Dune: House Secrets / Diuna: Sekrety Rodu - zasady, pytania

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
krasnolud
Posty: 7
Rejestracja: 23 lip 2020, 15:37

Dune: House Secrets / Diuna: Sekrety Rodu - zasady, pytania

Post autor: krasnolud »

mam takie pytanie: punkty umiejętności wydaję jak chcę? czyli żołnierz dostaje poziom treningu asasyna? albo poziom negocje?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Dune: House Secrets / Diuna: Sekrety Rodu (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, W. Spyra)

Post autor: Gambit »

krasnolud pisze: 08 gru 2021, 13:43 mam takie pytanie: punkty umiejętności wydaję jak chcę? czyli żołnierz dostaje poziom treningu asasyna? albo poziom negocje?
Tak
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 98 times
Been thanked: 39 times

Re: Dune: House Secrets / Diuna: Sekrety Rodu - zasady, pytania

Post autor: Sarna »

Nigdy wcześniej nie grałem w gry typu detektyw i zastanawiam się nad jedną sprawą. Odbywam spotkanie 104, przesuwam więc znacznik spotkań o jeden, czytam, na tymże spotkaniu jest polecenie odwróć kartę - odwarcam. Pojawia się numer 104B, czy powinienem rozpatrywać to jako nowe spotkanie? Przesuwać znowu licznik spotkań? Czy jest to kontynuacja poprzedniego? Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Dune: House Secrets / Diuna: Sekrety Rodu - zasady, pytania

Post autor: Gambit »

Sarna pisze: 26 lis 2023, 14:01 Nigdy wcześniej nie grałem w gry typu detektyw i zastanawiam się nad jedną sprawą. Odbywam spotkanie 104, przesuwam więc znacznik spotkań o jeden, czytam, na tymże spotkaniu jest polecenie odwróć kartę - odwarcam. Pojawia się numer 104B, czy powinienem rozpatrywać to jako nowe spotkanie? Przesuwać znowu licznik spotkań? Czy jest to kontynuacja poprzedniego? Z góry dzięki.
To jest ciągle to samo spotkanie. Nie musisz przesuwać znacznika.
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 98 times
Been thanked: 39 times

Re: Dune: House Secrets / Diuna: Sekrety Rodu - zasady, pytania

Post autor: Sarna »

Dzięki, to mam jeszcze jedno pytanie odnoszące się do rozpatrywania poleceń na karcie w kolejności. Mam kartę spotkania na niej nadrukowane spotkanie 112 oddaj żeton walki, niżej spotkanie 110 a na samym dole obróć kartę dobierając żeton konsekwencji.

Czy mam wykonywać spotkania zgodnie z nadrukiem, czy mogę najpierw iść do 110, potem do 112, plus na przykład nie obracać karty, bo nie chcę żetonu konsekwencji?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Dune: House Secrets / Diuna: Sekrety Rodu - zasady, pytania

Post autor: Gambit »

Tu musiałbym zobaczyć kartę. Grałem w tę Diunę dawno temu i wyparłem to doświadczenie z pamięci. :)
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 98 times
Been thanked: 39 times

Re: Dune: House Secrets / Diuna: Sekrety Rodu - zasady, pytania

Post autor: Sarna »

Kupiłem na dużej promocji i świetnie z zoną bawiliśmy się grając prolog, zobaczymy co dalej.

Wrzucam kartę w spojler:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Dune: House Secrets / Diuna: Sekrety Rodu - zasady, pytania

Post autor: Gambit »

OK o ile pamiętam, to jeśli przejdziesz z tej karty do na przykład 110, to o ile 110 nie powie inaczej, to do tej "startowej" już nie wrócisz, więc nie będziesz mógł jej odwracać.
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 98 times
Been thanked: 39 times

Re: Dune: House Secrets / Diuna: Sekrety Rodu - zasady, pytania

Post autor: Sarna »

To mnie właśnie zastanawia, bo niby jest coś takiego jak dostępy do spotkań, po lewej układasz te do których masz całkowity po prawej te do których masz częściowy. Do karty 105 mam dostęp z innej karty, czy karty z opisem zadania, więc wyobrażam sobie, że nawet idąc w 110, pomijając obrócenie karty, mogę wrócić do 105 (poprzez dostęp z innego źródła) ale wtedy kosztuje mnie to kolejne spotkanie (i mogę obrócić kartę jeżeli wcześniej tego nie zrobiłem). Niby prosta mechanika, a są niuanse.
Chodzi mi natomiast o kolejność, czy mam rozpatrywać te spotkania i przekręcanie od góry do dołu? Tu mi coś nie gra, bo może nie chce wybierać innych spotkań, tylko kontynuować obecne (przekręcając kartę - a to polecenie jest wydrukowane na samym dole :))
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Dune: House Secrets / Diuna: Sekrety Rodu - zasady, pytania

Post autor: Gambit »

Sarna pisze: 26 lis 2023, 17:21 Chodzi mi natomiast o kolejność, czy mam rozpatrywać te spotkania i przekręcanie od góry do dołu? Tu mi coś nie gra, bo może nie chce wybierać innych spotkań, tylko kontynuować obecne (przekręcając kartę - a to polecenie jest wydrukowane na samym dole :))
A to spokojnie. Wybierasz jedną z dostępnych opcji. Możesz olać pierwsze dwie i odwrócić kartę.
ODPOWIEDZ