różnym głosom z netu, że nie działa, że można wygrać bez produkcji wina, etc., ja tę grę bardzo lubię.
To chyba akurat zaleta i feature, a nie bug ;) Myślę, że to całkiem zmyślne, że można tak "ograć" grę o winie - choć wymaga to trochę akrobacji :)
Dla mnie to nie problem. Zdarzało się, że żona lub ja zagraliśmy kartę usuwającą wszystkie gwiazdki z mapy wpływu i to wygrywało grę. Wredna karta, ale działa.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 729
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 151 times
Been thanked: 155 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Seykan »

A z ciekawości - grający na dwie osoby forumowicze, gracie z gwiazdkami wg standardowych zasad (tzn. area control i pkt. na koniec) czy raczej wariant dwuosobowy (czyli tylko bonusy)?

Gra mi się niezmiernie podoba, sama podstawka jest ok, ale już z Toskanią to świetne euro dające do pomyślenia, pięknie wykonane z całkiem prostymi zasadami.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: bogas »

miker pisze: 03 mar 2023, 09:50
Propi pisze: 03 mar 2023, 09:39
miker pisze: 03 mar 2023, 09:26Wbrew różnym głosom z netu, że nie działa, że można wygrać bez produkcji wina, etc., ja tę grę bardzo lubię.
To chyba akurat zaleta i feature, a nie bug ;) Myślę, że to całkiem zmyślne, że można tak "ograć" grę o winie - choć wymaga to trochę akrobacji :)
Dla mnie to nie problem. Zdarzało się, że żona lub ja zagraliśmy kartę usuwającą wszystkie gwiazdki z mapy wpływu i to wygrywało grę. Wredna karta, ale działa.
:shock: Cóż to za karta? Jakieś promo-bonus-cośtam? Grałem już ponad 20 razy w Viti z Toskanią i nigdy ta karta nie pojawiła się w grze.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 711
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 553 times
Been thanked: 426 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: miker »

Seykan pisze: 03 mar 2023, 09:54 A z ciekawości - grający na dwie osoby forumowicze, gracie z gwiazdkami wg standardowych zasad (tzn. area control i pkt. na koniec) czy raczej wariant dwuosobowy (czyli tylko bonusy)?

Gra mi się niezmiernie podoba, sama podstawka jest ok, ale już z Toskanią to świetne euro dające do pomyślenia, pięknie wykonane z całkiem prostymi zasadami.
Standardowe zasady. Punkty na koniec i bonusy od razu.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 711
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 553 times
Been thanked: 426 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: miker »

bogas pisze: 03 mar 2023, 10:23
miker pisze: 03 mar 2023, 09:50
Propi pisze: 03 mar 2023, 09:39

To chyba akurat zaleta i feature, a nie bug ;) Myślę, że to całkiem zmyślne, że można tak "ograć" grę o winie - choć wymaga to trochę akrobacji :)
Dla mnie to nie problem. Zdarzało się, że żona lub ja zagraliśmy kartę usuwającą wszystkie gwiazdki z mapy wpływu i to wygrywało grę. Wredna karta, ale działa.
:shock: Cóż to za karta? Jakieś promo-bonus-cośtam? Grałem już ponad 20 razy w Viti z Toskanią i nigdy ta karta nie pojawiła się w grze.
Lobbysta. Tu w wersji angielskiej. Z dodatku Goście z Doliny Renu.
Ciesz się, że nie widziałeś jej zagranej przez kogoś innego :D

Obrazek
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 497
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 256 times
Been thanked: 444 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: vnzk »

Seykan pisze: 03 mar 2023, 09:54 A z ciekawości - grający na dwie osoby forumowicze, gracie z gwiazdkami wg standardowych zasad (tzn. area control i pkt. na koniec) czy raczej wariant dwuosobowy (czyli tylko bonusy)?
Na dwie osoby gramy bez area control, same bonusy. Inaczej pójście w mapkę jednego gracza wymusza z automatu pójście tam drugiego i w każdej porze roku przynajmniej jeden pracownik jest poświęcany na te przepychanki o jeden punkt przewagi w jedną lub drugą stronę. Bez tego to wciąż atrakcyjna sekcja, ale nie wymuszająca reakcji przeciwnika.
Awatar użytkownika
Velsu
Posty: 166
Rejestracja: 19 kwie 2023, 18:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 39 times
Been thanked: 4 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Velsu »

Czy dodatki sa zalezne językowo? Widze ze World jest po angielsku tylko, mozna bez problemu miec podstawke PL i dodatek ENG czy lepiej odpuscic wersje PL?
Awatar użytkownika
miker
Posty: 711
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 553 times
Been thanked: 426 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: miker »

Velsu pisze: 19 sie 2023, 13:22 Czy dodatki sa zalezne językowo? Widze ze World jest po angielsku tylko, mozna bez problemu miec podstawke PL i dodatek ENG czy lepiej odpuscic wersje PL?
Są zależne, bo jest tekst na kartach. Viti World jest po polsku i nazywa się Viticulture Winobranie.
Ja ten dodatek odpuściłem zupełnie, bo:
1. To jest kooperacja
2. To nie jest dodatek autorów Viticulture, tylko innych
3. Bo skręca on w stronę ostatnio jedyną właściwą, czyli możesz zamiast matki i ojca, mieć matkę i matkę lub ojca i ojca. Nie jestem za PiSem ani tym bardziej talibanem, ale irytuje mnie przemycanie tego typu rzeczy do mojego hobby. Wystarczy mi tego zewsząd dookoła. Toleruję, ale fanem nie jestem

Stąd bojkot
ODPOWIEDZ