Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 361
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Post autor: Grellenort »

BOLLO pisze: 04 lis 2023, 12:17 Czy wysyp aktualnie tego tytułu na olx w dosyc dobrych cenach jest spowodowane tym że została zapowiedziana nowa edycja?

Warto wejsc w starą wersje jak nie mam zamiaru grac turniejowo a jedynie z domownikami?
Nic z tych rzeczy. W FFG raczej nie wykluje się w najbliższym czasie rywalizacyjna gra LCG. Tym bardziej o tej tematyce, bo firma rozmienia licencje na drobne i teoretycznie prowadzi już dwie karcianki w tym uniwersum.
Jeśli szykuje się gwiezdnowojenna gra z charakterystycznym trejdmarkiem lcg na pudle, to z dużą pewnością siebie obstawiałbym coś w stylu lotr/arkham/marvel.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5279
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1704 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Post autor: BOLLO »

Skąd zatem taki wysyp trudno dostępnych pozycji?

Moze przez SW Unlimited?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3503
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Post autor: psia.kostka »

Nie sledze tego LCG ale przy okazji premiery Starego Swiata, tez wyplynelo sporo trzewiczkowych Wiedzminow.

Mysle ze tu moze byc podobnie. Spieniezanie na fali mody i chwilowego rozglosu.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5279
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1704 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Post autor: BOLLO »

Pytanie zatem warto w niego wchodzic? Ceny oscyluja w granicach 150-200 podstawka. I sporo czasu kiedyś szukalem i praktycznie brak polskich wersji. Teraz jest w czym wybierać wiec zaczynam się zastanawiać czy nie kupić.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3503
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Post autor: psia.kostka »

Nie gralem, to nie doradze.
Ale gdy sam badalem temat z rok temu, to doszedlem do wniosku, ze polska edycja urwala sie dosc losowo i pewnie bylaby pokusa dokupic angielskie kolejne cykle. A wtedy efekt polskiej tanioszki znika i do tego masz mix jezykowy w kartach.

Zalozylem wtedy, ze pewnie cos nowego/lepszego i tak powstanie, no i mamy to Unlimited. Na szczescie mnie nie skusilo :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Asurmar
Posty: 325
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 118 times
Been thanked: 175 times

Re: Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Post autor: Asurmar »

Nie wiem, czy to jest przydatna rada, ale grałem w Grę o Tron LCG i Netrunner LCG i wrażenia mam takie, że do tych gier potrzeba po prostu stałego partnera. Jeśli ktoś znajdzie drugiego zapaleńca, który będzie składał talię i wymyślał kombosy - to warto wejść w nawet martwego LCGa. Natomiast do pogrania od czasu do czasu, to lepiej kupić sobie Mind Buga albo Keyforge.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1525
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 641 times

Re: Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Post autor: EsperanzaDMV »

BOLLO pisze: 04 lis 2023, 19:57 Pytanie zatem warto w niego wchodzic? Ceny oscyluja w granicach 150-200 podstawka. I sporo czasu kiedyś szukalem i praktycznie brak polskich wersji. Teraz jest w czym wybierać wiec zaczynam się zastanawiać czy nie kupić.
Jako posiadacz podstawki i trzech dużych dodatków odpowiem - warto, zwłaszcza jeśli lubisz Gwiezdne Wojny. A Tobie, jako byłemu "medżikowcowi" gra powinna podejść tym bardziej, że masz fajny system tworzenia talii przed grą - dostajesz gotowe paczki kart i tworzysz talię z odpowiedniej liczby takich paczek. Możliwości kombinowania od groma, a jednocześnie dość szybko się buduje talie. Sam mam podstawkę w wersji angielskiej (polska to rzadkość) i dodatki po polsku i jakoś nie miałem nigdy trudności z graniem z mixem językowym.

Sam bardzo dawno nie wyciągałem na stół... ale sentyment mam, mam nadzieję, że jeszcze kiedyś (jak dzieciaki podrosną) gra wróci na stół :)
Swoją drogą wszedłem na OLX i widzę 6 ofert "Star Wars LCG" - to tak dużo? Jedna podstawka polska i pięć angielskich, dostępność i ceny całkiem w porządku.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5279
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1704 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Post autor: BOLLO »

Asurmar pisze: 04 lis 2023, 20:37 Nie wiem, czy to jest przydatna rada, ale grałem w Grę o Tron LCG i Netrunner LCG i wrażenia mam takie, że do tych gier potrzeba po prostu stałego partnera. Jeśli ktoś znajdzie drugiego zapaleńca, który będzie składał talię i wymyślał kombosy - to warto wejść w nawet martwego LCGa. Natomiast do pogrania od czasu do czasu, to lepiej kupić sobie Mind Buga albo Keyforge.
MindBug totalnie mi się nie spodobał. Brak w tym jakiejś większej finezji. Kupiłem niedawno SW LCG i zobaczymy jak to działa.
To fakt do LCG i TCG warto mieć stałego partnera. W MTG grałem całkiem sporo z żoną ( kiedyś to były czasy). Wiec kto wie moze tu sie uda, tym bardziej że całość mam w PL.
Obrazek
ODPOWIEDZ