Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: pcyzm »

NeXuS AlphA pisze: 13 lip 2023, 20:44 Ale jeżeli istota tytułu w 90% to to samo to ciężko nie porównywać. To jak z napojami typu cola..
No i oprócz podstawowej coli masz właśnie różne wersje smakowe ;) Chociażby zmiana tematu od czasu do czasu powoduje, że deckbuildery się u mnie tak nie nudzą.

Jak słyszę recenzentów powtarzających frazę "ta gra mogłaby być o wszystkim innym"... no a jednak nie jest. Poza tym współgracze mają różne preferencje i tak mogę zagrać z fanem Star Wars, kimś bardziej lubiącym klimat fantasy czy jak tutaj SF.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2023, 18:20 przez pcyzm, łącznie zmieniany 1 raz.
gregoff
Posty: 794
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 522 times
Been thanked: 153 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: gregoff »

Ja mam wygodnie bo sąsiad przez drzwi Star Realms, w bloku obok kolega ma Hero Realms i Terrors of London a dwa bloki dalej kolejny znajomy ma znowu Hero Realms. Ja mam Star Wars Deckbuilding i teraz dołączyły Shardsy aby nie dublować kolejnego Star lub Hero.

Terrors jest dobry ale ma trochę zagmatwane zasady i troszkę zaburzony balans postaci. Jednak wizualnie dla mnie najlepszy Deckbuilder.

Shards ma tą przewagę nad Terrors, że zasady są proste oraz to, że gra nie będzie trwała dłużej niż powinna. Nie wymyślą koła na nowo i mi pasuje.

Ale też nie jest czymś co spowoduje, że będziecie chcieli mieć tylko ten Deckbuilder na półce lub zmienicie zdanie o Deckbuilderach.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: Beskid »

feniks_ciapek pisze: 14 lip 2023, 17:34 Cieszę się, że kupiłem wydanie Portalowe na chwilę, zanim pojawił się ten KS.

Pograłem trochę i stwierdziłem, że chyba epoka tego typu "czystych" deckbuilderów jest już dla mnie zamknięta. Doceniam mechanizmy skupienia i najemników w Shards of Infinity, faktycznie dodają nieco więcej do przestrzeni decyzyjnej. Ale finalnie jest to jednak trochę samograj, wybory są nieskomplikowane, a zwycięstwo mało satysfakcjonujące.
...
Pewnie jeszcze kilka razy wyciągnę na stół, jak ktoś z ekipy będzie zainteresowany, ale szczęśliwie ten zakup uchronił mnie przed utopieniem tony pieniędzy w KSa, więc jestem finalnie zadowolony, nawet jeśli dla mnie osobiście to w skali BGG takie 5.5/10.
Ten samograj jest na rynku od 2018 więc opinii / recenzji / porównań od groma zanim ktoś się zdecyduje na utopienie fortuny w tym pudełku.

Jest też alternatywa dla tych lżejszych tytułów jak choćby Imperium Antyk.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: feniks_ciapek »

Na Shards patrzyłem chyba od początku, ale było to już po mojej eskapadzie ze Star Realms, więc nie chciałem się rzucać po raz kolejnymi to samo. Teraz też był to w sumie zakup impulsowy, a nie jakaś bardzo przemyślana decyzja.

Mam Imperium i dość szybko mnie zmęczyło swoją obsługą i pewną proceduralnością/powtarzalnością. Nie poleciłbym nikomu, pomimo że doceniam to, jak bardzo ta gra próbuje być tematyczna.
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: NeXuS AlphA »

pcyzm pisze: 14 lip 2023, 18:04
NeXuS AlphA pisze: 13 lip 2023, 20:44 Ale jeżeli istota tytułu w 90% to to samo to ciężko nie porównywać. To jak z napojami typu cola..
No i oprócz podstawowej coli masz właśnie różne wersje smakowe ;) Chociażby zmiana tematu od czasu do czasu powoduje, że deckbuildery się u mnie tak nie nudzą.

Jak słyszę recenzentów powtarzających frazę "ta gra mogłaby być o wszystkim innym"... no a jednak nie jest. Poza tym współgracze mają różne preferencje i tak mogę zagrać z fanem Star Wars, kimś bardziej lubiącym klimat fantasy czy jak tutaj SF.
Ale to nijak nie sprawia że muszę trzymać w domu różne warianty coli na siłę. Jeśli wszedł na inny i bardziej leży to zapas tego pierwszego mogę oddać, sprzedać itd.

No gra zawsze musi być o czymś, bo i czymś ją trzeba sprzedać, zilustrować etc. celując w target; starając się przy tym nieraz jakoś tam wziąć temat z mechaniką.
Czy to SR czy SoI z mojej perspektywy są "o tym czym są" ale nijak nie zmieniała by się gra sama w sobie gdyby była o konflikcie dwóch uprawców marchewki.
Dlatego w przypadku większości typowych DB to tylko klimat i wrażenia z gry, w moim przypadku je różnicują.

Shardsi, pozwalają mi pobudować fajniej combo niż w Star Realms, ale jakoś StarWars daje poczucie większej możliwości pokombinowania, jednakże szybkość i satysfakcja z StarRealms sprawia że i tak najwięcej lądowała na stole.

Shardsi muszą na stole jeszcze pogościć żeby wyrobić sobie większe zdanie na temat tego czy nie buduję szybciej poczucia ze jakieś frakcje kombuja się lepiej i granie na nie to granie na zwycięstwo. A takie poczucie wystąpiło w komentarzach po moich rozgrywkach.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: Beskid »

menelobej pisze: 08 lip 2023, 00:29 Tak jak wcześniej pisałem nie rozpatruje tutaj Hero Realms bo moim zdaniem rozwój tej gry poszedł w innym kierunku, a sama podstawka to przepakowane Star Realms w settingu fantasy (choć rozumiem, że wiele osób woli po prostu fantasy od sci-fi).
HR też wydaje się mocną konkurencją dla SoI, tym bardziej kiedy za 60-70 zł można dokupić cały pakiet małych dodatków z tej nowej fali. Jest to jakiś dylemat przy podobnym budżecie, wchodzić w kolejny db czy rozszerzać ten który jest grany. Porównania są więc nieuniknione ale jak ktoś wspomniał, ciągle jest miejsce na ciekawe karcianki. Fajnie, że Portal zaryzykował :)
Adziarski
Posty: 37
Rejestracja: 17 kwie 2023, 10:57
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: Adziarski »

Pograłem pare partii i cóż… taka Res Arcana swoją głębia i mnogością niszczy ten tytuł. Nie wiem, te nowe DBidery niczego świeżego nie wprowadzają
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: feniks_ciapek »

Adziarski pisze: 17 lip 2023, 01:30 Pograłem pare partii i cóż… taka Res Arcana swoją głębia i mnogością niszczy ten tytuł. Nie wiem, te nowe DBidery niczego świeżego nie wprowadzają
Shards jest o rok starszą grą, niż Res Arcana ;)

Ale tak, przychylam się do zdania, że Res Arcana jest lepszą grą.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: RUNner »

Wszystkie te deckbuildery różnią się drobnostkami mechanicznymi i settingiem, najczęściej niestety dość sztucznym. Shardsy nie są tutaj wyjątkiem. Z każdą nową grą można spokojnie stwierdzić, że to już było. Dlatego u mnie numerem jeden pozostaje Dominion, bo ma stały rynek i konieczność korzystania z akcji, co sprawia, że nie jest tylko bezmyślnym mieleniem kart wg klucza droższe-lepsze.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: Beskid »

W której karciance db był już pomysł jak z najemnikami?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: RUNner »

Beskid pisze: 17 lip 2023, 09:09 W której karciance db był już pomysł jak z najemnikami?
Tak jak napisałem wcześniej - drobnostka mechaniczna :) Każdy deckbuilder wprowadza coś nowego, ale nie są to żadne przełomowe rzeczy dla tego gatunku.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: menelobej »

Adziarski pisze: 17 lip 2023, 01:30 Pograłem pare partii i cóż… taka Res Arcana swoją głębia i mnogością niszczy ten tytuł. Nie wiem, te nowe DBidery niczego świeżego nie wprowadzają
Tyle, że Res Arcana, która jest świetną grą, nie jest właściwie deckbuilderem. W wariancie z draftem owszem dobierasz sobie talię, ale w wariancie normalnym grasz tym co dostaniesz. To raczej przede wszystkim tableau builder z użyciem surowców i kart.
Migello84
Posty: 41
Rejestracja: 06 sty 2018, 19:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: Migello84 »

Czy Prezes wspominał może coś o dodatku do Shardsów?:) pytałem na FB i odpisali mi, że chcieliby wydać wszystko do tej gry. Czyli w sumie 2 dodatki.

A czy ktoś z forumowiczôw ograł może dodatki w wersji Eng? Jestem ciekawy trybu kampanii do rozgrywki solo:)
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: vader777 »

Witam czytam właśnie wasz wątek o Shards ,i tak sobie myślę jak tam z balansem postaci i frakcji?
Przeczytałem wszystkie posty i z grami w mechanice DB ,najlepsza i tak jest Diuna Imperium10/10(tak wiem area control-ale ciężko wygrać słabą talią),Antyk 6/10 też mam i mimo kilku fajnych trików(każdy ma kilka talli,historyczne postacie i państwa)to gra nużąca i słabo intuicyjna,SR 6/10 też mam i to taka sobie gierka.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: feniks_ciapek »

Różnice pomiędzy frakcjami są jak dla mnie zaniedbywalne w porównaniu do tego, co się dzieje na rynku. Nawet niespecjalnie wyznaczają kierunek rozwoju talii.
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: menelobej »

vader777 pisze: 30 sie 2023, 21:16 Witam czytam właśnie wasz wątek o Shards ,i tak sobie myślę jak tam z balansem postaci i frakcji?
Przeczytałem wszystkie posty i z grami w mechanice DB ,najlepsza i tak jest Diuna Imperium10/10(tak wiem area control-ale ciężko wygrać słabą talią),Antyk 6/10 też mam i mimo kilku fajnych trików(każdy ma kilka talli,historyczne postacie i państwa)to gra nużąca i słabo intuicyjna,SR 6/10 też mam i to taka sobie gierka.
Ale Twoje oceny dotyczą wrażeń ogólnych co do gier czy samego mechanizmu deckbuildingu? Bo porównałeś ze sobą 3 gry z których każda zasadniczo jest inna i deckbuilding gra różne role w nich. Mechanizm DB w Shardsach najbliżej przyrównać do Star Realms, z tą różnicą, że jednak Shardsy to trochę bardziej zaawansowana gra niż Realmsy. Natomiast podobnie jak w Realmsach, losowość w Shardsach gra istotną rolę.
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: vader777 »

Wrażeń ogólnych :)
samszef
Posty: 57
Rejestracja: 28 lut 2016, 20:55
Has thanked: 101 times
Been thanked: 15 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: samszef »

menelobej pisze: 17 lip 2023, 09:27
Adziarski pisze: 17 lip 2023, 01:30 Pograłem pare partii i cóż… taka Res Arcana swoją głębia i mnogością niszczy ten tytuł. Nie wiem, te nowe DBidery niczego świeżego nie wprowadzają
Tyle, że Res Arcana, która jest świetną grą, nie jest właściwie deckbuilderem. W wariancie z draftem owszem dobierasz sobie talię, ale w wariancie normalnym grasz tym co dostaniesz. To raczej przede wszystkim tableau builder z użyciem surowców i kart.
Res Arcana ma element deck construction zrealizowany poprzez draft lub losowy dociag ze znanej puli. To oznacza, że raz skonstruowną, przed rozgrywką, talią 8 kart gramy do końca partii.

Shards of Infinity to czysty deck building, czyli jest grą o budowaniu talii w trakcie rozgrywki. Dzieje się to poprzez zakup nowych kart z dynamicznego rynku.

To są totalnie różne gry właśnie ze względu na podejście do tego co i od jakiego momentu mamy w talii. Czy znamy ją z góry czy też jej skład jest elementem gry.
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: vader777 »

Tak patrząc to Diunę Imperium też można zaliczyć do DB :)
A tak na poważne jestem po kilku rozgrywkach solo i mam pytanie.Czy jak atakuje się bohatera z HP np:5 kartą z atakiem 10,to czy te pozostałe 5 siły można zadać wrogiej postaci czy można przerzucić na innego bohatera?(rozdzielić na dwa cele)?
Gra się przyjemnie ,setting(połączenie netrunnera z warcraftem 3) jest trochę dziwny,ale gra się przyjemnie na razie coś pomiędzy 7-8,za te 80-90zł to świetna gra(chyba tylko imperium:Antyk ma podobną cenę i też DB,lecz zdecydowanie gorsza gra od ,,szardsów",i realmsy ale te reż słabsze ).
Ogólnie udało mi się wygrać z automą ,kamehamehamą na 30 lv,bardzo dobrze że jest coś takiego,takie fatality.
samszef
Posty: 57
Rejestracja: 28 lut 2016, 20:55
Has thanked: 101 times
Been thanked: 15 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: samszef »

vader777 pisze: 20 wrz 2023, 15:45 Czy jak atakuje się bohatera z HP np:5 kartą z atakiem 10,to czy te pozostałe 5 siły można zadać wrogiej postaci czy można przerzucić na innego bohatera?(rozdzielić na dwa cele)?.
Nemesis ma obowiązek eliminować Bohaterów w pierwszej kolejności. Nemezis atakuje Postać tylko gdy liczba punktów ataku nie wystarcza do wyeliminowania Bohatera
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: vader777 »

A w grze z żywym człowiekiem tak samo?
samszef
Posty: 57
Rejestracja: 28 lut 2016, 20:55
Has thanked: 101 times
Been thanked: 15 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: samszef »

vader777 pisze: 21 wrz 2023, 08:24 A w grze z żywym człowiekiem tak samo?
W grze z żywym przeciwnikiem na podstawie zebranych punktów ataku decydujesz czy bezpośrednio bijesz Postać gracza za 100%, czy chcesz część punktów przeznaczyć na eliminacje jego Bohaterów.
Możesz też po prostu wyczyścić tableau przeciwnika w pierwszej kolejności i bić Postać tym co zostanie.

Robisz co chcesz, pamiętaj jednak że obrażenia zadane Bohaterom nie przechodzą do następnej tury - musisz ich wyeliminować w jednej swojej kolejce.
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: vader777 »

A zdolność dominacja odpala się w momencie wystawienia karty,czy jak na przykład po wystawieniu,zagramy inną kartę z innej nacji,potem?
samszef
Posty: 57
Rejestracja: 28 lut 2016, 20:55
Has thanked: 101 times
Been thanked: 15 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: samszef »

W momencie wystawienia.
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: vader777 »

I wszystko jasne dzięki,a polecacie ascension ? Chyba tego samego autora.
ODPOWIEDZ