Beer & Bread (Scott Almes)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1049
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 619 times
Been thanked: 766 times

Beer & Bread (Scott Almes)

Post autor: Abizaas »

Obrazek
Two villages face off in the traditions of brewing beer and baking bread. Beer & Bread is a multi-use card game for two players. Its clever structure of alternating rounds puts a fascinating twist on player interaction, card drafting, and resource management.
Founded on the fruitful lands of an erstwhile monastery, two villages have held up the dual tradition of brewing beer and baking bread. While sharing fields and resources, they still find pride in their friendly rivalry of besting each other’s produce.
Each of you represents one of these villages. Over the course of six years - which alternate between fruitful and dry - you must harmonize your duties of harvesting and storing resources, producing beer and bread, selling them for coins and upgrading your facilities.
However, in order to win, you must maintain the balance between your baked and liquid goods. Because, after the sixth year, you only score the coins collected from the type of good - beer or bread - for which you earned less. The village with the higher score wins.

Sam autor stworzył parę ciekawych tytułów. Instrukcja jest sfinalizowana i dostępna na bgg. Gra wygląda mi na interaktywne i lekkie dwuosobowe euro z ciekawym tematem i ładną oprawą graficzną - mam nadzieję, że odczucia z gry będą podobne do Wiedźmiej Skały. Czy ktoś z Was interesował się już tym tytułem?

Bgg: https://boardgamegeek.com/boardgame/369880/beer-bread
Instrukcja (ENG): https://boardgamegeek.com/filepage/2465 ... -rule-book
Przedsprzedaż póki co tylko w planszostrefie: https://planszostrefa.pl/pl/p/Beer-Brea ... tion/14553


Obrazek

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 821
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 131 times
Been thanked: 384 times

Re: Beer & Bread (Scott Almes)

Post autor: kurdzio »

Szybkie euro z interakcją - bardzo chcemy, dobre dwuosobówki zawsze na celowniku :) Mam nadzieję że ktoś z naszych wydawców ją przygarnie, wolałbym kupić polską wersję.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
rogatusiek
Posty: 37
Rejestracja: 07 mar 2020, 10:37
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Beer & Bread (Scott Almes)

Post autor: rogatusiek »

Abizaas pisze: 05 paź 2022, 19:14 Gra wygląda mi na interaktywne i lekkie dwuosobowe euro z ciekawym tematem i ładną oprawą graficzną - mam nadzieję, że odczucia z gry będą podobne do Wiedźmiej Skały. Czy ktoś z Was interesował się już tym tytułem?
Ciekawe, skąd skojarzenie akurat z Wiedźmią Skałą? Tam nacisk był na Kombosy, Kombosy, Kombosy i kilka wyścigów jednocześnie (oba podobne do First Rat), a Beer & Bread nie wydaje się mieć wiele z wyścigu, za to przyciska graczy gorsecikiem - pojemność magazynu, tylko po jednej zrobionej karcie piwa i chleba na planszy gracza. No i oczywiście draft i jak to przy drafcie bywa zastanawianie się czy dana karta do mnie wróci? albo czy warto wziąć kartę na złość rywalowi...

Przez wielofunkcyjne karty, myk z naprzemiennymi latami tłustymi i chudymi oraz draft zamówiłem grę. Liczę raczej na puzzla optymalizacyjnego przełamanego niepewnością draftu, bardzo się zdziwię jeżeli dostanę wiedźmioskałopodobnego :)
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1049
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 619 times
Been thanked: 766 times

Re: Beer & Bread (Scott Almes)

Post autor: Abizaas »

Spoiler:
Bardziej mam na myśli feeling z gry, tzn. prosta i lekka gierka w której jest na tyle kombinowania, że jest dla mnie ciekawa. Mechanicznie kompletnie co innego.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
Koklusz
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2020, 16:47
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Beer & Bread (Scott Almes)

Post autor: Koklusz »

Grą się zainteresowałem, bo zaciekawiła mnie sama tematyka i na dodatek skrojona na 2 osoby bo głównie gram z żoną.

Kilka dni temu zobaczyłem gameplay i po tym upewniłem się, że chcę ją mieć.
Bardzo ciekawie wypada trojfunkcyjnośc kart, przemienny draft i dobieranie i zarządzanie zasobami w taki sposób, żeby nie pomóc przeciwnikowi.

Czy ktoś z was ma jakieś informacje o możliwym wydaniu tej gry u nas w kraju? Może 2 pionki? :)
Sam nie wiem czy już zamawiac wersje angielską czy poczekać na jakieś doniesienia.

Ktoś jescze z was planuje zakup?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Beer & Bread (Scott Almes)

Post autor: warlock »

Znajomy był zachwycony tą grą, przyniósł ją wczoraj, zagrałem i jest meh. Uwielbiam wielofunkcyjne karty, uwielbiam draft, ale ta gra jest kompletnie bez emocji. Takie tam zbieranie drewienek i wypełnianie kontraktów, z nieprzyjemnie restrykcyjnymi zasadami przechowywania towarów. Jedyny fajny twist wynoszący Beer & Bread ponad przeciętność to zmiana charakteru draftu w co drugiej rundzie i wzięcie z powrotem na rękę kart, które zagrało się dla surowców. Bez tego byłoby 5/10, ale z uwagi na draft i wielofunkcyjne karty, do których mam słabość daję 6/10 ;).

W tym samym czasie można zagrać dwuosobowy Szklany Szlak Rosenberga, który uważam za nieporównywalnie ciekawszą karciano-surowcową łamigłówkę ;).
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 821
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 131 times
Been thanked: 384 times

Re: Beer & Bread (Scott Almes)

Post autor: kurdzio »

Jestem po 4 partiach i jak na razie mocne 8/10. Dobry euro-filler na 35-45 min. Bardzo lubię wszystkie twisty zawarte we Fruitful i Dry years, fajnie napędzają rozgrywkę. Podoba mi się to że w jednej rundzie wymieniamy się ręką a w drugiej nie, to że raz odkładamy karty zbierając z nich surowce by zaraz w następnej porze zabrać je znowu na rękę, czy operowanie magazynem tak aby nie przedobrzyć i nie oddać przeciwnikowi surowców za darmo. No jest tu pole do myślenia, a przy tym nie czujemy się przytłoczeni.
Po tych 4 grach widzę u siebie już jakieś schematy, dlatego delikatnie obawiam się o regrywalność, która opiera się tylko na kartach. Zobaczymy, na ten moment polecam sprawdzić :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
zbyszaty
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2022, 08:41

Re: Beer & Bread (Scott Almes)

Post autor: zbyszaty »

kurdzio pisze: 27 sie 2023, 23:53 Po tych 4 grach widzę u siebie już jakieś schematy, dlatego delikatnie obawiam się o regrywalność, która opiera się tylko na kartach. Zobaczymy, na ten moment polecam sprawdzić :)
Po 10 partiach nie obawiam się o regrywalność. Dociąg kart robi swoje i w sumie każda partia inaczej się rozkłada. Gra powinna być mega irytująca ze względu na losowość, ale dla mnie sprawia ogromną przyjemność. Mam poczucie, że mimo losowości mogę coś ugrać i jednak wpłynać na wynik końcowy. Mała, sprytna gra w sam raz do kawy - albo piwa ;)
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1049
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 619 times
Been thanked: 766 times

Re: Beer & Bread (Scott Almes)

Post autor: Abizaas »

My sprzedaliśmy - ogólnie co grę mieliśmy praktycznie takie same wyniki, np. 22-21, 25-25, 24-23. Do tego gra nie pozwalała na zbyt wiele ciekawego planowania. Fajny fillerek z dość niską regrywalnością - w mojej opinii.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
Luk83bb
Posty: 96
Rejestracja: 21 mar 2021, 06:09
Has thanked: 61 times
Been thanked: 27 times

Re: Beer & Bread (Scott Almes)

Post autor: Luk83bb »

Też zagrałem 2 gry z żoną, potem jednak puściłem dalej, bo już mój angielski jest kiepski, ale żony jeszcze bardziej. Męczące było granie z jednoczesnym tłumaczeniem. Ktoś jednak wrzucił na grupę super tłumaczenie, więc musiałem kupić ponownie - włożyłem w koszulki i elegancko to wygląda. Mega plus to piękna grafika Menzela:)
ODPOWIEDZ