Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: yosz »

arturmarek pisze: 27 lis 2023, 09:56 Problemem jest to, że ciężko tworzyć jakościowe treści nie mając na to czasu. Ciężko mieć na to czas nie mając z tego zwrotu. Pomijając nawet część sprzętowo-montażową, która w dość oczywisty sposób kosztuje czas i pieniądze. Trzeba mieć co tydzień "pomysł", ale to nie jest tak, że "pomysły" rodzą się same - to jest praca. W przypadku recenzji to jasne - trzeba pograć w recenzowaną grę, ale też trzeba przeczytać reguły, trzeba zrobić research itd. To wszystko kosztuje czas, a nieraz nawet pieniądze. W przypadku innych form też trzeba się przygotować, pewnie przydało by się zrobić jakieś notatki przed odcinkiem itd.
That! Do tego dochodzi jeszcze jedna rzecz. Osoby, które zawieszają podcasty, ograniczają działalność (w tym ja), po prostu się ... starzeją. Zaczynaliśmy mając więcej czasu, więcej energii. Teraz jak przychodzi wieczór to ja naprawdę nie mam ochoty rozstawiać światła, statywu itp - wolę usiąść z książką albo obejrzeć serial. Ale to jest pisane z mojego punktu widzenia bo jestem starym pierdzielem :P
Przy okazji - totalny offtop - co polecacie do słuchania audiobooków, bo ja używam YT premium głównie, ale tam są raczej jedynie książki napisane 100+ lat temu, tak, że IP przeszło do ludu.
Storytel - za 40zł miesięcznie masz nielimitowany czas słuchania. Są książki po polsku, po angielsku, Jest też możliwość czytania (niestety tylko na telefonie) i synchronizowania tego z audiobookiem). Są mniejsze pakiety (np 10h miesięcznie za 20zł jeżeli słucha się trochę mniej)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Sannderson
Posty: 26
Rejestracja: 30 wrz 2023, 23:07
Has thanked: 39 times
Been thanked: 15 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Sannderson »

BOLLO pisze: 30 lis 2023, 08:15 Ja nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak oni to robią, że realnie ogrywają tyle gier (tłustych) mając dzieci, firmę i generalnie życie. Do tego konwenty, wywiady, live, przebieranki......szok! :shock:
Widać to wszystko przekłada się na ilość subów co cieszy, że odbiorcy to zauważają i pomagają w rozwoju kanału. Oby tak dalej...niedługo zapewne będziemy świadkami mocnego skoku jak wejdą jeszcze na patronite. Ja kibicuję !
Myślę, że to może być tylko kwestia czasu (rok, może dwa/trzy) aż przeskoczy ilością subskrybentów wszystkich na polskim planszowym YT... o ile oczywiście wcześniej się nie zajedzie z przepracowania.
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

BOLLO pisze: 30 lis 2023, 08:15 A ja chciałem bardzo pochwalić kanał Zaka . Konrad i Mery widać wkładają w nowe hobby masę serducha. Ja nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak oni to robią, że realnie ogrywają tyle gier (tłustych) mając dzieci, firmę i generalnie życie. Do tego konwenty, wywiady, live, przebieranki......szok! :shock:
Widać to wszystko przekłada się na ilość subów co cieszy, że odbiorcy to zauważają i pomagają w rozwoju kanału. Oby tak dalej...niedługo zapewne będziemy świadkami mocnego skoku jak wejdą jeszcze na patronite. Ja kibicuję !
Z tego co zrozumiałem z ich wypowiedzi, to kończą swoją "normalną" pracę dużo szybciej niż przeciętny etatowiec a dzieci wyglądają już na tyle podrośnięte, że są wstanie się zająć same sobą więc w tym przypadku akurat to nie dziwi. Natomiast podziwiam i zazdroszczę im, że mają w sobie tyle energii. A ich kanał też jest dla mnie miłym odkryciem i mam nadzieję, że nie zepsują sobie tego przez patronite.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Darkstorm pisze: 04 gru 2023, 11:22
BOLLO pisze: 30 lis 2023, 08:15 A ja chciałem bardzo pochwalić kanał Zaka . Konrad i Mery widać wkładają w nowe hobby masę serducha. Ja nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak oni to robią, że realnie ogrywają tyle gier (tłustych) mając dzieci, firmę i generalnie życie. Do tego konwenty, wywiady, live, przebieranki......szok! :shock:
Widać to wszystko przekłada się na ilość subów co cieszy, że odbiorcy to zauważają i pomagają w rozwoju kanału. Oby tak dalej...niedługo zapewne będziemy świadkami mocnego skoku jak wejdą jeszcze na patronite. Ja kibicuję !
Z tego co zrozumiałem z ich wypowiedzi, to kończą swoją "normalną" pracę dużo szybciej niż przeciętny etatowiec a dzieci wyglądają już na tyle podrośnięte, że są wstanie się zająć same sobą więc w tym przypadku akurat to nie dziwi. Natomiast podziwiam i zazdroszczę im, że mają w sobie tyle energii. A ich kanał też jest dla mnie miłym odkryciem i mam nadzieję, że nie zepsują sobie tego przez patronite.
A czemu miałoby się coś popsuć przez zastrzyk gotówki? IMO to właśnie powinno dawać jeszcze więcej motywacji i kopa bo jest ku temu realna inwestycja. "Ja dam fajny kontent, a odbiorca sypnie groszem". Na pewno nie pójdzie to na marne, dobrze do spożytkują i będzie to na pewno wymierne względem tego co może odbiorca usłyszeć/zobaczyć. Kciuki trzymam.
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: toblakai »

BOLLO pisze: 04 gru 2023, 11:26
Darkstorm pisze: 04 gru 2023, 11:22
BOLLO pisze: 30 lis 2023, 08:15 A ja chciałem bardzo pochwalić kanał Zaka . Konrad i Mery widać wkładają w nowe hobby masę serducha. Ja nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak oni to robią, że realnie ogrywają tyle gier (tłustych) mając dzieci, firmę i generalnie życie. Do tego konwenty, wywiady, live, przebieranki......szok! :shock:
Widać to wszystko przekłada się na ilość subów co cieszy, że odbiorcy to zauważają i pomagają w rozwoju kanału. Oby tak dalej...niedługo zapewne będziemy świadkami mocnego skoku jak wejdą jeszcze na patronite. Ja kibicuję !
Z tego co zrozumiałem z ich wypowiedzi, to kończą swoją "normalną" pracę dużo szybciej niż przeciętny etatowiec a dzieci wyglądają już na tyle podrośnięte, że są wstanie się zająć same sobą więc w tym przypadku akurat to nie dziwi. Natomiast podziwiam i zazdroszczę im, że mają w sobie tyle energii. A ich kanał też jest dla mnie miłym odkryciem i mam nadzieję, że nie zepsują sobie tego przez patronite.
A czemu miałoby się coś popsuć przez zastrzyk gotówki? IMO to właśnie powinno dawać jeszcze więcej motywacji i kopa bo jest ku temu realna inwestycja. "Ja dam fajny kontent, a odbiorca sypnie groszem". Na pewno nie pójdzie to na marne, dobrze do spożytkują i będzie to na pewno wymierne względem tego co może odbiorca usłyszeć/zobaczyć. Kciuki trzymam.
W planszówkach chyba to nie jest tak prominentne, ale już w innych dziedzinach - np. gry komputerowe - odpalony Patronaite może zmienić kierunek kanału w stronę ukontentowania Patronów, a nie wszystkich widzów. W końcu to oni płacą, więc przede wszyskim oni muszą być zadowoleni.

Tylko zaznaczam, u mas takiej skrajnej patologii nie dostrzegam - może jej nie będzie, a może to jeszcze za mały kawałek tortu żeby się pokusić o skoncentrowanie na wyłącznie płacących widzach.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

toblakai pisze: 04 gru 2023, 12:18
Spoiler:
Tylko zaznaczam, u mas takiej skrajnej patologii nie dostrzegam - może jej nie będzie, a może to jeszcze za mały kawałek tortu żeby się pokusić o skoncentrowanie na wyłącznie płacących widzach.
W sumie to nie widzę problemu w tym że Zaku nawet jak będzie się koncentrował na materiałach dla patronów to porzuci "zwykłych" odbiorców. W końcu z tego ma pieniądze więc o to dba. To raczej powinno być zrozumiałe. Aczkolwiek wydaje mi się że to nie ten typ człowieka co rzuca się na monetę co zresztą nie raz pokazał. Sam zresztą twierdzi że z tatuowania miałby 100x tyle gelda co z planszówek więc motywuje go pasja. A znając siebie to jest naprawdę spory motor do działania. Dodatkowo jak z pasji coś jeszcze spływa do portfela to jest dodatkowa radość.
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

BOLLO pisze: 04 gru 2023, 11:26 A czemu miałoby się coś popsuć przez zastrzyk gotówki? IMO to właśnie powinno dawać jeszcze więcej motywacji i kopa bo jest ku temu realna inwestycja. "Ja dam fajny kontent, a odbiorca sypnie groszem". Na pewno nie pójdzie to na marne, dobrze do spożytkują i będzie to na pewno wymierne względem tego co może odbiorca usłyszeć/zobaczyć. Kciuki trzymam.
No bo może np. zacząć się jakaś szaleńcza pogoń za wyświetleniami i klikami co oznacza np konieczność regularnego wrzucania materiału bez względu na to czy będzie on dobrze zrobiony czy nie i bez względu na to czy jest jakiś ciekawy temat do omówienia. Ważne żeby było cokolwiek no bo algorytm. Może to spowodować spadek jakości contentu jak i przedwczesne wypalenie twórcy, który będzie musiał zrobić materiał nie o tym o czym ma ochotę i kiedy ma ochotę tylko regularnie o czymś co będzie bardziej klikalne. Kilka takich przypadków subiektywnie zaobserwowałem stąd moje obawy. Oczywiście nie jest to regułą i nie musi się tak wcale stać. Również 3mam kciuki by Zaku dalej robił świetny content :D
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Darkstorm pisze: 04 gru 2023, 12:51 Ważne żeby było cokolwiek no bo algorytm.
Ten efekt jest pewnie i przy 10subach i braku patronite, bo kazdy chcialby awansowac do 20subow, wiec idzie klaniac sie bozkom algorytmow ;) Troche zartuje, ale kto wie, jak polkniesz haczyk content creatora, to pewnie ciezko odpuscic.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

psia.kostka pisze: 04 gru 2023, 13:07
Darkstorm pisze: 04 gru 2023, 12:51 Ważne żeby było cokolwiek no bo algorytm.
Ten efekt jest pewnie i przy 10subach i braku patronite, bo kazdy chcialby awansowac do 20subow, wiec idzie klaniac sie bozkom algorytmow ;) Troche zartuje, ale kto wie, jak polkniesz haczyk content creatora, to pewnie ciezko odpuscic.
Potwierdzam. Ja jednak odpuściłem przy 480 :mrgreen: Teraz jestem wolny i mi z tym dobrze, algorytmu już nie karmie bo to on mnie zjadał.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

Zaku jeszcze nie widziałem w akcji, ostatio nie ogarniam życia, a co dopiero nowych kanałó na YT. Jednak te argumenty "przeciw" Patronite trochę mnie niepokoją.

1. Czy to źle, że twórca tworzy dla tych, którzy za to płacą? Dla mnie dobrze. Jestem przeciwny temu pseudo-darmowemu światu. Jestem za tym, aby płacić bezpośrednio za to co konsumujemy. Wiem ile i wiem za co. Precz z darmowym youtubem, facebookiem itp.!
2. Co ma pogoń za algorytmami do Patronite? Duża kasa z Patronite może właśnie spowodować obniżoną pogoń za subami/wyświetleniami tylko skupienie się na robieniu dobrze tego co ludzie, dosłownie, doceniają.
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

arturmarek pisze: 04 gru 2023, 14:43 Zaku jeszcze nie widziałem w akcji, ostatio nie ogarniam życia, a co dopiero nowych kanałó na YT. Jednak te argumenty "przeciw" Patronite trochę mnie niepokoją.

1. Czy to źle, że twórca tworzy dla tych, którzy za to płacą? Dla mnie dobrze. Jestem przeciwny temu pseudo-darmowemu światu. Jestem za tym, aby płacić bezpośrednio za to co konsumujemy. Wiem ile i wiem za co. Precz z darmowym youtubem, facebookiem itp.!
2. Co ma pogoń za algorytmami do Patronite? Duża kasa z Patronite może właśnie spowodować obniżoną pogoń za subami/wyświetleniami tylko skupienie się na robieniu dobrze tego co ludzie, dosłownie, doceniają.
1. To oczywiście nic złego, natomiast mogą się z tym wiązać pewne zagrożenia, o których warto mieć świadomość i tyle. No bo np. patroni będą chcieli "coś" a twórca będzie miał ochotę tworzyć coś zupełnie innego. No i ma się do wyboru - męczyć się i robić pod "kliki" albo zrezygnować z klików i tworzyć to co da faktyczną radość tworzenia.

2. No np. to, że żeby mieć wspomnianą dużą kasę z Patronite no to trzeba wcześniej nakarmić algorytm. A potem często chce się mieć jeszcze więcej tej kasy no i koło się napędza.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

Gambit pisze: 06 gru 2023, 16:23 Miesiąc temu na moim kanale gościnnie pojawiła się seria stworzona przez Piotra z Granie w Chmurach, czyli Gra Miesiąca. Seria, w której różni recenzenci gier planszowych opowiadają o swojej ulubionej grze z danego miesiąca. Kolejny miesiąc mija. a seria nadal sobie u mnie siedzi. I nawet jej się trochę podrosło. Mam nadzieję, że za miesiąc nie schudnie (gdziekolwiek by nie była). Oto Gra Miesiąca - listopad 2023.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Bardzo fajna frekwencja różnych ludzi z kanałów o planszówkach. Czy to najdłuższy do tej pory odcinek? Chyba tak.
Może na fali popularności tego rodzaju zawartości na youtube, zaprosisz/reaktywujesz duet z kanału "Gry Planszowe Łukasza i Pauliny"?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

tomp pisze: 06 gru 2023, 19:58 Bardzo fajna frekwencja różnych ludzi z kanałów o planszówkach. Czy to najdłuższy do tej pory odcinek? Chyba tak.
Może na fali popularności tego rodzaju zawartości na youtube, zaprosisz/reaktywujesz duet z kanału "Gry Planszowe Łukasza i Pauliny"?
Jeśli chodzi o Grę Miesiąca, to chyba najdłuższy i najliczniejszy od początku istnienia tej serii. Co osobiście mnie przeraża, bo teraz już tylko czeka mnie upadek z dużej wysokości.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

miałem na myśli, że ze wszystkich materiałów u ciebie.
Jak były dłuższe to i tak pewnie jeden w top3 (bezpieczniej pewnie napisać top10) :)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

tomp pisze: 06 gru 2023, 20:08 miałem na myśli, że ze wszystkich materiałów u ciebie.
Jak były dłuższe to i tak pewnie jeden w top3 (bezpieczniej pewnie napisać top10) :)
Były dłuższe. Nie liczę transmisji Live, ale nawet w tych "zwykłych". Jakieś odcinki Top 50, Test insertów reDrewno, jakieś rozgrywki.
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Irka »

Mam wrażenie, że to najbardziej wyczekiwany film w ostatnim czasie :D
Bardzo chętnie obejrzę.
Entuzjazm widać też w komentarzach na youtube. Szczególnie podoba mi się ten:
Super robota ❤️ Nie miałam pojęcia że tylu recenzentów jest na świecie 😂
I bardzo dobry pomysł z alfabetyczną kolejnością.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Irka pisze: 06 gru 2023, 20:26 I bardzo dobry pomysł z alfabetyczną kolejnością.
Najbardziej neutralny system jaki można było zastosować
mluckner
Posty: 341
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 97 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mluckner »

Kolejność alfabetyczna też potrafi być myląca. Zobaczyłem Leviathana i pomyślałem „O Matko, dopiero dotarłem do L!”.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Galatolol »

Na pewno więcej roboty, ale fajnie byłoby dodać przedstawianą grę w czasówce (np. w nawiasie po nazwie kanału). Ci, co nie chcą oglądać całości, mogliby wtedy łatwiej odkryć potencjalnie interesujących ich twórców.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: bajbaj »

Gambit pisze: 06 gru 2023, 20:28
Irka pisze: 06 gru 2023, 20:26 I bardzo dobry pomysł z alfabetyczną kolejnością.
Najbardziej neutralny system jaki można było zastosować
W miarę neutralny :D Bardziej neutralny byłby układ oparty o generowaną losowo kolejność. Są proste generatory liczby losowych, np. https://generatorliczb.pl/. Przypisujesz numery gościom, ustawiasz ich liczbę, naciskasz spust i jest. W każdym odcinku byłaby inna kolejność.

Oczywiście zakładam, że wiesz jak to działa, więc tylko przypominam, że jest jeszcze bardziej neutralna opcja :D
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

bajbaj pisze: 06 gru 2023, 21:13 generatory liczby losowych
Ale jaka metoda wybrac losowy generator liczb losowych? :?

- Panie Kazimierzu, klucze.
- Prosze nie podpowiadac.
- Kluczbork!
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Galatolol »

Tylko z alfabetycznym systemem nie ma dyskusji, a przy losowym, poza tym, że więcej pracy, to zaraz byłyby komentarze, że któryś kanał jest nieuczciwie promowany :roll:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

bajbaj pisze: 06 gru 2023, 21:13 W miarę neutralny :D Bardziej neutralny byłby układ oparty o generowaną losowo kolejność. Są proste generatory liczby losowych, np. https://generatorliczb.pl/. Przypisujesz numery gościom, ustawiasz ich liczbę, naciskasz spust i jest. W każdym odcinku byłaby inna kolejność.
Nie do końca, bo w takim układzie można się doszukiwać, że jednak coś tam pozmieniałem tak jak chciałem. Alfabetycznie, to alfabetycznie.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 721 times
Been thanked: 1078 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ave.crux »

Gambit pisze: 06 gru 2023, 21:22 Nie do końca, bo w takim układzie można się doszukiwać, że jednak coś tam pozmieniałem tak jak chciałem. Alfabetycznie, to alfabetycznie.
Zobaczyłem odcinek, super, że znalazło się miejsce dla planszowych bestii! Pozdrawiam!
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Irka »

Gambit pisze: 06 gru 2023, 21:22
bajbaj pisze: 06 gru 2023, 21:13 W miarę neutralny :D Bardziej neutralny byłby układ oparty o generowaną losowo kolejność. Są proste generatory liczby losowych, np. https://generatorliczb.pl/. Przypisujesz numery gościom, ustawiasz ich liczbę, naciskasz spust i jest. W każdym odcinku byłaby inna kolejność.
Nie do końca, bo w takim układzie można się doszukiwać, że jednak coś tam pozmieniałem tak jak chciałem. Alfabetycznie, to alfabetycznie.
No to tak jak podpowiada psia.kostka - trzeba ustanowić (jakąś metodą) komisję, która będzie generowała lub wybierała generator (jakąś metodą wybraną być może losowo jakimś losowo wybranym generatorem ;))

Alfabetycznie rzeczywiście nie jest idealnie, bo publiczność ma tendencję do zasypiania w połowie ;)
I już oczami wyobraźni widzę jak - w miarę dalszego wzrostu popularności tego zestawienia - zaczynają się tworzyć kanały typu AAATwojePlanszówki :D

Ale potraktuj to jako żarty i dzielenie włosa na czworo. Bo przecież co możesz, to uwzględniasz ze strony publiczności, przy jednoczesnym zachowaniu świetnej idei tego programu.
ODPOWIEDZ