Marvel Zombies - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Marvel Zombies - pytania i wątpliwości

Post autor: dispe »

1. Czy wykorzystanie karty "Trait" jest wliczane do limitu wykonywanych akcji?

Czy jest to może coś ekstra i najpierw mogę zrobić wszystkie akcje a na koniec użyć jeszcze tej karty aby skorzystać z jej efektu?

Odpowiedź: Nie ma tego napisanego wprost w instrukcji ale ponieważ nie jest również nigdzie wyraźnie zaznaczone, że aby użyć karty Trait należy wykorzystać jedną z akcji, to uznajemy że nie trzeba.

Od razu dopiszę co jeszcze budziło moje wątpliwości podczas pierwszych rozgrywek:

2. Karta nakazująca wykonać desant specjalistów na każdym obszarze z Zombi-Bohaterem - jeżeli została wylosowana podczas fazy przeciwników - dostawiamy jednego specjalistę na każdym obszarze z Zombi-Bohaterem.
Jeżeli wylosujemy ją podczas otwierania drzwi - w fazie graczy, dostawiamy tylu specjalistów ile wskazuje nasz aktualny poziom zagrożenia.

3. Jeżeli dobrze rozumiem, nie ma w tej edycji czegoś takiego jak "friendly fire". Czyli chybione ataki dystansowe w strefę, w której znajdują się nasi Zombi-Bohaterowie nie powodują u nich obrażeń.
Awatar użytkownika
Harwas
Posty: 230
Rejestracja: 04 lip 2016, 14:33
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Marvel Zombies - pytania i wątpliwości

Post autor: Harwas »

dispe pisze: 31 paź 2023, 12:22
3. Jeżeli dobrze rozumiem, nie ma w tej edycji czegoś takiego jak "friendly fire". Czyli chybione ataki dystansowe w strefę, w której znajdują się nasi Zombi-Bohaterowie nie powodują u nich obrażeń.
Tak zgadza się.

Natomiast ja mam inne pytanie.

W instrukcji jest napisane że Atak "DEVOUR" może wyeliminować jeden pojedynczy cel. Czy to też się tyczy eliminacji Super Hero?
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Marvel Zombies - pytania i wątpliwości

Post autor: dispe »

Harwas pisze: 05 lis 2023, 08:54 W instrukcji jest napisane że Atak "DEVOUR" może wyeliminować jeden pojedynczy cel. Czy to też się tyczy eliminacji Super Hero?
Moim zdaniem tak. Tylko musisz wyrzucić tyle sukcesów ile wynosi jego Toughness. Czyli np. w przypadku Thora musi to być 5.
Marbel
Posty: 219
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Marvel Zombies - pytania i wątpliwości

Post autor: Marbel »

Kupiłem w tym tygodniu Marvel Zombies ale w wczoraj miałem okazję zagrać w X-Men Resistance... Mimo, że w moją grę jeszcze nie grałem to spodobał mi się tryb bohatera w XMenach. I tak się zastanawiam jak w mojej MZ mam zagrać w ten tryb. Widzę, że w sumie brakuje mi talii namnażania zombie i cech bohaterów a także figurek zombie. Zastanawiam się czy jakbym nabył Rewolucję Bohaterów, te biedawersję że standisami to bym mógł zagrać w tryb bohaterów w dużym MZ?

I jeszcze mam wątpliwość do XMenow bo tam pojawiają się okna - czy jeśli jest np. 6 Zombiaków za oknem i jest ich tura to oni razem wybijają okno czy tylko 1 a 5 przełazi przez okno?

To samo jak jest 1 postronny wśród Zombiaków - czy też wszyscy atakują bez względu na typ? Biegacze czy Zombie bohaterowie razem atakują jednego i wydają swoją jedną akcję?

Xmen bardzo mi się spodobało ale kolejne >400 zł nie wydam a mam wrażenie, że mam połowę gry. Z drugiej strony figurki zombie mógłbym wykorzystać z 2nd Edition...
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Marvel Zombies - pytania i wątpliwości

Post autor: sliff »

O ile wiem w rewolucji bohaterów w tali namnażania jest mniej kart, lepiej już chyba bybyło po prostu zrobić proxy.
Standiesów też pewnie wyjdzie mniej niż zombie. Żetony okien są też chyba tylko w xmenach.

Cała strefa aktywuje się na raz także pierwszą akcję wykonują niejako razem nie ważne czy wybijają okno czy atakują.
Marbel
Posty: 219
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Marvel Zombies - pytania i wątpliwości

Post autor: Marbel »

Czy jak mam max poziom głodu to mogę próbować pożerać wrogów tylko 1 kością?
Czyli nie da się pożreć superbohaterów i strażników?
To jak mam superbohatera na polu to nic nie mogę zrobić? Bo zgodnie z kolejnością wybierania celów superbohater bierze na siebie ataki, ale te z siłą 1 nic mu nie zrobią.
Nie moge odpowiedzi na moje pytanie znaleźć w instrukcji.

Edit: Chyba jednak rzuca się 5 kośćmi, kiedy się jest wygłodniałym, bo się dodaje poziom głodu do ilości kości do akcji ataku /pożerania...

W każdym razie moja pierwsza partia totalną porażką się zakończyła.
schen
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Marvel Zombies - pytania i wątpliwości

Post autor: schen »

Marbel pisze: 09 kwie 2024, 22:06 Edit: Chyba jednak rzuca się 5 kośćmi, kiedy się jest wygłodniałym, bo się dodaje poziom głodu do ilości kości do akcji ataku /pożerania...
Dokładnie, do pożerania również dodaje się kości za poziom głodu.
Marbel
Posty: 219
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Marvel Zombies - pytania i wątpliwości

Post autor: Marbel »

schen pisze: 10 kwie 2024, 09:24
Marbel pisze: 09 kwie 2024, 22:06 Edit: Chyba jednak rzuca się 5 kośćmi, kiedy się jest wygłodniałym, bo się dodaje poziom głodu do ilości kości do akcji ataku /pożerania...
Dokładnie, do pożerania również dodaje się kości za poziom głodu.
Dzięki. Czyli można pożreć superbohatera przy odrobinie szczęścia! :)
9Tomek2
Posty: 36
Rejestracja: 30 sty 2020, 19:10
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Zombies - pytania i wątpliwości

Post autor: 9Tomek2 »

No to ja mam pytanie apropo ilości aktywacji "abominacji" Black Panter, gdy gramy jako zombiaki.
Jego karta mówi że ilość akcji, którą może wykonać równa się poziomowi bohaterów.

Jeżeli w takim razie gramy na 4 postacie i jedna z nich jest na pomarańczowym poziomie to Black Panther ma:
- 6 akcji (2 aktywacje * 3 akcje)
- 3 akcje

?
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Marvel Zombies - pytania i wątpliwości

Post autor: sliff »

9Tomek2 pisze: 10 kwie 2024, 15:20 No to ja mam pytanie apropo ilości aktywacji "abominacji" Black Panter, gdy gramy jako zombiaki.
Jego karta mówi że ilość akcji, którą może wykonać równa się poziomowi bohaterów.

Jeżeli w takim razie gramy na 4 postacie i jedna z nich jest na pomarańczowym poziomie to Black Panther ma:
- 6 akcji (2 aktywacje * 3 akcje)
- 3 akcje

?
2-5 akcji. Wszystko jak narazie ma po jednej aktywacji.
ODPOWIEDZ