Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Quel
Posty: 80
Rejestracja: 16 mar 2021, 14:00
Has thanked: 39 times
Been thanked: 71 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Quel »

Gambit pisze: 26 lip 2023, 16:04
arturmarek pisze: 26 lip 2023, 15:07 Jak dla mnie nie ma problemu, żeby nagrywać recenzje po przeczytaniu instrukcji, albo przeczytaniu informacji na tyle pudełka.
Nareszcie. W końcu mogę wyjść z szafy :D
Czy w tej szafie znajdował się również John Company 2 edycja? Skoro na najlepszym polskim kanale recenzenckim już Paxy zawitały i to w dwóch dłuższych recenzjach, to może i John Company znajdzie swoje pięćdziesiąt minut, dwa rodzaje światełek i trzy pytania i odpowiedzi 😀
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5240
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1847 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Quel pisze: 26 lip 2023, 19:58 Czy w tej szafie znajdował się również John Company 2 edycja? Skoro na najlepszym polskim kanale recenzenckim już Paxy zawitały i to w dwóch dłuższych recenzjach, to może i John Company znajdzie swoje pięćdziesiąt minut, dwa rodzaje światełek i trzy pytania i odpowiedzi 😀
Nie. John Company był na stole kilka razy. I tak, recenzja będzie ale nadal jeszcze "chwilę" trzeba poczekać. Hegemony też się pojawi :P
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4529
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Hardkor »

Gambit pisze: 26 lip 2023, 21:50
Quel pisze: 26 lip 2023, 19:58 Czy w tej szafie znajdował się również John Company 2 edycja? Skoro na najlepszym polskim kanale recenzenckim już Paxy zawitały i to w dwóch dłuższych recenzjach, to może i John Company znajdzie swoje pięćdziesiąt minut, dwa rodzaje światełek i trzy pytania i odpowiedzi 😀
Nie. John Company był na stole kilka razy. I tak, recenzja będzie ale nadal jeszcze "chwilę" trzeba poczekać. Hegemony też się pojawi :P
Ooo to bardzo jestem ciekawy twojego zdania o hegemony.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
miker
Posty: 708
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: miker »

scraber pisze: 16 wrz 2023, 10:53 Zaintrygowany wiadomością od Curiosity znalazłem teraz gameplay od PoGraMy.
Losowe kliknięcie w którąś minutę filmu:
2 błędy przy dołożeniu jednego kafelka - dziękuję, wyłączyłem
Pisząc o Pogramy… Ja ich obserwowałem mniej więcej od ich początków i nawet dało się to oglądać, ale…

1. Chłopaki, a szczególnie Marcin Sz., ma taki pretensjonalny (o wszystko i do wszystkich) sposób bycia. Za dużo tego w PL i nie mam ochoty dobrowolnie tego oglądać jeszcze w moim hobby
2. Błędy, błędy i błędy…
3. Wrażenia wizualne i „celebryci” na filmach ważniejsi niż kontent… Cholera jakbym chciał oglądać TV śniadaniową, to mógłbym codziennie. YT oglądam dla kontentu dotyczącego gry i nie potrzebuję bardziej lub mniej znanej mordy, która próbuje grać w grę…
4. Może to moje mylne wrażenie, ale wspomniany w punkcie 1. jegomość, uważa się za eksperta… Co nie do końca spina się z punktem 2
tommyray
Posty: 1336
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 413 times
Been thanked: 566 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tommyray »

miker pisze: 16 wrz 2023, 12:29
scraber pisze: 16 wrz 2023, 10:53 Zaintrygowany wiadomością od Curiosity znalazłem teraz gameplay od PoGraMy.
Losowe kliknięcie w którąś minutę filmu:
2 błędy przy dołożeniu jednego kafelka - dziękuję, wyłączyłem
Pisząc o Pogramy… Ja ich obserwowałem mniej więcej od ich początków i nawet dało się to oglądać, ale…

1. Chłopaki, a szczególnie Marcin Sz., ma taki pretensjonalny (o wszystko i do wszystkich) sposób bycia. Za dużo tego w PL i nie mam ochoty dobrowolnie tego oglądać jeszcze w moim hobby
2. Błędy, błędy i błędy…
3. Wrażenia wizualne i „celebryci” na filmach ważniejsi niż kontent… Cholera jakbym chciał oglądać TV śniadaniową, to mógłbym codziennie. YT oglądam dla kontentu dotyczącego gry i nie potrzebuję bardziej lub mniej znanej mordy, która próbuje grać w grę…
4. Może to moje mylne wrażenie, ale wspomniany w punkcie 1. jegomość, uważa się za eksperta… Co nie do końca spina się z punktem 2
Tacy Quackalope i spółka polskiego YT - pro kamera, montaż i treść do TV śniadaniowej. Może właśnie w to celują aby trafić kiedyś do TV. Niech im się darzy, choć także omijam.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11079
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3278 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: japanczyk »

Przeciez oni już prowadzili program na Polsacie ;)
Miszon
Posty: 2527
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 500 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Miszon »

Tak, ze 3 lata temu, na Polsat Games.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
miker
Posty: 708
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: miker »

japanczyk pisze: 16 wrz 2023, 13:05 Przeciez oni już prowadzili program na Polsacie ;)
A coś kojarzę, że wspominali, ale to było o planszówkach czy grach wideo?
Widziałeś jakiś odcinek? Można w necie gdzieś zerknąć?
Ciekawy jestem jak to się miało/ma do tego co robią na YT.
tommyray
Posty: 1336
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 413 times
Been thanked: 566 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tommyray »

japanczyk pisze: 16 wrz 2023, 13:05 Przeciez oni już prowadzili program na Polsacie ;)
Skąd mam wiedzieć, tv nie mam :), ale widać, że są sformatowani pod TV, charakterystyczny manieryzm jest obecny.
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 90
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 252 times
Been thanked: 64 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mark442 »

tommyray pisze: 16 wrz 2023, 15:41
japanczyk pisze: 16 wrz 2023, 13:05 Przeciez oni już prowadzili program na Polsacie ;)
Skąd mam wiedzieć, tv nie mam :), ale widać, że są sformatowani pod TV, charakterystyczny manieryzm jest obecny.
To, co jest na kanale YT pochodzi z nagrań dla Polsat Games, przykładowe linki:





Filmy są prezentowane jako premiery na Polsat Games i po 2 tygodniach pojawiają się na YT. Standard od wielu lat...
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3370
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 2039 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ardel12 »

Pogadałem chwilę z Gambitem w Spodku, a w sumie przed. Rzucił info, że z ostatnią jego recenzją(ISS V) przestaje ogrywać gry od wydawnictw i jedzie ze swoimi. Powiedział też to w tej recenzji na samym początku. Słysząc to zaproponowałem mu ogranie gier Splottera, w sumie skończył ogrywać Lacerdę, więc może kolejny taka seria ciężkich euro. Niestety nie ma pod to grupy za bardzo, więc...

Gambit jakby Ci się chciało pograć w gierki od tego wydawnictwa to zapraszam do Wrocławia :) Ekipę mam, gry mam, a od dawna noszę się z myślą by zrobić dzionek poświęcony tym grom i zrobić z mózgu papkę :D a może i weekend. Może być po Nowym Roku, jak tam Ci będzie pasować, jeśli w ogóle :)
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1619
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 734 times
Been thanked: 1102 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ave.crux »

Ardel12 pisze: 17 wrz 2023, 08:23 Pogadałem chwilę z Gambitem w Spodku, a w sumie przed. Rzucił info, że z ostatnią jego recenzją(ISS V) przestaje ogrywać gry od wydawnictw i jedzie ze swoimi. P
To może zrecenzuje carnegie, które mu sprezentowano. Szkoda, że nie deluxe, ale za darmo to i ocet słodki ;>
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Miszon
Posty: 2527
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 500 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Miszon »

miker pisze: 16 wrz 2023, 15:12
japanczyk pisze: 16 wrz 2023, 13:05 Przeciez oni już prowadzili program na Polsacie ;)
A coś kojarzę, że wspominali, ale to było o planszówkach czy grach wideo?
Widziałeś jakiś odcinek? Można w necie gdzieś zerknąć?
Ciekawy jestem jak to się miało/ma do tego co robią na YT.
O planszówkach. Ja widziałem na pewno nowego (wówczas) Brassa i coś jeszcze. A potem te same filmy pojawiły się na YouTube.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Uncle_Grga
Posty: 561
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Uncle_Grga »

W pakiecie UPC jest kanał Polsat Games, generalnie poświęcony grom komputerowym, ale planszowki są tam obecne, na zasadach regularnych, nie incydentalnie. Pogramy było chyba pierwsze, mam wrażenie, że spora część kanału jest tam prezentowana. Nie tylko krótkie prezentacje gier, ale również gameplaye z gośćmi. Czyli czesc materialow pierwotnie z yt trafia do polsatu, z drugiej czesc filmow jest dedykowana polsatowi w oierwszej kolejnalosci, a potem w calosci lub czesci zamieszczana jest na kanale yt ich tworcow. Nie ma tam raczej podcastu, przynajmniej ja nie kojarzę..

Ostatnio Polsat Games prezentował Board News z kanału Asia on Table. Był to "przedruk" 1 do 1 formatu zamieszczonego wczesniej w necie. Nie wiem czy to był to incydent, czy jakaś trwała współpraca, ale wygląda na to, że Polsat rozwija ten segment grania w swoim kanale..
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

japanczyk pisze: 16 wrz 2023, 13:05 Przeciez oni już prowadzili program na Polsacie ;)
Coś mi się kojarzy, że kiedyś na naszym forum prosili o wspomożenie finansowe bo chcieli na Essen...eony temu.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
miker
Posty: 708
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: miker »

Spoiler:
Oo. A czyj to kanał? Nie znam gościa :)
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2023, 14:45 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11079
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3278 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: japanczyk »

miker pisze: 17 wrz 2023, 14:12 Oo. A czyj to kanał? Nie znam gościa :)
Chyba bexolini jak dobrze pamiętam
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 677 times
Been thanked: 787 times
Kontakt:

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: anitroche »

japanczyk pisze: 17 wrz 2023, 15:06
miker pisze: 17 wrz 2023, 14:12 Oo. A czyj to kanał? Nie znam gościa :)
Chyba bexolini jak dobrze pamiętam
Tak to bexolini i gorąco polecam, nie wiem czemu ten człowiek się nie reklamuje na fb i tutaj na forum, bo materiały bardzo fajnie robione ma :)
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
miker
Posty: 708
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: miker »

japanczyk pisze: 17 wrz 2023, 15:06 Chyba bexolini jak dobrze pamiętam
anitroche pisze: 17 wrz 2023, 16:45
Spoiler:
Tak to bexolini i gorąco polecam, nie wiem czemu ten człowiek się nie reklamuje na fb i tutaj na forum, bo materiały bardzo fajnie robione ma :)
Dzięki. Dam mu szansę, bo niewiele subskrypcji, więc trzeba wspomóc. Trzeba budować inne kanały, aby były przeciwwagą dla GTTV.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5240
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1847 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

ave.crux pisze: 17 wrz 2023, 08:38
Ardel12 pisze: 17 wrz 2023, 08:23 Pogadałem chwilę z Gambitem w Spodku, a w sumie przed. Rzucił info, że z ostatnią jego recenzją(ISS V) przestaje ogrywać gry od wydawnictw i jedzie ze swoimi. P
To może zrecenzuje carnegie, które mu sprezentowano. Szkoda, że nie deluxe, ale za darmo to i ocet słodki ;>
Jest taki plan.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1122
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 873 times
Been thanked: 635 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: bajbaj »

miker pisze: 17 wrz 2023, 18:51
Spoiler:
Dzięki. Dam mu szansę, bo niewiele subskrypcji, więc trzeba wspomóc. Trzeba budować inne kanały, aby były przeciwwagą dla GTTV.
Rozumiem i nie rozumiem :D GTTV to nie jest kanał dla nas - dla geków, ale robi - w mojej ocenie - świetną robotę, jeśli chodzi o zachęcenie ludzi do spojrzenia na planszówki. Sądzę, że któreś-tam-z-rzędu nagranie rozgrywki w grę X nie będzie przeciwwagą dla Trolla. To są zupełnie inne segmenty rynku. Pokazywanie jak się gra w daną grę, a pokazywanie, że planszówki mogą być ciekawe, to zupełnie inna bajka :D

Żeby nie było, w życiu może widziałem z 10 nagrań Piotrka Trolla. Ani razu nie miałem poczucia, że mówi do mnie. Za każdym razem czułem, że mówi do kogoś, kto właśnie dowiedział się, że istnieją gry planszowe. Równocześnie miałem poczucie, że jest bardzo komunikatywny i że ten konkretny sposób narracji powinien docierać do widza i wprowadzać nowe osoby do mojego hobby. A że moje hobby, jest też naszym hobby (tu na forum), to myślę że wręcz mamy pewien dług w relacji do GTTV.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3556
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 451 times
Been thanked: 1057 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Ad. troll
Podlinkowano w temacie GoOnBoard wywiad z Lukaszem Wozniakiem, a to sie okazalo, ze ten wywiad w GTTV.
Nie wiem czy jestescie tam na biezaco z newsami (ja nie jestem), wiec taka wrzutka z komentarzy:
Spoiler:
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Cyel
Posty: 2584
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1447 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Cyel »

bajbaj pisze: 18 wrz 2023, 01:42 ... ten konkretny sposób narracji powinien docierać do widza i wprowadzać nowe osoby do mojego hobby. A że moje hobby, jest też naszym hobby (tu na forum), to myślę że wręcz mamy pewien dług w relacji do GTTV.
Albo i nie, np kiedy jego materiały wprowadzają w błąd a komentarze pod filmem, które wytykają i korygują ten błąd są shadowbanowane. Mi osobiście się przydarzyło a z historii na forum wiem, że lista jest dłuższa.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Bruno »

Cyel pisze: 18 wrz 2023, 11:52
bajbaj pisze: 18 wrz 2023, 01:42 ... ten konkretny sposób narracji powinien docierać do widza i wprowadzać nowe osoby do mojego hobby. A że moje hobby, jest też naszym hobby (tu na forum), to myślę że wręcz mamy pewien dług w relacji do GTTV.
Albo i nie, np kiedy jego materiały wprowadzają w błąd a komentarze pod filmem, które wytykają i korygują ten błąd są shadowbanowane. Mi osobiście się przydarzyło a z historii na forum wiem, że lista jest dłuższa.
Co nie zmienia faktu, że Troll swoją sporą aktywnością (GTTV, Rzuć kostką , coś jeszcze?) de facto poszerza rynek, którego jesteśmy częścią, co z kolei wychodzi na dobre nam wszystkim, bo mając większą grupę klientów wydawcy są skłonni wydawać coraz więcej tytułów, w tym również te bardziej niszowe.
QED - jako nałogowi klienci sklepów planszówkowych mamy pewien dług u Trolla.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Arius
Posty: 1428
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 307 times
Been thanked: 165 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Arius »

Bruno pisze: 18 wrz 2023, 12:34 Co nie zmienia faktu, że Troll swoją sporą aktywnością (GTTV, Rzuć kostką , coś jeszcze?) de facto poszerza rynek, którego jesteśmy częścią, co z kolei wychodzi na dobre nam wszystkim, bo mając większą grupę klientów wydawcy są skłonni wydawać coraz więcej tytułów, w tym również te bardziej niszowe.
QED - jako nałogowi klienci sklepów planszówkowych mamy pewien dług u Trolla.
Dokładnie. Jakkolwiek rozumiem, że są osoby które nie lubią Trolla, to jednak wiele zrobił dla naszego hobby i to trzeba docenić.
ODPOWIEDZ