Pax Maleficium (Björn Ekenberg, Jon Manker)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
wallace
Posty: 34
Rejestracja: 07 sty 2022, 09:34
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 43 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Pax Maleficium (Björn Ekenberg, Jon Manker)

Post autor: wallace »

Na stronie ION Game Design oraz ich fb pojawiły się informacje o nowej planowanej pozycji z serii "pax":
Pax Maleficium: Fall of the Witch Hunters
Obrazek
Autorzy: Björn Ekenberg, Jon Manker
Strona na BGG.
Opis z instrukcji (dostepny jej zarys):
You play as one of the persons that saw beyond the hysteria in the society concerning witchcraft. A person who through reason saw the wrong doings, the maleficium, in what the witch hunters pursued. A person dedicated to bringing this horrible practice to an end and making the witch hunters fall from grace. By promoting Enlightened thought, Religious tolerance and Legal scepticism you will succeed and eventually your work will lead to changes in the law. But how fast will you make it happen? And who will go down in history as the one who put an end to the witch processes once and for all?
Gra ma być dostępna w Q3 2024, ale startuje już wraz z kampanią Pax Illuminaten.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2023, 21:37 przez wallace, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Pax Maleficium (Björn Ekenberg, Jon Manker)

Post autor: tomp »

paxy idą bardzo interesującą ścieżką. oby to wyszło na dobre systemowi :)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: Pax Maleficium (Björn Ekenberg, Jon Manker)

Post autor: 612 »

Instrukcji nie czytałem ale z wklejonego opisu wygląda na młodszego brata Pax Emancipation.
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 491
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 937 times
Been thanked: 211 times

Re: Pax Maleficium (Björn Ekenberg, Jon Manker)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Jon Manker jeszcze jest ok, ale tego drugiego typa nie kojarzę. Nie bedę ukrywał, że mnie właściwie do gier IONu przyciaga głównie nazwisko Eklunda na okładce.
Te ich ostatnie tytuły odniosły raczej mierny sukces na wspieraczkach, a same gry jeszcze są w produkcji. Nie ogrywałem ich na TTS, więc nie wiem jak się bronią w porównaniu do trzonu ich linii wydawniczej.
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 200
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 160 times
Been thanked: 111 times

Re: Pax Maleficium (Björn Ekenberg, Jon Manker)

Post autor: misiencjusz »

Słowo "Pax" działa na mnie jak błyskotka na srokę. Z drugiej strony Manker stworzył Pax Viking co każe nie zawracać sobie głowy i miejsca na półce nie marnować. Finalnie zapewne kupię, ale z dużymi obawami.
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
ODPOWIEDZ